Max je geniální matematik, který dokáže spojit svou jedinečnou mysl s nejnovější technikou. Za pomoci vlastnoručně sestrojeného přístroje se pokouší zjistit, zda se nějak nedá předpovědět hodnota akcií na burze. Jeho skutečné cíle však míří ještě dál a chce pochopit nepochopitelné. Jeho aktivity začnou brzy zajímat představitele ortodoxní židovské sekty a vysoce postavené lidi z Wall Street... (oficiální text distributora)

Páně

Zde Darren začal rozvíjet určité své filmové vize a nápady, které posléze dotáhl k dokonalosti v Requiemu. Protože jsem Pí zhlédl až jako poslední ze všech jeho velkých děl, hodnotím možná z jiného hlediska, než jako kdybych ho zhlédl jako první. To bych totiž s nejvyšším hodnocením neváhal. Takhle v kontextu dalších výtvorů musím jednu hvězdu přeci jen ubrat. Jedná se však o skvělé a svým způsobem velice neurotické dílo. Kombinace těkavé, nervy drásající kamery s podobně laděnými interiéry, exteriéry a interesantní hudbou, působí ve výsledku velice výbušně. Navíc jsem se dokázal poměrně souznít s nápadem použití kontrastního černobílého obrazu. Darren tímto dílem mnohé naznačil a ve své další tvorbě trvale dokazuje svoji genialitu. ()

lu-cinka odpad!

jak to popsat... na mě až moc psycho-depresivní. tenhle typ mi nesedí. možná se na to ještě někdy podívám až budu chtít, aby mě bolela hlava.. bohužel * ()

Rázlik

Už než jsem si tento film pustil jsem tak trochu čekal, že bude mimo všechny normály a možná ho nepochopím a bohužel jsem se nemýlil. Příběh o bláznivém matematikovi, zavřeném na 3 zámky v bytě, kde má výpočetní techniku jak v NASA a snaží se celou dobu přijít na něco, čemu jsem ani na konci nerozuměl. Film mi přišel nesmyslný asi jako Fontána a atmosféra byla podobná té u Requiemu a to že dost (hudba, dávkování prášku, bláznovské stavy, atd.) – v tomto případě bych měl spíše říct že Requiem byl podobný Pí, protože tento film byl debut, ale já ho viděl až jako druhý. Aronofsky mně tedy opět nesedl do noty. Jsem zvědavý jak to dopadne s labutí, na kterou se chystám za nedlouho do kina. ()

Wolvie

Krutý film,který divákovi nedá uspokojivé odpovědi ani jednoznačné vyústění,ale zároveň je natočený tak nervydrásajícím a drsným způsobem,že to nikoho nemůže nechat chladným.Neumím se pořádně rozhodnout,zda se mi Pí líbilo nebo ne,každopádně je to výrazný debut a jako takový ho beru. ()

Majkak

Poutavě zpracované téma o odhalování tajemství, které je svěřeno vyvolenému a o ceně, kterou za toto vyvolení dotyčný platí. Černobílé zpracování umocňuje příběh matematika, který jedinou existenciální jistotu spatřuje v číslech. Jeho genialita přitahuje nežádoucí zájem, který ho nutí vtáhnout do svých úvah i další souvislosti. Výborná je scéna se židovskými představiteli, kterým matematik dokazuje, kdo je čistý a kdo má právo znát Boží jméno. ()

Rockerman

Další nervní film tohoto režiséra. Zdá se, že pro Aronofského je lidská psychika životní téma. Zde geniální, tedy bláznivý matematik se snaží přijít pomocí matematiky na vzorec nebo zákonitost, podle které vlastně žijeme tento život. Zkouší to přes burzu cenných papírů a hledá souvislosti. Ten skutečný život mu tak zcela zákonitě uniká, protože i za pomocí různých podpůrných látek je zcela ponořen do světa čísel. Pro mě je to však film nezajímavý. Možná, že jsem jej tak docela nepochopil, nevím. Každopádně Requiem za sen nebo Fontána mi od tohoto režiséra přinesly daleko větší zážitek, než 3,14. ()

brumbrum odpad!

