Mikrokosmos

Mikrokozmos

Dokumentární

Francie / Švýcarsko / Itálie, 1996, 80 min

Bruno Coulais

Fascinujúci pohľad na svet pod našimi nohami. Keď sme na tom boli v kine v ôsmej triede, moc ma to nezobalo, ale po desiatich rokoch už mám na prírodu iný pohľad a toto mikroskopické blúdenie po lúkach a miestach, kde je hmyz pánom je krásne. A čo je hlavné, že je to spracované svižnou, nenásilnou, nie až tak poučnou, ale príjemnou až akousi zábavnou formou. Dokonca som predýchal aj scény s mojimi obávanými arachnidmi, takže na tom asi niečo bude. Plnohodnotný filmový zážitok to však zďaleka nie je. 80%.(11.5.2006)

Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $1,573,842Tržby Celosvetovo $35,500,000║ Na toto sme išli povinne zo školy ale moc ma to nebavilo. /videl v kine: 40%/(19.7.2005)

Měl jsem z toho mravenčení. Kamera: Thierry Machado. Hudba: Bruno Coulais.(22.12.2012)

Velice zajimavej dokument s dobrou hudbou a suprovou kamerou. Jak by taky ne, kdyz tomu tvurci venovali pres 3 roky. Ale na druhou stranu i pres to, jak je to zajimavy, sem misty usinal. A docela mi tam chybeli u nejakyho hmyzu popisky, protoze sem nevedel co to je. A hovnival je krutak.(4.3.2005)

Skvěle natočeno. Někomu se třeba díky tomuhle film může hmyz přestat i hnusit. ;-)(23.8.2012)