Nils se se svým sněžným pluhem prohání zasněženými cestami v okolí chladného norského městečka. Proráží cesty pro své spoluobčany, což považuje za velmi zodpovědnou práci, kterou ostatní dokáží náležitě ocenit. Jednoho dne je dokonce jmenován Občanem roku, ale zároveň se v ten den dozví o úmrtí svého syna. Předávkování drogami není pro Nilse důvěryhodným vysvětlením, a tak vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vyhrát krvavý spor s mafií není lehké, avšak Nils už nemá co ztratit. Navíc má v záloze mnohem silnější zbraně – mohutný stroj a štěstí začátečníka. Příběh "spravedlivé" pomsty s lavinou mrtvých těl vypráví režisér s pořádnou dávkou černého humoru, překvapivých zvratů i elegancí a výsledkem je zábavný a inteligentní akční thriller z prostředí zasněžených drsných norských hor. (Film Europe)

C0r0ner

Seveřané už několikrát dokázali, že spojení dramatu a komedie jim jde na jedničku a Boj sněžného pluhu s mafií je dalším z počinů, kteří do této kategorie skvěle zapadají. Bavil jsem se dobře a samozřejmě jsem přehlížel minimální realističnost celého děje, nicméně proto jsem na tenhle film nekoukal. 80% ()

Cheeter

Tak trochu vybíjená na norský způsob. A nějak mi to celé vůbec nesedlo, Norové mají lepší snímky, hlavně dramata nebo komedie. Ačkoliv se toto tvářilo na zajímavý počin, tak celý snímek zůstal daleko za očekáváním. To se už tak někdy stane. ()

Flynn

Skvěle černá komedie... tak to na mě působilo, skutečně jsem se u toho několikrát hezky zasmál a bylo to skvěle stylizováno. Dostávala mě černá obrazovka ve stylu parte, dle příslušnosti k cirkvi :-) a samozřejmě stylové záběry na vodopád. Seveřani prostě umí a dokazují to poslední řádku let. ()

zette

Na me moc absurdni gangsterka. Kamera hraje moc na efekt, stejne jako cely scenar, ktery je mimochodem jasne citelny uz od zacatku. U filmu jsem se bavil, vyhledavat ho ale nebudu. Od teto podivane jsem si sliboval vice. ()

dr.fish

Líbil se mi ten sníh a led, vypilovaný audiovizuál. Je to film určený pro HD, jinak si ho člověk neužije. Muž, který vzal pomstu za vraždu syna do svých rukou. Není to komedie, i když to tak možná může vypadat. Severský film se neumí věcem smát po americku- vždycky je tam osobní drama a mnoho nejednoznačností. Svět není černobílý, padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina. Závěr je trochu vylehčen, aby se dalo jít v klidu spát...75% ()

flyboyeda

Docela roztomila severska vyvrazdovacka na tema pomsty s peknymi zimnimi sceneriemi a nekolika povedenymi vtipky ci usmevnymi postupy. Scena s padakem nejvic. Seversky hype kolem tohoto snimku je krapet prehnany, film neurazi, nenadchne, ale rozhodne pobavi. ()

Radiq

Než to vůbec začlo, v úvodních titulcích jsme se dozvěděli jména asi 13 různých institutů a společností, které se podílely na výrobě filmu. Tak jsem si řekl, že to budou asi ti "kraft idioti". Jinak jsem čekal, že to bude hodně černohumorné, ale místy to bylo až spíš černé, než humorné. Opravdu jsem nevěděl, jestli to brát spíš vážně nebo humorně, bylo to tak na vážkách. Hlavní záporák nasvědčoval ale tomu, že to má být spíše humorné, protože to byla opravdu velice vtipná ubohá postavička (kterou skvěle ztvárnil Pål Sverre Hagen). A jeho poskoci jakbysmet (docela dost známých tváří), včetně jejich neslavných konců v přehradě (chch) nebo počítání, kolik "parte" se ještě objeví, chch. A pak je tu samozřejmě Nils od Stellana Skarsgårda, kterej neměl co ztratit, tak se s tím ani moc nesral (a často ani moc nemusel). A Bruno Ganz, kterej se snad naučil kvůli filmu mluvit srbsky, byl už jen taková třešnička. V podstatě mě to bavilo hodně, ale čekal jsem, že ten sněžný pluh bude víc využitej jako zbraň. ()

Doudis19

Hravá severská gangsterka s perfektně neurotickým záporákem a minimalisticky krásným smyslem pro černý humor :-). ()

Johnny.ARN

Lebo sever. A oplatilo sa! Krimi predkaná čiernym humorom toho najhrubšieho zrna. Perfektný dej, námet a scenár, krásna scenéria Nórska, chirurgicky presný Skarsgård, zažiaril Hagen ( scény s manželkou TOP ) a potešil Ganz ako srbský mafiánky boss. Na severanov pomerne svižné, pútavé a zima Vám bude zaručene. Fakt ako oplatí sa vidieť. 4 z 5 ( Kino Film Europe Be2Can ) ()

Jizni Tlapa

Tohle je jako polárkáč vytuněnej do lahodnýho sufléčka, kterej se rozpadá na jazyku a dalším soustem vás víc a víc dostává, už další žraso nepotřebujete, protože vás plně uspokojí a vykouzlí na ksichtu dokonalý rohlík... ()

Mrkvič

Celkem zklamání a může za něj hlavně český název. Sice je film plný norsky suchého humoru a desítky mrtvol, ale nějak jsem čekal ještě větší zábavu. Dvě hodiny se dost vlekly a jediné, co na filmy stálo za to, byl právě ten lehký humor. Jenže k takovémuto humoru to chce něco víc. Proto bych byl radši za prdlý a lacinější humor, který by k sobě nic dalšího nepotřeboval. ()

LadyPupu

Stellan hledá cestu. Nejdřív ve sněhu (k tomu mu slouží sněžný pluh) a později k vrahům svého syna (k tomu mu také zcela překvapivě slouží sněžný pluh). Já jsem si tímto filmem hledala nejprve cestu ke Stellanovi a jeho pluhu a zároveň i k H.P. Molandovi. Na první společné setkání to nedopadlo vůbec zle. ()

viperDavid

Kdo by to byl řekl, ale bavilo mě to. Musel jsem se hodně přemlouvat, abych se na to podíval, ale nakonec mám velkou radost. Nádherně zahrané akční drama. ()

plechulka

Pokud si přečtete název, víte všechno, co vědět máte a pokud máte rádi filmy typu "hodně nas... chlápek likviduje jednoho mafiána za druhým" (hádejte čím:))) bez velkých kudrdllinek, tohle Vás nemůže zklamat! ()

Lachtaan

Klasický příběh pomsty, který ale zásluhou zasazení do drsné severské přírody a účasti pravé norské absurdity vůbec ničím neirituje a hlavně několika řádně prokreslenými charaktery v mnoha momentech i slušně baví. Seveřani ty nekompromisní thrillery zkrátka ovládají. [viděno v Edisonline 23.6.2023] ()

_DAVE_

Těžko říct.. “Severské minimalistické umění” se špetkou toho absurdního humoru?? V tomto případě nemyslím.. Prostě jen film který neví, jak se vlastně tvářit. Jako gangsta komedie je to velmi slabé ()

noriaki

Mám rád nemorální thrillery 70. let, kriminálky plné bizarních postav a skandinávská dramata. Tady jsem si užil průnik všech třech prvků, a i když to občas vypadalo že se tenhle slepenec režisérovi vymkl z rukou, nakonec ho ukočíroval na zábavný film. Vždy když v nějakém ze spojů zaskřípal, zachránili ho herci a scenáristův smysl pro ulítlý černý humor. Nikdy to nedošlo tak daleko že by sklouzl do komedie, především tedy proto, že v některých scénách mi ten úsměv na tváři zrmzl - a teď nemluvím o počasí. Nils si jde odhodlaně za pomstou, a s překážkami se vypořádává stylem bezcitného psychopata.  Na elegantní, nebo decentní zabíjení zapomeňte. Tohle je krvavé a hnusné. ()

26. Dny evropského filmu

26. Dny evropského filmu

04.04.2019

Dny evropského filmu již 26. rokem nabízí divákům to nejzajímavější ze současné evropské kinematografie. Letos zvou do kin na 45 filmů z různých koutů Evropy a výběrem filmů se snaží přiblížit… (více)

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech