Aloha

Aloha

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2015, 105 min

• Johnny.ARN

Príjemné. Viac-menej priamočiare, s dobrým obsadením ale nevyužitým potenciálom. Emočne to nedokáže strhnúť, postavy sú jasné od začiatku, bez nejakého posunu ( možno až na Emmu ). Nevyhnutný záver tomu dal len adekvátnu bodku. Neublíži, neoslní. 2 z 5(17.10.2015)

• kleopatra

Politika, armáda, rakety a láska na Hawai podané jako takové odlehčené drama, či co. Mám tyhle mezitvary docela ráda, ale po shlédnutí Aloha jsem si řekla jen: proč? Vlastně to bylo už během sledování. Nic mi to nevzalo, ale taky mi to nic nedalo. Jsem mrzutá tim víc, že jde o režii Camerona Crowea. Kam se poděli okouzlující Singles? Kam se poděla podmanivost Almost Famous? Každý jeho další film je mi vzdálenější.(25.10.2015)

• maddy

Každý režisér sa občas musí potknúť. David O. Russell má na krku Accidental Love, Steven Spielberg zase 1941 a Cameron Crowe Alohu. Uniknuté e-mailové správy zo Sony vôbec neklamali, toto je skutočne prúser veľkých rozmerov. V podstate také novodobé Gigli = hviezdne obsadenie, ale úbohý obsah. Croweho filmy sa síce vyznačujú dôrazom na optimismus, sú hocikedy až naivne úprimné a jednoduché, ale dokáže ich zabaliť do správnej good-feeling atmosféry, v ktorej je ten sentiment vítaný. V prípade Aloha to však kruto nevyšlo, pretože celým filmom sa nesie vyslovene otravný pozitívny tón, všetko je ulepené od medu a príliš často skĺza až k lacnému sentimentu. Navyše to je celé zabalené do banálneho a tragicky nezvládnutého príbehu o chlapovi stredného veku, ktorý sa na Hawaii pokúša napraviť za pomoci desať rokov mladšej partnerky a do toho sa mieša priam smiešna podzápletka o vesmírnom satelitu plnom zbraní. Keď v závere dôjde na udalosti, ktoré riešia záchranu sveta, tak už sa len ostáva pýtať, či to Crowe celé myslí skutočne vážne alebo zošalel? Spolu to totiž absolútne nefunguje a v rukách ostane iba komédia bez jedného vtipu a nudná konverzačka o ničom, ktorú tento krát netiahnu ani tí herci. Bradely Cooper tu prakticky nemá čo hrať, postava Emmy Stone je značne otravná a tie vedľajšie slávnejšie mená (Rachel McAdams, Bill Murray, Alec Baldwin, John Krasinski) sú iba dopočtu a tak zbytočné, že keby sa v celom filme nevyskytovali, tak nič sa nezmení. Z úcty ku všetkým zúčastneným zaokrúhľujem aspoň na tie dve hviezdičky, ale toto je od Croweho poriadny prešľap, po ktorom budem už k jeho ďalším filmom pristupovať značne opatrne. CELKOVO: 1,5* (3/10)(11.9.2015)

Crowe je pre mňa režisér natoľko osobitý, že to dakedy až preženie. Jeho filmy sa mi buď páčia, alebo ma úplne minú či už posolstvom, alebo spracovaním. Aloha je ale zvláštny film, ktorý nezapadá ani do jednej kategórie. Na jednu stranu tu Crowe vytvára akúsi atmosféru nadprirodzena, kde dávny duchovia a bytosti môžu chodiť medzi obyčajnými ľuďmi. Táto línia je natoľko zaujímavá, až zamrzí, že sa jej vlastne až na 3 scény vôbec nevenuje. Potom tu máme líniu starého vzťahu a zisteniu, že hlavný hrdina má dcéru, ktorá nemá výraznejší emotívny moment. Na jednu stranu sa tak Crowe vyvaruje prvoplánovosti, na druhú chýba ale filmu vrchol. A hlavná línia lásky medzi dvoma ľuďmi je síce zaujímavá a hravá ( čo je dosiahnuté výbornou chémiou medzi Stone a Cooperom), ale je zbytočne spomaľovaná akousi vojenskou podlíniou so zbytočnými postavami Murrayho a Baldwina. Lenže skončil film. Nič som sa nedozvedel. Žiadne posolstvo som si neodniesol, ale aj napriek tomu som mal na tvári široký úsmev. Možno Crowe nechcel tentoraz vypovedať nič a možno naozaj nechcel robiť niečo dramatické a plné veľkých momentov. A možno práve tá všednosť dodala príbehu na uveriteľnosti a dokázala aj vo všedných momentoch zanechať prvok niečoho čarovného. Rozprávanie bez slov je tu využité úkážkovo a bez chyby.(9.8.2015)

• Enšpígl

Hudba nadherná, ostéčko bych rád měl doma pro navazoení klidu, míru, pohody a všeobecné lásky, ženský nádherný Rachelku by měl každej chlap milovat povinně ze zákona, ale pokud jde příběh...taková nicneříkající všehochuť u který si člověk může házet bačkorama.(8.8.2016)

• - Film je možné nájsť aj pod viacerými alternatívnymi názvami, ako napr. Deep Tiki, Hawaii, Untitled Cameron Crowe Project, Welcome Back či Volcano Romance. (MikaelSVK)

• - Film měl vzniknout původně o několik let dříve s Benem Stillerem a Reese Witherspoon v hlavní roli. (JORDY)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na havajskom ostrove Oahu, kde sa nachádza hlavné mesto Honolulu a tiež vojenská základňa amerického námorníctva Pearl Harbor. (MikaelSVK)