Mikrokosmos

Mikrokozmos

Dokumentární

Francie / Švýcarsko / Itálie, 1996, 80 min

Bruno Coulais

Úchvatné jak někdo mohl něco takového natočit, Francouzi se stávají mistři světa ve zvířecích dokumentech, v řadě Mikrokosmos, Ptačí svět a Putování tučnáků (( ::(28.11.2005)

Krása se musí náležitě ocenit...(26.5.2003)

Moc pěkné záběry, díky kterým mě už ani nenapadne dupat po mravencích a zase jednou si připomněla, že Země je nádherné místo. Spider-Man mě vyléčil k averzi vůči pavoukům, Mikrokosmos vůči broučkům.(21.2.2003)

" Ze života Ferdy Mravence a jeho přátel", aneb jak lze udělat z přírodopisného námětu strhující podívanou. Stačí k tomu skvělá kamera, hudba a spoustu trpělivosti.(1.2.2003)

Pokud nějaký subžánr dokumentu opravdu nemusím, jsou to právě záběry ze života zvířat. O to více mě tenhle kousek překvapil a fascinoval. Strhující film, který neotravuje žádným didaktickým komentářem, ale nechává mluvit jedinečné záběry za pomoci perfektního zvuku a občasné hudby.(13.3.2005)

• - Scény z filmu byly použity ve videoklipu "You Don't Love Me (Like You Used to Do)" kanadské skupiny The Philosopher Kings. (Zdroj: wikipedia.org) (Kmotr76)

• - Pro dokument byla s pomocí tabletu a počítače speciálně vyvinuta kamera na dálkové ovládání. (mr.filo)

• - 15let výzkumu, 2roky příprav, 3roky natáčení a 80km filmu. (formelin)