Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (CinemArt)

B!shop

Pro Burtona naprosto idealni latka, ale nemuzu si pomoct, nejak jsem ve filmu nemohl najit tu jeho typickou morbidnost a hravost. Ale krome tohohle vlastne nemam vyhrady. Krome ujetyho a zbytecne akcniho finale se film verne drzi predlohy. Uprimne divim se, ze se nedrzel i v zaveru, takhle si lehce zazdili pudu pro pripadny pokracovani. Kdyz divak precka lehce nudnej a ukecanej uvod, rozjede se fajn hororova pohadka, ktera je viditelne cilena na mladsi publikum, i kdyz obcas je tu nejaka scena pro otrlejsiho divaka (oci vedou). Dej sice neni buhvijak slozitej, ale svizne odsejpa, triky jsou fajn a herci prekvapive sympaticky v cele se super Evou Green a Terencem Stampem. Nekdy zhruba po hodine a pul jsem si uvedomil, ze se vlastne skvele bavim a ze uz utekla hodina a pul. Takze za me spokojenost, s chuti bych si dal dalsi dily. ()

Chrustyn

Poslední skvělý film Tima Burtona, pro mě byla Mrtvá nevěsta. Od té doby jsou jeho filmy nesnesitelné a občas průměrné. Tento je někde mezi a chvílemi mě i bavil (pojídání očí, všemožná monstra). Jako celek ale film nefunguje a délka je v tomto případě dost ubíjející. A vzhledem k pár scénám (pojídání očí) a celkově trochu překombinovanému vyprávění si nejsem jist, že to ideální volba pro děti. ()

gogo76

Veľmi rozporuplné hodnotenia. Ako vidím film asi spadá do katégórie "Milujem alebo nenávidím", nič medzi tým...Úplne súhlasím s komentom Enšpígla. Ten film má tu moc preniesť vás v čase späť do detských čias a prežiť neuveriteľné dobrodružstvá. Zaujímavý príbeh, navyše cestovanie v čase, to som mal vždy rád a všetky postavy majú nejakú zaujímavú schopnosť, ktorými mi neustále pripomínali X-menov. Celý film je jedna parádna jazda, Od "Karlíka" T. Burton nič lepšie nenatočil. Eva Green je úplne úžasná a obľúbil som si ju ešte viac. S. L. Jackson lieta z filmu do filmu a občas sa to vyplatí. Keď urobil "Buu!" , tak som sa vážne dobre zasmial. Poniektorí tu majú poznámky, že nie je jasné akému divákovi je film vlastne určený. Myslím, že kategória rodinný hovorí úplne jasne, že film je pre každého, kto je rozhodnutý dať mu šancu. Ja som dal a neoľutoval. U mňa plný počet a moje deti boli tiež max. spokojné, takže moje 100% hodnotenie si možte kľudne vynásobiť krát 5 členov mojej rodiny... ()

silentname

Ďalšie tohtoročné očakávanie dopadlo celkom uspokojivo. Možno som čakal od Tima Burtona trošku viac, ale stále si myslím, že tu máme vizuálne fascinujúce dielko s pá skutočne krásnymi momentkami, no rovnako sa neubránime aj jeho temnej stránke, a v tomto filme je jej skutočne dosť. Preto navrhujem rodičom, ktorí zvažujú vziať svoj šesť-osemročné deti na "Miss Peregrine's Home for Peculiar Children", aby si to ešte poriadne premysleli. Lebo verím, že dievčatko, čo sedelo v kine za nami bude mať z niektorých scénok nočné mory. Ako to viem? Sama to povedala svojim rodičom a v druhej tretine filmu odišli na jej vlastnú žiadosť. Musím povedať ale, že napriek vizuálnemu spracovaniu a pár skutočne zaujímavým postavám sa tento film podľa mňa sústredí miestami na nesprávne miesta, a nie všetky scénky z neho beriem ako reálne. Nebudem dávať spoilery, ale určite poviem, že som hovoril na niektoré momentky - "Tak to je totálna blbosť." Decká ale boli zaujímavé, Eva Green ako pani Peregreenová je výborná a aj mnohé schopností deciek sú super. Okrem toho Samuel L.Jackson je veľmi vtipný ako hlavný zloduch. Celkovo som si film užil, no rozhodne to nie je Burtonov najlepší film. Ale vrátil by som sa k nemu pokojne znovu. Stálo to za ten čas. Hodnotenie: B- ()

tron

Do Domova pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej sa mi absolútne nechcelo, ale nakoniec som bol prekvapený, že sa celkom dal. Čo samozrejme nie je bohvieaká pochvala, Burton kedysi robil fenomenálne pecky a nie iba filmy, ktoré "sa dajú". Nestačilo povedať „zavri oči Jake“, na čo by Jake zavrel oči, dvojičky by si dali dole masky, Samuel L. Jackson by „skamenel“, Eva Green by všetkých netvorov postrieľala kušou a bol by koniec? Schopnosti detí sú alebo WTF a hodné okamžitého a nemilosrdného vystrihnutia (chlapec premietajúci svoje sny, „včelár“) alebo celkom fajn, ale absolútne nevyužité. Toľko deciek s takými megaschopnosťami by sa logicky malo so situáciou vysporiadať prakticky okamžite. Ale nie, to by sme nemohli byť v ďalšom slabom filme Tima Burtona. Už ani neviem, kedy naposledy som od neho videl dobrý film. Aha, vlastne viem – v roku 2005. Film mal zrejme zákulisné problémy, vidno to z absencie kľúčových scén. Ako sa vysvetlili tie šialené udalosti, ktorých sa v lunaparku stali svedkami desiatky nič netušiacich civilov? Ako dopadlo vyšetrovanie vraždy vozíčkara na ostrove? Alebo kvôli „časovým slučkám“ sa nič z toho nestalo? Film nie je čistou katastrofou, no je strašne dlhý. Finále je vcelku vynaliezavé, vzhľadom na schopnosti postáv (dobrých aj zlých) však mohlo byť vynaliezavejšie. V strede to výrazne stratí na tempe a mimo Evy Green to po hereckej stránke nie je žiadny zázrak, rovnako tak ako logika univerza (dievča dokáže ovládať vzduch, ale keby nebola priviazaná, tak by odletela - tak potom ho teda vlastne neovláda...?). Nad likvidáciou hlavného zlosyna som radšej ani nepremýšľal. Potešili ma burtonovské drobnosti (záhrada ako od Nožnicovorukého Edwarda, „oči“, „bábky“, Jacksonovo absurdné namaskovanie), ale ako celok je to kuriozita. ()

• Slečna Peregrinová (Eva Green) sa prvýkrát objaví až v 30. minúte filmu. (belinko)
  • Film se natáčel v Tampa Bay na Floridě, v Cornwallu a Blackpoolu ve Spojeném království a v obci Brasschaatu poblíž Antverp v Belgii. Supermarket z úvodu filmu se nachází v ulici 2333 34th Street South, ve městě St. Petersburg na Floridě. Dům dědy Abea (Terence Stamp) se nachází v Sun City Center na Floridě. Jakeův (Asa Butterfield) dům ve městě Largo na Floridě. Sirotčinec se natáčel na zámku Torenhof na severu Antverp v Belgii. Původně měl Tim Burton vyhlédnutý jiný dům, ale kvůli špatné statice v něm nemohl natáčet. (MTHRFCKR)
  • Grafici nechali na plakátu skrytý vtip. Jde o přidané vikýřové okno sirotčince (ve filmu má jen dvě). Díky tomu a vlasům Evy Green (slečna Peregrinová) to vypadá, jako by se dům usmíval. (SLOTH)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona