The Guest

• Slovensko Hosť (festivalový název) (více)

Rodina Petersonových truchlí nad ztrátou syna, který padl ve válce. Jednoho dne zazvoní u dveří jejich domu jistý David (Dan Stevens), který tvrdí, že byl přítelem jejich syna a jeho parťákem z jednotky. Před jeho smrtí mu slíbil, že dohlédne na jeho rodinu, která Davida po počátečním šoku příjme a brzy jej začnou brát za rodinného přítele a životní oporu. Zanedlouho se však začnou objevovat záhadné podivnosti v Davidově chování a ve městě se přibývá vražd. Nedůvěra narůstá zejména v Petersonových dceři Anně (Maika Monroe), která se rozhodně přijít na kloub tomu, kým host v jejich domě opravdu je. (peetriss)

Philcze

Pomalu zjišťuju, že Wingard vlastně neni moc dobrej režisér. Ale atmosféru umí navodit jako málokdo z dnešní nezávislé scény, a když k tomu přihodí parádní námět, retro synťáky a perfektní herce, tak mi to prostě většinou stejně stačí. Podobně jako You're Next, se mi ani u Guesta příliš nelíbilo, kam se příběh v druhé půlce vydal, ale je to po celou dobu tak zvrhlá a nekorektní podívaná, že má skoro až neodolatelný šarm. 80% ()

rockyt

Vystajlovaná pastva pro oči a dokonalá podivnost aneb "Jak to dopadne, když se Andrew - člen naší rodiny promění v Terminátora" . Skvělý soundtrack je pak už jenom třešnička na dortu. ()

Duotone28

Priemerný chlapci od réžie by sa mali učiť, a brať tento film ako bibliu :-). Už keď chcú robiť béčka, tak nech to robia takto, svet bude o mnoho krajší :-)! 4,5/5 vrátane skvelo naladeného OST. A ešte jedna vec, verbal nech ide do pyče:), nazdar ()

Aljak

A to je všetko? Určite som čakal oveľa lepšiu pointu ako toto. Film ma vo svojej podstate celkom bavil a bolo jasné, že skôr či neskôr príde zásadný zlom, kedy vyjde celá pravda najavo. A celý čas som bol presvedčený o tom, že práve po tomto zlome príde tá najlepšia časť príbehu. Na moje prekvapenie to bolo ale úplne opačne a zrazu sa to zmenilo na príliš akčný thriller s hororovými prvkami - teda kombinácia, ktorá u mňa zväčša úspech neslávi. Nejako mi to správanie Davida prišlo úplne nelogické, najmä vo vzťahu k ľuďom, ktorí ho po celý čas uctievali. Ale posledná scéna pred titulkami "what the fuck?" stála za to :D ()

Martin741

Reziser Wyngard /Pop Skull 2007/ natocil len dalsi nudny podpriemerny fryler ktoremu chyba nielen drive, ale aj ista patina. Dana Stevensa mam uprimne v prdeli, teda aby som nedaval niekomu plane nadeje na haku a v ignore liste. Dialogy su .... hm, aby som bol vystizny, jak z psychiatrickych posedeni v liecebne mentalnych retardacii, rezia je slaba a nevyvazena. Na konci sice dojde k prestrelkam, ale aj tym chyba logika a hlavne uveritelnost. Nicim zaujimavy povrchny vyvar : 30 % ()

Hees

"Boháča" to je hneď slovo na začiatok komentáru čo? No toto bol teda film čo si zaslúži svoje žánre Mysteriózní / Akční / Thriller? Tento film u mňa vzbudil divné myšlienky, lebo ja som nikdy nevidel ešte podobnú zmes pokusu o to spraviť čo najzaujímavejší film z ničoho. Proste zoberieme nič a toľko to vaľkáme až máme feferónovú pizzu. A tak už idem hodnotiť a poviem Vám hlavne prečo som dal filmu 3 hviezdy napriek tomu, že film je nelogický a veľa vecí je v ňom totálne na hlavu. Tak dal som tomu trošku vyššie hodnotenie možno ako si to zaslúži a to hlavne z dôvodu, že som zostal prekvapený zmenami vo filme. Stále sa niečo dialo a v tak krátkom filme som sa nenudil aj keď som krútil hlavou čo to je za nelogická zmes. No a film má čo? No hlavne nemá nudiť a to teda som sa nenudil. Mierny SPOILER Aj keď z hrdinu sa stane psychopat ...Aj keď deti "porazia" vycvičeného zabijaka atď koniec SPOILERU. Proste film zaujme tým, že sa snaží byť maximálne nekonvenčný a to sa mu do istej miery darí a tak nie je na nič, ale aspoň trochu inovatívny .... zjednodušene povedané. ()

BarryLyndon

Velká pecka, škoda že už se takové filmy netočí. Opravdu jsem si připadal jako za mlada, kdy jsem si sednul k filmu a nevěděl, co se bude dít. 9/10 Prosím takových filmů více. Dan Stevens borec, fakt jsem mu to věřil každým coulem. Moc jsem mu ten jeho útok na Hollywood nevěřil, ale zatím přesvědčuje všude. A klobouk dolů před jeho akcentem, kde nebylo ani náznakem poznat, že je Brit. ()

bourec

Tenhle filmek jsem už dlouho měl v plánu si promítnout znovu. A jednu hvězdu k tomu tentokrát přidám. Má to slušnej nádech osmdesátek, Dan Stevens je pěknej psychouš, kterej to všechno dělá jen tak z plezíru. Co se týče hudební složky, ta je parádní. Sice ta pitvořivá mamka, co leze Davidovi pořád do prdele mě srala, ale jinak i tu rodinu jsem skousnul. Napodruhý slušný. 60%. ()

Daji

Co jsem to teď sakra viděla? Na první pohled nijak zvláštní drama s charismatickým záporákem, vypadajícím, že by možná mohl mít nějaké to tajemstvíčko. Jasně, nevíte, jestli si myslet, zda je pouze poznamenán vojnou či hraje nekalou hru. Ale i přesto, že se Vám na něm nebude něco zdát, to, co přijde v polovině snímku, rozhodně čekat nebudete. Prozrazovat nic nebudu, ovšem vynasnažím se to popsat jedním slovem. NÁŘEZ! .. No nic, alespoň jsem to zkusila. Zkrátka.. To musíte vidět! Kam se hrabou leckteré horory a thrillery. Originální, poutavé, krvavé, (ehm, asi jsem se měla narodit chlapem .. (když ony vážně ty romanťárny s kupou kapesníčků a kýblem zmrzliny nejsou šálkem mého latté, tak pardón) - pro mě jednoznačně jeden z Top filmů tohoto roku. ()

Rodriguez

Velice zajímavý filmový počin, který mě uchvátil svojí kreativitou. S tímhle snímkem jsem se "jako by" vrátil do konce osmdesátých let. A za hudební vypalovačky též palec nahoru! Prostě "The Guest" musíte vidět..... 80% ()

dubinak

WIngard si vybral netradiční téma, ale já upřímně moc nevím, co si o něm myslím. Vůbec nevím, jestli se mi to víc líbilo, než nelíbilo. Takže dávám průměrné tři hvězdy aspoň za to, že jsem si celou stopáž nebyla jistá, zda vím, co to vlastně sleduju. Plusové body si zaslouží i charakteristický hrdina, který brutalitou nešetří a zajímavá doprovázející elektro-retro hudba, řekla bych. K chuti mi přišla i přestřelka před samotným závěrem. Že bych vám ale dokázala popsat, o co se vlastně Wingard celou dobu snažil, to se říct nedá. Pro mě to byl velmi kontroverzní film. ()

C0r0ner

Pár věcí bylo navíc (samotný závěr například) a rozhodně to netrpělo přílišnou invencí, ale na odreagování jako dělané. První půlka pracuje se suprovou atmosférou a skvěle zahranou postavou Dana Stevense, aby se v druhé polovině rozjela slušná akční podívaná. 80% ()

dresi

Wingard mě prostě baví. Sexy, temné a opět správně ujeté. The Guest je plný nostalgie k osmdesátkám, navrch přihazuje jeden ze soundtracků roku a je to vlastně jediný "superhrdinský" film, který letos potřebujete vidět. Vynechte trailery a synopse a pusťte si to. ()

Larushka

Jo, Danovi to tu děsně sekne a fakt vypadá jak Ryan Gosling. Film je šílenej kočkopes. Hvězdičku navíc za Maiku Monroe, začínám ji mít ráda. Závěrečná halloweenská pasáž se mi asi líbila nejvíc. Ale ani tak tohle béčko nehodnotím vysoko. ()

panMartin

Od začátku nemáte páru, víte jen, že je něco jak být nemá, že údajný kámoš zabitého syna se vetře do jeho rodiny který padnul v blíže nespecifikované vojenské akci, on není úplně v pořádku, a s tímhle pocitem vás to nechá cukat se až téměř do konce. Soundtrack super. Konec je fakt špatnej, je to prostě trochu ulítlý. Škoda, že závěr byl až moc přestřelenej a závěrečná scéna úplně jasná... ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra