Tento jedinečný filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru. 38 predstaví Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Poodhalí významné i bežné momenty zo života hokejovej legendy, jeho túžby a vytýčené ciele. Ponúkne unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívov NHL a osobné výpovede. Nemalý priestor je venovaný slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorej bol Paľo neoddeliteľnou súčasťou. Film 38 je určený každému, koho sa odchod Paľa Demitru dotkol a kto sa chce dozvedieť niečo viac o tomto nielen výnimočnom hokejistovi, ale predovšetkým skvelom človeku. (oficiální text distributora)

redwik

Demitra bol zo slovenských hokejistov na tom osobnostne jednoznačne najvyššie. Ako hovoria všetci vo videu, chýba Slovensku viac ako ktorýkoľvek iný športovec. Jeho pamätné góly, napríklad nájazd proti Rusom na olympiáde vo Vancouveri, no najmä gólová koncovka do Vokounovej bránky v zápase o tretie miesto na MS v Helsinkách 2003 budú navždy ukotvené v mojej pamäti. Film ako dokument bol dobrý, po pár negatívnych ohlasoch som od neho očakával trochu menej. Škoda, že toho nebolo viac. ()

Pantata

Hrdinný epos jak se sluší, ale aktuální 143. místo ve FILMOVÉM žebříčku je trochu úlet. Já zpovídaným kvůli hlasitému hudebnímu podkresu kolikrát ani nerozuměl... ()

Torgal

Veľmi dôstojný filmový pomník jednej z našich najväčších hokejových legiend. Našťastie to nie je len prechádzka slzavým údolím, ale naozaj komplexný pohľad na Demitrov ako profesný, tak aj osobný život. Hovoriace hlavy nechýbajú, ale celkovo je spracovanie veľmi vkusné, na dojenie emócii sa príliš netlačí a dostane sa aj na úsmevné okamihy. Kult, ktorý sa okolo Demitru po jeho smrti vytvoril je pre mňa každopádne ale aj naďalej nepochopiteľný. 8/10 ()

Biopler

Dokument o hráčovi "ako viesť 3:1 a hrať v takom štýle, ako... my nemôžme byť vylučovaní, ako... takto si prehrať zápas o medaily, to je neuveriteľné, ako, ako, ako...." je zaujímavý v tom, že ponúkne nezverejnené materiály, primárne z jeho začiatkov v Amerike. Po filmovej stránke cítiť amaterizmus. Od trčiaceho veľkého mikrofónu v zábere keď panelákoví chlapci spomínajú na mladosť cez čudesné strihy na manželkinej ceste na miesto nešťastia, končiac pri neotitulkovaní vstupov hráčov z Ameriky či vstupov z ruskej KHL. Navyše dokument je servírovaný a vlastne štruktúrovaný ako by v štýle bulvárneho Nového Času. ()

FreeDooM44

Moc pěkný dokument. Snažil jsem se přenést přes tu hokejovou rivalitu CZ vs SK :) a snad se mě to při hodnocení povedlo a hodnotil jsem objektivně formu a obsah dokumentu. Jen mi teda trochu přišlo, že v závěru to bylo až moc tlačený na pilu. ()

Demonic189

Dokonaly portrét jedneho fantastického hokejistu a skvely dokument doby, ktorú si dovolim tvrdť, my Slováci už nikdy viac nezažijeme. Dobu, kde náš hokej významne prehováral do celosvetového diania, či už na poli NHL, MS alebo OH. Toto už budúce generacie s najvacsou pravdepodobnostou nezaziju, a preto si maximálne cenním, že som mal možnost sledovať geniálnu hru majstrov ako Bondra, Šatan, Palffy, Stumpel, Hossa, Lašak a najmä Demitra. Takmer 90 minut ubehne ako voda a počas toho času sledujeme velmi emotívnu (film primárne nehrá na city diváka, ale bez slz to v tomto prípade jednoducho nejde!), citlivú, ale i zábavnú spleť rozhovorov, archívnych záberov, ktoré sú nalepené na hlavnú kostru, a tou je v tomto prípade cesta manželky pána Demitru na odľahlie miesto tragickej udalosti. Perfektná práca - 100% ()

VanMagnifico

Nevím proč, ale pro takovéhle dokumenty mám slabost. Komplexně zpracovaný životopis člověka, kterému bohužel byla vyměřena kratší čára života. A když už i Keith Tkachuk uronil slzu, tak to není jen tak! ()

tančísvlky

Na tento dokument som bol zvedavý a aby som povedal pravdu vo všetkých pádoch ma sklamal. Znovu sa tu manipuluje s divákom a veľmi často dokument pôsobí až amatérsky. Pri rozhovoroch s pani manželkou sa neuveriteľne strihá a vyberá sa čo treba asi zamlčať. Bohužiaľ mi to pripadá akoby to bolo určené pre čitateľov bulvárnych novín. Dano Dangl už mnoho krát presvedčil, že peniaze sú vždy pre neho až na prvom mieste. Látka tohto druhu sa dá uchopiť celkom inak a bez vytĺkania kapitálu. Ak mám dať nejaké percenta pre film tak ich dám 100 percent pre komentár od "Frekatata" tam je úplne všetko a nemusím už ďalej nič dodávať... ()

balcazar

Nech hodnotím hocijako, objektívne to nebude, je to predsa Demitra, pre mňa jeden z najlepších slovenských hokejistov všetkých čias. Existuje 1000 spôsobov, ako dokument spracovať, tento ponúka viacero originálnych nápadov a ich prevedení. V záverečných "scénkach" (alebo ako ich nazvať) pri rozprávaní príhody "Paľo a Bentley" v podaní Ľuba Višňovského som si povedal, že to chcelo ukázať Paľa práve viac cez konkrétne príhody. Paradoxne ma taktiež v 3/4 rozprávania iritovala práve Paľova žena Mária. ()

GTS_PUNK

Klasický časozberný dokument o osobnosti slovenského hokeja, ktorú svojou genialitou a schopnosťou rozhodovať sa na ľade v zlomku sekundy, už asi nikto neprekoná. Od hokejových začiatkov Pavla Demitru v jeho rodnej Dubnici, sa cez Trenčín dostáva do najlepšej hokejovej ligy sveta - NHL, do národného dresu, Majstrovstvá sveta, Olympiádu. Výpovede členov jeho rodiny, priateľov, či bývalých spoluhráčov dokazujú, že nebol iba majstrom svojho remesla na svetových klziskách, ale aj mimo nich, a že pre blízkych ľudí sa vždy dokázal obetovať, čím si získal ich srdcia, v ktorých u nich má už navždy svoje pevné miesto. Cez personálne úspechy aj pády sa na poslednú plánovanú sezónu svojej kariéry upísal Jarosľavli, kde 7. septembra 2011 dohral svoj posledný zápas... 38 je na slovenské pomery vynikajúcim dokumentom s obrovskou výpovednou hodnotou a právom ho možno označiť ako poctu hokejovej legende, ktorou Pavol Demitra už naveky zostane. Majstrovské kľučky, famózne nahrávky a hlavne nájazd z Vancouveru 2010 proti Rusku bude to, vďaka čomu si #38 budeme pamätať. Česť jeho pamiatke. ()

Kritik.

Buďme úprimní - ľudia tomu dávajú vysoké hodnotenie len preto, že je Demitra mŕtvy. Filmové spracovanie nič moc, strih, zvuk, kamera, komentáre ani iné súčasti filmu nezaujali. Ničím výnimočné. ()

Desdinova

Pekne rámcované cestou vlakom Paľovej manželky Majky na miesto tragédie, kde Pavol Demitra zomrel, a ktoré predtým ešte nenavštívila. Dobre vsunuté rozhovory s jeho kamarátmi prevažne z hokejového prostredia a rodiny, ktorý opisovali postupne časti jeho života a hokejovej kariéry. Nebolo to zbytočne natiahnuté, ani smutné, kľudne by to mohlo byť aj dlhšie. Vysoké hodnotenia sú na mieste aj vďaka spracovaniu, ale hlavne teda kvôli tomu aký to bol človek a dá sa povedať, že aj slovenský hrdina. ()

3mates33

V celku pekný dokument, len mi prišiel trochu amatérsky,, miestami nasilu vtipný a tak, ale ako počin na uctenie pamiatky Demitru, to bolo pekné. ()

mirak2

Mily uzivatel Kubrickon, tento hokejovy kokot ako si ho nazval, na rozdiel od teba nieco v zivote dokazal, zarabal si na seba tym, co ho bavi a na lade aj mimo neho posobil ako lepsi clovek ako si ty. Potvrdzuje to aj Lady Byng Trophy 2000 pre hraca, ktory najlepsie prejavuje sportoveho ducha, gentlemanstvo a zaroven vysoku hernu uroven. ()

Maniik88

Fanúšik hokeja by si tento krásny dokument nemal nechať ujsť. Bál som sa, čo taký truľo ako Dangl vyprodukuje a na moje počudovanie to bolo veľmi pekne spravené. Prenesieme sa cez Paľov život za pomoci rozprávačov v podobe rodiny a priateľov. Dozvieme sa niečo zo súkromia, sprevádzajú nás krásne akcie a zábery. Čakal som ale trochu viacej informácií zo zákulisia, prípadne záberov, čo som už niekde pred tým nevidel. No a myslel som, že bude viac vtipných príhod. Tak či onak bol to pekný hold nášmu skvelému športovcovi a človeku, akých sa moc nerodí. Paľo sa pre šport narodil a robil ho fakt dobre, dúfam, že mne sa podarí niečo podobné, aj keď nie v športe :). Škoda, že odišiel takýto skvelý človek, ktorý si chcel užívať rodinu a zistiť ako vyzerá život bez hokeja. Záver bol patrične vygradovaný so známymi zábermi s reprezentačnou rozlúčkou a samotným pohrebom. Dovolím si povedať, že by neplakal iba sociopat. Celé kino sme si porevali a po skončení sme ticho vstali a každý zadumaný odišiel. Také dačo som ešte v kine nezažil a vlastne ani som ešte v kine nereval. ()

PF 2015

PF 2015