Octavio miluje ženu svého bratra a je pevně rozhodnut s ní uprchnout. Zoufale potřebuje peníze, a když se ukáže, že jeho milovaný pes Cofi je výborný zabiják, bez váhání ho přihlásí na krvavé psí zápasy, které dobře vynášejí. Daniel opouští svou ženu, aby mohl žít s mladou dlouhonohou modelkou Valerií. Jejich nový exkluzivní byt se ale zakrátko změní v nesnesitelné vězení a stane se smrtící pastí pro Valeriina malého chundelatého pejska Richiho. Bývalý komunista a partyzán El Chivo se po letech strávených ve vězení živí jako nájemný vrah. Jeho jedinými společníky jsou toulaví psi, které sbírá na ulici a léčí jim jejich rány... Tři příběhy se proplétají stylem připomínajícím Pulp Fiction, aniž by se však režisér tohoto strhujícího mexického filmu, jenž byl nominován na Oscara, snažil kohokoli kopírovat či napodobovat. Originálním způsobem líčí několik lidských osudů, jež se protnou ve scéně fatální dopravní nehody, která celý film otevírá. Tarantinovsky spletitá story uchvátila svou energií a výsostnou filmařinou i členy Akademie, kteří film nominovali na Oscara. (Magic Box)

SeBig

Sice nesnasim ve filmech nasili na zviratech, ale tenhle film me vtahnul do deje a upoutal mou pozornost. Celkem dobry film, kde se vsichni chovaji jak hovada. ()

bassator

36. LFŠ UH 2010 - SPEKTRUM - Nový latinskoamerický film (Amores perros / LOVE´S A BITCH / Amores perros - Láska je kurva) - 80% ()

classic

Mexický režisér Alejandro González Iňárritu musí byť istotne veľmi sebavedomý, keď sa rozhodol nekompromisne sfilmovať - Láska je KURVA, pritom sa jedná o jeho extrémne surový, sugestívny, krutý filmový DEBUT, ktorým si de - facto určil spôsob svojho nakrúcania, na najbližších desať rokov dopredu, téma bude v podstate, tá istá, t. j. štýl réžie, len sa menia herci a lokácie... Neviem, čím to je, ale ani 21 gramov, a ani BABEL, či BIUTIFUL, ma tak radikálne neoslovili, ako práve tento mexický - MASTERPIECE, ktorý ma nenechával nikdy, počas diania, chladným, nervy som mal väčšinou poriadne našponované ! Spoločné poznávacie ZNAMENIE v snímku, je PES. Áno, v troch jednotlivých príbehoch, sa vyskytuje tento najlepší priateľ človeka, ale zakaždým v inej podobe, i keď Octaviov PSISKO - COFI, inak trhač PRVEJ TRIEDY, ktorý sa špecializuje na psie zápasy, kde LIKVIDUJE všetkých konkurentov, tak i on bude mať „túlavé topánky” , a nakoniec skončí u jedného BEZDOMOVCA, ktorý má „psíkov” rád. Mám tu taktiež nádhernú, SEXY MODELKU Valériu, ktorej psíka by som sa normálne hanbil vyvenčiť... Teraz som spomenul TRI dôležité postavy : OCTAVIO, ktorý sa zamiloval do bratovej ženy, a chce s ňou odísť, ďalej krásnu a atraktívnu modelku Valériu, a nakoniec - Bezdomovca, ktorý má za sebou zaujímavú minulosť. Skrátka, hrá sa na to, čím v skutočnosti, ani za zrnko maku - nie je, ale na prvý pohľad by ste povedali, že to musí byť dobrý človek... Týchto všetkých troch, sa bude týkať : AUTONEHODA. Octavio, s kamarátom, po úteku v aute, NARAZIA do Valérie, a toto vidí ten bezdomovec EL CHIVO, ktorý zobral z vraku auta, práve psa Cofiho, ktorého postrelil konkurent, lebo sa mu nepáčilo, že vychádza na psí tridsiatok... A jeho Octavio chladnokrvne pichol do brucha ! Mám tu jednotlivé UDALOSTI, PRED a PO - NEHODE, a hlavných aktérov... Vidím to z ich UHLA POHĽADU, a to je niečo fascinujúce... OBSADENIE, je určite lahôdkové, najmä GOYA TOLEDO, v úlohe modelky Valérie, ktorá zaujme svojim hysterickým stvárnením, no občas dokáže brilantne predviesť svoj CHARAKTER. Octavia si zahral Gael García Bernal, ktorý sa stal zo dňa na deň - HVIEZDOU !!! Páčila sa mi jeho MILENKA - SUSANA, s hereckým prevtelením herečky Vanessy Bauche. Emilio Echevarría si zahral komunistu a partizána - El Chiva, a ten je vskutku - brilantný, dávajte si BACHA, ak by ste ho stretli, radšej si premyslite, ak by ste chceli dať niekoho zabiť na objednávku - práve jemu, mohlo by sa to otočiť proti vám !!! Ku castingu, výhrady nemám. Kamera Prieta je presne taká, akú v úvode spomínam ! Už počuť Gustavove prvky, ktoré sa rozvinú v Babel, za ktorý dostane cenu Akadémie. Jednoducho, láska môže byť kurva, prečo nie ? ()

Šandík

Rozhodně nesmírně silný filmový zážitek. Už tady je přítomno to, co se mi tak líbilo ve filmu 21 gramů. Vyprávěno je ovšem poněkud tradičněji, takže přestože se trojice příběhů prolíná, není složité se vyznat v trojici jejich linek. Odlišný je ovšem nejen chronologičtější způsob vyprávění, ale do jisté míry i samotná podstata příběhů. Mají v sobě určitý "latinskoamerický" akcent, patrný nejen v tom, že popisují pro nás evropany "exotický" svět latinské Ameriky, ale také proto, že o tomto světě vypráví způsobem, typickým pro tamní literaturu. Příběhy v sobě mají jistou magičnost a symboličnost, která může být z hlediska evropského diváka vnímána jako nedůslednost či nereálnost. Nejpatrnější to je ve střední povídce. Díra v podlaze do níž spadne ten nebohý psík, který poté bloudí celé dny a noci "temným podzemím" a nemůže ven... To je situace, působící nepochybně dojmem umělé konstrukce. V člověku se ozve neodbytná otázka, zda-li skutečně bylo tak těžké podlahu opravit či alespoň provizorně zakrýt temnou díru, zvláště je li plná pobíhajících a pištících krys či potkanů... Jenže tohle není nedůslednost... Je to to, co v latinskoamerické literatuře vykrystalizovalo až do podoby magického realismu. Temná díra v podlaze je jako past na netušené významy a metafory. Temné, iracionální, doutnající podvědomí, které může zcela rozložit tak slibně vypadající vztah, zpočátku plný světla, jasu a lásky... Ostatně, temný otvor v podlaze přece není jedinou "nepravděpodobností" filmu. Ani ona amputace, do té doby zcela necvičený pes, v němž se najedou a z ničeho nic probudí vraždící "šampion", bývalý komunistický partyzán pracující nyní jako nájemný vrah a dobrovolný ošetřovatel opuštěných psů... To všechno je přece minimálně nepravděpodobné, ovšem dohromady to skládá střípky hlubokého poselství... Mám-li se na závěr aspoň letecky zmínit i o jiných aspektech filmu, musím říci, že na něm nenacházím slabší místečko či situaci. Amores perros je nesmírně hutným, obrazově i významově bohatým, nesmírně přesně a jistě natočeným celkem. Herecké výkony jsou neuvěřitelné, nádherně bezprostřední a mnohokrát i velmi mrazivé, asi nemá smysl se nějak zvlášť rozepisovat o střihu či filmové hudbě. Obojí je naprosto excelentní. Zmínku o režii si ale neodpustím... Vezměte se třeba jen způsob, jak je zrežírován střet automobilu té dlouhonohé modelky s autem prchajících mladíků: červená na semaforu, pohled do zpětného zrcátka a lehké obtažení rtů rtěnkou, podmanivý latinskoamerický popík, zelená, opatrný rozjezd do křižovatky, prásk... Nekompromisní střed nejen dvou automobilů, ale také dvou příběhů, dvou nálad, dvou zcela odlišných světů... Celkový dojem: 90% Zajímavé komentáře: kinej, lachim, charlosina, Radek99, Matty ()

lola3121

Film o lásce a taky o psech. Místy dost krutý, ale natočený tak, že jsem od něj nemohla odtrhnout oči. Ještě že bylo hned v úvodu upozornění, že během natáčení nebylo ublíženo žádnému zvířeti, protože těch mrtvých psů bylo na můj vkus opravdu dost. Sledujeme tři příběhy, které se jen tak lehce dotýkají a pak se v jednom okamžiku protnou. Iňárritu stal díky tomuto filmu mým oblíbeným režisérem (což následně potvrdil i 21 gramy) a Gael García Bernal mým oblíbeným hercem. ()

Stanislaus

Celkem ucházející snímek, taková alternativa Pulp Fiction. Asi se budu dost opakovat, ale nemůžu si pomoct. Souhlasím s tím co říká zde mnoho uživatelů, a to je to, že film graduje tak asi první hodinu a pak jeho kouzlo, napětí a emoce klesá jako Titanic k mořskému dnu. Na konci se snaží nabrat dech, což se mu fakt moc nevede. Z povídek byla nejslabší asi ta prostřední s tou protivnou modelkou a nejlepší, jak už sem řekl, povídka první (psí zápasy). Jako celek sám o sobě slušný, stejně jako propletenost a návaznost příběhů. Suma sumárum, když to na konci sečtu a odečtu tak mi vychází asi tak 70-75%. Ty chybějící procenta jsou za druhou povídku a částečně za třetí. Ale i tak či onak tento film doporučuji ke shlédnutí a zamyšlení. ()

