poster

Spása

 • Dánsko

  The Salvation

Western / Drama

Dánsko / Velká Británie / Jihoafrická republika, 2014, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Segrestor
  ****

  Konečně Výměna manželek, která za ten promrhaný čas stojí.(25.2.2015)

 • Pluhy
  ***

  Takové dánské westernové poprvé. Šup šup, rychle to uteče, je to přímočaré, naprosto bez invence a na konci je hromada krve. To ti Italové, to je jiná liga. Hezky se s tím pomazlí, jsou nápadití, mění polohy a zakončení dlouho prodlužují.(28.12.2015)

 • verbal
  *****

  A tak se zrodil Smørrebrød western aneb Šílený Mikymaus konečně dostal pořádnou akční roli. A dokonce tentokrát Madsovi ani trochu, zaplaťodin, Netuhne Valhalla, takže žádné vikingské halušky ani hodinová rozjímání nad mrtvým kojotem, po nichž by beznadějně klesla i ta nejtužší nadměrná očekávání. Jen čistý, surově syrový zápaďák, plný nejnespravedlivějších nespravedlností, padouchů prohnilejších než chrup bezdomovce, katalogově ustrašených přizdisráčů a Evky Zelené s prořízlou držkou v nejužvaněnější roli její dosavadní kariéry. Nad něčím takovým by si i Kája Máj zlomil péro, okamžitě nechal bandou Šošonů brutálně skalpovat svého hrdinu s neuvěřitelně umytými vlasy a začal psát první díl ságy pod názvem „Mads, bledý džentlmen“. Doufám, že ten drakkar s nemytými válečníky, vystrkujícími u pobřeží Losích Andělic holé prdele na nápis Holýúd, jen tak neodpluje a ihned chci dvojku „Ropa na Stříbrném jezeře“!(21.10.2014)

 • Bachy
  *

  Umělotina ve všech ohledech. Umělé postavy, umělá drsnost, umělý vizuál a umělé efekty. Ničemu a nikomu nevěřím jedinou větu, Mikkelsena nevyjímaje. Filmů o pomstě je tolik a většina z nich má jen a pouze tu myšlenku "něco se mu stane a pak se pomstí", zbytek domalujeme za běhu a bude to tak drsné. Tudíž se mu něco stane, nějak se pomstí a mně je to úplně jedno. Pro mnoho tvůrců zřejmě ohromně sexy motiv, ale mě už to utahalo. Byl jsem naivní, když jsem si myslel, že ta severská vlajka něco změní.(24.10.2015)

 • sud
  *****

  Tak Evropané opět vracejí úder Amíkům na westernovém poli. Dánská (!) reminiscence na westerny Anthonyho Manna se vší tou drsností, špinavostí a přímočarostí. Děj ubíhá jak šílený kůň, moc se toho nenamluví (a když tak to stojí za to), napětí chvílemi nedá vydechnout, přestřelky mají šťávu a o životy hrdinů se skutečně bojíte! Herecké obsazení je vskutku velkolepé - Mads Mikkelsen tím mlčenlivým mstitelem prostě je, Eva Green je i s jizvou na rtu krásná a éterická a Jeffrey Dean Morgan je naprosto excelentní hajzl, který ve westernu dlouho chyběl (prakticky od doby Malého Billa, resp. Johna Heroda). Nemám problém udělit 100%.(1.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace