Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Dobrodružný / Fantasy

USA, 2016, 128 min

Burton verze 2016. Hollywoodské pohrdání divákem v plné nahotě. Film není špatný, ale vykalkulovaný zcela určitě. Taková ta dnešní sázka na jistotu. Nakonec jsem tuhle taškařici pobral, ale stálo mě to více úsilí než jsem v minulosti u podobných Burtonovek. 60%(22.12.2016)

Má to všetko čo má mať správna burtonovka a možno aj niečo naviac. Akurát, že Burton už od Sweeneyho Todda nedokázal vdýchnuť život jedinej postave. Neviem jak to lepšie vyjadriť; proste film, čo mal nato byť kult, keby aspoň minimálne fungoval v emocionálnej rovine. Nie je to tam, nie je tam spätná väzba, nie je tam ani ten kúsok nostalgie za vecami ktoré ste nazažili (ako v závere Alenky), a ten pocit, s ktorým ma Timove filmy sprevádzali celé detstvo, ten už asi nezažijem nikdy. Pár dní po zhliadnutí už si vlastne detailnejšie vybavujem iba Jacksonovho záporáka. No, ale furt je to film Tima Burtona... 75%(7.11.2016)

• Beastmaster4

Burton by se měl radši vykašlat na natáčení filmů, než zprzní další knížku. Tohle byl vážně otřes. Že už je dneska poctivých režisérů málo a pomalu nikdo už nedokáže zachytit ani reálnou krajinu (tleskám fajnšmekrovi P. Jacksonovi) a potřebuje si počítačově vytvářet i trávu, je známá věc. V Burtonově filmu, už ale nejsou schopní vyrobit ani železný boty a ty počítačový vypadaj fakt úsměvně. Za mě jedna z největších tragédií nejen daného žánru. Rozhodně palec dolu.............a rad3i asi i ten druhý ;) Nehrát tam vynikající Eva Green, byl by to jasnej odpad! :-/(12.12.2016)

Veľmi rozporuplné hodnotenia. Ako vidím film asi spadá do katégórie "Milujem alebo nenávidím", nič medzi tým...Úplne súhlasím s komentom Enšpígla. Ten film má tu moc preniesť vás v čase späť do detských čias a prežiť neuveriteľné dobrodružstvá. Zaujímavý príbeh, navyše cestovanie v čase, to som mal vždy rád a všetky postavy majú nejakú zaujímavú schopnosť, ktorými mi neustále pripomínali X-menov. Celý film je jedna parádna jazda, Od "Karlíka" T. Burton nič lepšie nenatočil. Eva Green je úplne úžasná a obľúbil som si ju ešte viac. S. L. Jackson lieta z filmu do filmu a občas sa to vyplatí. Keď urobil "Buu!" , tak som sa vážne dobre zasmial. Poniektorí tu majú poznámky, že nie je jasné akému divákovi je film vlastne určený. Myslím, že kategória rodinný hovorí úplne jasne, že film je pre každého, kto je rozhodnutý dať mu šancu. Ja som dal a neoľutoval. U mňa plný počet a moje deti boli tiež max. spokojné, takže moje 100% hodnotenie si možte kľudne vynásobiť krát 5 členov mojej rodiny...(26.2.2017)

• xxmartinxx

Úmornost tohohle filmu je až nepochopitelná. Nesympatické a sotva definované postavy chodí špatně vysvětleným světem a dělají věci, které jako by nudily i je. Dvě hodiny každopádně nikdy netrvaly déle.(29.9.2016)

• - Dvojčatá vo filme nie sú ústrednými postavami v románe a nikdy nevystupovali so zvyškom detí slečny Peregrinovej (Eva Green). (belinko)

• - V scéně na mole při záběru na točící se kolotoč můžeme zahlédnout Tima Burtona. (Iamthewalrus)

• - V areálu sirotčince lze vidět upravené sochy z keřů (např. dinosaurus, do něhož zakopnou děti míč). Stejnou sochu dinosaura lze spatřit i v dřívějším snímku Tima BurtonaStřihoruký Edward z roku 1990. (Lesnik)