poster

Totem vlka

 • Česko

  Talisman vlků

  (festivalový název)
 • Čína

  Lang tchu tcheng

 • Čína

  Lang tu teng

 • Francie

  Le Dernier loup

 • USA

  Wolf Totem

Dobrodružný / Thriller

Čína / Francie, 2015, 121 min

Předloha:

Jiang Rong (kniha)

Hudba:

James Horner

Producenti:

William Kong
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mchnk
  ***

  Tento Beethoven na čínský způsob má v sobě vše, co by správný rodinný film na nedělní dopoledne měl mít. Dětinská romance z mongolské stepi s neuvěřitelně kýčovitou hudbou je plná emocí, které mne nechaly naprosto chladným, neb způsob jejich prezentace je ve stylu holywoodském. Soulad s přírodou, a s tím spojená filozofie, se lehounce projevuje jen v postavě dědy Bilika, náčelníka pastevců, ovšem samotný způsob vyprávění je zaměřen na pohádkový souboj dobra a zla a v některých chvílích zabředne dokonce do zoufalosti scénářů umělohmotných seriálů. Pro mě osobně zklamání, které nezachránily ani vizuálně pestré záběry na krásnou a nezkrotnou přírodu Asie. [Filmový Klub Citadela-Litvínov](11.5.2016)

 • Adrian
  ***

  Krásna príroda, viaceré prednesené múdra odpozorované priamo z praktického života ale vo všetkom ostatnom je to také festivalovo uhladené a instantné. 7/10(8.2.2015)

 • LiVentura
  ***

  Nevím, o Annaudovi již dobře víme, ze se nebojí žádného tématu, což je k jeho cti umělce. Nicméně tady jsem se trochu ztratil, ani nevím, o čem to vlastně bylo.. Bylo v tom vše a nic, škoda...(19.5.2016)

 • lamps
  ***

  Annaud tentokrát nejde do hloubky, pouze líbezně krouží na povrchu dosti nepůvodní a jednoduché pohádkové rozprávky, která navzdory velké řemeslné profesionalitě a dobrému člověčímu srdíčku nemá čím překvapit a vlastně ani dojmout. Vyprávění je svěží jako jarní vítr na majestátních mongolských stepích a technicky náročné scény s divokými zvířaty opět berou dech, ale scénář poněkud selhává v přirozením propojení všech dějových motivů a především v oblasti přátelství a porozumění dvou živočišných druhů nedosahuje zdaleka takové intenzity jako například dnes takřka zapomenuté VOLÁNÍ VLKŮ. Od filmaře Annaudova formátu tedy zklamání, jako věrný náhled do čarokrásné přírody s její specifickou mytologií a životním řádem ale velmi příjemné a autentické dílo... 70%(27.6.2016)

 • kleopatra
  ***

  Kdykoli se ukázal vlk, moje srdce jihlo. Kdykoli se objevil člověk, otvírala se mi kudla v kapse. Příroda je moudrá, ale člověk je, bohužel, úplně blbej. A Annaud to tentokrát ne zcela zvlád.(8.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace