Tento jedinečný filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru. 38 predstaví Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Poodhalí významné i bežné momenty zo života hokejovej legendy, jeho túžby a vytýčené ciele. Ponúkne unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívov NHL a osobné výpovede. Nemalý priestor je venovaný slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorej bol Paľo neoddeliteľnou súčasťou. Film 38 je určený každému, koho sa odchod Paľa Demitru dotkol a kto sa chce dozvedieť niečo viac o tomto nielen výnimočnom hokejistovi, ale predovšetkým skvelom človeku. (oficiální text distributora)

campix

Pavol Demitra byl nejen pro nás hokejové fanoušky legendou a jeho tragický skon společně s dalšími hráči hokejové Jaroslavle včetně tří našich výborný hráčů zatřásl naším hokejovým světem. Tak tu máme dokument, který by nám měl přiblížit život tohoto hokejového velikána. Nechybí zde naprosto nic, co by správný dokument měl mít. Výpovědi rodiny, přátel, spoluhráčů. Silné momenty v kariéře a srdceryvný konec. ()

MJMilan

Pro Slovenské bratry větší hokejová osobnost než Peter Šťastný, kdo se v tom trochu vyzná, tak to asi hovoří za vše ... ()

dr.fish

Každý národ má své hrdiny, tak i Slováci svého hokejového šampióna. Dokument o něm je poctivě udělaný, dobré jsou komentáře hokejistů z NHL. Asi nikdy se nezbavím pocitu, že Slovensko patří k nám a že jsou to taky ti "naši". Takže jim fandím úplně stejně, pokud ovšem zrovna nehrají proti těm současným "našim". Citlivě, nepříliš pateticky natočené. 75% ()

SniperG1

Zajímavý, dojemný a velmi smutný dokument o jednom z největších srdcařů a nejlepších hráčů světového hokeje...90% ()

Gumi.30

Neuvěřitelně silný památník na plátně. Na "zlatý" generaci nejen našich, ale i slováků jsem vyrůstal. Možná to bude tím, že vnímám pořád slováky jako "naše". Nikdy nezapomenu, jak jsou zíral brzo ráno na jejich zápas s Kanadou ve Vancouveru, kdy měl Palo na hokejce prodloužení a v tu chvíli možná i postup přes Kanadu do finále ZOH. A tehle zážitků je několik, bohužel už číslo 38 na ledě nikdy neuvidíme, ale tenhle filmový pomník dává této osobnosti důstojnou rozlucku. Díky za krásné zážitky Palo, byl jsi skvělým hráčem i civilní osobní, kterou jsem rád obdivoval! ()

Dado

Dokument ako taký by si zaslúžil skôr solídne štyri hviezdy. Mne osobne trochu chýbali niektoré zábery zo zápasov, najviac absencia opisovaného nájazdu na prázdnu bránu a Demitrov posledný gól v reprezentačnom drese proti Nemecku. Avšak v tomto prípade snáď každý chápe, aj keď možno nesúhlasí, za čo si film z mojej strany vyslúžil aj piatu hviezdu. Dano Dangl divákom predstavil nezabudnuteľnú spomienku na nezabudnuteľného hokejistu a človeka, ktorého milovalo a stále miluje celé Slovensko. Dokumentu nepochybne prospelo to, že ho dostal do rúk človek, ktorý má veľmi blízko k humoru a nebol ochotný sa zaprieť ani v prípade, kde by mnohí iní radšej stavili na smútok a hranie na city aj v momentoch, kde by to bolo už nevhodné. Osobitne ďakujem aj za to, že scenár sa nesnaží ulahodiť "fanúšikom", ktorých hokejové vedomosti sú také plytké, až pod vplyvom emócii vyvolaných tragédiou zo 7. septembra 2011 neváhali Pavla Demitru označovať jediným kapitánom reprezentácie, najlepším slovenským hokejistom histórie a podobne. Slovensko totiž malo vo svojej hokejovej histórii úspešnejších kapitánov, aj hráčov, ktorí toho dosiahli viac. Žiadny z nich si však nedokázal získať také sympatie ľudí a spojiť celý národ tak, ako hráč s tridsaťosmičkou na drese. (90%) ()

hanagi

Většina životopisných dokumentů je tak nějak na jedno brdo. Tento k nim určitě nepatří. Vlastně všichni, kteří se účastnili natáčení, se nebáli projevit emoce. A že to zapůsobilo i na mě, na to nemusím být ani hokejová fanynka. ()

nevermore

Stejně si myslím, že když se přidá hudební podkres a vezme se život od narození až do smrti, tak je každý životní příběh silný a jímavý. Stejně tak jako tento. ()

MichelSmith

Najlepší hráč planéty to bez debaty aj ked sú diskusie či nebol lepší Gretzky,ale to je nezmysel,kto nevidel Pala nevie čo je hokej! ()

ghatos

Plnohodnotný biografický dokument mapující život jedno z nejlepších slovenských hokejistů své generace. Pavol Demitra byl typický sportovní produkt své doby. Mimořádně kvalitní masová hokejová ČSSR líheň 80. let, jenž dávala šanci rozvinout talent všem schopným hráčům. Silný charakter, skvělé sportovní predispozice, hlad po výhrách - tzv. vítězný typ, tvrdý otec...prostě to, co dopomůže talentu se stát hvězdou. Byť dosáhl kariérních úspěchů, největší triumf (Olympiáda, MS) mu vždy o kousek utekl (3. místo z MS byl jediný úspěch v národním týmu). Dodnes si vzpomínám na jeho zklamání - dojetí z MS na Slovensku, kde se loučil s kariérou (životem)...85%. PS: V celém životě/filmu měla zásadní roli manželka. ()

drackula

Bál som sa, že pôjde o nejaký narýchlo zbúchaný dokument, ktorým sa budú tvorcovia snažiť zviesť na vlne zármutku fanúšikov, ale našťastie som sa mýlil. Dokument je natočený citlivo, dostatočne podrobne a fungujú v ňom emócie, takže je to pocta hodná veľkého hokejistu. 100% ()

Autogram

Nemusím byť ani fanatický hokejový fanúšik, aby som ocenil tento dokument. Tvorcovia očividne vedeli, ako priblížiť pútavým spôsobom sled udalostí života hokejovej legendy, vhodne prestrihať cestu vlakom jeho sympatikej žienky, súkromné výpovede kamarátov a spoluhráčov i hokejové momenty, ktorých bolo nemálo. S dojímavými scénami sa to nepreháňa, aby dokument nevyznel slzopudne, ale nakoniec bol aj optimistický, aj keď, ako sa v závere hovorí, tentoraz sa nedá povedať To bude dobré. ()

Pedross800

Vynikající dokument který dělá výjimečným osa příběhu v podobě dlouhé cesty manželky na místo neštěstí prokládané vzpomínkami přátel z dětství i dospělosti, rodinou, samotnými hokejisty a spoustou skvělých hokejových akcí. Hodně se u toho člověk zasměje, ale na konci má co dělat aby udržel tvář tvrdáka i když není Slovák. Taky jsem už zapomněl jak moc dobře pod vedením Pavola hráli na OH ve Vancouveru a že nebyli moc daleko od toho aby prožili i své vlastní "Nagano". Silný příběh jednoho obyčejně neobyčejného sportovce s velkým srdcem, který si takovou poctu v podobě skvělého dokumentu plně zasloužil. ()

Jaro.Krafcik

Hokej veľmi nemusím ale tento dokument bol skvelý aj výborne natočený a spracovaný. Demitra musel byť vyborným hráčom a ešte lepším človekom. Osud si nevyberáme ale ja si pamätám ako som vybral dvd verziu a daroval ju skvelému kamarátovi a kinopartiakovi práve k jeho 38. narodeninám. 4* ()

Vercinix

Těžko rozlišit mezi hodnocením filmu a hodnocením člověka. Pavol Demitra byl skvělý hokejista, a zřejmě i dobrý člověk. Jako oslavný dokument, je ale tento snímek natočený skvěle, proto i já dávám 5*. ()

rudess

Určite pekná pocta, no myslím, že by si zaslúžil lepší, o čosi sofistikovanejší a prepracovanejší film... Chýbala najmä vhodnejšia dramaturgia. Každopádne, vďaka Palo, navždy ostaneš legendou. ()

netahlo

Paľo byl velmi inteligentni hrac, sympatak a hokejovy gentleman. S jeho generace vynikajicich slovenskych hokejistu jsem ho mel nejradsi. Pamatuji si, jak to naplno rozbalil v St. Louis po pocatecnim trapeni v Ottawe - okamzite se zaradil mezi nejlepsi hrace cele NHL. Nikdy jsem nepochopil rozhodnuti Canucks (meho oblibeneho tymu), kteri mu po dvou sezonach neprodlouzili smlouvu. Kdyby se tak stalo, byl by tady dodnes. Velka skoda Pana Hrace. Vyborny dokument, ktery jsem v zaveru obrecel. P.S. Keith Tkatchuk je teda pekne vyzranej :-) Byval to jinej stramak. ()

Maynard.

Předem semusím přiznat, že mi tohle jméno až tak moc neříkalo (před skouknutím), takže všem SR hokejovým fanouškům sorry. Výživnej dokument, jen co je pravda. Je vidět, že tohodle velikána zbožňovalo celý Slovensko. Hezky seskládaný průřez jeho životem, který sice nebyl až tak moc zajímavý (pořád samej hokej a hokej), ale dobře se na to dívalo. Při smutečním obřadu sem si kousek pobreknul, takže mě dokument opravdu chytil za srdce. Je hezký mít spousty známejch, který tě maj rádi a který o tobě můžou s klidným srdcem říct, že seš dobrej člověk. Škoda, že podobný vzpomínkový dokument nikdo nenatočil třeba o Ivanu Hlinkovi. RIP 38! ()

srbak

Veľmi, ale veľmi priemerný doku(nda)ment o veľmi významnej osobe zo Slovenska. Paľa mám rád, ale to ma hneď neprinúti mu, ako poctu, ohodnotiť dokument ako zainteresovaný fanúšik a národniar. Môžete si hovoriť čo chcete, ale 38 nebude nič iné než tuctový dokument. ()

Melios

Film 38 je vážny dokument o najúspešnejšiom Slovenskom hokejistovi menom Pavol Demitra. Ukazuje jeho úspechy ,neúspehy ,nezabudnuteľné momenty ,vtipné zážitky ,ktoré sa ľahko pamätajú a bohužiaľ aj jeho tragickú smrť. Pre Slovákov je to určite dôležitý film. Vďaka odľahčenému štýlu rozprávania sa film berie trochu odviazanejším štýlom a tak to nie je len tragické rozprávanie o smrti legendy. Je pravda ,že koniec a začiatok sú neskutočne smutné (plakal som) ,ale počas zbytku filmu budú u vás slzy striedať smiech a ak ste starší určite si radi na niektoré momenty radi zaspomínate (ako keď Slováci porazili Čechov v hokeji). Na tento dokument bude mať každý subjektívny názor ,ale Slováci a hokejoví fandovia si to užijú najviac. Filmoví fajnšmekry budú len úctivo prikyvovať. 5* Odpočívaj v pokoji Pali ,tvoja dôstojnosť bola zachovaná aj vďaka tomuto filmu....divím sa ,ze tak vysmiaty hlap ako Dano Dangl bol schopný natočiť tak vážny film. Kúpu filmu fakt neľutujem. ()

PF 2015

PF 2015