Aloha

Aloha

Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 2015, 105 min

• Rosaviva

Obsazení bylo víc než dobré, ale ten zbytek jaksi nevyšel. Naprosto nezajímavý příběh, u kterého jsem asi první půl hodinu přemýšlela, o co jim vlastně jde. No škoda. Nejlepší byl ukecaný/mlčenlivý John Krasinski. 2*(11.8.2016)

• Payushka

Neverila bych, ze to napisu, ale malem jsem vypnula film hned na zacatku kvuli Emme Stone. Neco tak priserne napsanyho a afektovane zahranyho jsem uz dlouho nevidela (evidentne ji ta "upjata" role vubec nesedla, protoze kdyz se jeji postava konecne uvolnila, byla i Emma najednou jak vymenena). Jinak film o nicem. Nekdo nekam prijde, chodi sem a tam, do toho rika hrozny repliky a nakonec jen tak omylem zachrani svet. Wow.(11.10.2015)

• larelay

keby aspon ta ich dcera vyzerala na 12 a nie na 20. a to je jeden z tych momentov kedy pochopite, ze tomuto filmu neuverite ani zaverecne titulky. zleeee.(26.11.2015)

• TonyClifton

V žádném případě se na to nikdo nedívejte. Nepamatuju hůř zrežírovanou "komedii" nepamatuju a při tomhle neskutečně natřískaném obsazení by za to Cameron Crowe zasluhoval přes držku! Pověsti z uniklých studiových emailů nelhaly, tohle je fakt průser. A je to obří škoda, protože nádherná příroda, kamera, maximálně boží a sympatické obsazení, které si docela nečekaně herectvím pro sebe kradla Emma Stone. A vysvětlí mi někdo, jak proboha do takovýho filmu nacpali premisu o SPOILER soukromé atomovce do vesmíru SPOILER? 2/10(9.8.2015)

Mnohými velmi respektovaný a na úctyhodných pět Oscarů nominovaný David O. Russell letos přišel s látkou (Accidental Love), která nejen kritiky pořádně vyděsila. Po vesměs opěvovaných snímcích to byl docela šok. Cameron Crowe má doma Oscara a jednu nominaci, stejně jako David O. Russell si své snímky píše, takže výsledné kousky zdobí dokonalé dialogy, talent pro výběr herců, spolupráce se skvělým tvůrčím týmem (kamera, hudba a jiné). Na své poslední snímky Crowe pohlížel s neskrývaným optimismem i nadhledem, volil pomalé tempo, předkládal upřímné momenty a mile obyčejné milostné zápletky. Naposledy to (Koupili jsme zoo) ovšem alespoň pro mě zpřerážel až příliš laciným sentimentem. A teď (léta páně 2015) to stejně jako zmiňovaný Russell schytal parádně od všech. Nejen od kritiků. A možná i trochu neprávem. Aloha není tak osobitá jako jeho předchozí kousky, vyprávění postrádá dynamiku i jímavější myšlenku. Bradley Cooper místy nemá co hrát, Rachel McAdams a Emma Stone jsou na tom naopak o poznání lépe, druhá zmiňovaná je coby zanícená pilotka výtečná. Crowe si tak už podruhé vybral slabší chvilku, pevně věřím, že napříště to zase klapne. Už jenom kvůli několika velmi milým momentům (povídání s Johnem Krasinskim beze slov, Emma Stone v uniformě, taneček s Murraym, úplný závěr „přes sklo“).(21.8.2015)