Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

Phorbo

Čekal jsem divně nudnej film. Teasery v televizi dělaly z filmu dost nudnou záležitost a dost podpruměrný film. Avšak nýbrž protože... Dost to stojí za to. Nečekal jsem strhující příběj, ze začátku vtipný a ke konci napínavý s ještě zajímavějším koncem... Jirkovi Mádlovivdocelklobouček. Dost čumim, co dovede přes kamerou, ale jestli si opravdu napsal komplet scénář sám a komplet si to zrežiséroval, takto teda fak smekám. Jeden z nejlepších počinů roku '14... Sedl jsem si z toho na prdel ()

kritiklon

Po dlouhé době vidím současný český film na tak vysoké úrovni. Oba chlapci sice nejsou ve zvoleném stylu vyprávění příběhu dokonalý a sem tam to zaskřípe, nicméně forma je přinejmenším nápaditá a nevšední, zvlášť jde-li o český film 21.století! Naopak po obsahové stránce nemohu vytknout absolutně nic. Emoce se zde točí neuvěřitelně svižně ale samotnému ději to nijak nevadí, spíše prospívá a debut Mádla na režisérské židli se stává jedním z našich nejlepších filmů za posledních 5 let (alespoň z těch co jsem zatím viděl já). Není to sice na 5* a spousta lepších věcí ode mě má jen 4*, ale za obrovské překvapení, nadšení a velice pozitivního prvního dojmu je dám. Český film si zasloužil podobný počin. 81% ()

Santino7

Režijný debut Jiřího Mádla dáva svojim originálnym poňatím doslova a do písmena na frak väčšine súčasných českých filmárom/režisérom (ale samozrejme i slovenským), to je skrátka fakt, o tom "žádná". Snímka Pojedeme k moři nie je síce po formálnej stránke ešte úplne bezchybná, dokonalá a neviem aká ešte (ale ako debut je to pozoruhodné, len tak ďalej Jirko), no tak či tak je počinom ozaj sympatickým, plus navyše v tých správnych chvíľach aj adekvátne dojemným a emotívnym (ľudsky, nie vtieravo) - no a keďže tieto atribúty sú pre mňa z hľadiska diváka omnoho podstatnejšie ako nejaké tie menšie nedokonalosti či chybičky, ktoré i tak nijak výrazne neovplyvnili zážitok z filmu, tak nemám absolútne žiaden problém tento počin mierne nadhodnotiť, originalita sa totiž cení. 4/5 ()

mosnak

Od uživatele Djokera tady padlo: Od dětí pro děti! To si teda určitě nemyslím. Tento snímek Jirky Mádla rozhodně není pro děti. Naopak myslím, že Mádl natočil slušný film nad kterým by se měl zamyslet nejeden rodič. - 52% ()

NJD

Mladá česká režisérská a scénáristická krev se předvedla v tom nejlepším světle. Neotřelý nápad, který se téměř bezchybně povedlo zrealizovat. A já už se těším s čím přijde Mádl dál, protože ten kluk má před sebou dobrou budoucnost.... ()

Marys

Je to niečo iné. Príbehovo, štrukturálne, formou, skrátka niečo osviežujúce. Občas možno príliš trpké, občas dosť nereálne (zvlášť pri scénach, kde sa hlavné postavy pohybujú s foťákom v ruke len ťažko uveriť, že by docielili také ostré a neroztrasené zábery), napriek tomu do toho ale Jiří Mádl vložil kus seba a spravil to s obrovskou láskou. Mimoriadne pozerateľný "dokument". ()

HonzaSim

Na Jiřího Mádla coby scénáristu a režiséra jsem byl hodně zvědav. Jako většina jsem čekal příběh u moře, něco na způsob Účastníků zájezdu, ale k mému překvapení se to odehrávalo doma. Už od prvních minut bylo jasné, že tohle nebude klasický film. Příjemně překvapili mladí herci, kteří svůj scénář jen neodříkali, jak je u dětí zvykem. Děj originální, nápaditý a svěží. Bylo vidět, že film je z dílny někoho mladého, ale talentovaného. Za zmíňku stojí i ztvárnění pohřbu a dojemná scéna s labutěmi. Závěrečné rozzuzlení bylo hodně nečekané a mému hodnocení ještě přidává. V průběhu jsem počítal se čtyřmi hvězdami, ale nakonec přidávám i pátou za to, že šlo o povedenou Mádlovu premiéru za kamerou a za odvahu pustit se do něčeho takového. 80% ()

bobstock

Ano, film má nakonec dvě zajímavé roviny, dva osudy, ale cesta k nim je rozpačitá, roztahaná, nesrovnaná omáčka k uzoufání. Potenciál tam je, tak se Mádle neschovávej za malý kluky s ruční kamerou a prašti do toho nebo se na to vys**!! 40% ()

