Brána temnoty

• USA Pay the Ghost (více)

Rok poté, co jeho malý syn zmizel během halloweenského karnevalu, je Mike Cole pronásledován nevysvětlitelnými děsivými obrazy a vzkazy. Spolu se svou manželkou, se kterou se již značně odcizili, se ale nezastaví před ničím, co by jim zabránilo v odhalení těchto záhad a nalezení ztraceného syna. Přitom narazí na legendu, která odmítá zůstat pohřbena v minulosti. (Magic Box)

Beckett51

Slušně koukatelná Kejdžovina, co sice moc originality nepobrala, ale napětí a atmosféra jí nechybí a Cage se po dlouhý době konečně netváří, jako by měl půl roku zácpu. ()

Pilda17

Odepsaný Nicolas Cage se v poslední době objevuje ve velkých srajdách. Očekávání žádné a jelikož je Pay the Ghost horor, tak si získal mou pozornost jen kvůli tomu. Duchařina, která nenabídne nic extra, ale přesto jsem na závěr hodně spokojený. Vše působí lacině, nenajdu dech beroucí scénu, ale i přesto tempo je dobré a děj zajímavý. Nenudil jsem se a to je základ, přes lehký hororový průměr se Cage tentokrát přehoupne .. 6/10 = 60% ()

S.Quentin QUALE

Scénáristicky se jedná o jakýsi klon Insidious se záporákem z Mama, přičemž se nebavíme o thrilleru, jak stojí v hlavičce výše, nýbrž o regulérní duchařině. Uli Edel zvládá řemeslo s přehledem, pár scén bylo teda mizerně střižených a závěr docela o ničem, ale je třeba přiznat, že pátrání odbarvenýho a vypodbradkovaných Nicka Kejdža, na němž už musí maskéři zadělat jak na Kájovi Gottovic, je absolutně nenudné a místy dokonce i jakštakš creepy. Za mě dobrý s chlupem navrch. 70% ()

misterz

Ďalší vydarený film s mysterióznym podtónom, kde hrá N. Cage a ktorý je ako stvorený na pozeranie počas tekvičkových sviatkov. Tentoraz tu máme pomstychtivú matku, kliatbu vyrieknutú na ohnivej hranici a miznúce deti, ktoré sa strácajú práve na sviatok Halloween. Keď príde o syna aj Mike Cole, začína sa súboj s temnou tristoročnou záhadou, kde čas hrá na strane tajomnej kliatby... Pátranie po synovi je pretavené do pomerne zaujímavého scenára, síce pár momentov a situácií je tu obohratých už z mnohých iných podobných filmov, ale aj napriek tomu je to stále dosť zaujímavé na to, aby sa pri tom divák nenudil. Veľkú zásluhu na tom má práve N. Cage, ktorý tak nenechal nikoho na pochybách, že stále patrí ku hereckej špičke a že stále dokáže potiahnuť prakticky akýkoľvek žáner či film. Čo sa týka hororových prvkov tak samozrejme nemôžeme čakať nič extra, ale pár vydarených ľakačiek sa tu predsa len nájde. A čo je hlavné, temná atmosféra smerom k záveru pekne graduje, pričom vrcholí v očakávanom finále. Skrátka, amatérsky milovník histórie opäť raz mysteriózne zabodoval, bodaj by mal podobných filmov v takomto duchu viac. 70/100 ()

pornogrind

Sice je to po dlouhé době obstojnější film s Cagem,ale i tak to za moc nestojí. Pár nefungujících lekaček, směšní ptáci a uječená babizna moc strachu nenažene. Navíc stupidní a efektama zkurvenej konec ( mě fakt pobavil ) tenhle film sráží ještě víc. 2 hvězdy za trochu té atmošky na začátku a dobře zvolenou hudbu. Film kterej u mě brzo vejde v zapomění. ()

Vančura

Nudný, neoriginální a v podstatě zbytečný film, který příliš nefunguje ani v rámci svého žánru - napínavý, nebo nedejbože strašidelný není ani trochu, a už krátce po jeho zhlédnutí v podstatě nevím, o co tam šlo, a je mi to jedno, protože mě to nebavilo, postavy mi byly ukradené, a celé to bylo zabito přišerným českým televizním dabingem. Při sledování si mimochodem nešlo nepovzdychnout nad tím, jak Nicolas Cage zestárnul a v jak špatných filmech dnes hraje - tak jako u mnoha jeho vrstevníků jsme zřejmě i zde svědky pádu jedné herecké legendy na dno. Vyhrabe se z něj ještě někdy? ()

