Píší se 70. léta 19. století. Uprostřed nových osadníků a psanců čeká dánský přistěhovalec Jon (Mads Mikkelsen) už dlouhá léta, aby mohl svou ženu se synem přivést do Spojených států. Když se mu to konečně podaří, oba se jen chvíli po příjezdu stanou obětmi hrůzného zločinu. Jon ze žalu a zoufalství pachatele zabije, což se neobejde bez ostré reakce. Bratrem zabitého vraha je totiž bezcitný plukovník Delarue, který terorizuje městečko Black Creek a nezastaví se před ničím, co by mu zabránilo pomstít svého sourozence. Bez pomoci komunity, která ho opustila a zavrhla, se Jon mění z mírumilovného osadníka v neohroženého bojovníka, který musí zachránit město a najít klid v duši. (Bontonfilm)

terunka003

Western, evropské, drsné, temné, surově syrové, klasické. Hodně zajímací. Sice začátek byl tak depresivní, že budu asi hodně špatné spaní, ale něčím muset nas..hlavního hrdinu ve westernu. Zbytek byl surově krvavý a násilný. Neřekla bych, že by se někde objevila hluchá místa, mělo to spád, a hlavně závěrečná hra na schovávanou byla dost napínavá. ..to musela bejt stejně strašná doba.. ()

Redi

Příběh o ničem, milionkrát ohraný... ale to bohatě vynahrazuje režie a hlavně herecké obsazení. Byl jsem však mírně zklamán z Evky, pač tentokrát neukázala své prsy a díky jistým okolnostem neřekla ani slovo. ()

elanius

(137/2014) / Hustý nekompromisný western s novodobým Old Shatterhandom. Z filmu je cítiť kvalita, ide sa tu dosť po atmosfére. Škoda, že film nejde aspoň trošku naproti divákovi, ktorý sa chce aj zabaviť. (6/10) ()

ywo666

Mads Mikkelsen sa rozhodne, že opustí dánsky sociálny blahobyt a liberálnu spoločnosť a zapustí korene na buranskom divokom západe. Pribalí si k tomu aj drsňáka Hamiltona, aby to s týmto Śvédom bolo viac dánske. Všetko vyzerá ok. Dom postavený, sexi žena a synček vyzerajú dokonale árijsky. Akurát sa im do kúpé nasáčkujú dve hovädá. A ukáže sa, že buranovo je pekne nebezpečná zem. Čo čakať, keď šerifa robí farár. Do boha. Farár? Už tu chýbal iba sklep plný pedofilne zneužívaných detí. Ale vážne k veci. Drsný western. Výborne natočený a obsadený. Levring to dal na jednotku. A výborný herecký výkon môžete čakať od Evi (spoiler: neukáže prsia), Madsa, Mikaela ale napríklad aj od futbalistu. Morganom som si nebol istý. Bol niekde na hranici medzi nedôveryhodným nasilu drsňákom a cool záporákom, čo tam sadol ako riť na šerbel. Napriek tomu, že film je dosť drsný, kopec vecí sa udialo mimo záber. Čo možno pridalo na atmosfére, ale ja som celkom fanúšik explicitného násilia na obrazovke. Stále silné 4*. PS: Mikael Persbrandt mi prišiel lepší ako Mads Mikkelsen. Škoda, že film nebol viac o ňom. ()

hanagi

Tak nějak si představuju moderní western - úcta k tradici nevylučuje inovativní přístup a nezvyklé herecké obsazení i země vzniku jsou příjemným překvapením. Příběh o pomstě je celkem předvídatelný, rozhodně má ale své trumfy v rukávu. Svou přímočarou syrovostí sice překračuje meze klasických děl tohoto žánru, ale pořád je hodně umírněný a rozhodně si nelibuje ve zbytečném násilí. Naopak, příběhy o pomstě bývají většinou mnohem krutější! ()

haj

3,5* Nebýt dvou scénáristických chyb na začátku (jak zjistili, že to byl Jon, kdo zabil bráchu hlavního záporáka? Nejdřív tvrdí, že se to zjistit nedá a jen se objeví ve městě, je to všem jasný?? a pak chlapy na obranu města před zloduchem nemají, ale když chytají Jona, tak je v každým směru, v každý uličce trojice chlapů s puškama??). Kromě těchhle dvou věcí, který mě poměrně iritovaly, jde o velmi slušný western se skvělou atmosférou a kvalitní hereckou sestavou (Mads Mikkelsen je jako vždycky výbornej, Eva je sice jen na ozdobu, ale i s jizvou jí to sluší, jen trochu nechápu proslov hlavního záporáka, že vidí absenci princeznina (postava Evy) jazyka jako dárek, přece jenom se ženský jazyk na pár věcí hodí, i když pravda, že v déle trvajícím vztahu asi převládnou jeho negativní funkce nad těmi pozitivními:-) ()

Eleanor05

Potenciál by tu byl velký - dobří herci, pěkná výprava, jen už trochu okoukaný příběh ála Gladiátor zasazený pro změnu do Divokého západu. Hlavní problém ale tkví hlavně ve stopáži. Film je tak krátký, že se tu nestačíte s postavami seznámit do hloubky tak, aby získaly trochu uvěřitelnější obrysy, a abyste jim fandili, případně pro ně truchlili. A podle toho, jak málo se tu mluví, tak scénář měl zřejmě nanejvýš 2 stránky. Evička Greenová se z nich ale nemusela naučit ani písmeno... ;-) ()

Nyck

Westernová jednohubka, která neurazí ani nevyrazí dech. Mads a Eva se po Casinu Royale opět setkávají na plátně a nutno přiznat, že oni jsou tahouny celého snímku. Chvílemi mi vadil výrazný kontrast barev v obraze a někteří herci se na Divoký zápas úplně nehodili. Ale jinak fajn. ()

Mishqo

75% ... Tak a už vieme, že aj Dáni vedia točiť westerny. Western je o nespravodlivosti, krutosti, surovosti, odplate a kde nie vždy všetko má dobrý koniec. A o tom bol aj tento. Dejová línia jednoduchá, ale efektná a udrží diváka zaujatého počas celej dĺžky. Majstrštyk to nebol, ale kvalitné odvedená práca vrámci žánru s príchuťou severskej mrazivosti to bola. ()

VanTom

Mlčenlivě minimalistický skandinávský western s ultrajednoduchou zápletkou a postavami tvrdými tak, že každé jejich slovo (v případě němé Evy Green pohled) sebere normálním lidem - "ovcím" - poslední špetky odvahy udělat něco s tím zkaženým, zkorumpovaným, nelítostným světem. Co ubírá komornost výpravy a neotesanost akce, to částečně vynahrazuje obrazotvornost s kontrastními, přesycenými barvami, v (digitální) noci či dešti skoro upomínající na 300. ()

Skeksis

Najlepší western, aký som kedy videla (možno preto, že som ich veľa nevidela). Výborní herci, atmosféra, réžia. Nijaké zbytočné reči (ktoré všeobecne nemám rada) a priama dánska krutosť - oveľa lepšia ako zahmlená americká... Oproti tomuto všetkému pôsobia americké westerny len ako paródie na ten skutočný, ktorý musel prísť z Európy. ()

lykan9

Po dlouhé době jsem viděl výborný western a byl jsem až udiven, že nebyl vytvořen v americké produkci. Za poslední roky u mě seveřani jedou jak namydlený blesk. Ať se jedná o krimi, thriller nebo v tomto případě western, tak vždy je to úžasný filmový počin. Herecky velmi dobře odvedené a i Eva Green, která nevydá ani hlásku, je skvělá. Pro fandy westernů velmi doporučuji. ()

zigíš

je cosi shnilého, v Americe, pro lidi dánské (!) nekompromisní, ryze chlapský -eva bez jazyku, beze slova- western jaký tu už dlouho nebyl ()

Kurikmoon

Herci idú naplno. Dej asi moc prekvapiť nemohol, čo je jediná slabina filmu. Ale za to, ako bol zahraný, to ho na 80% koplo. Dobrý western. ()

cpt.Lynch

Zapomeňte na příběh a zápletku, jsou o ničem a jsou jen z toho důvodu, aby se ve filmu mohlo pořádně střílet a to se děje. Westernů je málo jak šafránu tak díky za každý který není úplná sračka a tenhle je celkem fajn… ()

Pedross800

Paráda! Možná je to tím, že jsem už dlouho western neviděl, ale tohle byla lahůdka, která mě dostala.....stylová, přímočará, syrová a bez zbytečných keců, ale plná té správné "oldschool" atmosféry. Ano, příběh nemůže být víc profláklejší, ale když je podán bez chyb není co vyčítat. A tady bylo vše, včetně vynikajících herců. Mads a jeho hlavní hrdina prostě dokonalost sama a Eva Greenů, žena beze slov neukazující své "ženské" přednosti ale hrající jen pohledem a řečí těla....skvostné, ta ženská dokáže pohledem nejen svádět ale i zabíjet a to doslova. A také slavný to fotbalista Eric Cantona v menší roli padoucha příjemně překvapil.Western tu byl, je a bude.....navěky. ()

drackula

Remeselne skvele zvládnutá žánrovka, plná nekompromisných momentov a hutnej atmosféry. Mads Mikkelsen sa svojej úlohy zhostil skvele a ako už niekoľko krát, dostala jeho postava kvalitne na budku. Tu ale na rozdiel od iných filmov máme možnosť sledovať nekompromisnú odplatu. Príbehovo Salvation nejako nevyčnieva, keďže má dosť tuctovú a jednoduchú zápletku. Hlavnou devízou je však spracovanie a skvelé herecké obsadenie. Pre fanúšikov žánru určite povinnosť, pre ostatných je otázne či im bude po chuti toľká explicitnosť a značná predvídateľnosť. PS: Eva Green nemá chybu ! 75% ()

Puyi

Po herecké stránce perfektní film a tím tentokrát nemyslím jen Madse, ale především bych vyzdvihnul Jefrreyho. Za zmínku stojí určitě i skvělá atmosféra. Je pravda, jak tu někteří už zmínili, že dánský western jsem si do nedávna představoval jen těžko, ale rozhodně se nemají za co stydět. Slabší 4. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona