poster

Mikrokosmos

 • Francie

  Microcosmos: Le peuple de l'herbe

 • Slovensko

  Mikrokozmos

Dokumentární

Francie / Švýcarsko / Itálie, 1996, 80 min

Hudba:

Bruno Coulais
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mchnk
  *****

  Na svou dobu rozhodně nevídané, chvílemi strhující, skvěle hudebně sladěné dílo. Dílo, které dokazuje, že na téhle náhodně, nebo nevím za jakým účelem, vzniklé planetě, skutečně nepřežíváme jen MY (nebo naše forma života). Existenci jiného druhu není nutné hledat ve vesmíru, nejprve je nutné se zadívat a zaposlouchat do přírody kolem nás. Je na to vůbec čas?(12.9.2011)

 • DaViD´82
  *****

  Unikátní dokument s příjemným nadhledem a perfektní technickou stránkou o jednom obyčejném dnu v trávě za domkem na louce... Osobně přesto od tohoto týmu mám ještě o malý chloupek raději Ptačí svět.(16.5.2005)

 • Allien.9
  ***

  Pro mě obyčejný dokument s několika opravdu perfektními scénami.;-)(27.2.2009)

 • curunir
  ****

  Možno, že by sa tento film nedal považovať za najlepší prírodopisný dokument, určite však za najúchvatnejší, vďaka čomu prispieva dokonalá syntéza hudby, obrazu a zvuku. Hmyzia ríša nebola ešte nikdy predstavená tak neuveriteľne úžasne, pričom zábery nie sú vôbec upravované. Pochváliť treba aj dobre pasujúcu hudba a hlavne skvelé využitie zvuku, ktorý častokrát až šokuje. . Najviac potešia drobné epizódy ako láska slimákov, bažant pojedajúci mravce, valihnoj, ktorý si o slamku zapichol guľku trusu a snaží sa ju vytiahnuť alebo dážď. Ostatok filmu síce ponúka prekrásne zábery z iného sveta, avšak dejovo nijak neobstoja, takže v niektorých chvíľach je filme značne nudným, navyše tu chýba komentár, ktorý by mnohé scény lepšie priblížil a urobil by tak film zaujímavejší, nakoľko je síce úžasne sa na to dívať, avšak častokrát ani neviete o aké druhy sa jedná. 5 Cézarov je však rozhodne zaslúžených (produkcia, hudba, kamera, strih a zvuk), len škoda, že sa film aj napriek len hodine a štvrť zdá občas mierne nudným.(11.12.2007)

 • Boogeyman
  ***

  Zpočátku jsem byl nadšen, jak úchvatně je zde život hmyzu natočen. Kamera nás zavede na neuveřitelná místa a ukáže nám fascinující detaily, o kterých jste netušili, že je možné je natočit. Jenže když se toho všeho nabažíte, zjistíte se jedná o poměrně nezáživnou nudu, které velmi chybí mluvené slovo jako u klasických dokumentů nebo nějaký děj aby to mohl být film!(29.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace