Píší se 70. léta 19. století. Uprostřed nových osadníků a psanců čeká dánský přistěhovalec Jon (Mads Mikkelsen) už dlouhá léta, aby mohl svou ženu se synem přivést do Spojených států. Když se mu to konečně podaří, oba se jen chvíli po příjezdu stanou obětmi hrůzného zločinu. Jon ze žalu a zoufalství pachatele zabije, což se neobejde bez ostré reakce. Bratrem zabitého vraha je totiž bezcitný plukovník Delarue, který terorizuje městečko Black Creek a nezastaví se před ničím, co by mu zabránilo pomstít svého sourozence. Bez pomoci komunity, která ho opustila a zavrhla, se Jon mění z mírumilovného osadníka v neohroženého bojovníka, který musí zachránit město a najít klid v duši. (Bontonfilm)

Autogram

Táto cesta ku spáse nie je dlhá, ale zato poriadne kľukatá a vedie cez veľké množstvo mŕtvol. Nespravodlivo mŕtvych aj spravodlivo odpravených. Že sa všetko dopracuje k očakávanému záveru mi nevadilo, lebo sa to zvládlo svižne a Mads bol s trvale nasraným výrazom perfektný. Niekedy postačia aj dvaja statoční, keď sa ich sedem nenájde. ()

Herzeleid

To, že to je "drsné", neznamená, že je to kvalitní a věrohodné. Za mě zbytečně příliš depresivní a přitom bez zajímavější dějové linky. ()

Jaro.Krafcik

Ten herec Mikkelsen je snáď dobrý v každom jednom filme, kde sa objaví. Taký nenápadný western ktorý ponúkol netflix. Pri svojej dĺžke absolútne nenudí a to je len dobre. Vytknúť fakt len ten ozaj slabší scénar a ta dánska produkcia bola vidieť. Ale stačilo. 4* ()

vyfuk

Asi takové klasické klišé, které ve westernech vídáme více než dost. Zde akorát asi je to více suché a ne nijak světoborné. Jenom trochu s nějakým předložením, které je zajímavější třeba než samotný film, kdy v USA vlastně žijí Dánové, kteří chtějí mít normální život, ale moc jim to nejde. Některé záběry a scény vypadají docela amatérsky, jako třeba Mikkelsen zdrhající před bandity v dešti za pomoci Persbrandt, kterého je škoda, protože měl charakter a jeho konec přišel velice záhy. Dešťová scéna vypadá obecně v celku amatérsky stejně jako spousta CGI, ale zároveň balancují až na nějakém pocitu Sin City, který je mezi dobrým zasazením atmosférově a absolutně zcestnou záležitostí. Film uteče rychle, a ve výsledku umí zaujmout, i když je to jedno velké klišé. A jsem zase rád, za každý takovýto lehce nadprůměrný počin. ()

Fony

Westerny nejsou moje parketa, obzvlášť ty ultra klišé o odplatě, ale když tam hraje nasraný Mads Mikkelsen (a Eva Green), člověk udělá výjimku. Od Dánů jsem sice čekal více rozmlácených ksichtů, možná i nějaké to vyhřezlé střevo či mozek, ale i tak dobrý. 75% ()

Lottr

Čistá a přímočará westernová žánrovka, které v podstatě není co vytknout. Můj oblíbený Mads Mikkelsen hraje jako obvykle na jedničku a pobrečí si jen jednou a to krátce, přestože ve filmech pláče častěji, než Sean Bean umírá. A drsnější póza mu docela sluší. Fajn podívaná, která díky příjemné stopáži nenudí a frčí si svým svižným tempem až k závěrečné přestřelce. ()

Hollohlaway

Atmosféra velmi dobrá , kamera výborná. Herecky také není co vytknout , potěšil Cantona. Ovšem scénář se ničím nevymyká, děj nedokáže pracovat se zvraty , v podstatě to celé jen spěje k závěrečné přestřelce, která není nic extra. Chybí mi citelně nápaditost a dejme tomu vtip. Ovšem v dnešní době , na westerny chudé , se jedná o nadstandardní věc. ()

jenik71

Tenhle western mi opravdu sednul. Samotná zápletka není sice nijak originální, přesto má tenhle film co nabídnout. Mikkelsen výborný, Eva Green nepromluví jediné slovo a přesto je dokonalá a záporák je tak přesvědčivý, že bych mu s chutí brokovnicí ustřelil palici. Z filmu je zřetelně cítit atmosféra strachu, nakonec ale přichází opravdová spása. Tenhle western považuji za velice povedený. ()

giovanni3

Westerny již sleduji minimálně, ale Dánský western v čele s Mikkelsenem a Evou Green? To znělo velmi dobře. Navíc jen 92 minut, takže žádné velké vymýšlení (ostatně ve všech westernech je dobro proti zlu ; pomsta ; přestřelky ; čest atd..). Dějově to je tedy "obyčejný" western. Klad je bezesporu kamera i výkony právě Mikkelsena a Green, kteří namluvily minimum ale o to víc jim to zlepšilo výkon. Navíc kamera byla skvělá. Velmi překvapil Eric Cantona jakožto herec... Já ho měl vždy za vynikajícího fotbalistu s nezkrotnou povahou a najednou je hercem. 4z5 ()

Ne__Ty

Všechny postavy do jedné by mohly pohledem řezat šmirglpapír. Jenže tím výjimečnost končí. Příběh je jednoduchoučký, což by nevadilo, kdyby zápletka o mstách nebyla tolik nadužívaná, a tak nechtěně úsměvná. Sám jsem přestal počítat, když už se jednalo o pátou pomstu za hodinu děje. Název filmu je v tomto případě neskutečně ironický. Navíc na mě občas vybaflo děsivě vypadající digitální prostředí, které vytrhávalo z jinak krásně snímaných lokací. Přestřelky jsou solidní, jen žel bez překvapení. ()

venca163

Snažili se ho zabít. Místo toho znásilnili a zabili ženu, kterou miloval. A taky syna pokud se pamatuju dobře. Obviněn z vraždy projíždí před zeleným plátnem. Sám, proti všem. Psanec, který loví srdce Evy Green. Mads Mikkelsen. (65%) ()

Ironfood

Dánové vzali klasický spaghetti western a dali mu trochu drsnější a modernější ráz. Ale nesnaží se být originální za každou cenu - klasické westernové motivy rozvíjejí spíš takovými drobnými nápady. Syrová atmosféra je fajn, ale zároveň kvůli ní film působí poněkud neosobně. Drsnost filmu spočívá spíš v ději než v nějakých gore scénách, což jsem uvítal. Pochvalu si zaslouží také krásné záběry krajiny. V závěru klidně mohlo být víc protivníků, což by mimo jiné odvrátilo otázku proč místní neumlátili těch pár záporáků čepicemi:-) ()

blackkocour

Pro všechny pětkaře, tu mám vzkaz a nějakou tu otázku. Z kolika otvorů vám musel ten čedar vytékat? Z podpaží se vám kvasil pražený ementál, a když jste si trošku nažhavali uhlí, syčelo to z vás jak z topení? Že jste jak načatý, strouhali tvrdej sejra? Velký problém je, že jsem už zvyklý od Dánů, že točí samé velkolepé guláše, jeden za druhým, a když už zklamou, (co se stává ve velice krajních případech..), tak člověk může čekat jen nějakou náboženskou píčovinu, která se záměrně jen strefuje do křesťanství a jablek, a s koho se dělá největší prdel, že? Jenže, aby sranda nepřešla. Když se stane, že omylem narazím na vrata kostela, na každé zdi mají ukřižovaného týpka. Ty se s tím neserou, nebudeš poslouchat, tak si nezvěrce už dopracujem po svým. To jsem zase odbočil, nuže, jak jsem říkal, od dánů nejsem zvyklý, že by točili schnilé houby, jenže ten den někdy přijít musel. Emoce tam, kde se měli u sledujícího projevit, se projevila jen má autistická porucha, a až moc častého prohlížení holubů, co mám v nose. A to, že je později i jím, zůstává pořád záhadou. Z westernů mám dodnes husí kůži, a porovnat bych to dokázal s hrachovkou, kterou doteď nesnáším, ale zase miluju revenge filmy, kdy ti špatný dostanou po držce, a oprávněně! To by ale kurva nebyla Spása, kde ani tohle nefunguje, a já jsem zase zklamán. Nechápu ani pojmenování spaghetti western, kor když já špagety nejím. Film nemá čím zaujmout, a když je člověk rád, že bude spasen Dánem, tak se mu do toho naserou Američani, a úsměv hned přejde. Pokud ale šlo o satiru amerického venkova, klobouk dolů! Eva Zelenka, co se umístila v soutěži o nejplechovější ksicht, hned po Stallonovi, tu měla jen jeden obličejový výraz. Jsem nasraná, a mám krámy. Ještě že pro mě zase byl hlavní lákadlo Mads, ale to bych nebyl já, abych v každém filmu o něm, neměl speciální sekci. Ten, když ze svých úst vysloví tu ošklivou dánštinu, všechny chlupy nezůstanou naježeny, a řiť nezůstane, ani ždibet mokrá. Ten by mohl léčit už svým božským trnitým, a prochlastaným hlasem. ()

kenkaku

Dvě překvapení: 1) Mads Mikkelsen se do role krutě hodí a sedne mu jakákoliv poza kterou nahodí. Baštil jsem ho i s botama (a ne proto že v nich bylo 150$). 2) Eva Green se do role zoufale nehodí. Prakticky do "incidentu s trezorem" jsem vůbec nevěděl jestli si vše užívá nebo trpí. Ten její nahozený univerzální ksicht s příchutí všehochuti mi to fakt neprozradil. Navíc nenaplnila očekávání - a svůj standard - se předvést jako Eva. Ani prsičko... co prsíčko... ani holý záda. A to (jak jinak) se 2x "postelila". Prostě zcela zbytečná účast. Co by charakterizovalo film jako takový je syrovost. A v některých místech až moc (no násilí na ženách a dětech jsem stále ještě jako skousnutelnou normu nepojal). 5 hvězdiček bych mu dal, kdyby finální zúčtování začalo dříve (a člověk si to zadostiučinění mohl pořádně vychutnat). 15 minut bylo málo :) ()

