Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

Franki69

Euroasijská animákovina, která dokáže slušně zabavit. Neočekávejte hlubokomyslný zázrak, je to parádně vyanimovanej rodinnej bijáček s nafukovacím robotem, kamarádama, co uměj vyrábět megadobrý super hi-tech hračky a zlým padouchovi, kterej nakonec ostrouhá. Jestli jste si koupili DVD a máte rádi pořádek, určitě už tenhle film máte v poličce vedle Incredibles a Megamind. Přesně tam patří a nemusí se vedle nich za nic stydět. Na plnej počet to není, ale 80% si zaslouží. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 9/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

zpek

Chlapec stvorí revolučný vynález, ktorý je strašne "cool", neuvedomujúc si, aké to môže mať následky, keď sa dostane do rúk osobám s nekalými úmyslami. Veď je to len dieťa, tak mu to nevyčítajme, že za celý prúser si môže sám. Ach, no fajn. Nevyčítajte tomu filmu, že má ten najúprimnejší úmysel pobaviť, hlavne, keď sa mu to darí. Je to hlavne.. teda.. aj pre deti, tak nerobme z toho drámu. Príjemná spokojnosť zdobená krásnym vizuálom. ()

baner

Veľká 6 - :) pekná rozprávka , na môj veru. Príbeh, no, ako z komiksu. Dvaja bratia Hiro a Tadashi, nadaní na hi tech vecičky nás berú so sebou na miesto, kde sa mladí konštruktéri snažia vymyslieť a skonštruovať hi tech hračičky :) . Tadashi vymyslel ale "vec" viac ako hračku. Je to robot Baymax. Baymax na prvý kuk nevyzerá ako robot. Vyzerá skôr ako nafúknutý balón ale čo je najdôležitejšie, Tadashi dal do srdca robota program, ktorý je naprogramovaný tak, aby sa staral pacientov v svojom okolí od analýzy až po liečenie. Baymax sa zapína povelom AU a vypína poďakovaním za liečbu. Potom nešťastnou náhodou Tadashi pri záchrane svojho učiteľa zahynie. No nieje všetko tak ako sa zdá a Hiro s Baymaxom a kamarátomi z výskumáku to budú musieť rozlúštiť. Ďalší animák ktorý nemá po technickej stránke ani chybičku. Dej je príjemný a akčné sekvencie striedajú komické prvky a naozaj som sa príjemne pobavil :) usmial a aj poohrialo moje komiksové srdiečko. Ak máte radi Rodinku úžasných alebo Megamysel tak táto rozprávka Vám padne ako mne. Ja dávam 100% bo neviem, čo by som ešte mal čakať od takejto rozprávky naviac. Dostal som všetko ) prajem príjemnú zábavu ()

MaximusMax

Animák bez sebemenší ambice jít za hranici komerčního výrobku pro děti. Tolik klišé v jednom filmu už jsem dlouho neviděl. ()

ssarka

děj vykradený z Iron Mana,Hvězdné brány,Spidermana 3, Avengers,trošku i walleho...sleduju hodně pohádek a animáku a tady je moje reakce...To je vše? hm,tak jako jednou se dalo...a ne,opravdu jsem ani slzu neuronila.. ()

Da_reba

Jednoznačne jeden zo slabších animákov. Príbeh je strašne otrepaný a so žiadnou postavou sa nedá stotožniť. Technicky samozrejme takmer dokonalé ale to je všetko. 50% ()

Lucky023

Emotivní, vtipný, příběhově vyladěný film. Osobně patří mezi favority v minulém roce. Baymax si mě naprosto získal a díky němu jsem se zasmál hned několikrát. Když film skončil. Přišlo mi, že sem se koukal na takový ten krátkometrážní filmeček od Pixaru. Strašně rychle to uteklo a já ? Já sem chtěl víc. Nemohl sem se toho nabažit. Jednoznačně jeden z nejlepších animáků za poslední dobu ! ()

