Babadook

(festivalový název)

Amelia prišla počas tragickej autonehody o svojho manžela. Ťažkú životnú situáciu jej neuľahčuje ani syn Samuel, ktorý trpí poruchou správania. Samuel ju navyše každý večer presviedča o tom, že sa v jeho izbe nachádza postava zo strašidelnej knihy, "Mr. Babadook". Je skutočným dôvodom jeho nevypočítateľného správania choroba? Alebo je Amelia natoľko unavená, že nie schopná vnímať skutočnosti, ktoré sa okolo nej dejú? (*CARNIFEX*)

Vivcis

Nezaujimavy, nestrasidelny, ubohy horor v ktorom vo mne vyvolaval strach iba maly osemrocny chlapec. Pouzite efekty ktore pripominaju ciernobiely film zo sestdesiatych rokov. ()

Crybaby

Babadook nebol typickým novým hororom. Jeho silnou stránkou bolo budovanie atmosféry, nepríjemne prostredie a hlavne, hry so psychikou diváka. Čo sa týka zvukov, príbehu, to nebola práve ta najsilnejšia stránka, ale prevedenie neoriginálneho konceptu bolo znesiteľné. Taktiež potešil fakt, že herci neboli úplné filmové drevá a príbeh sa nevliekol, ale postupne dávkoval divákovi kúsky strachu. Celkovo jeden z tých najlepších hororov posledných rokov, ktorý som videl. ()

toomm

Bezesporu tím co se dá nejvíc vyzdvihnout v tomto filmu jsou herecké výkony, malej kluk i jeho matka zahráli vskutku dobře. Psychika a postupný vývoj postav (hlavně matky) je ztvárněn taky na vysoké úrovni, že by se za něj nemusel stydět ani Stephen King. Bohužel ostatní ale za moc nestojí. SPOILER! Celou dobu jsem doufal, že jen matce hráblo a nakonec toho uječenýho kluka zamorduje (ano nic originálního, ale diváky by to zahřálo na duši). Nakonec z toho vyleze nesmyslně pobíhající, za mrtvého manžěla se převlíkající, digitální bubák. Závěr nuda. Atmosféra právě díky charakteru postav dobrá. Nedotažené do konce. 65% ()

plnyhrnek

Skvěle jsem se bavil ,když jsem se díval vybavil se mě Jaroslav Rössler .Ty jeho fotografie navozovaly podobný dojem.Dojem tmavého tajemna z kterého mrazí.Jo a ještě něco - já chci taky bubáka ve sklepě ()

mikessc

Konečne po dlhom čase som videl nový film pri ktorom som sa každu chvílu nemusel pozerat na hodiny,že kolko je do konca filmu. Filmu babadook som sa vyhýbal dlhý čas kvoli tomu,že som si myslel že nebude strašidelný ,ale nudný. Strašidelný nebol ,ale ani nudný.Je to skor psychologický film než horor. Nenormálne vtipné hlášky a celkovo ten chlapec bol trieda katapult,pasce na mamu tie ksychty čo hádzal atd. ()

J.Mayen

Začátek se rýsoval celkem dobře, odpornej fracek , kterej mi připomíná vzhledem německýho rappera Ferris MC, je opravdu víc na zabití než celej Babadook, jeho role přebíjí roli hlavního strašáka a věřte, že po shlědnutí filmu se bude vaše trauma upínat spíš k tomu malýmu smrkáčovi. Na Babadooka můžete zapomenout. ()

xSxEx

Film je už od začátku naprosto šílený, že člověk je napjatý a zároveň neví, co čekat. Je to film o psycho rodině a nebo o Bubákovi. Pro mne horor roku ()

Zoltar78

Výborný horor! Měl bych sice k němu pár výhrad, ale víte co? Když se podívám kolik špatných hororů dnes připadne na jeden dobrý, tak nad těmi pár WTF momenty mávnu rukou. Mám to na hranici mezi 4 a 5*, ale za tu intenzivní a nepříjemnou nervozitu, kterou mi film navodil se přikláním k hodnocení vyššímu. ()

m.p.mysacek

Film se mi docela líbil. Uznávám, že takové dítě bych nechtěla mít ani omylem a snažila se ho lépe vychovat. Zajímavé mi přišlo, že to byl jeden z mála filmů, kde duch postihne dospělého člověka a ne dítě. Dokonce jsem se několikrát opravdu pobavila, když Amelia spadla ve sklepě ze schodů, protože tam Sam nastražil provázek. Ale konec byl naprosto uhozený. Jako vážně, udělat se z příšery domácího mazlíčka? ()

nemer

Jednou vidět zcela postačí. Nesympatický film s nesympatickým obsazením i atmosférou. Česká Polednice je zdařilejší obdobou. Babadook je primárně depresivní film, kde není pozitivního zhola nic. Horor v pravém slova smyslu nečekejte, je to škaredé psychodrama. Hlavních postav, přestože jsou nesympatické (i děj je predikovatelný) až běda, mi občas bylo fakt líto. ()

zuzza11

Mít takového fracka, nudný život, nudnou práci... tak mám asi obdobný psychiatrický problém, říkejme mu babadook :-D ()

wallax

Pokus o Wanovskú atmosféru nevyšiel zrejme podľa predstáv. Snaha tu bola, herecky to tiež vyzeralo zo začiatku nie najhoršie no postupne sa to celé stalo nemastným neslaným. Vlastne ked si to tak po sebe čítam a premýšľam...nebola to od začiatku žiadna sláva. Slovenský krátkometrážny študentský film, ktorý som si následne pozrel mal super minútáž i atmosféru mal lepšiu ako tento celovečerák. ()

Sticks

Skvelý psychologický horror a azda prvý film s ženskou režisérkou, kde dávam 5 hviezdičiek. Stupňujúci sa terror so skvelým vyvrcholením a je vidieť, že paní Kent ovláda hororské remeslo veľmi zručne. Debut jak hrom. ()

Taron

No ku... Na tohle se od prvních minut fakt dobře nedívá. Atmosféra vážně neskutečná, všechny aspekty ve mně vytvářely chvílema až nesnesitelnej pocit a musel jsem si i dát pauzu. Škoda už celkem u hororů klasicky dojebanýho konce... Taková škoda, jinak by to určitě patřilo k úplnýmu topu... Film se mně mohl líbit sebevíc, ale ať dělám, co dělám, celkovej pocit z něho mně prostě posledních dvacet minut hodně zkazilo... ()

Nikolas__

Z toho filmu jsem nebyl šťastný, spíše naštvaný, celou stopáž. Je to přesně ten film co budu nesnášet, ale budu muset uznat že má jisté kvality. 6/10 ()

Arigato

Na první pohled poměrně zajímavý psychologický horor s pečlivě budovanou atmosférou o duševním zmatku, lidské psychice a temném traumatu v ní zabudovaném, s takovým až delikátně minimalistickým přístupem k hororu. Konvenčních lekaček se divák moc nedočká, pomalejší tempo nemusí vyhovovat úplně každému a metaforické prvky filmu jsou zanechány otevřené interpretaci, jsou velmi nejednoznačné, a tudíž mi i přišlo, že tak nějak nakonec vyšumí do prázdna. V závěru mě Babadook vyloženě zklamal. ()