Max je geniální matematik, který dokáže spojit svou jedinečnou mysl s nejnovější technikou. Za pomoci vlastnoručně sestrojeného přístroje se pokouší zjistit, zda se nějak nedá předpovědět hodnota akcií na burze. Jeho skutečné cíle však míří ještě dál a chce pochopit nepochopitelné. Jeho aktivity začnou brzy zajímat představitele ortodoxní židovské sekty a vysoce postavené lidi z Wall Street... (oficiální text distributora)

Slimakovec odpad!

celou dobu jsem si říkal: "co to sakra je?!". Asi jsem si zapomněl před sledováním vzít LSD, takže jsem to nějak nepochopil. Je to slepenec všeho možnýho - náboženství, matika, pošuk, burza... Ale psycho atmosféra je tam dobrá, díky ní jsem i chvíli uvažoval nad jednou hvězdičkou. ()

arinečka

Moc mě to nezaujalo, moc jsem tomu nerozuměla, takže na mě nedejte. Asi je to tím, že matice nerozumím a nějak jsem se prostě ničeho jiného pořádně nechytila. Možná to bude lepší, až to uvidím příště, najdu-li kdy odvahu. ()

Perr

I přes to, že to celkově není dobrý snímek, tak Aronofský ukázal svůj obrovský „režisérský“ potenciál, který byl naplno odhalen později, přístup a zpracování je velmi podobné tomu v Requiem, ale bohužel chybí aspoň trošku smysluplnější a dotaženější scénář, takto je to jen kvalitně zpracovaná úplná blbost, jež je však aspoň něčím originální a možná i stojí za zhlédnutí, 2-3*. ()

Joski

Dejovo, vizuálne ale hlavne hudobne-akusticky ide o veľmi dobrý filmík na zamyslenie. Najviac ma dostala čb atmosféra:-) Jeden z mála filmov, ktorý som si pustil 2x po sebe :-) Určite zaujme len niektorých skalných kinomaniakov!? My The Best Aronofsky 95% ()

Beanek

Výplach hlavy...to je tento film. Arronofského filmy jsou většinou těžké na pochopení, ale tento jim kraluje. ()

martyraz

Ohodnotil by som film na ***,ale za hudbu v štýle mojej krvnej skupiny(dnb>50%) + migrény podobne ako u mňa+ silné prenesenie pocitov do mňa+ to,že matematika ma najviac bavila, čo sa týka všetkých predmetov najviac = 4 x * . ()

ljukyljuk

Všetky Aronofskeho filmy ma zatiaľ úplne dostali, až na tento. Neviem. Hudba síce bola skvelá, kamera, atmosféra tiež, ale nejako ma neoslovil príbeh ako taký ()

vygamba

Nádhera, film který vás svým dějem a obsahem nenechá vaše myšlení v klidu. Všemu tomu napomáhá psychydelická hudba depresivní prostředí, které ještě graduje černobílým obrazem a perfektním střihem. Hold Aronofsky. ()

onlavu

Hodně ponurý, skvělým hudebním doprovodem okořeněný, zatraceně depresivní film. To vše ještě více umocňuje černobílé provedení. Stojí za shlédnutí. ()

Vojife

Film Pí jsem viděl poprvé, když mě zrovna dost bolela hlava a jeho sledování tomu rozhodně nepomohlo, vzhledem k tomu, že hlavní postava, extrémě introvertní matematický génius, bolestmi hlavi trpí také a scény jeho svíjení jsou doprovázeny řinčivou "hudbou". Ale vůbec to filmu nezazlívám. Naopak, diváka to do prostředí snímku úplně vtáhne a hlavně díky skvělé kameře, vynikajícím herecým výkonům a pohlcujícím zvukovým efektům se můžeme skvěle vcítit do psychiky postav a po skončení vás film nechá s otevřenou pusou zírat na plátno. Vynikající počin, rozhodně se nenechte odradit matematickým tématem! ()

Lorge

Po dlouhé době opět film, který mi nedovolil usnout a nutil mě vydržet až do konce, než přišlo osvícení. ()

Khamsin

Aronofsky.. tak tomuhle jménu přicházím na chuť. Je téměř až k nevíře, jak mě jeho depresivní filmy upoutaly k obrazovce. Paradoxně jen Requiem za sen mě nijak neoslovil - ani jsem ho ve finále nedokoukal - asi mu budu muset dát druhou šanci. A konkrétně Pí? Šílená psychóza, která je tak dobře natočená, že musím dát 4*. ()

samkko

3/10 v klidu Maxi, já nejsem od šílenství daleko, když mám před sebou primitivní slovní úlohu z pracovního sešitu. Tenhle film jde popsat jedním slovem: bordel. (Kdo viděl ten pochopí). Pí, je jak nesmírně zajimavé číslo, tak taky nesmírně zajimavý film, který abych pochopil, bych musel být matematický génius závislý na DMT. Takže asi nic. Škoda, ale na druhou stranu každý režisér nějak začínal. Ona tam sice jde vidět ta kinematografická propracovanost všech scén, i scénáristicky je to na hodně vysoké úrovni, ale nelíbilo se mi to. A to na udělení jedné hvězdy stačí. ()

