Octavio miluje ženu svého bratra a je pevně rozhodnut s ní uprchnout. Zoufale potřebuje peníze, a když se ukáže, že jeho milovaný pes Cofi je výborný zabiják, bez váhání ho přihlásí na krvavé psí zápasy, které dobře vynášejí. Daniel opouští svou ženu, aby mohl žít s mladou dlouhonohou modelkou Valerií. Jejich nový exkluzivní byt se ale zakrátko změní v nesnesitelné vězení a stane se smrtící pastí pro Valeriina malého chundelatého pejska Richiho. Bývalý komunista a partyzán El Chivo se po letech strávených ve vězení živí jako nájemný vrah. Jeho jedinými společníky jsou toulaví psi, které sbírá na ulici a léčí jim jejich rány... Tři příběhy se proplétají stylem připomínajícím Pulp Fiction, aniž by se však režisér tohoto strhujícího mexického filmu, jenž byl nominován na Oscara, snažil kohokoli kopírovat či napodobovat. Originálním způsobem líčí několik lidských osudů, jež se protnou ve scéně fatální dopravní nehody, která celý film otevírá. Tarantinovsky spletitá story uchvátila svou energií a výsostnou filmařinou i členy Akademie, kteří film nominovali na Oscara. (Magic Box)

Mikarda

Dechberoucí režie, sladký Gael G. Bernal a ta hudba! - obzvlášť nádherné instrumentálky od Gustava Santaolalla. Jediné, co mě trochu mrzelo byl konec. Když už byly všechny tři povídky slušně propracované, tak jsem očekávala něco víc, než záda toho chlapa... Nádherný film! ()

kapsomut

Kdyby to nebylo tak dlouhý... stačilo by +-110 minut a bylo by to na 5*. Takhle to bylo chvílema nudný a hrozně natahovaný ()

d-fens

ocenenia : Oscar 2001 - Nominácia na najlepší zahraničný film ◘◘◘◘ BAFTA 2001 - Najlepší cudzojazyčný film ()

/Pablo

Tentokrát Inárritu nenechá diváka tápat na začátku snímku jako tomu bylo ve 21 gramech. Všechny tři filmové povídky jsou vyprávěny přehledně stylově a protínají se v jednom bodě, kde příběhy vlastně gradují. Nejzajímavější mně přišla druhá část čili příběh o modelce Valerii. Zde Inárritu skvěle vystihl bezmocnost, strach, depresi a také krizi ve vztahu mezi oběma hlavními postavami, kteří spolu spíše než žijí, jsou "uzavřeni" v jednom bytě. Parádní film o mezilidských vztazích - především pak o nevyzpytatelné lásce. ()

(mOnkey)

Proč mám takový neodbytný pocit, že Iñárrituovu spletitou mozaiku lidských osudů vždy zhatí jeden článek příběhu. V Babelu kazí dojem (chtěl jsem napsat selhává, ale zas tak přísný nebudu) příběh ostýchavé japonské dívky, tady zase trochu drhne vyprávění o modelce Valerii, které nemá takovou energii a grády, jako zbylé dva. Což je škoda, protože Amores perros je vskutku výsostná filmařina, která má i přes svou délku ohromný spád a tempo, které překvapivě nepolevuje ani v závěru. ()

Martin741

- "Chces rozesmat Boha? Tak mu vykladej o svych planech" - Mimoriadny, genialny film od rezisera Alejandro Gonzales Inarritu. Scenar je genialny : je to drsny a tvrdy pohlad na tragicku lasku 2 mladych ludi. Reziser Inarritu sa neserie s hlavnymi hrdinami, hadze im polena pod nohy ...... presne tak, ako samotny zivot, ktory robi cca zhruba to iste. Film ma porusenu chronologiu, respektive chronologia sa neriesi, skor tu ide o 3 rozne pribehy roznych ludi, ktore sa aj tak nejakym sposobom niekde na nejakom mieste stretnu. Pribeh slusne odsypa, nehrozi ani pocas 154 minut nejaka nuda. K tomu pocas celeho filmu je pritomny psychicky teror a depresivna atmosfera, ktora je aspon trochu oslabena optimistickym koncom. Vyborne su aj psie zapasy, ktore Inarritu zobrazuje so vsetkou surovostou, naturalizmom a s dostatkom brutalnych scen. Za toto vsetko si praca Inarritu ako rezisera zasluzi len a len pochvalu. K tomu kopa vybornych dialogov : "Chces rozosmiat Boha?" "Naplanuj si zivot ". Amores Perros je film, v ktorom som si uvedomil, ze jeden z hercov - Gael Garcia Bernal - je sice maly telesnym vzrastom, ale hereckeho talentu a charizmy ma na rozdavanie. Plus je to neuveritelny sympatak. 100 % ()

peiton

Španieli zase raz a opäť namiešali vynikajúci koktail ľudských osudov a v súvislosti z ich originalitou a zmyslom pre detail tým stoja na piedestáli slávy.Strhnúť im týmto korunu z hlavy sa zdá byť vecou nemožnou,ale späť k samotnému druhu snímky.Pravidlo ,,čo môžeš urobiť dnes,neodkladaj na zajtra" tu platí dvojnásobne.Prudko odporúčateľná snímka,kruto reálna a úprimná až mi srdce šklbalo.P.S.lopata5555 správne si to naísal..jednoducho no výstižne.Pokiaľ sa ľudia nezmenia,svet stále zostane tým špinavým a hnusným miestom na Zemi. ()

shyster

Příběhy Octavia a El Chiva jsou zralý na 5*, ale sraží je prostřední děj. V porovnání s jinými filmy je tento příběh dobře natočený i odehraný, ale v porovnání s předešlým a následujícím příběh je to přece jen slabota. Gael García Bernal je objev s velkým O. ()

Abes

Výjimečný film s rychlým spádem a nevypočitatelným dějem. Z plátna na vás během sekundy vychrlí vše co od mexického snímku čekáte. Amores Perros bylo díky rozechvěné kameře a tvrdé muzice více autentické a podtrhovalo ráz "běžného" mexického života. 21 gramů vypadá více americky. Neochvějně pevné záběry posouvají Alejandra Ińárritua do "civilizovanější kinematografie". V obou případech odvedl vynikající práci a dva velmi podobné filmy si nezaslouží nic jiného než plnou. ()

Skleena

Není nad to, když je film dokonalý po scénáristické stránce. A to tenhle je. Třešničkou na dortu je krvelačný rotvajler Cofi s krásně smutnýma a nevinnýma psíma očima :) ()

MA.KI

Nesdílím takové nadšení jako ostatní, ačkoli k režisérovým pozdějším příběhovým mozaikám chovám respekt (především k 21 Grams). Takto zvolený způsob vyprávění totiž s sebou nese poměrně hodně rizik. Nepopírám Iñárritův um všechny tyto potencionální průsery ukočírovat, ale v této jeho prvotině mně víc než v jeho dalších filmech vadí evidentní vykonstruovanost a nepřirozené přizpůsobení příběhu tak, aby do sebe všechna ozubená kolečka zapadala, tak jak mají. ~ Styl režisérova méně známého kolegy, také Mexičana Carlose Reygadase (Japón, Batalla en el cielo, Stellet licht), jenž jde nekompromisně k podstatě (a to bez zbytečných scénáristických i režisérských exhibicí), je mi o mnoho bližší. ()

joker.george

Syrový a snikým se nemazlící film, u kterého je délka opodstatněná a plně využita, první půle mě chytla víc, ze druhé to bylo až konečné ,,vyvrcholení''. Osudy hrdinů se prolínali a ovlivňovaly, aniž by o tom zúčastnění věděli či si něčeho všimli. Mnoho momentů vás určitě nenechá chladným a budete o nich dlouho přemýšlet, neboť vám vyrazí dech. Největším pozitivem jsou herci, kteří podávají opravdu nadprůměrné výkony. Že nebyly dějové linie plně ukoknčeny, kvituji, aspoň si konec mohu domyslet podle sebe. ()

BarryLyndon

Zbytečně moc komplikované a na konci pomalu zapomenete, co bylo na začátku... Nicméně až si linky sednou, tak neskutečná pecka!!! Na Iñárritua mám rozpolcený názor, ale tohle zrežíroval precizně. Jeden z nej "povídkovo-linkových" filmů. A samozřejmě El Chivo naprosto neskutečná postava, jedna z nejzajímavějších co znám. 10/10 ()

ad

Spíš tři a půl, rozvláčné, natahované, některé scény šli trochu mimo mně (např. celá prostřední povídka), ale nudit se nebudete, má to fajn formu a pěkné pointy (všechny). Netěště se ale moc, tak dobré, jako je ta první, ostatní povídky ve filmu bohužel nejsou. ()

nithiel

Ze známé trojice režisérových filmů je asi nejsyrovější, tvrdý pohled na realitu v Mexiku. A tím je pro mě také nejsilnější. Příběhy sice nejsou tak dokonale propracované jako v "21 gramech" ale přesto mě donutily k zamyšlení a napínaly až do posledních chvil. ()