RoyBatty444

Nasilu splácaný príbeh, ktorý akoby z iného sveta. Stavia sa na city ale opäť len účelovo. Kamarátstvo s robotom je postavené na sentimente a obalené akčným vyžitím. Hiro ťahá technológiu a súčiastky akoby z klobúku a jeho spoločníci sú len krovie. Teta je šialená až moc a záporák je tak nejak neuchopiteľný. Technicky dobré a film odsýpa ale moc sa ma nedotkol, až na tie už štandardné dojáky. Mesto je ako vždy veľkú časť filmu prázdne a chladné. Ako jedno-hubka sa dá. ()

KreeDmaN

Přes pomalý rozjezd jsem se do filmu v druhé polovině solidně zažral. Film sice vykrádá vše nejlepší z posledních animáků (Jak vycvičit draka) nebo třeba i Hvězdnou bránu a Avengers. Potom jsem ale zjistil, že se jedná o marvelovku, takže ty Avengers jsem odpustil, Hvězdnou bránu zbožňuju a Jak vyvcvičit draka bylo fajn, takže proč ne 4*. Druhý díl bych si klidně pustil. Vlastně takoví alternativní Úžasňákovi a ti byli super. ()

Habansz

Mohlo to být klidně lepší. O dost. Animace nádherná. Detaily jsou opravdu promakaný a to hlavně ulice San Fratokya (tak se město ve filmu jmenuje). Veliký + dávám právě za nápad spojit San Francisco a Tokyo. Hodí se to k sobě naprosto skvěle. Škoda jen, že z příběhu nevytřískali mnohem víc. Je to MARVELovka a ještě animovaná. Na světě už není jiná kombinace, která by víc motivovala k naprostýmu vyřádění se jak na postavách, tak na příběhu. V tomhle bodě drtí Velkou šestku i příběhově prosťoučkej WALL-E, který má u mě stále první přícku na pomyslném žebříčku animáků a to z mnoha důvodů. Oba snímky jsou o robotovi (s vyšším poselstvím v pozadí samozřejmě), oba jsou hlavně pro dětský publikum, ale jen u šestky jsem se už při prvním sledování přistihl, jak se zrovna moc nebavim. A to se mi u WALL-E nestalo ani po sedmé a to v jednom roce. ()

Mates992

Povedená disneyovka nabitá akcí, pěkným vizuálem, vtípky a nakonec i smutnými okamžiky. Příjemná oddechovka. 80% ()

zipS

Povedzme, ze do polovice je to za 5* .. No ked na scenu pridu superhrdinovia.. Akoby niekto vymenil scenaristovi v hlave pamatovu kartu. Zabava a napady isli do prec. Druha polovica je za 2* .. Prevelka skoda, ze sa big hiro nedrzal pribehu perfektne spracovaneho v prvej polovici.. Hint: Hned ako teda pridu na scenu superhrdinovia, radsej film vypnite, usetrite si par minut zivota trebars na spravenie palaciniek. ()

doogiemus

Tak to som netušil, že moderné rozprávky, ktoré vznikajú ako na bežiacom páse, môžu byť pekné, zábavné, poučné, milé, zobrazujúce nielen príjemné, ale aj bolestivé stránky života. K zhliadnutiu takýchto kúskov by som sa nebál pripustiť žiadne dieťa - nech aj uprostred humusu, ktorý vidia v telke, majú možnosť vidieť niečo pekné. Bolo to super. ()

AmunRa

Americké anime? Proč ne! Když si odmyslím několik povinných moralit pro děti, tak zbývá kvalitní komedie s tunou odkazů pro fandy cartoonů. ()

Airon

'' Iron man,, v nadváhe a jeho priatelia, i tak by sa dal charakterizovať animak z dielne Disneyho. Po vizuálnej stránke sa animak podaril, ale to je asi všetko, pretože aj vtipné scény ktoré sa vo filme objavili sme stihli už vidieť v traileri takže už viac ničím nedokázali prekvapiť a i samotné postavy a ich dialógy boli strohé .Pre deti fajn rozprávka s tlstym zdravotakom :)) hodnotenie 70% ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord