Totem vlka

Předloha:

Jiang Rong (kniha)

James Horner

William Kong

Krásná příroda, úžasná hudba, slušné herecké výkony. Ubírám hvězdičku, protože pár much by se zkrátka našlo a jsem navíc citlivka, takže koukat na brutální ubližování zvířatům je pro mě mučivé.(20.3.2015)

Před lety jsem četl knihu Totem vlka, podle které byl film natočen - už tehdy mě zasáhla moudrost starého Mongola předávaná z generace na generaci, aniž by museli provádět rozsáhlé ekologické studie. Všechno má v přírodě své místo a snímek věrně knihu kopíroval, až na ten happy závěr vypuštění vlka na svobodu. Obrazově úchvatné, příběhem prosté...(20.12.2015)

Naprosto nádherné záběry a krásná hudba. Díky tomu jsem musel dát čtyři hvězdy. Příběh ale také není vůbec špatný, je zajímavý, i když možná trochu delší. Ale myslím, že se Čína za svůj film u akademiků stydět nemusí.(9.9.2015)

Kdykoli se ukázal vlk, moje srdce jihlo. Kdykoli se objevil člověk, otvírala se mi kudla v kapse. Příroda je moudrá, ale člověk je, bohužel, úplně blbej. A Annaud to tentokrát ne zcela zvlád.(8.12.2015)

Film o tom, jak lidská naivita, neznalost přírodních zákonitostí a vychytralost způsobí celou řadu na sebe navazujících katastrof. Film jsem vysoko ohodnotila především kvůli vizuální stránce. Nádherné mongolské pláně, úžasní vlci, koně a strhující scéna v bouři. Pěkná hudba.(26.3.2015)

• - Film bol vydaný aj pod názvom The Last Wolf. (MikaelSVK)

• - Čínski predstavitelia filmového priemyslu pôvodne chceli, aby sa réžie filmu ujal niektorý z čínskych režisérov. Keďže však sami usúdili, že natáčanie so živými zvieratami, v tomto prípade vlkmi, je viac než náročné, zvolili osvedčeného zahraničného režiséra. (MikaelSVK)

• - Film měl premiéru na Berlínském filmovém festivalu 7. února 2015. (Terva)