DruidKarel

746. hodnocený film: Úžasně agresivní a hlavně syrovej film, na kterej se jen tak snadno nezapomíná. Herecký výkony jsou skvělý a malí epizodky na sebe skvěle navazujou, ale občas, jak už je tak trochu zvykem, "tarantinovsky" poskládaný čas je skvělým výmyslem. Nemohu jinak, než dát 5*. Takhle "odporně" realistickej film, když jsem jej naposledy viděl (Requiem za sen), řekl jsem, že už jej nikdy nechci vidět. Amores perros - Láska je kurva bude spadat do stejné kategorie jen s tím rozdílem, že je ještě skutenčně mistrně natočený. Byl jsem skutečně u vytržení, když jsem jej shlédl a mohu jej tedy jen doporučit. Syrovost ze snímku skutečně jenom čiší. 5* ()

tomtomtoma

Velmi efektní film je poctou filmovému průmyslu svou formou i zpracováním. Mexické reálie ve své drsné a syrové podobě, drsný život se s nikým nemazlí a ani ostré lokty nejsou zárukou přežití. Život jako věčný boj o přežití, který nemusí být vždy vítězný. Všechny rozkoše a radosti je potřeba intenzívně prožívat v současnosti, protože budoucnost je vždy nejasná. Tři příběhy, tři osoby, které se navzájem ovlivňují a plynou nezadržitelně vpřed mohutným tempem. Mladík Octavio (dobrý Gael García Bernal) se snaží získat lásku ženy svého bratra. Sní o lepším životě, svého psa pouští do zápasu, ale vše se mu nakonec vymyká z rukou a přichází o všechny své sny. Úspěšný Daniel (Alvaro Guerrero) prožívá krizi středního věku, opouští manželku, aby žil společně se svou mladou krásnou milenkou Valérií (Goya Toledo), ale běh událostí je pro něj zklamáním. Úspěšná a žádaná modelka je však hrou osudu upoutána na vozík, psychicky se začíná hroutit ze svého nového tělesného stavu a zmizením svého psího miláčka, kterému není schopna pomoci. Bezdomovec Chivo (dobrý Emilio Echevarría), v minulosti profesor na univerzitě a nelítostný partyzán, přestává být pod vlivem zabijáckého psa sám občasným nájemným zabijákem. Se svým věčným bolem z nemožnosti být součástí života své dcery, a zklamáním, že se vydal chybnou cestou násilné proměny společnosti se stahuje do dalekého ústraní. Z dalších rolí: Octaviův násilnický bratr Ramiro (Marco Pérez), jenž umírá při nepovedeném přepadení banky, Ramirova submisivní manželka Susana (Vanessa Bauche), která je cílem Octaviova snění, Octaviův věrný přítel Jorge (Humberto Busto), Octaviova starostlivá matka (Adriana Barraza), majitel psího bojiště Mauricio (Gerardo Campbell), podlý Jarocho (Gustavo Sánchez Parra), podnikatel Gustavo (Rodrigo Murray), který si najme Chiva na vraždu svého bratra Luise (Jorge Salinas), ale vše končí zcela jinak a netradičně. Život není jednoduchý, život je drsný a často i krutý. A lidé jsou jím vychováváni ve stejném duchu a stejné nelítostnosti a násilnosti. Naše sny a představy jsou bourány a často nám nezbývá ani naděje, ale pouze prázdnota, rezignace a nevraživost. ()

zette

Prvni tretina filmu je velice dobra, psi zapasy, vztah dvou bratru, vse natoceno velice syrove a dynamicky. Druha tretina, asi nejslabsi, film rozmelni. Jsou zde sice dobre ukazany nasledky osudne autonehody, ale take strasti hloupeho cokla, coz usti az v absurdni zapletku ( dobrou tak maximalne do jineho filmu ). Zaver filmu nam nabidne promenu El Chiva se zajimavym vyustenim jeho " kseftu ". Celkove si myslim, ze tato mozaika je v reziserovych dilech zatim nejslabsi nebo alespon uplne zbytecna. Nejvetsim kladem tak zustava atmosfera cerpana z Mexika. Myslim, ze tento film uz nikdy nepotrebuji videt. ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013