Dr.film

Nitky osudu se neustále proplétají a potkávají. Tu a tam se jedna o druhou jen lehoulince otře, jindy se zase tvrdě střetnou. Tak či onak následky si vždycky odnášíme byt o tom častokrát možná ani nevíme. A právě o tom Amores Perros pojednává - o vrtkavém životním údělu a nevypočitatelné budoucnosti, která je pro nás nejčastěji tou největší kurvou... ()

honajz

Krutý a surový film o zneužívání psů k bojovým hrám, lásce k nepřiznaným dětem a spravedlnosti v rukou bezdomovce, který nejen má psy rád, ale živí se i jako nájemný vrah. DVD: Film najdete v jedné krabičce společně s Mexickou jízdou, ale na samostatném disku. Trailer se spustí hned na úvod, dalšími bonusy jsou trailery na tři jiné filmy a tři videoklipy. JL: Film 2/4, Bonusy 2/4, Zvuk 4/4, Obraz 2/4 ()

ad-k

Iñárritu mě zaujal především snímkem 21 gramů, kde provázanost příběhů, melodramatický podklad (řečeno v pozitivním slova smyslu), barvy, emocionální zápřah i "postmoderní koření" dávalo smysl. Amores perros je naproti tomu lineární a ač po stránce režisérské solidní, tři příběhy nedokážou vždy zaujmout plnohodnotně (spíše jen jejich určité pasáže). Přesto poměrně zajímavý filmový zážitek posazený do údolí sluncem zalitých barev a těžkého smogu Mexica city... │70% ()

eraserhead666

Ani po bezmála dvaceti letech ten film neztrácí vůbec nic ze svých kvalit. Zajímavé postavy, ještě zajímavější příběhy, psi a láska. ()

claudel

To snad není ani možné, že jsem nehodnotil jeden ze zásadních filmů mexické kinematografie. Viděl jsem to dávno, ale vzpomínám si, že jsem nebyl z toho filmu vedle jako spousta lidí, co znám. Nechávám to na čtyřech hvězdičkách, někdy třeba brzy zopakuji a přehodnotím. ()

Ištván87

Osobně nevím, jestli se mi z Iňárituovi trilogie nejvíc líbí Amores Perros nebo 21 gramů. Oba filmy na mě neuvěřitelně silně zapůsobily a emocionálně mě dost slušně rozsekali. Na Amores Perros miluju to skvělý hudební téma, který se občas objevuje a vůbec mě ten film po všech stránkách dostal. Perfektní zážitek. ()

Necrotongue

Podobný typ filmů, kdy se zcela samostatné dějové linie v jednom bodě protnou, jsem si až podezřele oblíbil. Před lety jsem byl po shlédnutí snímku plný nadšení, což se projevilo i na mém pětihvězdičkovém hodnocení, k němuž došlo až po dlouhých čtrnácti letech. Dnes přišel čas na reprízu i revizi; jeden kousek musel dolů, přesto jsem ale nebyl nespokojen. Film mě i po dvaceti letech od svého vzniku bavil, jeho až strašidelné stopáže jsem si ani nebyl vědom, protože jsem se nenudil, jen mé původní nadšení bylo nahrazeno mnohem střízlivějším přístupem (ne, neznamená to, že jsem film poprvé viděl pod vlivem). ()

JASON_X

Poprvé to pro mě byl hluboký zážitek a byl jsem nadšený z té syrově strhující podívané , ale podruhé potřetí už mi lezli na nervy všichni ti testosteronoví vymaštěnci s machistickými kecy z příběhu o psích zápasech, taky jsem si začal všímat přílišné vyumělkovanosti příběhu o houmlesáckém profesorovi - zabijákovi, a tak teď paradoxně s odstupem času hodnotím nejvýš kapitolu o invalidní herečce, která se mi naopak zprvu jevila jako málo záživná a do filmu příliš nezapadající... Ale kdybych se vykašlal na rozum a řídil se jen pocity, je to opravdu zatraceně silný film. ()

Sawy

O Amores Perros jsem slyšel ještě před jeho zhlédnutím tolik chvály,že jsem tenhle film považoval za takovou jistotu,která nemůže zklamat.Ale takhle by se asi k žádnému filmu přistupovat nemělo.Když to člověku nesedne,tak je úplně jedno,že filmu dalo třeba tisíc nebo více lidí před vámi pět hvězdiček.A mě tenhle film nudil.Neznechutil,neuspal,ale prostě nezaujal.Snad z výjimkou poslední kapitoly,kterou bych jako jedinou dokázal bez problémů označit za výbornou.Babel jsem viděl dřív a líbil se mi o dost víc. 1. kapitola: 65 % , 2. kapitola: 50 % , 3. kapitola: 85 % ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013