Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Dobrodružný / Fantasy

USA, 2016, 128 min

Klasické, hororové fantasy, které si v Burtonově dohledu užije stejným měřítkem dospělý i dítě! ___ (Cinestar, Hradec Králové)(5.10.2016)

Pasteloví burtonovi x-meni pro adolescenty, ve kterých se kouzelný fantasy příběh z období válečných 40-tých let minulého století krásně doplňuje s cthulhu prvky pro otrlejší diváky.(20.2.2017)

Očekávání jsem měl o něco větší. Hlavně jsem se těšil na to co zde opět předvede Burton, ale ani mi to moc nepřišlo, jako by to režíroval právě on. Rozhodně je to dost svěží změna, která mě mnohdy i příjemně překvapila zajimavými záběry a atmosférou. Jenomže od příběhu jsem čekal trochu větší hloubku a souboj na konci mi přišel takový odfláknutý až dětinský. Jinak Eva a Ella jsou skvělými tahouny podivných dětí.(31.1.2017)

Dcera je cílová skupina a jí se to líbilo, což je podstatné.(14.1.2017)

Na mě kouzlo Tima Burtona zase jednou v tomhle podivuhodném příbehu zafungovalo.(20.1.2017)

• - Premiéra snímku do kín bola stanovená na 04.03.2016, neskôr bola posunutá na december a nakoniec sa uskutočnila 30.09.2016. (belinko)

• - Jedná sa o druhú spoluprácu Evy Green a Tima Burtona. Prvou bol film Dark Shadows (2012). Dlho predtým herečka priznala, že Tim Burton je jeden z režisérov, s ktorým vždy túžila pracovať. (figliar)

• - Spoiler: V knize se smyčka sirotčince nachází v říjnu 1940, ve filmu v říjnu 1943. (dinamit_1)