Mikrokosmos

Dokumentární

Francie / Švýcarsko / Itálie, 1996, 80 min

Bruno Coulais
  • rawen

Vizuálně určitě povedené a pro někoho jistě i fascinující - já jsem si film pustil a po 50 minutách jsem tvrdě usnul (předtím jsem byl čilý, vážně!) - to se mi u filmu stalo naposledy ve 12 letech kdy jsem byl nemocný a měl horečku... Musím tedy náležitě zhodnotit, berte to klidně jako provokaci, ale pro mě (milovníka přírodopisných dokumentů!) tento film není - nehodnotím(13.8.2006)

Pokud nějaký subžánr dokumentu opravdu nemusím, jsou to právě záběry ze života zvířat. O to více mě tenhle kousek překvapil a fascinoval. Strhující film, který neotravuje žádným didaktickým komentářem, ale nechává mluvit jedinečné záběry za pomoci perfektního zvuku a občasné hudby.(13.3.2005)

Na svou dobu rozhodně nevídané, chvílemi strhující, skvěle hudebně sladěné dílo. Dílo, které dokazuje, že na téhle náhodně, nebo nevím za jakým účelem, vzniklé planetě, skutečně nepřežíváme jen MY (nebo naše forma života). Existenci jiného druhu není nutné hledat ve vesmíru, nejprve je nutné se zadívat a zaposlouchat do přírody kolem nás. Je na to vůbec čas?(12.9.2011)

Moc pěkné záběry, díky kterým mě už ani nenapadne dupat po mravencích a zase jednou si připomněla, že Země je nádherné místo. Spider-Man mě vyléčil k averzi vůči pavoukům, Mikrokosmos vůči broučkům.(21.2.2003)

Při většině televizních dokumentů ze života hmyzu se mi dělá špatně (já hmyz nějak nemusím), ale při tomhle snímku jsem byl esteticky naplněn. Nádherný film.(26.5.2003)

• - Snímek byl uveden na filmovém festivalu v Cannes. (Zdroj: wikipedia.org) (Kmotr76)

• - Scény z filmu byly použity ve videoklipu "You Don't Love Me (Like You Used to Do)" kanadské skupiny The Philosopher Kings. (Zdroj: wikipedia.org) (Kmotr76)

• - Pro dokument byla s pomocí tabletu a počítače speciálně vyvinuta kamera na dálkové ovládání. (mr.filo)