Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (CinemArt)

Kratas558

Protože Burton začínal být poslední dobou moc komerční, šla jsem do kina docela skeptická (ale nic jiného zrovna nedávali). Tou komercí myslím přehršel zeleného plátna viz Alenka, a to já nemám moc ráda, tyto kýčovité efekty, které vlastně nezobrazují nic reálného, ale (asi) uspokojí většinu diváků. Chyběl mi Burton z Velké ryby nebo z Edwarda. A musím říct, že ze Sirotčince jsem byla nadšená a celý den mi pak přišel takový "krásně pohádkovsky burtonovský". Krásná předloha, úžasné zpracování, charismatická slečna Peregrinová s dýmkou, ach.. :) Zelené plátno nechybělo, to je jasné, ale taky nechyběla opravdovost, emoce, příběh. Za to dávám plný počet. A být mi ještě o 10 let míň, stane se pro mě kultem, lepím si plakáty na zdi pokoje, čtu knížku pořád dokola a prostě bezvýhradně a slepě miluju. ()

Rudinsky

Burton konečne pochopil, že tvorcovsky vyhorel, a s pokorou adaptoval skvelú knihu. A čuduj sa svete, nakrútil svoj druhý najlepší film a vysokopravdepodobne jedno z najlepších detských fantasy vôbec. ()

Kienast

Hezky barevná blbina! Asa mi přišel otravný (a toho z předchozích filmů mám rád), Samuel zase jako záporák spíš k smíchu a Eva Green neukázala prsa :( ... Tim Burton se sice snaží, ale kouzlo knihy na plátno prostě nedostal. A to je velká škoda :( Přečtěte si raději knihu ()

Jane18CZ

Tima Burtna moc v oblibě nemám, ale doufala jsem, že tenhle film to změní. Bohužel se tak nestalo. Čekala jsem nějaký zvláštní zajímavý film, ale dostala jsem bláznivinu na entou. ()

Han22

Velice zajímavý a zároveň složitý film. Představte si něco na způsob fantasy X-Menů s cestování časem a časovými smyčkami. Do toho teenage hrdiny, spoustu zajímavých schopoností, kopec vizuálních nápadů a dalších Burtonovin a hororové scény, které hravě strčí do kapsy většinu hororů z roku 2016. Asa Butterfield hraje zdánlivě obyčejného kluka z naší doby, který se dostává do jedné časové smyčky s podivnými dětmi a jejich učitelkou, kteří dobrovolně prožívají jeden den v roce 1943. Seznamuje se, poznává ostatní děti a nakonec musí čelit děsivému zlu. Musím uznat, že ač jsem se ztrácel v některých zákonitostech času a ač příběh nebyl nejoriginálnější, bohatě mi to vynahradila Burtonova imaginace. Některé scény jsou děsivé (pojídání očí, monstra jak ze Silent Hill), některé tak nádherné že by stály vytisknout, zarámovat a pověsit na zeď (celá potopená loď), některé tak nějak obyčejně kouzelné - když si hlavní hrdina vede vznášející se holku na provázku. A kde jinde uvidíte souboj s kostlivci, který jak kdyby vypadl z Jáson a Argonauti? Zkrátka Burton umí. ()

iXtr3m3

Už to nie je klasický Burton, ako sme ho poznali z nesmrteľných diel typu Edwarda či Sleepy Hollow, ale stále cítiť tú jeho rozprávkovo-hororové poňatie, ktorá však čím ďalej tým viac ustupuje Hollywoodu. Ale rád som si to pozrel, som rád, že to bolo uzavreté a nie ďalší dnešný pokus o multiverse či nekonečné pokračovania. Videné v aktívnom 3D doma a nebolo na škodu. ()

Devadesát Dva

Zdlouhavé a nezáživné, chybí tomu srdce. Burtonův poslední film, co jsem hodnotil výš, než třema hvězdama byla 'Ospalá díra' (1999), což člověku dá perspektivu. 'Sirotčinec' v tomhle ohledu přináší klasický Burtonovský námět, ale dělaný tak propastně nezajímavě, že člověk vrtí hlavou nad tím, jak samý člověk stál za klasikama jako 'Beetlejuice', 'Ed Wood', 'Střihoruký Edward'. Nikdy jsem nebyl Burtonův fanda, ale neměl jsem problém ocenit, když bylo co. Ani casting tu ale nefunguje. Jako kdyby se už jen prodávala značka "Directed by Tim Burton". Očividně jedinej, kdo pochopil, že je tohle nechtěná, ale pořád komedie, byl Samuel L. Jackson. But this time without motherfucker. Nicmémě celkový koncept příběhu není úplně nezáživný, s přihlédnutím k tomu, že Ransom Riggs napsal snad už pátý-šestý díl, jenže pochybuju, že na plátně se bude producentům po jakž takž tržbách chtít do dvojky. Eva Green neukázala kozy, což je její trademark po kterým slintají i holky. Těžko říct, na druhou stranu je to pro děcka a to už je mimo mě. Třeba se ve všem pletu. ()

Milano33

Taká krásna rozprávková podivnosť, ktorá bola miestami romantická, niekedy zas temná a gotická. Proste mix toho najlepšieho, čo na Burtonovi tak veľmi zbožňujem. Tim Burton prišiel zase s niečím novým a originálnym, námet sa mi nesmierne pozdával, a keď k tomu pripíšem, že to obohatil o svoju kreativitu a imagináciu, z Miss Peregrine's Home for Peculiar Children nemohlo vzniknúť nič iné než nezabudnuteľný zážitok. Vzhľad celého tohto snímku ma pomerne blízko k tomu, čo od Tima poznáme, ale aj tak sa v ledačom odlišuje od ostatných jeho skvostov. Tentokrát Burton do filmu zahrnul hrátky a manipuláciu s časom skrz cestovanie v čase a časové smyčky. Vždycky, kedy sa čas po skončení smyčky pretočí, zanechalo to vo mne silný dojem. Film pojednáva, ako už názov napovedá, o sirotinci pre deti so špeciálnymi schopnosťami. S ich vlohami sa Burton parádne vyhral a každá z nich je svojím spôsobom jedinečná, aj taká dobre známa supersila či neviditeľnosť so sebou priniesla čosi inovatívne. Tieto neobyčajné deti má v opatere Miss Peregrine (Eva Green), ktorá o nich pečuje a udržuje ich v bezpečí. A keďže Ymbryne oplývajú schopnosťou manipulovať a formovať s časom, z toho dôvodu udržuje časovú smyčku v neustálom chode tým, že ju zakaždým resetuje. Evu Green milujem a rozhodne bola najlepším článkom celého tohto diela. Tu sa nám naskytne pohľad na Evičku, ktorá so sebou stále nosí vreckové hodinky a neprestajne s nimi merkuje čas. Takisto ju po celý čas sprevádza fajka, ktorá sa ku Eve, vzhľadom na rolu, akú hraje, neskutočne hodí. Nie však divu, že časová smyčka sa po chvíli stala takou každodennou rutinnou, avšak to nezaznamená, že každý deň nemôže priniesť niečo nové, niečo nepreskúmané. Bojová sekvencia v zábavnom parku, zasadená do štyridsiatich rokov, bola svojim úchvatným vizuálnym prevedením naprosto oku lahodiaca a prinášala so sebou veľa nepredstaviteľnej zábavy. Aj Samuelovi L. Jacksonovi rola záporaka veľmi sekne. Svet, do ktorého je príbeh zasadený, je mimoriadne podmanivý, a mytológia je tiež velice podarená, najmä pôvod Hollowgasts. ()

