Mrzout

Mrzút

The Grump

Komedie

Finsko, 2014, 113 min

Nie smrti, ale staroby sa bojím. Navyše, dosť ma žerie, serie, že "vyrastám" v tejto skurvenej dobe kedy nahradili hodnoty ľudské, hodnoty materiálne.(21.10.2016)

Bilancovanie na sklonku života vo svete, do ktorého už "nepatríte". Aj moja babka viedla presne takéto a podobné reči a niekedy bola naozaj protivná. Napriek tomu som ju mala rada. Lipnutie na tom kým človek bol a čo mal, patrí ku koloritu staroby a tu to vystihli veľmi pekne. Silné 4*.(31.10.2016)

Finové mají dar mezi skandinávskými bratry. Psát nekompromisní, cynický komedie, které v sobě mají naprosto parádní humor a ještě kupu pravdy. Mrzout je přesně takový případ a musím říct, že hudba Hilmara Örn Hilmarssona tomu ještě přidala na jedinečnosti a vytvořila tak opravdu skvělý film, u kterého bych možná nanejvejš ubral pár scén, aby nebyl tak dlouhý. Jinak ale skvělý film.(27.12.2016)

Mne osobne sa film rozdelil na dve časti: 1) do rezania stromu- bola iritujúca nudná chujovina s množstvom blbých kecov a 2) od rezania stromu do konca- bola úplná šupa! Takže tri za mňa. 50%(9.10.2016)

Další "bručounský" film, tentokrát z finské dílny. Film o konfliktu generací, o starci, kterému svět utekl příliš do budoucnosti. Nebo naopak nám něco důležitého mizí, chybí?....(11.11.2016)

• - Antti Litja, ktorý prepožičal svoj hlas postave Mielensäpahoittaja v originálných rozhlasových hrách a zároveň si túto rolu zahral aj v divadelnom prevedení, nebol príliš nadšený svojou účasťou vo filme. Nakoniec súhlasil kvôli svojmu vnukovi. (Da_reba)