BMAJTZ

Taky jste si všimli, že Mads Mikkelsen poslední dobou fakt jede? Tady to potvrzuje a zbytek hereckého ansáblu zdatně přiťukává. Jde sice o další z jeho série někdo mi nějak ublížil musím se z toho nějak dostat, ale je to dostatečně poutavé, aby to člověka zaujalo. Navíc se jedná o asi nejlepší letošní western, škod, že tento žánr pomalu umírá. ()

netahlo

BRAVO! Tleskam tvurcum, ze se nebali jit s kuzi na trh a v dobe hobitu, upiru, batmanu a jinych nesmyslu, natocili tradicni poctivy western. Tento zanr jestli uz neni mrtvy, tak mele z posledniho. Bohuzel. Kristalove pruhledna (v dobrem slova smyslu) zapletka, ryzi filmarina. Nostalgicka vzpominka na casy, kdy byly karty jasne rozdany. Kdy nebyli zadni liberalove a filozofove, zadni Havlove a Dientsbierove. Skvely Mads Mikkelsen (cekal nekdo neco jineho?), mozna jeste lepsi svedsky kolega Persbrandt, vynikajici zaporak Morgan a sexy Eva Green. Vsichni jaksepatri minimalisticti, jsme prece ve westernu. V mensi roli potesil i Eric Cantona. Jo to se tehda jeste na ostrovech kopal fotbal ... no nic. Jedina skoda, ze Madsova krasna zena musela opustit pole tak brzo. Moc prijemna dama. Nejaky rozumbrada tady pise, ze Danove podlehli sebeklamu, ze jsou filmovou velmoci. Ja rikam, minimalne v Evrope uz ji jsou davno! ()

sedm.1

Ve výsledku nakonec bohužel jen průměrný western, který má spoustu předností, které by ho dokázali vyšvihnout mezi elitu, ale zároveň disponuje i jedním jediným faktem, který mu ovšem dost podráží nohy a díky kterému není výsledný dojem ze Spásy až tak dobrý. A mám na mysli zápletku, která je i na western, který jinak nikdy nevyžadoval nějaké komplikované příběhy, opravdu primitivní a i obsahově minimální. Téma pomsty je pak sice právě v tomto žánru s velký náskokem jasně tím nejvyužívanějším, tohle ale bylo prostě už až moc o ničem. Naštěstí se tu ale tvůrcům podařilo navodit působivou vizuální a atmosférickou stránku filmu, a to i přes očividně minimální rozpočet, hodně se mi líbila naprostá nekompromisnost hlavního hrdiny, nicméně hlavní doménou celého filmu je fantastický casting. Mads Mikkelsen jako nasraný mstitel bezkonkurenční, Eva Green bohyně v každém záběru a Jeffrey Dean Morgan jako padouch ultimátní, všichni vrhají pohledy k posrání drsný, výborný, výborný a ještě jednou výborný! Já jsem se tak u Spásy tedy rozhodně nenudil, ovšem tu celkovou prostoduchost nejsem přes všechny ostatní pozitiva prostě ochoten tentokrát tolerovat, to už bylo zkrátka moc už i na mě. ()

Maynard.

Dánskej western... Chápeš to? Dánskej western. Pro jistotu ještě jednou, dánskej western. :o) Čeho se ještě na tom Světě nedočkáme. Oko za oko, zub za zub. Lepší zápletku si na divokým západě asi nelze přát. Sice je to tak trošku vokoukaný téma, ale pořád to má co nabídnout. Nechápu dvě věci. 1) proč měla Eva Green vyříznutej jazyk, takže celý film ani jednou nepromluvila. A za 2) proč se Eva Green ani jednou nesvlíkla? Čeho se na tom Světě ještě nedočkáme :o). Asi každej její fanoušek se těší na ty chvíle, kdy to rozbalí ve velkým, ale tady bohužel. Tak snad v dalším filmu, no. Jinak hlavní padouch byl dokonalej, něco na styl Elli Wallacha. Jeho pravá ruka, známy to fotbalista Erik Cantona, to se taky jen tak nevidí... Asi by i tomuhle filmu slušel jinej konec, než-li happy. Ale to prostě lidi chtěj a kdyby na konci umírali i ty hodný, tak by lidi odcházeli smutný z kina. Tak jako tak povedená prácička od národa, kterej nám dává na prdel v beerování :o) ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona