Octavio miluje ženu svého bratra a je pevně rozhodnut s ní uprchnout. Zoufale potřebuje peníze, a když se ukáže, že jeho milovaný pes Cofi je výborný zabiják, bez váhání ho přihlásí na krvavé psí zápasy, které dobře vynášejí. Daniel opouští svou ženu, aby mohl žít s mladou dlouhonohou modelkou Valerií. Jejich nový exkluzivní byt se ale zakrátko změní v nesnesitelné vězení a stane se smrtící pastí pro Valeriina malého chundelatého pejska Richiho. Bývalý komunista a partyzán El Chivo se po letech strávených ve vězení živí jako nájemný vrah. Jeho jedinými společníky jsou toulaví psi, které sbírá na ulici a léčí jim jejich rány... Tři příběhy se proplétají stylem připomínajícím Pulp Fiction, aniž by se však režisér tohoto strhujícího mexického filmu, jenž byl nominován na Oscara, snažil kohokoli kopírovat či napodobovat. Originálním způsobem líčí několik lidských osudů, jež se protnou ve scéně fatální dopravní nehody, která celý film otevírá. Tarantinovsky spletitá story uchvátila svou energií a výsostnou filmařinou i členy Akademie, kteří film nominovali na Oscara. (Magic Box)

Handle

Koukám, že budu asi jeden z mála... ale mě se to moc nelíbilo. Čekal jsem víc... Krom toho bylo to strašně zdlouhavé a ty záběry s mrtvými a zraněnými psy zrovna taky nebylo moc příjemné sledovat. ()

stub

Dobrý film, kvalita jednotlivých příběhů je vyvážená a navzájem se dobře doplňují, ale že bych se z toho úplně pos**l, to zas ne;) ()

Jansen

Zápach a špína mexického předměstí, luxus vyšších vrstev a spletitý dech beroucí děj, který většinou nemá dobrý konec. Příběhy lidí, kteří nemají zdánlivě nic společného, to je specialita Alejandra Gonzáleze Iňárrity. Iňárritu dokázal spojit osudy tří navzájem úplně odlišných obyvatel jednoho města a přitom do diváka napumpovat neuvěřitelný příval emocí. Na začátku děj nabírá vysoké obrátky, aby k cíli mohl dojet pouze setrvačností. Bohužel slabší konec kazí výsledný bezchybný dojem, ale to si Alejandro bohatě vynahradil v 21 gramech. ()

ScarPoul

Niekde som čítal, že ľudskosť je definovaná tým ako sa správame ku zvieratám. To akú lásku im prejavujeme, ako sa k nim správame je to, podľa čoho dokážeme ohraničiť našu ľudskosť. Prvý film Alejandro Gonzáleza Iňarritu sleduje tri paralelné príbehy, ktoré sú vzájomne poprepletané a v ktorých popredí sú psi a ľudia. Najsilnejšou poviedkou z trojice je pre mňa prvý príbeh. Ten svojou krutosťou a zúfalstvom poukazuje na bezútešnosť najnižšej spoločenskej vrstvy, ktorá sa so svojim osudom nevie vysporiadať a aj keď im príde do cesty šťastie ich sklony k deštrukcií ich nakoniec privedú na cestu smrti a nešťastia. Druhý najlepší príbeh je posledný. Bezdomovec, ktorý je nájomným vrahom s nevyriešenou minulosťou a zo záľubou v psoch, ktorých ošetruje a o ktorých sa stará. Hlavný hrdina tohto príbehu je v mnohom ťažko definovateľný. Je prezentovaný svojimi skutkami a často krát je to konanie ťažko definovateľné v rozmedzí dobra a zla. Najmenej zvládnutý je prostredný príbeh o stratenom psíkovi a rozpadajúcom sa vzťahu s prostredia smotánky. Ten je síce zahraný na inú nôtu, ale konfrontácia z bezútešnou realitou je v tomto prípade nie úplne deštruktívna. Na konci zostanú totiž zaľúbenci spolu a tým je v príbehu najvýraznejšia nádej. Celkovo sa jedná o silný, naturalistický film, s krásnou hudbou a kamerou a precíznou réžiou ktorú podporuje dobre napísaný scenár. Herci sú do jednoho presvedčivý a výborný. Špecifický príbeh, ktorý aj napriek slabším miestam zostane v pamäti strašne dlho. ()

bouncer

Krásný vyprávěcí styl, atmosféra podbarvená brutalitou psích zápasů...tři příběhy, které spojejí jen jednotlivé momenty a psí miláčkové, jsou báječně vymyšleny a vše působí moc dobrým dojmem. Láska je fakt kurva, ale jenom někdy...Vypadá to, že Iňárritu má před sebou velkou budoucnost, jen to jméno je fakt těžké na psaní :-) ()

Silence

Dodnes je pro mne záhadou, jakým způsobem Alejandro Ińárritu navozuje tak intimní a intenzivní vztah mezi filmem a jeho postavami. Ty jakoby se nerodily spolu s ním, ale byly právě důvodem jeho vzniku. Nesledujeme příběh jako voyeuři z bezpečné vzdálenosti, kamera nás bere doslova pod kůži jednotlivých postav a odhaluje jejich vztahy, city i myšlenky. A přestože nám ani není dovoleno si kohokoliv oblíbit, či se dokonce ztotožnit - rozhodně mi nakonec nebyl osud ani jedné z postav lhostejný. Syrové a děsivé. Nejvíce zarážející a zároveň nejobdivuhodnější ale je, s jak klidnou hlavou a rukou Ińárritu příběh plný zoufalství a tragédie zobrazuje. Proto mi z dokonalého zážitku trochu vytrhávala kompozice filmu, kdy se po hodině děje zaměřeného hlavně na Octavia a jeho okolí příběh poměrně násilně 'přepne' aby se věnoval dalším postavám. A pak znovu a znovu. Je to škoda, protože to kazí skoro až mrazivý dojem z jedné osudové autonehody a několika lidských životů, které zamotala a posunula je tím či oním směrem.. 8.5/10 P.S.: Ińárritu je prostě machr. O podobném filmu, za směšných 40 milionů korun si můžeme u nás nechat jen zdát... ()

adamo_znk

Naprosto dokonale zvládnutý snímek který bere dech. Každá část jiná, přitom všechny mají stejný syrový nádech. Holt život v Mexiku není peříčko. A taky je to hlavně film, kterým se světu předvedl Alejandro González Ińárritu, režisér také například skvělého filmu 21 gramů. Jo a soundtrack k Amorres Perros patří k mým nejoblíbenějším. Si Senor..... ()

murakamigirl

Zároveň obdivujem, akým spôsobom sú predstavované postavy Amores perros, a zároveň ma prepadá pocit, že by pár vypustených scén ničomu neuškodilo. Myslím, že obsahy- všetky obsahy zobrazovaných životných osudov sú tak cieľavedomé a tak emotívne vyčerpávajúce, až to snímke nie vždy robí dobre. Inak už treba len chváliť: zaujímavý scenár, novátorský režisér, samozrejme, strhujúce obsadenie, skvelá práca s hudbou a zvukom, pozoruhodná práca s kamerou... To, ako nám dá Iñárritu štyrikrát a v 4 rôznych atmosférických prevedeniach nahliadnuť na jednu osudnú nehodu, je umenie, filmová mágia, talent (a cit) ako hrom, nazvite si to ako chcete... Nemala som v úmysle porovnávať Amores perros s 21 gramami (21 g som poznala skôr), ale už sa tomu nevyhnem. V 21 gramoch mi každý jeden záber pripadal nevyhnutný, len okrajovo som si uvedomovala "vlastný poriadok" toho filmu a bola som vedľa z jeho úprimnej hĺbky. Amores perros je vynikajúcim, taktiež emočne nabitým originálom, ale to vyššie uvedené mi tu chýba. Bolo to úprimné a umne natočené, ale občas to prúdilo mimo mňa. "Sme i to, čo sme stratili." ()

ChArLeNe

Podľa mňa by sa viac hodil názov Life´s a Bitch, pretože zasa toľko lásky som teda necítila. Skôr to boli tragédie, ktoré napísal sám život. To ale nič nemení na fakte, že je to precízne nakrútená story. Až na to týranie zvierat. Lenže je otázkou, že keby sme aj my na tom boli sociálne podobne tak zle, či by sme sa nesprávali rovnako. (To platí hlavne pre "meateaters") ()

Terva

Od Mexika jsem tedy vůbec nečekal tak povedený příběh. Nejdříve jsem to odmítal, ale ještě že jsem sám sobě nevěřil. ()

jahol

Všechny tři povídky jsou skvělé... od scénáře, přes herecké výkony, kameru.... Ústředním tématem pro mne není láska, ale lidská slabost ve všemožných podobách, obnažená mnohokrát až pod kůži (doslova!). A scéna autohavárie, kde se všechny tři povídky protínají, je natočená fantasticky. ()

Radka_86

Jestli Vás tento výborně a zajímavě zpracovaný film nepřesvědčí, že láska je opravdu pořádná kur... tak už vážně nevím. Mě přesvědčil dokonale. Silnej zážitek, takovej mi mexičani přichystali poprvé :) Od té doby jsem se na ně více zaměřila. ()

Marek1991

Vidím, že táto mexická drama-krimi-thriller haluz si získala srdiečka početnej základne fanúšikov filmu. Na tejto stránke nielen čiastočných odborníkov, ale aj laikov, ktorí sa filmu veľmi nerozumejú a sem tam si život spríjemnia filmom, ktorý im niekto odporučí. Ja sa vám však musím priznať, že mňa tento film vôbec nezobral. Na celom filme boli zaujímavé skutočnosti ohľadom nájomného vraha žijúceho ako bezdomovec, čo mu dávalo veľkú výhodu byť nenápadný a tie psie zápasy, akurát zrejme z dôvodu ochrany zvierat bola samotná akcia vystrihnutá, s čím súhlasím, lebo to nie je pekná zábavka. Inak bol celý film taký nemastný, neslaný. Život obyčajných zločincov, takí tí, ktorým vravíme zlodejíčkovia, k tomu pár rodinných problémov s nesympatickými dvojicami, mierna dávka klišé, ani akcie tam veľa nebolo, taktiež všetko nebolo ani o filozofovaní, bol to skrátka život bežných ľudí, ktorí žijú na hrane zákona a celé v umeleckejšom prevedení. Čakal som aspoň spŕšku poriadnych hlášok, no táto primárna predstava, že film bude najmä v tomto jedinečný sa nenaplnila. Pre mňa to je jednoduchá mozaika príbehov, ktorá mi onedlho už možno vôbec nebude behať po rozume. ()

Padme_Anakin

Zvláštním způsobem odvyprávěné tři příběhy o lásce, každá je jiná, ta první není opětovaná, ta druhá je nemanželská, ta třetí je otcovská a nenaplněná.. Jen jedno je jisté, že láska opravdu může bolet a způsobit fatální chyby.. Nicméně domnívám se, že láska kurva není, většinou jen lidé selhávají a podléhají.. ()

El Pistolero

8/10. „Pulp Fiction“ na mexický způsob, ale pořád originálně. Jakkoliv filmy hispánských tvůrců moc nemusím, „Amores perros“ mě dostali a já dvě a půl hodiny seděl v křesle s otevřenou pusou, ohromen přímočarostí a nesmírným talentem tarantinovsky si počínajícího režisérského debutanta. ()

ConanVJ

Tento filmek mě chytnul a nepustil, i když ho dávali v tv skoro do tří do rána. Ty tři příběhy jsou pěkně natočený a jejich propletení hodně brutální. Za mě 86%. ;) ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013