Octavio miluje ženu svého bratra a je pevně rozhodnut s ní uprchnout. Zoufale potřebuje peníze, a když se ukáže, že jeho milovaný pes Cofi je výborný zabiják, bez váhání ho přihlásí na krvavé psí zápasy, které dobře vynášejí. Daniel opouští svou ženu, aby mohl žít s mladou dlouhonohou modelkou Valerií. Jejich nový exkluzivní byt se ale zakrátko změní v nesnesitelné vězení a stane se smrtící pastí pro Valeriina malého chundelatého pejska Richiho. Bývalý komunista a partyzán El Chivo se po letech strávených ve vězení živí jako nájemný vrah. Jeho jedinými společníky jsou toulaví psi, které sbírá na ulici a léčí jim jejich rány... Tři příběhy se proplétají stylem připomínajícím Pulp Fiction, aniž by se však režisér tohoto strhujícího mexického filmu, jenž byl nominován na Oscara, snažil kohokoli kopírovat či napodobovat. Originálním způsobem líčí několik lidských osudů, jež se protnou ve scéně fatální dopravní nehody, která celý film otevírá. Tarantinovsky spletitá story uchvátila svou energií a výsostnou filmařinou i členy Akademie, kteří film nominovali na Oscara. (Magic Box)

Jordan

film o psoch, o rôznych podobách lásky a ich vzájomnom vertikálnom usporiadaní v živote bežného smrteľníka. kultový snímok, ktorý si nálepku kultový zaslúži. jeden z naj filmov súčasnej mexickej kinematografie, a to už je čo povedať, pretože oni ich majú zopár naozaj kvalitných ()

Anderton

Prvá časť je absolútna bomba, druhá ťažká nuda a tretia solídny nadpriemer. Bohužial prvá časť má vysoké tempo, ktoré vystrieda komorná atmosféra bytu s nekonečne sa opakujúcim, otravným volaním na psa. Potom sa síce tempo znova zrýchli, lenže je už cítiť nesúrodosť a tým pádom aj vykonštruovanosť príbehu. Z filmu je jasné, že sa jedná o debut, kde režisér ešte nie je schopný predviesť svoj štýl bez chýb. Jedna z výnimiek, kde obsah víťazí nad formou. Aspoň pre mňa. ()

Frajer42

Musím se přiznat, že se mi film celkem zamluval. Ten dlouhosrstý bezdomovec - zabiják byl docela sympatická kopa. Pohled na všechny ostatní mexické rypáky už tolik příjemný nebyl, ale dalo se to vydržet. Vše bylo pěkně ozvučeno. Hlavní trojpříběh docela zajímavý, takže až na ty rypáky má film skutečně takový velkolepý outfit. Bojují zde pejsci a při nejednom záběru na mrtvé psí tělo určitě nejedno srdce zaplesá. Je to vlastně celkově takový film o pejscích. Rozhodně však nic pro Zdendu Srstku. Svoje hodnocení bych skutečně nerad přeháněl, takže ho usídlím někde kolem 3*. Ale nutno dodat, že se jedná o nejlepší mexický film, který jsem kdy viděl. Raději už nedodávám, že je to zároveň jediný čistě mexický film, který jsem kdy viděl. ()

boshke

Já jsem naštěstí kurevskou stranu lásku ještě nepoznal. Věřím však, že když někdo nechává kvůli své lásce masakrovat svýho čokla, vyhranou fůru peněz jí nastrká, pěkně si s ní zasouloží, rozhodne se s ní utéct, nechá bráchovi zvalchovat záda a ona mu s ním uteče, nebo když člověk kvůli své milované sexbombě opustí rodinu, všechny peníze nastrká do hnízdečka lásky, které potom sežere jejího pitomýho čokla, aby pak ona při nešťastné nehodě přišla o nohu a úplně se zvencla, tak si pak řekne... Amores perros... 80% ()

Kothy

Drsný film z mexického prostředí o místních lidech a jejich problémech. O lásce tu moc nemůže být řeč... ()

swamp

Nitky tragických příběhů, které se protnou a ovlivní.. to je první Iñárritův film, který jsem viděl - a byl jsem naprosto šokován. Dokonalé! ()

Okara

Já bych toto veledílo spíše pojmenoval Amores Pessos, jelikož hlavní dvě věci, kolem kterých se celý děj točí, jsou peníze a psi. Alejander je zkrátka mistr lidských osudů a to nejen ohledně výběru, ale i režie samotné, protože většině ostatních režisérů by se námět rozpadl pod prsty. Ruku v ruce jde i znamenitý scénář, který patřičně využívá přechodu mezi jednotlivými ději. Osobně si ale myslím, že kdyby přibyla rozdílová časová linka a některé charaktery se sloučily do sebe, bylo by to pětihvězdičkové dílo, ale i tak se jedná o emocí nabytý snímek zasluhující zhlédnutí. P.S. A pak že psi nedokážou rozvrátit vztah. Nejlepší soundtrack z filmu 80% ()

meave

Živočíšnosť juhoamerických filmov je fascinujúca. Páčilo sa mi asi všetko. Od vášnivých vzťahov v rodinách až po spôsob, ktorým režisér oznamuje čas v jednotlivých dejových líniach. Prepletenec troch osudov, ktoré sa vzájomne stretajú len okrajovo, spája hlavne výrazná tragika. Neviem posúdiť, či je život na tomto kontinente skutočne tak dramatický, alebo je to len ich spôsob vnímania skutočnosti. Rada sa však z kresla dívam a užívam si búrku pocitov. ()

Slartibarkfast

Naturalistické, kruté, pravdivé, vynikající.. Mohl být možná ještě lepší, ale ve 153 minutách filmu nejde udržet skvělé tempo po celou dobu.Vřele doporučuji. 85% naprosto vystihuje kvalitu. ()

nascendi

Amores perros je trojpríbehový film z prostredia mexického veľkomesta, ktorého príbehy sa vzájomne prekrývajú a sú plné surovostí, násilia, špiny a krvi. Vo filme sa asi nenachádza postava, ktorá by mohla zabojovať o divákove sympatie. Napriek tomu všetky postavy pôsobia vďaka svojej živočíšnosti a bezprostrednosti prirodzene a vierohodne. Film je nakrútený veľmi realisticky, dialógy neznejú umelo a hudba nenútene vytvára atmosféru. Výborná je aj kamera, ktorá zapája diváka do deja. Takže jediné nedostatky tohto mimoriadneho filmu vidím v tom, že niekedy stráca tempo, jednotlivé príbehy majú rozdielnu úroveň a spojené príbehy nevyvrcholili na konci, ale takmer na začiatku filmu. ()

Slarque

Film sice má pár drobných nedostatků, ale stejně mě dostal takovým stylem, že dát jakékoli nižší hodnocení, mi připadá jako nesmysl. Režisér si nasadil laťku tak vysoko, že ji nedokázal vyrovnat ani se svou další, ještě složitěji konstruovanou mozaikou. ()

Arsenal83

Veľmi solídna mexická dráma, kde sa spájajú rôzne príbehy do jedného, to nie je nič nové. Čo tu máme navyše je ale dôveryhodnosť, ktorá pramení zo znalostí prostredia samotného režiséra. Žiť v Mexico City asi nebude pre väčšinu obyvateľov malina. A keď už hovoríme o „zatracenej láske“ dostaneme ju tu vo všetkých podobách – milenecký vzťah a manželská nevera, kainovská bratská láska, odlúčená láska k dcére, či láska k zvieratám. Okrem analýzy neutešeného sociálneho prostredia nám režisér ukazuje, aká je láska premenlivý a nepochopiteľný cit. ()

Happens

Nádherná mozaika slepená z několika životů, film dostojí jménu co do epiky, první příběh protkne celý film, také je více poutavější než ostatní osudy. Film je živější Magnolie a z chudšího prostředí, což dodává říz a dynamiku. Horší tempo po "skončení" prvního příběhu je kompenzováno jemnými potkání s životy z prvního příběhu. 9/10 ()

klerik

Prirovnanie k tarantinovkám mi príde pre tento film trochu nedôstojné... Tu totiž nejde o zábavu, ale o silný zážitok s brutálnym sociálnym a psychologickým podtónom. Pulp Fiction je síce 5 hviezdičková zábava, ale toto je 4 hviezdová dráma na akú sa nezabúda... ()

Chrustyn

Hodně kvalitní ale také dost depresivní spletenec tří příběhů, které spojuje automobilová nehoda, láska a psi. První příběh je dokonalý, třetí také není špatný ale prostřední mi přišel docela nudný proto nemohu dát plný počet. ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013