Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

zekon

Nebýt toho lehkého propadu po hodině byla by to 5*. Ze začátku hafo super fórů a pak změna na animovaného Iron Mana a bandu hrdinů byla taková zvláštní. Nicméně na dnešní dobu velmi nadstandardní animák se spádem. ()

rime

Ehm, co na to rict, slava pixaru, jeho geniu a doufejme, ze i jeho nesmrtelnosti, protoze tenhle film je duvodem proc se na americke animaky nedivat. Pro deti bohuzel take nevhodne, mohli by si nechtene v mladi zkazit vkus a pak jako dospeli adorovat podobné filmy. Muj mozek krute trpel a proto si to nezaslouzi ani o jednu hvezdu navíc, takhle lidem vymyvat hlavy, tfuj tajbl! ()

Kata.Smoliko

Big Hero 6 nadchlo opravdu hodně. Spojením amerických animátorů a japonské nadšenosti do robotiky vznikl krásný animák. Baymax byl pro mě naprosto roztomilej a všechny postavy mi byli hodně sympatické. Disney ví, jaké animáky má vydávat do světa. Také mě převkapilo spojení superhrdinů a meziprostorového kontiua, neboli Avengers a Star Gate. I tak to nevypadalo špatně. ()

JirkaJJJ

Detailní animace, živoucí město, vcelku vtipné momenty... Perfektní animák podpořený skvělou hudbou. Není co dodat. ()

Tomulka

Konec mi přišel o dost slabší než celý film, avšak je to animák, který mne bavil vtipem. Vyvracením některých klíšé a naopak podtržením jiných. Dojetí také nechybělo. Velmi dobrá akce dává snímku slušný spád. Bavili jsme se celá rodina a to je k různorodosti celkem zajimavý aspekt. Rozhodně plný počet. ()

kodwin

Škoda sklouznutí do superhrdinů, protože jinak to je prima originální zábava. I tak stojí velká šestka za shlédnutí a zaslouží si u mě čtyři hvězdy, i když těsně. ()

Tezuka

Velmi jsem byl zvědavý na animovaný film, který ukradl Oscara mé alma mater How To Train Your Dragon (2), protože jsem dost pochyboval, že by se tomu vůbec něco mohlo vyrovnat. A i přesto, že mi je velmi líto že HTTYD nezískal Oscara, tak nelituji, že tenhle parádní film jej získal, protože mě to naprosto pohltilo, bavilo i emocionálně dojalo, dokonalá kombinace všech emočních procesů. Celý život mám slabost pro animované záležitosti a tady se mi opět dokázalo, že rozpohybované kreslené postavičky mě dokáží více zabavit než někteří rádoby slavní herci. Další plus musím tomuto filmu udělit za japonský nádech, ať už to byla jména postav, samotného města, budov či bojového umění. Malý Hira mi navíc vzhledem i povahou připomínal Škyťáka, hlavního protagonisty HTTYD2, takže jsem cítil mezi těmito filmy takové zvláštní pouto. Moc mě to bavilo. ()

Naby

Super scifi příběh. Pro děi i dospělé určitě zábavné, ale i poučné nebo smutné. Užijou si ho děti i dospělí. Rozhodně k doporučení. Celkem 4,3* ()

AdelleR

Velká šestka je film, který se neomrzí. Od Disneyho to je naprosto neočekávatelný počin, který jsem si užívala od začátku do konce. Nabité emocemi, humorem i akcí typickou pro každou Marvelovku - a nechybí ani Stan Lee. Tvůrci perfektně řeší mezilidské vztahy na spoustě úrovní a holt asi budu brečet pokaždé, kdy to uvidím :) Originální znění si přeci jen užívám trochu líp než český dabing, ale i ten je tady nadmíru vydařený. Nedivím se, že to ukradlo Oscar dvojce Jak vycvičit draka. ()

Thalin

Vcelku originální a vtipný počin. Roztomilý obří marshmallow a malý genius tvoří sympatickou dvojku. Film je akční, zábavný, jen ta zápletka se záporákem mě nechytila tolik. Ale má to skvělou animaci, hudební doprovod a sympatické postavy. Co víc od animáku člověk může chtít? ()

Little_Sawy

Tak skvelo podarený animák, že som z úžasom fascinovaný a nepríjemné očarovaný že som ho tak dlho obchádzalª. Ani neviem prečo, ale toto si zaslúži rozhodne viac hviezd než len päť. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord