Zajímavé, jak lze přes vsugerovaný pocit ireálna v člověku vyvolat pocit něčeho naopak skutečného, plnokrevného, v čem se sice nemusí najít, s čím ale nemá problém se identifikovat. Forma není samoúčelná, obsah zůstává opravdový. Na rozdíl od tematicky podobně zacílených (nejen českých) filmů nesklouzává PP k recyklaci životních pouček, nementoruje a parádně baví. Pavlíčkovi držím palce. P.S.: Vydra skutečně je dobrý herec.(9.1.2016)

• SLOTH

Zajímavý český počin který táhnou dolů všechny herecké výkony snad jen kromě Václava Vydry nejmladšího. Bohužel ani on nedokázal zachránit snímek s dobrým potenciálem ale špatným provedením(8.7.2014)

• Tygrys

To je teda hrozná kravina - Štěpáne. No to teda je - Marie.(7.1.2016)

• claudel

Tak to opravdu ne. Když se na film se stopáží 75 minut dívám napětkrát, asi je někde něco špatně. Mám pocit, že jsem sledoval pokus o alternativní film s dialogy jako vystřiženými z absurdního divadla. A čím víc jsem se blížil ke konci, tím víc jsem nabýval dojmu, že Parádně pokecal je jedna z největších českých stupidit posledních let. Vzhledem k tomu, že to není zase až taková hrůza jako Hany, tak se k odpadu nesnížím.(7.5.2016)

Jsem fanoušek, ale stejně: Smál jsem se jako idiot. Nechápu, co komu vadí na projevu jednotlivých herců, všichni jsou nádherně brechtovsky odosobnění, přesně jak to tento film potřebuje (byli byste vůbec schopní se dívat na Sedmikrásky nebo na O slavnosti a hostech?). Poselstvím filmu je především ona pro Pavlíčka typická "pozitivní energie", které je letos ve světě takový nedostatek. Tome, jsi tuzemský velmistr v žánru pohádky. Filmařsky nejinteligentnější český snímek posledních let.(31.7.2014)

• - Snímek byl natočen na 16mm film. (Zdroj:LFŠ2014) (mikrom)

• - Natáčelo se v Chrudimi a na Kokořínsku. (jenik71)