Spása

• Dánsko

The Salvation

Western / Drama

Dánsko / Velká Británie / Jihoafrická republika, 2014, 89 min

Tohle je v podstatě ta nejohranější zápletka co může být, jenže odolej tomu, když se koukneš na hlavní mužskou a ženskou roli. Samozřejmě ani jeden herecky nezklamal, Evča se sice nemusela moc obtěžovat s dialogy a po dlouhý doby neukázala kozy (fňuk) , ale to neznamená že by neměla co hrát, naopak, vyjádřit emoce jen očima je snad nejtěžší herecká disciplína vůbec no a pokud jde o Madse, tak ve filmu řádí jak černá ruka a řádí opět po čertech dobře. Film má výbornej start, atsmoféra, syrovost, strach to všechno se poměrně rychle vydere na povrch, ale někdy ke konci jsem měl pocit, že příběhu docházel dech, naštěstí se jedná o krátkou záležitost a tak dřív než jsem stačil ohrnout svůj frňák, dostal jsem mimořádně kvalitní finálovku.(6.11.2014)

Mads Mikkelsen má takú charizmu, že ťahá celý film, ktorý je sám o sebe "iba" totálne klasickou old-schoolovou westernovou záležitosťou, s tou najobyčajnejšou zápletkou, nič viac, nič menej...okrem toho, že to celé spáchali "newesternové" krajiny...:)(18.12.2014)

No tak to mi ho vyndej. Nikdy by mě nenapadlo, že se mi někdy bude chtít zvracet z ohně. Ale ono to jde. Takovouhle CGI podívanou vidět někde v kině, tak snad radši utratím padesát korun za colu s brčkem, abych si s ním mohl vydloubnout oči. Největší paradox pak tví v tom, že samotná práce kamery nebyla vůbec špatná. Obzvlášť úvodní minimalistická pasáž byla krásně stylizovaná a dokonce jsem si říkal, že to digitální pojetí je uchopené s velkou grácií. Jenže tvůrci se zřejmě rozhodli, že v současném digitálním světě není pro minimalismus a skromnost místo a proto se ve druhé části dočkáme naprostého zločinu proti filmovosti. Kdyby Eva Green propůjčila svojí tvářičku (...) do Red dead redemption, byla by aspoň šance, že si s ní někdo pohraje a snad i ty ohníčky by dopadly líp. 5/10(10.1.2015)

• Bachy

Umělotina ve všech ohledech. Umělé postavy, umělá drsnost, umělý vizuál a umělé efekty. Ničemu a nikomu nevěřím jedinou větu, Mikkelsena nevyjímaje. Filmů o pomstě je tolik a většina z nich má jen a pouze tu myšlenku "něco se mu stane a pak se pomstí", zbytek domalujeme za běhu a bude to tak drsné. Tudíž se mu něco stane, nějak se pomstí a mně je to úplně jedno. Pro mnoho tvůrců zřejmě ohromně sexy motiv, ale mě už to utahalo. Byl jsem naivní, když jsem si myslel, že ta severská vlajka něco změní.(24.10.2015)

Konečně Výměna manželek, která za ten promrhaný čas stojí.(25.2.2015)