Babadook

(festivalový název)

Amelia prišla počas tragickej autonehody o svojho manžela. Ťažkú životnú situáciu jej neuľahčuje ani syn Samuel, ktorý trpí poruchou správania. Samuel ju navyše každý večer presviedča o tom, že sa v jeho izbe nachádza postava zo strašidelnej knihy, "Mr. Babadook". Je skutočným dôvodom jeho nevypočítateľného správania choroba? Alebo je Amelia natoľko unavená, že nie schopná vnímať skutočnosti, ktoré sa okolo nej dejú? (*CARNIFEX*)

chlebo

Toho chlapca by som zabil osobne, žiadne strašidlo by som nepotreboval, film si ma nezískal fakt ničím a mám pocit, že sa o to ani nesnažil, fakt som sa bál len toho, že to neskončí. Bod za presvedčivú postavu matky, viac ani bohovi ()

Marty7CZ

Hned na ůvod musím napsat, že názory ujetýho verbala by měl POMO mazat okamžitě!!!! Verbale, co ty si zač??? Pro mě si odstrašující příklad odpornýho člověka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Výtečná pecka od klokana, hustě stavěná atmoška a biják, od kterýho se můžem učit, jak nedělat hnoje typu BABOVŘESKY!!!!!!70% ()

Majzlík

Celkem slušný psycho s hutnou atmosférou beznaděje. Filmu by ovšem dost prospělo kdyby skončil u scény ve sklepě - pak by to byla krásná studie zoufalé matky, které jebne z uřvaného malého smrada. (Btw ten hajzlík je daleko děsivější než jakejkoliv démon z pekla.) Zbývajících cca 15min je bohužel zbytečná spatlanina, která film degraduje o hvězdičku níž mezi záplavu dalších duchařin. ()

SunWuKung

Beetlejuice na navsteve v rodine Batesovych. Samotny bubak absolutne nezaujimavy, nestrasidelny. Jedine cim zaujal je svojim stomatologickym talentom. Inak ale nuda. Mozno skoda ze sa tam nejaky bubak vobec objavil, pretoze z tejto podarenej rodiny sa dala vystrieskat vyborna drama. Co treba vyzdvihnut je neskutocny vykon dvoch hlavnych postav, pretoze ten bol excelentny. Bravurne doveryhodne zahrane, zvlast od maleho synatora tazko ocakavat taketo vyborne herecke vykony. Ako uznanie tohto elementu, by som rad udelil hviezdu navyse, ale neprislo by mi to fer. ()

GudMen

Kentová se nechala inspirovat horory, které zlo vkládají do hrdinů, nikoliv do jejich okolí. Snaží se tak vypovědět cosi niterného o společnosti. Zatímco Polanski, na kterého se přímo odkazuje, útočil ve svém Hnusu na mužskou dominanci, Kentová upozorňuje na těžkosti spojené s výchovou problémového potomka a s žalem ze ztráty rodinného příslušníka. Doslova říká, že Babadooka se nelze zbavit, a tak je třeba nad ním převzít kontrolu. K tomu všemu napsala výtečné dialogy a obsadila bravurní Essie Davisovou a taktéž výtečného, sedmiletého Noaha Wisemana. Kéž by Babadook nebyl jen kapkou v moři, ale první australskou vlaštovkou letící vstříc obrození zatuchlého žánru. ()

etkrson

Výbornej, mrazivej horor.. Pomalu budovaná atmosféra, žádný trapný CGI eskapády, pěkně stará škola, kde se vsází na okolní vizuál a výkony herců, který rovněž nemají chybu..Dost možná to nejlepší z hororovýho soudku co na nás vypliv rok 2014. A scéna : "I AM YOUR MOTHER" je naprosto dokonalá a nezapomenutelná.. Jennifer Kent rozhodně do budoucna fandím.. ()

goodnic

Krásně natočeno, sestříháno a hlavně ozvučeno. Poslední čtvrtina sice už není tak dobrá, ale i tak to stojí za to. ()

Voorhees

VAROVÁNÍ: Následující snímek ve vás nejspíše vyvolá nutkavé potřeby si nikdy nepořídit spratka.. eh dítě. Seriózně, nápad na bubáka co začne zmrdit matičku a děsit jejího smrada je fakt dobrej, jenom kdyby film nebyl natočenej jako kus HOVNA! Horší scénář by nenapsal ani somálec po tejdnu v Praze. Chvílema mě zalejval pocit, že koukám na vydařenějšího Britskýho bratříčka Scary Movie a chvílema jsem nejspíš koukal na špatnou reklamu na nosní kapky. Když už se konečně Zmrdodůk odhodlal pro nějaké to domácí bubu, to nejlepší na co se zmohl bylo impotentní vrčení v rohu. I ten kudrnatej ještěr mi drásal nervy více. To že matičku ani nenechá si udělat chvilku blaha a pak jí odžene jedinej šuk na míle daleko, mi přišlo mnohem víc "nervy drásající" než kolegy popisovaný "bubu-efekt" . Jako pokus o drámo byl chvílema měřitelný, ale řadit tohle mezi horory je nehoráznost. Spíš bych řekl, že je to takovej Fotbal mezi filmama.. podprůměrná, buzerantská sračka. A konec? Když už jsem si myslel, že Babacock konečně něco udělá, nechá se seřvat a schová se do sklepa, kde ho paní Fritzlová spokojeně chová a krmí červíkama. Australskej matroš mi nesmí přes práh. Na druhou stranu, obešlo se to bez ubohejch džampskérů a bylo to docela Creepy. Smíšený pocity a rozhodně né horor. ()

joelly01

Bylo to neco uple jineho nez jsem ocekavala ze to bude. Ta psychologie postav me taky nejak extra neodstala a az na par momentu me to docela silne nebavilo. Uplna hnusota to tedy nebyla, ale na repete to taktez nevidim. ()

Scorn_

Celkem pomalý stupňování příběhu, kdy je dost času na ztotožnění se s postavami, mi opravdu sedlo a možná právě proto se mi některý scény přehrávaly v hlavě ještě tři dny poté spolu s opravdu nepříjemným pocitem. ()

Zombiepod

Máme tu ďalší, štýlovo a zručne nakrútený austrálsky nezmysel. Babadook je znova žijúcim dôkazom toho, že u protinožcov stačí tvorcom absolútne dementný scenár, z ktorého dokážu vykúzliť neobyčajný, atmosférou a nápadmi preplnený horor. Nebyť zbytočne natiahnutej a nudnej prvej tretiny, istotne zvažujem hviezdu navyše, no keď divák prekúsne slabý rozjazd a neustále bľačiaceho, otravného chlapca, dostane sa k niekoľkým nečakaným lakačkám, ba dokonca aj k zimomriavkam. Babadook je ako prvým celovečerným debutom Jennifer Kentovej napriemerným kúskom, ktorý hollywoodske kinohorory rozdrví v zuboch, no je dosť možné, že vďaka slabému promu upadne do zabudnutia. ()

Scraffy

Vcelku pekný horor, kde je hlavná postava Babadooka pekne urobená a hustota by sa dala krájať. Za celý film sa nám ukáže Babadook asi tak na 2 minúty a aj to nie celý. Detský herec je tu strašne na zabitie a celý film sa modlíte aby sa mu aspoň niečo stalo. Filmik sa mi dejovo vcelku páčil aj keď mi príde ten koniec, že bubák v dome ostane a chodia ho kŕmiť taký už urobený na rýchlo. ()

celticek

Ach jo. 45 minut se nic neděje. A pak jakože něco, ale hodně velká slabota. Otravný fracek a psychicky labilní matka. Nebál jsem teda vůbec. To když si člověk pustí Bloodborne na PS4, tak mu srdce skáče strachem jedna radost!:) ()

movemat

Zaujímavý alegorický horor, akých sa netočí veľa a ktorý mi ešte aj deň na to chodil po mysli. Za to palec hore. No mám aj zopár výhrad. Film primárne na diváka prenáša emóciu hnevu, no vzhľadom na látku, akú si zobral mi v ňom chýbalo väčšie stvárnenie smútku. V konečnom dôsledku tak z filmu cítim akési emociónalne nenaplnenie. A po technickej stránke by som uvítal trochu živšie spracovanie (USA nás holt v hororoch technicky rozmaznalo/aj keď dejovo unudilo). ()

srncek

Tak šťavnaté a skvelo zahrané PSYCHO som už dlho nevidel...po takýchto filmoch mi prídu všetky tie ostatné Conjuringy a podobné umelé koniny úplne smiešne. Perfektný výber domu, kamery, hudby a fakt, to čo predviedli obaja herci - klobúk dolu. 93% ()

Furry_Sheep

Lahůdka spíše atmosférická a psychologická než vyloženě hororová. Pár předvídatelných okamžiků by se - jako snad v každém hororu - určitě našlo, převládá však spíše napětí. Tvůrci stihli brilantně vybojovat divákovu pozornost hned na několika frontách: můžeme sledovat zhoršující se psychický stav matky, to, jak malého Samuela čím dál více stravují vlastní děsivé představy...a pak je tu samotný Babadook. Film je lahůdkou i po vizuální stránce, už dlouho jsem si nevšimla, že by se v podobném snímku podařilo barevně sladit exteriéry, interiéry i oblečení všech účinkujících. Čekáte-li děs, hrůzu a lekačky, poohlédněte snad raději po něčem jiném, ani tak by vám ale Babadook neměl uniknout. ()

vieriX

Tak trochu zvláštní film zpočátku se jevil jako takové drama psychologické matka psycho její syn naprosto nezvladatelný fracek prostě oba dva zralí na psychiatra, ale postupně tak v půlce filmu se pomalu začali objevovat náznaky příchodu Babadooka monstra z knihy kterou matka četla na dobrou noc. Napětí začala dobře gradovat a už to byla jiná káva ale to se děje asi tak po 45 minutách. A lekačky když slyšíte křapavé hlasy a z nich baba daba dook to dobře působí na psychiku a vyvolá to určitý strach. Pokud si odmyslíte konec který je jen co si budeme říkat tak trošku divný tak těch 90 minut vás zabaví. ()