Zmrv

Burton is back. Ale jenom první polovinu Sirotčince. Ta je výborným návratem k Burtonovým filmům z konce 80. a začátku 90. let a nejedna dětská dušička z ní bude mít špatné spaní. Opravdu výborná atmosféra a vizuál welšského ostrova je doplněn velice dobrým hereckým výkonem Evy Green a vpravdě démonického Samuela Jacksona. Co se dětí týče, tam už to žádné terno není ale je to dostatečně dobré aby to nekazilo úroveň filmu. Bohužel pak přijde odjezd z ostrova a druhá půlka, která se zvrhne do komedie, která připomíná zvrhlý úlet jakým byly Mars útočí nebo Karlík. Osobně jsem druhý díl, který tyto události popisoval nečetl ale celkem pochybuju že to působilo tímhle dojmem. Buď se v půlce zbláznila scénáristka Goldmanová a nebo sám Burton a poslali film do kopru. Ve výsledku je o tak film s úžasnou první půlkou a do oka bijící druhou. Nezbývá tak než film hodnotit 50% ()

provitamin

Takí mini x-meni, detskí hrdinovia, z ktorých každý má nejaké špeciálne schopnosti. Čo sa mi však na filme najviac páčilo, je typická burtonovská atmosféra a uzavretý svet a osadenstvo starého domovu, ktorý bol Nemcami zbombardovaný počas vojny. Eva Grínová ako slečna Pere-Grínová úplne uveriteľný výkon, ťažko by bolo túto rolu lepšie obsadiť a zahrať. Je tu plno rôznych vychytávok, napr. boj kostričiek proti netvorom alebo časové slučky, v ktorých existujú aj hrdinovia daného domova a nie je na škodu ani lajtová romantická línia. Worth to see it, jedna z najlepších burtonoviek. ()

Corpsegrinder

Nejkoukatelnější Buřtonův hranej film za skoro 15 let. Je to burtonovsky divný aniž by to sklouzávalo do jeho klasický trapnosti a hádám že to bude tim že tady nemá žádnou roli přehrávající Depp. Má to dobrej námět, hezký prostředí a píchatelnou Evičku, na druhou stranu je to až moc dlouhý a ta hlavní časová zápletka alá Groundhog Day průměrnýmu divákovi/burtonovo fanouškovi asi uškvaří palici. ()

Hanys_

Tak trochu se to ve mě pere mezi 3-4, ale nakonec jdu nahoru. Hlavně proto, že knížka mě zas až tak neoslnila, narozdíl teda od filmu, kdy hlavně závěr byl o level výš než právě ta knižní předloha. Hodně dělá taky to obsazení. Eva se do těhle podivin hodí vždycky a SLJ si to asi šíleně užíval. Za mě spokojenost, rozhodně se nebráním dalším dílům, pokud budou.. ()

eagle-eye

Hodně neuchopitelná záležitost, přesto na koukání velmi poutavá, po delší době ale rozodně zase jednou lepší Tim... ()

dopita

Už během úvodních titulků je zcela jasný, že se jedná o film Tima Burtona. Celý tento film je pro jeho filmografii naprosto typickej. Ať už se jedná o příběh nebo o vizuální stránku. Co však není typický je to, že mě tentokrát jeho film bavil od začátku až do konce. Nejsou tam žádná hluchá místa která by mě otravovala a brzdila tempo vyprávění, jako tomu bylo pokaždé u jeho předchozích filmů. Možná to není nejoriginálnější film Tima Burtona, ale rozhodně řemeslně nejpovedenější. ()

caffelina

Ak by som pred zhliadnutím tohto filmu nečítala knihu-predlohu (ktorá je skvelá) , tak by som hodnotila možno trochu miernejšie..ale toto fakt nie...úplne to ide mimo nej, odveci, detské, ploché a nudné. Zaslúžila si úplne iné filmové spracovanie. Veľká škoda! ()

Belatris

Příšerná nuda, utahaná expozice, scény postavené tak trapně, že jsme se mnohdy až smáli. Jediné plus: vizáž slečny Peregrinové. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona