Octavio miluje ženu svého bratra a je pevně rozhodnut s ní uprchnout. Zoufale potřebuje peníze, a když se ukáže, že jeho milovaný pes Cofi je výborný zabiják, bez váhání ho přihlásí na krvavé psí zápasy, které dobře vynášejí. Daniel opouští svou ženu, aby mohl žít s mladou dlouhonohou modelkou Valerií. Jejich nový exkluzivní byt se ale zakrátko změní v nesnesitelné vězení a stane se smrtící pastí pro Valeriina malého chundelatého pejska Richiho. Bývalý komunista a partyzán El Chivo se po letech strávených ve vězení živí jako nájemný vrah. Jeho jedinými společníky jsou toulaví psi, které sbírá na ulici a léčí jim jejich rány... Tři příběhy se proplétají stylem připomínajícím Pulp Fiction, aniž by se však režisér tohoto strhujícího mexického filmu, jenž byl nominován na Oscara, snažil kohokoli kopírovat či napodobovat. Originálním způsobem líčí několik lidských osudů, jež se protnou ve scéně fatální dopravní nehody, která celý film otevírá. Tarantinovsky spletitá story uchvátila svou energií a výsostnou filmařinou i členy Akademie, kteří film nominovali na Oscara. (Magic Box)

URBAN

Ten film je v jistém ohledu dobrý a to ve svém žánru , takovou drsnější romantiku jsem neviděl , jenže jak se pomalu začaly ty všechny příběhy proplétat tak jsem z toho něják nebyl nadšený spíš mě to odpuzovalo . Toto zkrátka není námět který by měl obsahovat dvě a půl hodiny záběrů . Nebýt té stopáže dost by si u mě tento film polepšil . Škoda že se film více nevěnoval " první " lásce ( 2.2.14/MAC ) ()

Radiq

To už je 20 let, co jsem to viděl poprvé? Tenkrát jsem byl víc nadšenej. Nedá se říct, že bych si z prvního shlédnutí pamatoval celý obsah, ale jedno téma na mě zapůsobilo nesmazatelným dojmem - psí zápasy. Dokonce bych řekl, že tenhle film je víc o psech, než o lásce. Pokud vím, tak tato sračkoidní zábava ještě ve filmu nebyla nikdy zpracována, takže v tomhle je to unikátní. Řekl bych, že tenhle film dokonce drží rekord v množství mrtvejch psů (potažmo ve skutečnosti pravděpodobně jen uspanejch). Co ale ten zbytek? Ze tří příběhů byl ten prostřední podle mě naprosto zbytečný. Hysterická naivní modelka, která se stará víc o psa pod podlahou (kterej tam musel trčet snad tak dva týdny), než o svou nohu a ještě naprosto nesnesitelným způsobem na něj volá "Ričí, Ričí" a chová se jak blbka, to bylo spíš jak z nějakého filmu od Almodóvara nebo jiné španělské uchcávačky. Nejsilnější je samozřejmě příběh první s psími zápasy, tajnou láskou a vztahem dvou bratrů plným konfliktů, ale i ten třetí se zabijáckým old-school bezdomovcem (který projde totální změnou vzhledu) zde má své místo. Celá ta propojenost jednotlivých příběhů, kdy se postavy potkávají (nebo alespoň míhají), podle mě ale vůbec nebyla nutná. Na druhou stranu myslím, že režisér dokázal, že iñárritovat umí a já jsem s filmem poměrně spokojen (dřív bych hodnotil 4, nyní slušné 3). ()

Decker

Inarritu opet (videl jsem nejdrive jeho pozdejsi dila) dokazuje jak moc dobry je reziser. V tomto filmu ukazal jak skvele umi pracovat se scenarem a s herci a jak umi vyborne vybrousit atmosferu. Film pusobi misty velmi autenticky (psi zapasy) a opravdu drsne. Navic je netradicne rozdelen na nekolik pribehu, ktere se vzajemne prolinaji a tak trochu spolu souvisi. ()

matezzz

Téměř dokonalý film, škoda, že pár věcí nebylo jinak. Mě osobně zaujaly všechny tři povídky, překvapilo mě, jak se všechny spojily, ale nejvíce se mi líbila povídka první. A ještě je třeba připomenout skvělý soundtrack! Super film, stojí za to, ale 21 gramů je lepší!!! ()

Jaňo

Na koniec som čakal s obrovským napätím, aby sa skončili tie dve hodiny nudy : ( Asi budem za tento komentár kritizovaný, ale každý má občas slabú chvíľku.. Alejandro ju mal pri tomto filme, presne tak ako ja... ()

chelseaman22

První historka byla vskutku dokonalá. Facky lítaly, psi si drásali hrdla, souložilo se ostošest. Pak přišlo druhé dějství, které potvrdilo, že téměř všechny hezké holky jsou ukrutně vypatlané a měly by se fackovat od rána do večera. Ergo čtyřicet minut poslouchaté, jak ta beznohá modelka ve dne v noci ječí na toho svého mrňavého čokla, aby už konečně vylezl z tý šachty. Musím podotknout, že její milenec měl dlouho trpělivost, než ji konečně vyhlásil. Poslední dějství bylo fajn a jen mne utvrdilo v tom, že dovolenou v Latinské Americe nebudu nikdy příliš usilovně vyhledávat. 80% Celosvětový výdělek k 28.10.2012 činil: $20,908,467 ()

mr.kliky

film o krutě balancující lásce, která může život naplnovat a během zlomku sekundy se stát tím nejhorším nepřítelem..působivá podívaná plná citů a pocitů a především hořkých proher, spojených zde jedním neštastným okamžikem.. a když k tomu připočtu geniální hudbu, tak je to pět hvězd jak vyšitých. ()

LeoH

První dvě povídky nám pouštěl tuším Mgr. Skall na jednom semináři na FAMU v době, kdy to u nás ještě ani nešlo v kinech, those were the days… Pak zazvonilo a já měl bradu až na zemi, co se filmařské stránky týče, a současně byl z těch tun negativních emocí v takové depresi, že mě od té doby ani nenapadlo dokoukávat konec. A když na to teď přece jen došlo, jsou pocity víceméně stejné, blahosklonná jiskérka „naděje“ v úplném závěru pro mě předchozí efektní scenáristický sadismus nevykupuje. 70 % ()

David.Darco

Konečne som sa k nemu dostal :) Krásne ráno, v izbe prítmie a ide sa na vec. Dej ma veľmi rýchlo vtiahol. Každá z postáv bola uveriteľná. Každá bola výrazná a skvele zahraná. klobúk dole pred Emilio Echevarría, ktorý bol viac ako úžasným. Oceňujem to, že napriek tomu že si divák postavy a ich spojenie zaradil, oni sami to vôbec netušili. 4* s piatou do rezervy pred avizovanými 21 grams :) ()

Motinski

Silné kafe, nie pre každého stráviteľné na prvú a rezonujúce dlho po dopozeraní. Režijné uchopené úplne inak ako väčšina bežnej tvorby, ale ku koncu už chýbala dravosť. Celá prvá polovica a hlavne začiatok mi prišli lepšie. Najväčší problém bol ale to že Amores Perros je pre mňa neprístupný tým ako je vo svojej podstate tvrdý a aké životné situácie rozoberá. Nechcem povedať že drámy si treba vyslovené užívať, no emócie viem pri filmoch prežívať aj príjemnejšie. Iñárritu doručil ťažký film, nevyhol sa ale aj nudnejším pasážam a pár veci bolo podľa mňa robených čisto na efekt. ()

Leni-cka

Nejvíce mě zaujal 1. příběh (a není to jen tím, že G. Bernal je tak okouzlující), ve kterém se mísily psí zápasy a vášnivá láska, která však nemůže být naplněna. Myslím si, že si film právem zaslouží 5* pro své zpracování a myšlenku. Všechny tři příběhy byly zajímavé, napínavé a originálně podané. Skvělý soundtrack, lehké mrazení na zádech. Co víc si přát? ()

Sfinkter

Zdejší poznámky o tom, jak je film svým způsobem vypočítavý, mi přijdou naprosto zcestné. Tato mozaika strhne každého, kéž by bylo podobných vícero. ()

Týnkaa

Působivý název filmu, ale to je asi tak všechno… Po shlédnutí bych ho přejmenovala spíš na Gentes perros, protože chudák láska mi příjde, že je v tom nevinně… a všechno se na ni moc pěkně shazuje… Spíš než láska je to sobectví jednotlivých aktérů… No z mého pohledu je tento film neskutečná slátanina několika lidských a psích osudů, film na mě působil dost depresivně a opravdu nebude mým oblíbeným. Kameraman jako by se místy někde zapomněl… Zkrátka a dobře opravdu divný film, myšleno v tom nejhorším slova smyslu!!!! ()

ivan_drago

Velmi dobře udělaný povídkový film snad o všech lidských pocitech a touhách. Zvláště ty psí zápasy jsou jedním z vrcholů filmu. Velmi jsem také ocenil celkové ponuré vyznění filmu. ()

Lachtaan

Zpočátku kvalitně nekompromisní sonda do autentické špíny nelehkého mexického života, skrze druhou povídku už mírně matoucí vztahové drama a prostřednictvím té poslední místy až nezáživný mix střídmého thrilleru a neurčitého dramatu. První třetina s Octaviem a Susanou náběhem na zaslouženou nominaci na Oscara a pětibombu u mě na profilu. Zbytek už je jen prostě dobrý, ale nikoli výjimečný. [viděno na HBO Max 3.7.2023] ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013