Oralfabet

Jako herec mě Mádl většinou pobavil (i když to obvykle nebyla zrovna zábava na úrovni), ale jako režisér a scénarista mě málem unudil, bohužel. ()

Garch

Teprve dneska jsem viděl Pojedeme k moři. Tři roky jsem měl úplně jinou představu, o co asi půjde. Moje chyba, ale napravena: Tak takovou sílu jsem tedy nečekal. Nepamatuji, kolik je to let, co by mě český film takhle dostal. A navíc, ten styl vyprávění. Respect, Pane Mádle. ()

Kamas

Citlivý a lidský film, jedno velké pohlazení po duši, Zasáhl mě a smekám před tímto režisérským debutem Jirky Mádla. Nejvíc se mi líbil pěkný civilní projev Jana Maršála. ()

Renfield

V rámci českého filmu především formou velmi zajímavé, zároveň však právě díky ní místy hodně rušivé. Totiž, nenápadně schovat takhle velký fotoaparát není zrovna jednoduché a stejně tak není jednoduché s ním na některých místech natáčet. Jinak je ten svět pohledem Tomáše ale fajn, alespoň tam kde být fajn má, což je ta kratší část filmu. Žánrově se totiž jedná spíše o drama a jako drama také Pojedeme k moři funguje nejlépe, včetně silné pointy. 65% ()

rerabinka

Moc příjemné překvapení. Mladý režisér dětskému filmu neublížil, ale pomohl. Už dlouho nebylo vidět film dětskýma očima. Odpočinkové, klasické rozhodování mezi 3-4 hvězdy. Nakonec za 3, pač jednou vidět asi stačí, ale třeba přehodnotim, až se objeví v telce:) ()

Vesecký

¨Režijní Mádlův debut přijímám poněkud s rozpaky. Zajisté, Jiří Mádl má režisérský talent, který jednou zúročí, protože jisté náznaky vlastní invence jsou znát i u tohoto filmu, i když vliv "boarďáků" je zde znatelný. Z rolí chlapců se mi zdá propracovanější role Haryse, rodinné násilí se v jeho případě zdá opravdovější, kdežto rodina hlavního představitele tak přirozeně nevyznívá. Mádl své jedenáctileté hrdiny pojímá v duchu amerikanizovaného pojetí dnešního života takřka jako dospělé lidi, jimž uniká předčasně jejich dětství; už v těchto letech mají vyhraněný životní cíl (prosadit se v Hollywoodu, no těbuch), což je sice v souladu s dnešním oficiálním pojímáním života, ale je to ohromně nepřirozené. Mádl na několika místech používá svého izerovského fekálního humoru (asi to dnešní mládež vyžaduje, ach jo), který je zcela samoúčelný a zbytečný. A jaký by to byl český film bez nějakých postižených lidí, ať už sexuálně, tělesně nebo psychicky. Takže i zde se musí objevit postižený starší bratr, po němž už rodina nemůže plánovat další děti... Bohužel, stalo se z toho nezbytné klišé našeho moderního filmu, u něhož jsou patrné také hollywoodské vzory. Sečteno a podtrženo, tři hvězdičky za snahu. ()

Hepy13

Nebudu lhát, čekal jsem malinko lepší film. Zklamali mě vlastně jen dvě věci. Ta první byla, že se vlastně k žádnému moři nejelo. Já totiž myslel že film se převážně nese v letním duchu někde na dovolené. A ta druhá věc - zklamal mě výsledek toho po čem kluci pátrali. Žádna závěrečná pecka to teda nebyla. Podle toho jak o tom ve Film o filmu mluvil jirka Mádl, tak to údajně měla být. ()

Johny303 odpad!

V mém hodnocení nehledejte nějaké negativní předsudky vůči filmu před shlédnutím, odpor k Mádlovi, nebo něco podobného. Bylo by to totiž naprosto mimo mísu, právě že jsem se na film docela těšil (a zdejší hodnocení mne v mém pozitivním očekávaní jedině utvrdilo) a Mádla mám moc rád, jenže jaké bylo mé překvapení, když bylo již po pár minutách jasné, že jde o naprosto nepoužitelný film. Zbytek mé rodiny to přepnul na jiný kanál asi po čtvrt hodině, ale já, pevně rozhodnut, že to zkouknu až do úplného konce (i proto, aby bylo mé hodnocení naprosto objektivní) jsem se na to tedy díval sám dalších asi třicet minut - a pak jsem to taky přepnul, protože to se fakt nedalo. Šílená nuda, nevtipný pokus o humor, oba kluci nesympatičtí.... Ne, vážně, tohle ne. Po těchto filmech si vždycky říkám, že se za svou náklonost spíše k zahraniční, než k domácí tvorbě, vůbec nemusím stydět. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz