Roy je blázen do aut a jediné, co ho zajímá, jsou automobilové závody a jeho milovaný Ford Mustang. Proto nemá právě radost, když se u něj objeví jeho čtrnáctiletá dcera Nina, která jinak žije s matkou, a trvá na tom, že u něj stráví prázdniny. Zvlášť když má v hlavě především nadcházející závod. Poté, co Roy kvůli poruše motoru prohraje, přijme od svého největšího rivala výzvu k nelegálnímu závodu z Oslo až na Nordkapp, nejsevernější bod Norska. Existují pouze dvě pravidla: 1. Zvítězí ten, kdo první dorazí na Nordkapp. 2. Žádná další pravidla neexistují. (Denake)

Eduardo

Podobné ako NFS no o triedu slabšie kvôli chýbajúcemu napätiu (s výnimkou záverečných 10 minút) a nejakého vyššieho cieľa. Na nórsku krajinu a vytunované autá sa ale pozeralo veľmi dobre a záverečná scénka fakt pobavila. Taká príjemná oddychovka. ()

mira.l

Čtyři dávám jen proto, že nevím, jestli v dalších dílech nebude ještě něco, co by to překonalo. Velmi svérázný humor, skupina aut, která jsou opravdovými auty (především Mustangy), nádherná krajina, velmi zdařile natočené akční scény, za mě velmi dobrý. Až nečekaně. ()

vitac.

Že bych byl zrovna fanda do aut se říct nedá, takže jsem měl mírné obavy... Ale brzy se ukázalo, že nebyly nutné. Nenáročná oddychovka, naplněná jemným vtipem, neztrácející tempo ani nadhled (a to až do úplného konce), troškou klišé a krásnou norskou krajinou. Mám takovej pocit, že tímhle filmem si někdo splnil klukovskej sen. Diváci s rukama zapatlanejma od oleje nejspíš budou túrovat blahem:) ()

shade000

Nórska kombinácia Need for Speed a Fast & Furious so škandinávskou dávkou humoru, skvelých áut a krásnych žien. Som prekvapený, že konzervatívny Nóri sa vedia takto odviazať. Dojazd na Nordkapp bol krásny a veľmi mi inicioval spomínané Need for Speed. "There are only two people in Norway who can make that jump, and you are not one of them..." ()

a0001

To čo bolo vo fast&furious nereálne a hlúpe, to v Borning je trápne a nudné. Postavy hrajú stelesnených blbcov, dej a príbeh je absolútne nezaujímavý, bez nápadu, naboja, energie a humoru. Neviem v podstate ani za čo tu jednu hviezdu. Z ľútosti?! Zrejme pretože komédia 0 bodov a akcia už vôbec nie. ()

3dgeorge

Balanc medzi Taxi Taxi a Fast & Furious. Škandinávske krajiny sú známe obľubou amerických klasík a v tomto filme sa je rozhodne na čo pozerať. Spočiatku má človek pocit, že je to poctivá práca kaskadérov bez animácií no ani tento film sa bez nich neobišiel. Neznáma hudba, neznáma reč, neznámi herci... ale film zabavil avšak nejde o žiadny do pamäti sa vryjúci zážitok. ()

Muf911

Norský Tajný závod. Trochu potrhlé, občas legrace, ale hlavně jízda krásnou norskou přírodou v klasických sporťácích. Jo a nesmím zapomenout na slušný norský rap, kterým je film protkán od začátku do konce. ()

JeffScylla

Nemám rád všechny ty pozérský need for speedy a podobný shity. Ale tohle bylo pěkný. Čtvrtá hvězda za poslední záběr. :) ()

chamonix

Tupější než závodníci s auty jsou už jen jejich fanynky. Můžeš být padesátiletý obtloustlý polovzdělanec, ale jakmile protůruješ motor, už jí vlhne. Nicméně jinak film samotný jako rodinná komedie celkem šlape. ()

Miroslav.Zac

Parádní akční komedie u které nemusíte přemýšlet, protože není o čem. Se slzou v oku vzpomenete na to, jak takhle kdysi vypadala i série Rychle a zběsile. ()

hujerita

Taká milá oddychovka, miestami nuda jak v prdeli a sem-tam výborný vtip. V konečnom dôsledku toho bolo veľmi málo. Ako jednohubka to stačí. ()

Jurrisek

Film měl to co jsem čekal, a hlavně se nebral moc vážně, myslím že přehánění některých scén, bylo docela schválně a bere si tak na paškál fást end fjůrijus. Já jsem se dobře bavil od začátku až do konce a líbí se mi že si u zvuků auta dali opravdu záležet na hlasitosti, konečně mustang zní jako mustang. Nedám plnou palbu kvůli občas nudným pasážím. Jinak ani IMDb to tam nemělo, ale podařilo se mi to najít ta holčina v hlavní roli, dcera Raye je Ida Husøy(sundet)(14) . ()

McGuffin

Autem Norskem z jihu na sever, o stovku a nejrychleji, to je Børning. Dva tisíce kilometrů ve dne v noci. Nástrahy, komplikace, překážky pro hlavní postavu? Christopher Grøndahl, Linn-Jeanethe Kyed a publikum s nimi mají jasno: dcera, ostatní závodící, policie, alergie, prasklá guma a trochu i smrt. Konec? Čert ví. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

mart93

Nevím odkud to vzít.. Je dobře že Norové tenhle film natočili. Bezpochyby má svoje mouchy jako slabé počítačové efekty, kterých je díky svojí doočíbíjícnosti víc než by divák toužil. Postava hlavního záporáka až moc primitivně jednotvárná a to tomu podkopává taktéž nohy. Naopak ale herecké výkony ostatních jsou leckdy důvěryhodné a potěšující. Myslím že by celému filmu prospěla ještě špetka péče navíc a mohl to být i kultovní film autičkářů. .. nutkavě se mi to totiž spojuje a připomíná s filmem Tajný závod ze 76roku, který je taky hodný podívání. U obou filmů máte nakonci pocit že se chcete podobného závodu taky zůčastnit :) Takže suma sumárum svěží a originální Norské prostředí, zvraty, nečekaný a trefný humor a pěkné autíčkářské záběry jsou dobrý důvod proč se na tento film podívat. ()

MisaP3

Krásná auta, závod krásnou krajinou, ale jinak nic moc. Dialogy váznou, herecké výkony pokulhávají.  Za poslední záběr dávám dvě. ()

lukas.pukas.

Začnu tím že je to určitě lepší než seriál rychle a zbesile až na ty první díly, ale film má sice pěkné auta , bohužel Norové mají trochu jiný smysl pro humor , ale i tak mi vůbec nesedí mi postavy tak nějak tam něco chybělo málo rozvinuté , prostě tak nějak se moc kladlo víc na auta než na dej ()

Haze

Pekne spracovaný príbeh o rodine a priateľstve spojený s pretekom na autách. Trocha sklamanie, ak porovnám napríklad s populárnym a známejším Fast and Furious, ale na to, že je to z Európskej dielne, zaslúži si vyššie hodnotenie. Humoru to veľa v sebe nemalo, aspoň mne to prišlo dosť suché, ale koniec to povedzme, že zachránil. ()