Tento jedinečný filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru. 38 predstaví Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Poodhalí významné i bežné momenty zo života hokejovej legendy, jeho túžby a vytýčené ciele. Ponúkne unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívov NHL a osobné výpovede. Nemalý priestor je venovaný slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorej bol Paľo neoddeliteľnou súčasťou. Film 38 je určený každému, koho sa odchod Paľa Demitru dotkol a kto sa chce dozvedieť niečo viac o tomto nielen výnimočnom hokejistovi, ale predovšetkým skvelom človeku. (oficiální text distributora)

Indy

Pre každého slovenského hokejového fanúšika povinnosť. Najviac pobavili Demitrove ukrivdené reči po vyradení Dukly Trenčín bratislavským Slovanom v semifinále slovenskej extraligy počas výluky NHL. Medzi zimomriavkové momenty zas patria časti o olympiáde vo Vancouvri a jeho rozlúčka po zápase s Dánskom po nevydarených majstrovstvách v Bratislave 2011. Hodnotenie je možno nadhodnotené, ale ako veľký fanúšik hokeja nemôžem inak :) 9/10 ()

jirijost

Já jsem pracoval, byl jsem u St. Louis Blues a mojí hlavní úlohou byla Evropa, sledovat talenty kteří tu hrají. Byl jsem na hokeji a hráli jsme s Ottawou. Upoutal mě tam nějaký hráč, říkám kdo je ten hráč? Nebyl často na ledě ale když byl, prostě to mělo hlavu a patu, vždy něco vytvořil. Demitra, Demitra co toto je? Tak hned jsem otevřel naše statistiky a vidím že Slovák waaau! - Peter Šťastný Krásná vzpomínka na tohoto fantastického hráče. Bylo by hezké kdyby se něco podobného udělalo i pro tu českou trojku. Některé věci jsem vůbec nevěděl, například to že měsíc před osudnou nehodou přemýšlel o konci kariéry. Což teď zní teda hodně smutně. Na konci jsem slzy opravdu neudržel ale to asi žádný fanda hokeje. Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií ()

klukluka

Film v TOP200..? To je hodně, hodně dobrý. A pro mě celkem nepochopitelný. Jasně, tekly tady potoky slz - ze štěstí, od radosti, ze zklamání, ze smutku..., ale jinak to byla jen oslavná, oslavná, oslavná...óda na chlapa, kterýmu pánbůh nadělil talent na sporty a příroda ho dovybavila neskutečně soutěživou povahou, což mu umožnilo, stát se profesionálním sportovcem, dělat, co ho bavilo, mít se přitom fantasticky a být ještě zbožňován davy. A nakonec se in memoriam dočkat tklivýho dokumentu o sobě, kterej se na českoSLOVENSKÉ filmové databázi vejde do první dvoustovky nejnejnej filmů. Co by za to dali třeba baleťáci, na který jsem se byl podívat před měsícem. Nebo operní pěvci, který jsem viděl včera. Taky od mala dřeli jak černí, a co z toho mají...? Ne, teď kraluje fotbal a hokej. To jsou ikony, to jsou ti jediní skuteční hrdinové. Všichni ostatní jedou když hodně, tak na čtvrt plynu. Ale hokejisti, to je panečku jiná písnička..! Jasně, měl bych hodnotit i film. Ten byl obyčejnej. Poplatnej zadání, že se o mrtvém sportovci bude mluvit jen dobře, dobře, a ještě líp. Žádná velká filmařina to nebyla, hoši, to si nemalujte. ()

Zagros

Pavol Demitra byl skvělý hokejista a pozoruhodná osobnost, která nedokázala prohrávat. Což v rámci sportu musí mít člověk v sobě. Navíc je dokument natočen řemeslně výborně. Je dobře poskládán, vystupuje v něm hodně jeho přátel a jsou skvěle vybrány zlomové momenty. Hodnocení nemůže být nižší než silné čtyři hvězdy a od velkých fanoušků hokeje, případně přímo od Slováků přiletí jistě často i ta poslední hvězda. Velké události dělají velké osobnosti. Ta letecká tragédie dodává dokumentu a jeho životu vůbec až nádech dramatu antických rozměrů. Jde vlastně i o výpověď silné slovenské hokejové generace (Bartečko, Višňovský, Handzuš, Hossa, Gáborík, Šatan, Chára)... znal jsem téměř celý reprezentační tým Slováků. Nyní, při vší úctě k současným hokejistům, neznám nikoho. ()

borec999

Dangl prekvapil a dokázal, že vie spracovať aj vážnu tému. Doručil nám dokument o športovcovi a človeku, ktorý ako jeden z mála v posledných rokoch dokázal istým spôsobom zjednotiť slovenský národ a ktorého nešťastné úmrtie zasiahlo každého z nás. Dokument vykresľuje Demitru zo súkromného ale aj profesijného života a obidve tieto línie sa plynulo prelínajú a dopĺňajú. Chronologicky smeruje od detstva cez dospievanie a začiatky v NHL a združuje všetky najpodstatnejšie momenty jeho života a nevyhnutne smeruje ku katastrofe na konci. Tá je spracovaná naozaj nepríjemne a musím sa priznať, že pri tmavej obrazovke a počúvaní reálneho záznamu čiernej skrinky mi bolo tak ťažko, ako už dlho nie. 95% ()

Scevola

Skvele spraveny dokument o Palovi. Bravo, Dangl. Priznam sa ze som mal obavy ako to spravi, ale toto je vyborna pocta mojmu najoblubenejsiemu slovenskemu hokejistovi. A ten potlesk vo vypredanom kine na konci filmu som si fakt uzil. 10/10 ()

ti88na

Asi neexistuje šport, ktorý by som mala radšej ako hokej. Správa o tragédii ma zastihla v zahraničí a pamätám sa že keď som sa dostala k internetu, tak pri čítaní webu som revala ako malá. Bála som sa, že tento dokument bude nejaký prvoplánový doják, ale Dangl to vymyslel parádne. Vtipne a pútavo nám predstavil jedného z našich najlepších hráčov, slovami jeho najbližších ukázal aký to bol človek. Skrátka hodný obdivu a výborným vzorom pre každého. ()

Kovaja

Koho Bůh miluje,odchází předčasně!!!.Tak dobrý dokument jsem dlouho neviděl.Smekám.Přiznám se, že bylo pár momentů kdy mi tekly slzy.Víc netřeba dodávat!!!!!!!!! ()

Giggs

Gýčová, patetická, bulvárna zlátanina, ktorú pár vtipných historiek nezachráni. Nuž ale čo čakať od Dangla!? Dotyčný sa v hrobe obracia. ()

vander19

Čo sa dá ku tomuto napísať? Palo "Demo" Demitra opäť raz spojil národ a vypredal celé kino, ktoré po konci nadšene aplaudovalo. Je pozitívne, že je to robené v takom veselom duchu. Sú tam fakt príjemné historky a určite je ešte mnoho takých čo sa nedali publikovať. Som bol prekvapený ako dobre jeho pani Manželka vypadá, oproti starších záberom z roku 2013 je to veľká zmena. Dokonca sa dosť často počas tohto dokumentu zasmiala. Mňa ako veľkého fanúšika NHL potešilo mnoho informácií, ktoré človek nemá možnosť vidieť v bežne dostupných zdrojoch. Je to fakt pekne spravené a väčšinu času skôr človeka vedú myšlienky ku smiechu ako ku slzám. ()

Prochy38

Jsem fanoušek hokeje už odmalička, takže ano, znal jsem P. Demitru moc dobře a většinu jeho mezinárodních utkání zachytil. Jeho dráhu NHL už tolik zmapovanou nemám, ale to dokument napravil. Jak to bylo v KHL už všichni dávno víme... Jsem hrozně rád, že tento dokument nebyl o té nehodě, ale o jeho životě. Klobouk dolů. Skvělé zpracování! Trochu si myslím, že lidé, jako byl on, i naši i ostatní ruští i neruští hokejisté by si podobný filmek zasloužili. Možná ani jeden z těch našich nebyl v naší zemi taková osobnost, jako byl P. Demitra na Slovensku, ale nikomu by to neublížilo. Smekám před tvůrci, rodinou, všemi hokejovými přáteli. Krásný snímek a byť už to ke konci hraničilo s lehkým citovým tlakem, slzy mi to vehnalo do očí už několikrát v průběhu, a to se často nestává... Nejsilnější okamžik jasně prohra na MS SVK a jeho loučení. Díky, Palo, Tvůj hokej nebude zapomenut! ()

Schuldiner

Hodně povedený a zvláštně pojatý dokument, jako pocta jednomu z nejlepších slovenských hokejistů v historii, tragicky zesnulému.. Vlastně mě to dojalo... Člověk si prostřednictvím toho zapřemýšlí nad cestami osudu.. Jako obrovský hokejový fanoušek jsem si toto dílko nemohl nechat ujít. ()

ClimbVibe

Silný dokument o jednom z nejlepších hokejistů Slovenska. Zábavně podaný, obsahující zřejmě vše důležité z jeho kariéry (takže tak trochu kronika slovenských hokejových úspěchů a neúspěchů). Konec samozřejmě velice emotivní. ()

angloumene

Ačkoliv ke slovenskému hokeji nemám v podstatě žádný vztah, musím říct, že tohle dílko má určitě něco do sebe. Trochu jsem se bála přehnaných emocí spojených s pádem letadla, ale vše bylo podáno až nad očekávání pěkně, bez jakékoliv hysterie. 38 představuje film, kterým Slováci skutečně vzdali čest jednomu ze svých nejlepších hokejistů. ()

Rozjimatel

Krásne nakrútený dokument, nesmierne emotívny. Úžasný spomienkový film na úžasného hráča a človeka s obrovským srdcom, ktorého fanúšikovia milovali. Dokument je veľmi citlivo zostavený zo spomienok jeho najbližších a zo zaujímavých momentov jeho kariéry a osobného života, a to od detstva až po tragickú smrť. Je tu množstvo vtipných momentov, veď Paľo bol doslova povestný rôznymi šibalstvami. Dokument je pritom veľmi vyvážený, nesnaží sa za každú cenu Paľa glorifikovať, takže sa nevyhýba ani tým tienistejším stránkam jeho života, resp. jeho povahy. Veď koniec koncov, bol to predsa len človek. ()

H4ku11

Pekne spracovaná pocta človeku, ktorý si to zaslúžil. Bez zbytočných citových vydieračiek, s príjemnou Majkou, so šťastnými spomienkami a úsmevom. ()

jasse

Všichni hokejisté Lokomotiv Jaroslavl mají na místě nehody krásný, udržovaný památník. Mezi mnoha jmény jsou i tři česká a jedno slovenské - Pavol Demitra. Natáčecí štáb požádal Demitrovu manželku Majku, zda by se s nimi nejela na toto místo podívat...a ona souhlasila...a během cesty vzpomínala na svého tragicky zemřelého muže. A mezi to jsou včleněny vzpomínky dalších lidí - rodiny, trenérů, spoluhráčů, kamarádů plus zobrazeny velké hokejové okamžiky, kterých se Demitrovi díky jeho hokejovému umění dostalo. Výsledkem je velice hezký, působivě natočený dokument, který se na Slovensku dokonce promítal v kinech. Jen mi potvrdil ironii osudu, který občas někoho přece jen dostihne - Pavol Demitra byl na konci své kariéry, chtěl s hokejem skončit, ale nakonec se rozhodl odehrát ještě jeden rok v ruské Jaroslavli. Poslední rok v ruské hokejové lize...a bohužel i poslední v jeho životě. ()

PF 2015

PF 2015