Mikrokosmos

Mikrokozmos

Dokumentární

Francie / Švýcarsko / Itálie, 1996, 80 min

Bruno Coulais

Nádherný dokument o tom, co se nám děje pod úrovní podrážek bot, když jdeme po louce.... Již jsme si zvykli dívat se na dokumenty o zebrách, lvech, šimpanzích, ale tohle bylo poprvé, kdy se kameraman musel vybavit pořádným teleobjektivem aby nám přiblížil život slunéček, kudlanek, mravenců a jiného milého hmyzu :-) Dešťové bombardování bylo fantastické, stejně jako útok bažanta na mraveniště. Nechápu jak tohle někdo mohl vůbec natočit... Úvodní píseň mi dlouho zněla v uších. * * * * *(9.12.2011)

Na svou dobu rozhodně nevídané, chvílemi strhující, skvěle hudebně sladěné dílo. Dílo, které dokazuje, že na téhle náhodně, nebo nevím za jakým účelem, vzniklé planetě, skutečně nepřežíváme jen MY (nebo naše forma života). Existenci jiného druhu není nutné hledat ve vesmíru, nejprve je nutné se zadívat a zaposlouchat do přírody kolem nás. Je na to vůbec čas?(12.9.2011)

Podle mě nejdokonalejší přírodopisný dokument. Úchvatné záběry, chvilkami jsem si připadal jako jeden z nich. Celý dokument je slyšet jen zvuk hmyzu a chvilkami trocha melodie a to dokonale vytvoří atmosféru a donutí vás to začít přemýšlet a lépe pozorovat přírodu i ve skutečnosti. Už vím skoro všechno o světě pod nohami. Z mé výšky 174 cm vidím mravence a další hmyz jako černé tečky, ale nyní si je budu prohlížet pečlivěji a dávat pozor ať jich moc nezašlápnu.(19.7.2008)

Úžasný pohľad do známeho sveta neznámimi očami. Tu som si uvedomil, čo znamená slovo dážď či babie leto...(5.5.2006)

7x.(28.7.2012)

• - Snímek byl uveden na filmovém festivalu v Cannes. (Zdroj: wikipedia.org) (Kmotr76)

• - Scény z filmu byly použity ve videoklipu "You Don't Love Me (Like You Used to Do)" kanadské skupiny The Philosopher Kings. (Zdroj: wikipedia.org) (Kmotr76)

• - 15let výzkumu, 2roky příprav, 3roky natáčení a 80km filmu. (formelin)