Neskutocna chobotina.. Zacalo to zaujimavo a kazdou stvrthodinkou to bola vacsia capina. Tipek hlada naslednost cisiel, zere drogy, ma zachvaty, mota sa medzi burzovymi modelmi, teoriou diskretnych cisiel - a este do toho vtesna aj PI. No parada. Da sa to vydrzat do momentu, ked film nuka hypotezu, ze vypoctove zacyklenie na CPU sposobi, ze pocitac si uvedomi sam seba a svoju kremikovu podstatu a pred zhorenim vypocita predpoved vsetkeho.. Cest praci. Sracka za 0*. ()

Rathalos

Hudobna stranka ako vzdy super,ale samotny film a pribeh slaby,nudny a nicim vynimocny,zabita hodina a pol mojho zivota...:-) ()

plagjoklas

Temný príbeh jedného geniálneho matematika, alebo ako skoncil Dobrý Will Hunting. Pekelne hustá atmosféra, usi drásajúce zvuky, hdina plný schizofrénie a nenávisti k samému sebe koli svojej genialite a hlavne skvelá rézia. To sú veci ktoré s tohoto filmu robia nadpriemerný zazitok. Vsadit na ciernobiely material sa tiez vyplatilo, posobi to v style noir filmov, ale rozhodne to noir nie je. Scenky medzi maxom a susedkou su plne citelne velkym erotickym nabojom ale... Pi rozobera velmi zaujimave otazky, nielen z oblasti matematiky, ale aj s oblati zidovskeho nabozenstva. Je to dost tazko stravitelny film, ale rozhodne stoji za pozretie. ()

Barak

Rozhodně zajímavě a zároveň drsně natočeno, což podtrhuje i kontrastní černobílé provedení. Neskutečně pohlcující atmosféra je dotvářena "psycháckou" (fakt nevím, jak jinak jí označit) hudbou. Nejslabší částí je asi scénář, který by mohl z takto fajnového námětu vykřesat pořádný příběh, než jen velmi jednoduchou linku, ze které dostat něco víc opravdu nejde - i když je pravda, že pak by se vytratilo obrazové kouzlo, o které tu jde především. Skoro vůbec jsem nepochopil závěr - což se mi u takových filmů stáva poměrně často :) -, takže nemám tušení, co měla znamenat tamta věc nakonci (nebudu spoilerovat). No, každopádně velmi zajímavý debut.... ()

Meiers

Krutá kamera, hudba a atmosféra + sem se dozvěděl, že hebrejština je založená na numerice a že 3+41 = dítě. ()

raelz

Darren Aronofsky je zvláštní režisér. Buď to nepochopíte a prohlašujete jeho filmy za jedny z nejlepších filmů na světě, anebo vám dojde, že ačkoliv jeho filmy jsou opravdu jedny z nejlepších v tom JAK je to natočené, jejich obsah už "pokulhává". Díky tomu spoustu lidí má pro Aronofského hodně kritiky, nejlépe je to vidět na Fontáně, kde téměř v každé recenzi byla zmíněna mělkost filmu, kterou se jakoby snaží zamaskovat. Jakmile člověk pochopí tohle, dostává se před volbu - buď jeho filmy zatratí za jednoduchý příběh, nebo si to odmyslí. Co se týče pí, je tu ještě jeden faktor - film byl natočen za směšných $60000, ale přesto je to jeden z nejlépe natočených filmů, co jsem kdy viděl. ()

HappyDeath

Pecka. Doporučuji všem....A vy děti, to rozhodně doma nepočítejte :-) 9413324343465172495836402756382095298476182746191278464387190148934894861498149761961239847614012011987344637382926364823892837565673872392934756382 ()

Peat

Expresivně surrealistická dokonalost. Hledání pochopení a pravdy na hranici lidského chápání, dovádějícího k šílenství. Díky černobílému obrazu, skvělého nasvícení a propojení dokonale sedící hudby vzniká absolutní vtáhnutí do života Maxe Cohena, vnímajícího realitu čísli a spirálami. ()

muskcz

94143243431512659321054872390486828512913474876027 67195923460238582958304725016523252592969257276553 64363462727184012012643147546329450127847264841075 62234789626728592858295347502772262646456217613984 829519475412398501 That's what happened. I saw God. ()

Bird_house

Já osobně mám k matematice poměrně kladný vztah.. Nicméně je toto dílo určeno pro velmi specifickou skupinu díváků, k níž já bohužel nepatřím.. ()

Stíba

Naprosto chápu, ž někomu může Pí připadat jako nahodilá směska ničeho, která se jen nabubřele tváří. Ona je to do jisté míry pravda (řekl bych ovšem, že cílená) ale vzhledem k tomu, že je to film, který nenutí názory a který je dost otevřený a silný po jiných stránkách, dá se řict, že mi to vlastně nevadí. Návrat ke kořenům v podobě černobílé formy se ukazuje jako silná zbraň což už ostatně ukázal třeba Schindlerův seznam. Na Pí je jasně vidět, že se jedná o předchůdce Requiem za sen, sice působí možná trochu skromněji, jinak je ale režisérův rukopis čitelný více než jasně. Pro fanoušky matematiky, černobílé a zvláštní temnoty jasná volba. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rekviem za film

Rekviem za film

07.11.2006

Je tomu jen pár dní, co se mohli první američtí diváci osvěžit ve Flicker dříve či později do našich kin dorazí, projekt Lone Wolf and the Cub, adaptace více jak sedmitisícistránkového komiksu… (více)