Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

Kinderr

Zajímavě natočený film o dvou malých klucích a nakonec velice překvapivé rozuzlení. Ovšem je to film, na který se podíváte jednou a stačí. ()

raru

No jo,má talent režisérskej ten Jirka nosatej...Ale vážne,zo začiatku strašná nuda,cca 40 minút,a potom to naberá grády až do konca. Musím povedať,že ma prekvapil tak samotný Mádl,ako príbeh,ktorý vlastne s morom má spoločný iba názov a na konci ma fakt dojal... ()

Rychlasar

Ano, je to silena kravina a vlastne nechapu to vysoke hodnoceni.Ten film je absolutni omyl a ze komedie?Zajimalo by me na,kterem miste. Jednu hvezdicku davam snad jen za napad a za to,ze jsem to zvladla az do konce, ale tohle uz nikdy vice! Tak snad nekdy neco lepsiho... ()

vikin

Jirka Mádl krásně překvapil. Civilní film o kterém jsem si nějak nemoh udělat obrázek, pohodově plynul až do konce. Mě osobně se to líbilo velice. ()

byk_1

Jako režijní debut Jiřího Mádla to je velice povedený snímek... Natočit svět pohledem 11 letého kluka a zohlednit v něm radosti a strasti dnešní doby, naštěstí úsměvných momentů bylo daleko víc než těch smutných. Překvapil mne i neobyčejný závěr filmu. Dobrá práce Jirko! :) ()

carnacv

Převkapilo mě to. Vyzdvihnout nutno netradiční pojetí a odvahu. Dětský děj má co říci i dospělým, navíc se Mádl nebojí i drsnějších témat. U mě je trochu problém, že mě tahle tematika ne tak úplně baví, a tak bych hodnotil dost zaujatě. Osciluji od pěti hvězd až po dvě. Za shlédnutí film určitě stojí! ()

Jardatekk

Nevypadalo to vůbec špatně,ale bohužel se z toho stala klasická česká psychodeprese - hit současné doby. Komedie? Tak to jste asi ve špatným vlaku! Ano, život je sám o sobě těžký, bolavý a chvílemi i nepříjemný a proto se takto nepotřebuju naladit i v neděli večer... Takže zklamání, ale přesto si herci nějakou tu hvězdu zaslouží. Doufám, že se někdy i nového českého filmu pobavím tak jako u starší domácí tvorby. ()

johysek

Zprvu jsem si řekla: "Zase další nepodařený amatérský film...", ale všechna slova do jednoho musím vzít zpět. Krásný a dojemně upřímný film plný životních událostí, jehož nevyumělkovanost, zcela podtrhuje vážnost všech obsažených témat. Doufám, že J. Mádl bude v tomto duchu pokračovat i nadále. ()

robbez

Mádl má velmi osobitý a originální filmařský přístup. Po pravdě je to asi jeden z nejzajímavějších českých filmů, co jsem v posledních letech viděl. Na první pohled je samozřejmě zajímavá a neotřelá především ta forma, ale film taky celkem přesvědčivě ukazuje pohled na svět očima dvou malých chytrých kluků. Život tu taky není jen idyla, ale problémy jsou ukázány citlivě, takže divák nemá potřebu zvracet nebo se zabít. Je tam navíc skutečně hodně vtipných i opravdu dojemných okamžiků, které ale zároveň nepůsobí kýčovitě. ()

Kacaa26

Byla jsem k tomuhle filmu že začátku dost skepticka. Mám asi zafixovano, že herec má zůstat hercem, režisér režisérem, zpěvák zpěvákem a nedělat že sebe hybridy. Ale spletla jsem se. Klaním se k zemi a ohýbám svůj hřbet před Jirkou, který nezůstal jen hercem. Napsala bych, že hodně dlouho, ale musím se opravit... Nikdy! jsem takový film ještě neviděla. Naprosto mě dostal hned po prvních minutách a nepustil ani na vteřinu. Originální nápad s ještě originálnějším scénářem - kombinace, která vyžaduje talent a cit. Nic nebylo přitažené, nedodělané, špatné ani průměrné. Film kompletně natočený očima dvou malých kluků, kteří díky natáčení běžných dnů na foťák přichází na věci, které by jinak nezjistili. Je to milé, zábavné, vtipné, napínavé i vážné zároveň. A ničeho není moc ani málo. Přijde vám to jako kdyby to natáčel kluk od sousedů. Opravdu nic nemohu vytknout. Do poslední chvíle jsem nemohla přijít na to, proč ten tatínek tajně jezdí za maminkou, smála jsem se nad dětsky upřímnými komentáři a zamáčkla jsem slzu u písní bratrů Nedvědů. Jedním slovem paráda. Film nesmí chybět v mojí sbírce. Díky Jirko! ()

Anette3

1* ze soucitu k českému filmu a za jednu scénu, která film, dle mého názoru, na bodu mrazu trochu vylepšila. Bohužel jsem byla plná očekávání a na premiéru v TV se těšila už od pátku. Povídání si chlapců bez děje.. ()

Harris777

Tak takové dílo jsem opravdu od Jiřího Mádla nečekal. I když nepatřím k fandům tohoto herce jako režisér a scenárista mě překvapil. Z rodinné komedie si vyklubal film se silným příběhem a zajímavým podtextem. A to se v dnešní době kdy se točí v ČR filmy bez rozumné zápletky opravdu cení. Pro mě to je jedno z největších překvapení roku 2014. ()

Slahy94

Originální. Mádlův režijní a scénáristický debut odvážně boří klasický konvenční způsob natáčení filmu a krásně si hraje s obrazem i zvukem, přitom se nejedná o žádný experiment, příběh má hlavu a patu. Točí film jinak, prostřednictvím kamer dvou chlapců. Z filmu dýchá láska k filmu. K tomu zajímavý příběh a skvělé vedení dětských herců. Milé překvapení. Není moc dobrých tzv. rodinných filmů. Těším se na další Mádlův film. ()

Cudlicek

Tenhle film mě opravdu chytil za srdce. Je krásný, tak nějak milý a hrozně upřímný. Prostě tak to na mě působilo. A takových filmů je dneska opravdu málo a nejenom v české tvorbě. Pan Mádl u mě má další plus ;-) ()

pesbara

klasická ukázka přehnaného očekávání. Tolik jem o tom slyšel, že jsem fakt smutnej jak to není ani dobrý. Natož výborný. Hergot to jsme na tom fakt tak špatně, že když někdo trochu vybočí, všichni jsou vedle že je to super kvalita? Není. Je to hluboko za kvalitou třeba Ropáka a to točil student. Lidi proberte se! Kvalitní českej film je Díra u Hanušovic. Tohle je průměr. Horší. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz