Klasický westernový příběh vás zavede do prostředí, kde první i poslední slovo má zbraň, vše rozhoduje přesnější muška a kde nechybí krásná žena. Django (Franco Nero) na své cestě pouští zachrání krásnou Marii ze spárů kumpánů velmi obávaného majora Jacksona, který má ve zvyku zabíjet lidi jen tak pro zábavu. Nikdo se mu zatím neodvážil postavit. Až teď. Djangovým cílem je zabít Jacksona, ale je na to úplně sám… (Vapet Production)

MartinTerran

Klasický western nic převratného se zde neděje. Příběh je sice spletitý, ale nijak složitý. Scéna s gatlingem je velmi zajímavá, ale nějak mu nedocházeli náboje obzvláště jak byl v boudě se zlatem. Konec je taká klasika, ale už jsem myslel, že to skončí jinak. Lehký nadprůměr, ale příště si radši pustím Clinta. Hodnocení: 58/100. ()

0verseer

Podarený spaghetti western so všetkým, čo k danému žánru patrí, vrátane “strong silent type” hlavného antagonistu bažiaceho po pomste, pohľadnej ľahkej devy, ktorej srdce si rýchlo získa a chytľavého ústredného motívu. K tomu niekoľko sviežich nápadov ako atmosferické mestečko duchov topiace sa v bahne, Ku-klux-klan, rezanie uška, guľomet a takmer dokonalý western je na svete. K dokonalosti chýbal už len maestro Leone na režisérskej stoličke, ktorý by dokázal film perfekcionalisticky vyšperkovať na maximum, ale aj napriek tomu je Django poctivá westernová klasika hodná pozretia. ()

ostravak30

Django je nejen neobvyklý western, ale i hrdina. Jak už to tak bývá, tak toho moc nenamluví a svou největší zbraň si táhne v rakvi. Film je nabitý bahnem, střílením a velkým násilím. I tím je film dost originální, protože toho mlácení a krve je zde opravdu hodně. Dalším pozoruhodným jevem je fakt, že hlavní hrdina dostane opravdu hodně na budku. Další podobným případ mě napadá akorát ve filmu Pro hrst dolarů. Filmaři si vzali na paškál i Ku-klux-klan, zde ho ale opatřili červenými čapkami. Jak jsem psal výše, ve filmu je mnoho krve, ale překvapivě zrovna při přestřelkách neteče ze zabitých žádná červená a dokonce v těle nemají ani stopy po kulkách. Franco Nero je bezpochyby pro mnohé ikonický hrdina - zasněný pohled, modré oči. Nejspíš i ženy padaly do mdlob. Mě ale nejvíc bavila třeba závěrečná scéna a mnohem lepšího mám v osobním žebříčku postaveného právě Clinta Eastwooda. Nutno podotknout, že je snímek v lecčems podobný filmu Pro hrst dolarů, ale originál je jen jeden. ()

curil

Sergio Corbucci kromě komedií, někdy patřičně přitroublých, dokázal natočil i kvalitní film. Klasiku spaghetti westernu. Měl šťastnou ruku ve výběru originálního námětu s rakví, a taky hlavního představitele. Snímek nepostrádá nic z toho, co má správný western mít. Osamělý rek, nejméně dvě bandy desperádů, krásná žena, zlatý poklad. Přesto Franco Nero vychází z boje s čistým štítem. ()

Bumerang

Určitě lepší něž Navajo Joe. Určitě horší než mrazivé Veliké ticho. Franco Nero mě mile překvapil. V tomhle filmu na mě působí jako (mnohem) drsnější dvojče Terence Hilla. Škoda, že k tomuhle bijáku nesložil muziku božský Ennio. Django by byl úplně jiný level. Takhle se můžete těšit "jen" na příjemnou špageťárnu, která však s Leoneho klasikami nikdy nemůže držet krok. PS - Ta rakev a kompozice úplně posledního záběru nemají chybu! PSč.2 - Že ti padouši chodí vždy jen tupě čelem a nikdy ze strany...:-D ()

DonBraso

Za Franca Nera,rakev a jeho bezbolestnou,uvodní theme a konec na hřbitově si to ty 4 zaslouží u mě.Jinak je to trochu taková ta jiná westernovka,kde doopravdy díky kulometu to byla taková ironie až pomalu na westerny a bylo to jenom dobře,protože tenhle film je poznat hlavně díky tomu.Místama hrozně nudné pasáže,ale všechno přebije Nero jeho postavou a jeho femme fatale Maria,která mi tak trochu připadala jako Claudia Cardinale,ikdyž v tý době,byly všechny dost podobný.Rvačka a nájezdy kamerou trochu zvláštní,ale všechno tohle tomu dává ten film takový punc jiné jakosti.No nic tak až si budu mít přelámaný všechny prsty,tak vim,že největší sílu budu mít na hřbitově :) ()

Thovt

na poměry spaghetti westernu docela uměřený dílo, který by ale zasloužilo trochu péče navíc, zvlášť v závěru. jinak kamera při rvačce v baru byla jedna z nejhorších, který jsem kdy viděl. ()

calculus

Franco Nero v jeho první, a také dost dobré hlavní roli. Nabušený spaghetti western, který si zaručeně ani po letech nikdo s ničím nesplete. Drsňácký Django táhne jak burlak rakev s Gatlingem, vedle něj ženská, která tak trochu klopýtla o nejstarší řemeslo. Filmem projde spousta opravdu hodně odpudivých ksichtů, všudypřítomné jsou hromady bláta, později hromady mrtvol. Dějově to žádná sláva není, ale na tom houby sejde. ()

Hruskovice

Vynikající a jediný skutečný originál - "Django". Drsné prostředí, ve kterém proti sobě stojí banda majora Jacksona, která se vyznačuje červenými kápěmi a ideologií blízkou ku-klux-klanu a armádka odhodlaných mexičanů bojovat a umřít za návrat do své vlasti. Avšak mezi ně přichází cizinec, za zády táhne rakev, o které říká, že patří právě jemu, černé pončo a klobouk umocňují jeho charizma, autoritu a strach v očích svých nepřátel. Ale čeho se bojí ještě více je jeho um střílet rychleji než kdokoliv jiný. Ano je to Django, bývalý voják, který se přišel pomstít za smrt své milované ženy a za posraný život. Epesní hudba Luise Bacalova (skoro z poloviny tak dobrá jako je mistra Moriconeho) umocňuje již tak napínavé a někdy nechutné scény v tomto filmu. Vše co správný sphagetti western má mít tady je :) A když někdo říká, že je to vykrádačka někoho jiného, ať mi políbí můj naleštěnej zadek... spíš bych řekl, že je to lehce inspirované určitým filmem od určitého velikého režiséra, ale to je na tom to skvělé, že se to povedlo a tak mu tímto dílem uznal poctu a tím si i on zaslouží uznání od nás :) za mě 5.5/5 :) (nej komentář k tomuto filmu: Matty) ()

4567arthur

Jedna z nejznámějších postav Divokého západu, Django se svojí rakví dorazí do městečka, kvůli nevyřízeným účtům s majorem Jacksonem a jeho bandou. On sám se postaví jeho padesáti zabijákům a všechny do jednoho postřílí kulometem. Jediného majora Jacksona prozatím nechá žít. Při tomhle ostříleném činu si k sobě přiláká jednoho mexického vůdce povstalců. Společně dávají dohromady plán, jak ukrást zlato z jedné nedobytné pevnosti. Z mexickýma povstalcema zlato ukradnou a dostanou se za hranice. Problém je, že vůdce mexičanů chce rozdělit svoje díly až v Mexiku. Hlavní hrdina je tak v zajetí, ze kterého se později chytře dostane a zlato tak schová do rakve, se kterou odjede a veme sebou i jednu slečnu. Při jednom nešťastném pohybu rakev se zlatem náhle spadne do bažiny a jeho milou postřelí mexikánci. Djanga tak doslova zmrzačí a odjedou zpátky do Mexika. Než se vůbec dostanou za hranice, tak si je podá major Jackson se svojí armádou. Django tak má před sebou ještě jednoho nepřítele, kterého dokáže zabít jen on! Výtečný režisérský kousek oblíbeného Sergia Corbucciho! Franco Nero má svoje určitý charisma a na plátně to skvěle vypadá, taktéž v českém znění Pavel Soukup byla trefa do černého! Hudba od Luisa Bacalova je další jedna z mých nejoblíbenějších! Tu samou použil Tarantino do svého pozdějšího Djanga. To ten nový rok zatím dobře začíná! "S ženou se takhle nezachází!... Cos to říkal !?... To je jedno! Ale jestli vás nudím, přijmete mojí omluvu ? " ()

jopal

Aj ked velmi nerad, ale nemozem dat viacej. Westerny mam rad, ale musim sa do prestredia a deja vzit. Co vsak vyslovene neznasam, su neomylni, netrafitelni a nepremozitelni hrdinovia pri totalnej presile nepriatela. A ked ich predsa len premozu, aj ked pomaly bezruký, ale postrielam Vas vsektych, hoci len jazykom.... ()

paddy35

Fantastický spagheťák. Franco Nero jako tichý pistolník toužící po pomstě. Kultovní film a lahůdka pro všechny westerňáky. ()

honzzaq

Až po zhlédnutí tohoto filmu jsem si uvědomil, jak je Leoneho trilogie nadčasová. Django oproti ní často používá techniky poplatné době vzniku, které dnes působí archaicky (dokumentárně roztřesená kamera při rvačce, zoomování z krátkého ohniska až na teleobjektiv, nepřirozená barva umělé krve, teatrální pády zastřelených postav,...). Film hodně sází na budování stísněné atmosféry, ale nedaří se mu úplně propojovat jednotlivé (byť samy o sobě povedené) sekvence do souvislejšího vyrovnaného celku. Za zmínku stojí Bacalovova hudba, i když kvalit Morriconeho nedosahuje. Nad vším ční stylový Franco Nero, jehož Django se může směle měřit s Eastwoodovými postavami. ()

blezg

Všichni jsou mrtví, Listere. A co major Jackson? Major Jackson je mrtvý. Všichni jsou mrtví. A co generál Hugo, mexičani, jižani, Nathaniel? Generál Hugo, mexičani, jižani i Nathaniel jsou mrtví Listere, všichni jsou mrtví... Střílí se hodně, ale po 20ti minutách se to mění na nehezký kabaret v rudém hávu. A když to srovnáme jen s odva roky mladším bratrem králem westernů, je Django jen béčkové béčko. ()