Octavio miluje ženu svého bratra a je pevně rozhodnut s ní uprchnout. Zoufale potřebuje peníze, a když se ukáže, že jeho milovaný pes Cofi je výborný zabiják, bez váhání ho přihlásí na krvavé psí zápasy, které dobře vynášejí. Daniel opouští svou ženu, aby mohl žít s mladou dlouhonohou modelkou Valerií. Jejich nový exkluzivní byt se ale zakrátko změní v nesnesitelné vězení a stane se smrtící pastí pro Valeriina malého chundelatého pejska Richiho. Bývalý komunista a partyzán El Chivo se po letech strávených ve vězení živí jako nájemný vrah. Jeho jedinými společníky jsou toulaví psi, které sbírá na ulici a léčí jim jejich rány... Tři příběhy se proplétají stylem připomínajícím Pulp Fiction, aniž by se však režisér tohoto strhujícího mexického filmu, jenž byl nominován na Oscara, snažil kohokoli kopírovat či napodobovat. Originálním způsobem líčí několik lidských osudů, jež se protnou ve scéně fatální dopravní nehody, která celý film otevírá. Tarantinovsky spletitá story uchvátila svou energií a výsostnou filmařinou i členy Akademie, kteří film nominovali na Oscara. (Magic Box)

Alfréda

Horory mi nevadí, ale tohle působí tak realisticky že jsem se nedokázala koukat ani na psí zápasy ani na mrtvolku malého štěňátka které sežrali krysy. Nebo ano, dokázala, ale bulela jsem jak kdyby byli mí vlastní mazlíci... ()

Andre3000

Alejandro González Iñárritu a Gael García Bernal jsou jasnou zárukou úspěchu. Film je dost emocionálně náročný, místy ovšem až moc nuceně. Především tolik mrtvých psů, to mě docela naštvalo a na ty scény sem se nedíval. To bylo podle mě dost zbytečné, ale jinak opravdu vynikající podívaná co zaujme snad každého. ()

pakobylka

----- "Jestli chceš rozesmát Boha, mluv o svejch plánech." ----- Je to trochu deprimující zjištění, ale láska JE kurva ... o tom není pochyb. Vždycky byla - a vždycky bude. Může být stejně spalující, krutá a zničující jako nenávist. Možná jsou rodné sestry - dvě strany jedné mince ... a my bloudíme někde mezi nimi - ve vymezeném prostoru, z něhož není úniku ... 4,5* ()

Pajky3

Ze začátku to má strhující tempo a první povídka je taková hodně zvláštní. Ukazuje ty vztahy jako v nějaký cikánský rodině, já chápu, že to tak dost možná je, ale mě se to nelíbí. Přesto ta první povídka je nejlepší. Ta druhá mě vysloveně štvala. Ta blonďatá modelka a její hloupej pes mi pili krev celou dobu. Naštěstí přijde třetí povídka s velice zajímavým rozuzlením. To se mi hodně líbilo. Celkově se mi to teda líbilo, nebýt druhého příběhu a pár připomínek, tak bych byl úplně spokojenej, takhle je to za čtyři hvězdičky. ()

Ondatra

První velkolepý film od Alejandra, který působí nejenom nádherně, ale i drsně. Příběh je o třech osudech, které se nakonec sejdou na jednom místě. Na to většinou staví Iňarritu své filmy. Každý osud je zajímavý něčím jiným a každý originální. Všechny postavy se zdají na počátku být velmi nalinkované, ale časem divák proniká více do jejich duše a dozvídá se mnohem více. Proto bych za celý film pogratuloval střihači, kterým se stal sám Iňarritu a ještě Luis Carballar. Všechny příběhy jsou sestříhané tak, aby diváka nenudily. Neustále přitahují pozornost a všechno náramně spojují. Amores Perros je rozhodně velmi slibný začátek Iňarritovy kariéry, který stojí za zhlédnutí. 8/10 ()

mortak

Inarritu je novodobý potulný kazatel, který pomocí filmu a příběhů v nich šíří svá kázání do celého světa. Jak jinak brát zlom, kdy chudý kluk z první story závistivě sleduje v televizi překrásnou hrdinku dalšího příběhu, ve kterém je názorně ukázána pomíjivost takového snu. Modelovost čiší ze všech tří příběhů, což by tak až u kázání nevadilo, kdyby bylo daleko kratší. Dvě a půl hodiny na tři prostinké příběhy je prostě moc. První shlédnutí na tři, přece jen to bylo něco nového, na podruhé už jsem to nedal, jak jsem se nudil. ()

majo25

Netuctový snímok mexického režiséra, ku ktorému som sa dostal cez film Babel. Aj teraz sa jedná de facto o poviedkový film, ktorý spája vlastne iba jeden moment, resp. jedna scéna - havária. Inak, si každý hľadí len na to svoje. Z troch príbehov je jednoznačne najslabší Ramon a Susana, od ktorého čakáte viac, ako sa vám dostane. Ostatné 2 príbehy sú ale skvostné. Nechýba kvalitné spracovanie a pár originálnych nápadov. Škoda, že stopáž je pridlhá a tesne od štyroch hviezd ho oberá aj sub-téma o psích zápasoch, z ktorých som nebol dvakrát nadšený. Inak je divné, že v každom z tých troch príbehov sa vyskytuje manželská nevera. ()

campix

Na můj vkus je tato prvotina Alejandra Gonzáleze Iňarrita až příliš přímočará, drsná a nekompromisní. Příliš velkou pozornost si pro sebe bere týrání zvířat a tématika psích zápasů. Prostě mi to nesedlo. Určitě se dá uznat povedený feeling a atmosféra. Všechno je to hodně drsné a špinavé. Jako byste se v těch sračkách v Mexiku pohybovali vy sami. Bohužel z výše zmíněných důvodů jsem si Amores Perros nemohl užít a tak tento spletenec nepříjemných lidských osudů hodnotím veskrze průměrně. ()

TomPrusik1

Ameros perros je takové mexické Pulp Fiction, bez toho Tarantinovského černého humoru. Sledujete několik příběhů, v různých časových osách, které se navzájem prolínají a osudy postav spojuje jedna, nebo více věci a problémů. Ostatně Iñarritu se podobné strategie držel i u 21gramů a Babelu. Sledování tohoto filmu vyžaduje notnou dávku pozornosti a odolnosti proti explicitním brutálním scénám, zejména na psech. Řekl bych, že právě ti trpí ve filmu nejvíce. Příběhy protagonistů jsou zajímavé a ukazují nám Mexiko jaké je (nebo jaké v 90.letech bylo). Bohužel jsem k žádné z postav nenašel nějaké větší sympatie (což nejspíše bylo záměrem snímku) a nesouhlasil s jejím chováním. Kromě toho starého, zarostlého pána, kterého jsem si oblíbil v poslední části filmu. Každopádně Iňarritu tímto snímkem dokázal filmovému světu, že mu má co nabídnout a to také dokázal a dokazuje. ()

wendelin9

90%...Film ode mě dostal "pouze" 90% kvůli konci, při kterém jsem se začínla trochu nudit, ale to bylo možná také tím, že film trvá přes 2 hodiny a to není málo... Nicméně velice poutavý snímek o třech životních tragédiích obyčejných lidí.... Nejvíce mě dostal první příběh Octaviovy lásky k ženě vlastního bratra a hned na to druhý o modelce, která po autonehodě skončí s težkým poraněním nohy a je tak odkázána na kolečkové křeslo. Také se mi líbí závěrečné propletení jednotlivých linií... Alejandro je prostě borec ;-) ()

danliofer

Hlavně psí zápasy v první části filmu mě zvedaly ze židle svou bravurně zachycenou tvrdou realitou... Ještě že vždy v titulcích napíší, že ve filmu nepřišlo žádné zvíře k úhoně:-) Jinak mě celý film dlouho nedal spát svou syrovostí. Navíc pro mě objevil dalšího hereckého mága - Gaela Garcíu Bernala. Tentokrát z Mexika... ()

Splasher

Tak se nám ti psi z toho názvu trochu vytratili, není-liž pravda ? No nic, film je to totiž velmi dobrý a určitě nepotřeboval upoutávat pozornost českého diváka laciným názvem. 1st 4*, 2nd 4*, 3rd 5*. ()

tomeek

Ta poslední pasáž mi už připadala opravdu jako navíc, ta stopáž je totiž MOC. Jinak ale kvalitní snímek, kultovka. A kdo má rád "důmyslené proplétání osudů", tak Amores perros je povinnost. ()

Market179

Po zhlédnutí tohoto filmu a následně celkového hodnocení si říkám..Opravdu jsme se dívali všichni na to samé? Uživatelé tady píšou o strhujícím a dechberoucím zážitku. Pro mě to bylo 154min neuvěřitelné nudy. Nevypnula jsem to pouze proto, že jsem celou dobu čekala, že příjde něco, co záhy mé hodnocení změní. Nestalo se tak.1/5 ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013