poster

Spása

 • Dánsko

  The Salvation

Western / Drama

Dánsko / Velká Británie / Jihoafrická republika, 2014, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aky
  *****

  Ouha, kdo by to řekl! Dánové a western v roce 2014 - a taková paráda. Při zachování westernového schéma chytře a vynalézavě vedený příběh sice s předvídatelným závěrem, ale mnoha nečekanými zvraty. Výteční herci v čele s Mads Mikkelsenem, který je schopný zahrát úplně všechno, jako by právě to byla ta jeho nejlepší poloha.(28.6.2015)

 • kulyk
  ****

  Orálek bez jazyka asi nebude to pravé ořechové, co? Ovšem Šílený Dánkensen, poučený z vajldvestové mortality samiček rád vezme, co je, předpokládám. Tak, to bychom měli za sebou spoilery a nyní k filmu: špinavá záležitost. Špinda Strakáček vyzvedne po letech zapomnění svou špindu i špinďátko. Než se stihnou řádně po americku zašpinit, pošpiní ji (a asi i jej) dva špínové svými špinidly. Špinda následně vrávorá z křeče do krize a naopak, aby posléze vyvrcholil olovem. Jak říkám, špinavá záležitost. A velice vydařená. Berme tedy za bernou minci, že Vikingové točí vydařené zápaďáky. Těm blbečkům za oceánem za chvilku nezbude žádný primát, co?(28.10.2014)

 • Rob Roy
  ***

  Béčkový archetypální western ve vystajlovaném vizuálním podání. Zkonzumovat, zapomenout. Nic proti tomu nemám, ale povyšovat tohle na novou klasiku značí o velkém nedostatku soudnosti. Mě spíš jako fanouška žánru zamrzí, že ve všech směrech bohatší letošní The Homesman je zcela mimo pozornost.(26.11.2014)

 • Xmilden
  ***

  Přímější zápletku jsem snad nikdy ani v žádném jiném westernu nenašel. Zbytečně nadhodnocené, protože Mads zde nemá co hrát a Eva tady po delší době nic neukáže (ani mě to už nevadí). Jeffrey Dean Morgan situaci nezachrání a takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. Koukat se na to samozřejmě dá, ale nic hlubšího nezůstane. Závěrečná střílečka můj dojem zbytečnosti tohoto filmu jen potvrdila. 55%(25.12.2014)

 • Terva
  ****

  Píše se rok 1871. Jsme v Americe. Je to smutný příběh a je velmi umně natočený. Ponurá hudba a krásná práce kameramana. Některé šedé odstíny jsou až skoro strašidelné. CITÁT - Chci vědět, kdo bratra zabil.............. Příběh se záhy rozjede a je to masakr. V Božím království se tomu říká: Zub za zub. I když tady bych to tvrzení trochu přehnal a řekl bych: Zub za celou čelist a dost možná ještě víc. CITÁT - Smrt toho muže je na vás...........(5.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace