Totem vlka

Předloha:

Jiang Rong (kniha)

James Horner

William Kong

Tak jsem se dozvěděla ze "zajímavostí", že film byl natáčen se skutečnými vlky. Aha.(25.12.2015)

• Joges

Strašně naivní a splašený film, Číňani by se do podobných počinů pouštět neměli, výsledkek působí trapně. Podobné témata zpracovává na jedničku Nicolas Vanier, ten nemá ve zpracování námětu konkurenci. Jediná plus Totemu vlka jsou působivé prostředí a český dabing.(20.5.2016)

Smutný a poměrně působivý příběh se rozehrává v krásné přírodě plné nádherných zvířat, zejména vlků, které divák ve své podstatě od samého počátku snímku obdivuje a lituje, neboť lidské zasahování do jejich způsobu života, je nekompromisní, ignorantské a trestuhodné. Moudrost a zkušenost starých domorodců nelhala.. když někdo přírodě nerozumí, neměl by do ní invazivně zasahovat.(13.7.2016)

Kdykoli se ukázal vlk, moje srdce jihlo. Kdykoli se objevil člověk, otvírala se mi kudla v kapse. Příroda je moudrá, ale člověk je, bohužel, úplně blbej. A Annaud to tentokrát ne zcela zvlád.(8.12.2015)

Krásna príroda, viaceré prednesené múdra odpozorované priamo z praktického života ale vo všetkom ostatnom je to také festivalovo uhladené a instantné. 7/10(8.2.2015)