junxi91

Vždycky jsem si přál být v něčem génius a vynikat nad ostatními. Třeba být takový matematický bůh, jako hlavní hrdina tohoto filmu Max Cohen, ale bohužel jsem jen tupé hovado. Ten žije v New Yorku a zabývá se především teorií čísel. Jeho základní premisy jsou, že matematika je jazykem přírody, že vše okolo nás lze popsat pomoci čísel a že v těchto číslech lze najít vzorce. Max však trpí spoustou neurologických problémů – periodickými bolestmi hlavy, je paranoidní, má halucinace a generalizovanou úzkostnou poruchu. V tomto jsme si zase velice podobní. Baví se jednom s pár lidmi. Prvním je malá holka Jenna, která mu dává složité příklady, které on počítá z hlavy. Také má krásnou sousedku Devi, která se jej snaží uhnat, ale on nemá zájem. A nejdůležitější je jeho bývalý profesor matematiky, starý Sol Robenson. Max se rozhodne najít vzorec v pohybu akcií na burze a vytváří pro to počítačový program, který zadá svému vlastnoručně sestrojenému počítači Euclidovi. Při jednom pokusu vytiskne Euclid 216místné číslo, a pak shoří. Max výtisk vyhodí, ale pak zjistí, že na tom něco je, protože Sol mu sdělí, že před pár lety narazil také na 216místné číslo. Sol však radí Maxovi, aby si odpočinul od práce a zpomalil. Třeba by mohl opíchat svou sousedku, já bych to určitě udělal. Max se potká v kavárně s chazarským židem Lennym Meyerem, který se zabývá Tórou a hledá v ní matematické vzorce. Na Maxe také neustále dorážejí agenti z Wall Street, kteří chtějí výsledky jeho práce výměnou za výkonný počítačový čip. Max s pomocí Euclida a čipu analyzuje Tóru, ale během opisování čísla omdlívá. Může předpovídat vývoj na burze, ale jeho bolesti hlavy se zhoršují a Sol mu radí, aby přestal s prací. Max ale v práci pokračuje a láduje se spoustou analgetik a psychoaktivních látek. Na Maxe je postupně vyvíjen tlak ze strany agentů z burzy, a pak také ze strany Lennyho a jeho společníků ze synagogy. Všichni chtějí znát to 216místné číslo! Max utíká ze spár agentů a Lennyho a navštíví svého profesora Sola, který však bohužel zemřel. Max se vrací do svého špinavého bytu, kde má další šílené bolesti hlavy, které jsou podle něj propojeny s tím číslem. Pak to s ním jde už z kopce, následuje scéna pro silnější povahy a pak už jen sedí v parku, usmívá se a sleduje listí na stromech, aniž by věděl, kolik je 748/238. Prostě typický depresivní konec podle Aronofského. Takže být géniem, ve všem okolo vidět vzorce a hrát se svým profesorem Go je určitě skvělé, ale nesmíte se z toho zbláznit. Velice nepříjemný film, se spoustou nepříjemných zvuků a rozrušených záběrů, který není asi úplně pro každého. Já mám matematiku rád, i když jí často moc nerozumím, a proto dávám 4*. A ta sousedka taky stála za to, měla krásné oči. ()

woo-hoo-hoo

Ktovie prečo rybie samce čeľade štvorzubcovitých vyrábajú zložité geometrické obrazce na pieskovom morskom dne a kto vie prečo Max robil matematiku ale nebolo by odveci uviesť na tomto mieste štyri Chestertonove premisy zdravého života, základnú abecedu neomylných dogiem, o ktorých nie je možné diskutovať: 1. Zdravý človek verí, že okolitý svet- a ľudia v ňom - je reálny. Že nežije v sne. 2. Zdravý človek verí, že mu svet nie je ľahostajný, že mu na ňom má záležať. 3. Zdravý človek verí, že má svoje trvalé ja, svoju vlastnú a trvalú totožnosť. 4. Väčšina normálnych ľudí verí a väčšina zdravých ľudí predpokladá, že majú slobodnú voľbu a zodpovednosť za svoje činy. ()

Mocoft

Dobré až na obvyklá "vědecká klišé". Přeci jen v roce 1998 používat 8" diskety a CPu co má jen 4 nohy je blbost :) ()

keane

Nervní roztřesená kamera, zrnitý obraz a jeden skvělý herecký výkon. Tenhle film vás za ručičku moc nepovede, ale příběh i hudba jsou dost silné na to, abyste mu to odpustili. Šílenství a genialita od sebe opravdu nejsou daleko. Psychičti labilnější jedinci by ale mohli zešílet i ze sledování tohodle filmu. ()

/:-D

Po ukonceni filmu som mal v hlave pusto a nevedel som co si mam o tom mysliet a ci som to mal vlastne aj pochopit :) asi si to pozriem este 3.14 krat ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rekviem za film

Rekviem za film

07.11.2006

Je tomu jen pár dní, co se mohli první američtí diváci osvěžit ve Flicker dříve či později do našich kin dorazí, projekt Lone Wolf and the Cub, adaptace více jak sedmitisícistránkového komiksu… (více)