mzss1

|44%| Není to úplně zlý film, ale nenašel jsem zde žádnou výjimečnou scénu, která by stála za větší pozornost, ani žádná napínavost zde nebyla. Jako, ty 3* bych dal, ale závěr šel úplně mimo mě. Neříkám, že byl nepodařený, ale přišlo mi to skoro už jak fantasy. !!!!!MINI SPOILER!!!!! Cage se dostane někam na druhou stranu, kde vysvobodí syna. Šílená démonská žena ho tam po mostě prohání, nemohl jsem se neusmát nad tím. !!!!!KONEC MINISPOILERU!!!!! Nicolase mám rád, i jeho novější filmy. Třeba čerstvě předchozí The Runner se celkem povedl, ale tohle moc ne. Pár světlých chvil se zde najde, takže jsem t v pohodě dokoukal, ale třetí hvězdu bohužel dát nemohu. Je to divný mix žánrů – ani nedokážu zařadit jaký. Asi dvě mrazivé scény zde byly, nějaké náznaky, ale nic víc. Tak proto mírný podprůměr za mě. ()

kingik

Nicolas Cage si dal schůzku s duchy. Měl trochu bobky jít na ní sám, kontaktoval tedy Strakonického dudáka, ten už má s létajícími přízraky své zkušenosti. Nakonec byl Cage rád, že u tupé nevstávají zbytky vlasů hrůzou. Až by si totiž tenhle film pustil někde v soukromí, zaplatil by mile rád specialistovi, aby jeho postavu z filmu vygumoval. Režisér Uli Edel. Na toho bych vzal kříž, zkřížil hnáty a pochcal ho. Totálně béčkový a slabý režisér, který přišel v roce 2015 s hororem, který by vyděsil maximálně sousedovic Alíka. Jestli jste se u tohoto filmu lekli, gratuluji, splnili jste bobříka odvahy. Triky tak předpotopní, že Karel Zeman by po zhlédnutí tohoto filmu požádal, jestli by mu dodatečně nemohli sehnat do pokračování Cesty do pravěku právě ten tým trikařů, který dělal na tomhle filmu. Určitě by žasl nad supem, respektive kondorem, který v jeho filmu nevypadal tak dobře. Většinu času film nedává pražádný smysl. Cage se tváří zaníceně, Sarah Wayne Callies se tváří nadrženě, jejich filmový synek je hnusně nesympatický, až mám pocit, že se Cageovi ulevilo, že beze stopy zmizel o Halloweenu. Ale ve stupidním scénáři stálo, že jej 90. minut musí hledat. A tak hledá, tu se zastaví na policii, tu zajde za bezdomovcem, tamhle pokecá s kolegyní z práce, do toho vidí nadpřirozené sračky a pak z toho filmu zvrací. Na filmovou záležitost je zde přemíra televizních režijních postupů, Edel se totiž převážně věnuje televizní režii. Cage tímto sračkovým hororem si o něco víc uzavřel cestu ke kvalitním režisérům. Už mu chybí jen film s režisérem Uwe Bolem, aby svůj pád definitivně stvrdil. Tohle byl, až na náznaky pochmurné atmosféry, krásně zoufalý blábol, kupodivu bez finální pointy. Kéž by kdysi obdivovaný herec tuhle schůzku s duchy zmeškal. 20% ()

silentname

Keď film začínal a dostávali sme sa do príbehu, tak ma to celkom zaujalo a mal som pocit, že tu možno budeme mať dobrý horor s Nicolasom Cageom. Ale potom nastane reálny konflikt filmu a odvtedy ide všetko dole vodou. Úplne všetko. Začína to byť nuda, začína to byť otravné, začínam mať pocit, že sa tam dostávajú až rozprávkové prvky a miestami mám pocit, že niektoré scénky boli úplne zbytočné. Nechcem zachádzať moc do spoilerov, ale neviem čo by som pochválil. Je tu pár dobrých scénok v reštaurácii alebo návšteva média, ale nuda tu skutočne prevažuje a koniec je maximálne odfláknutý. Veľké sklamanie.Hodnotenie: D+ ()

SeBig

Pay the režisér, aby už radši netočil žádný rádoby "horory", který nejsou strašidelný, ani zajímavý a ani napínavý. Cage sice hrál ale uvnitř brečel.. citil jsem to. ()

korbitch22

Neškodný mix Mama a Insidous.Příběh ušel, Cage konečně trochu hraje.Takhle to dopadá, když horor točí dobrý režisér, co nemá o hororové podstatě ani páru...vznikne řemeslně dobrý film bez atmosféry.Zbytečně málo lekaček, zbytečně málo tísnivé a znepokojující hudby, zbytečně málo pomstychtivé mrchy a zbytečně málo vražd.Škoda, že ve filmu není víc scén jako v té čínské restauraci nebo v doupěti bezďáků, které měli atmosféru a moc často je kamera na oteklém obličeji Nicka, který se plácá od ničeho k ničemu.Konec mi ani nevadil jak mnozí píší, ale opět vzal zbytečně rychle za své.Edel je dobrý režisér, ale hororu nerozumí.Jednohubka která neurazí.60%. ()

Arsenal83

Hoci kamenný Cage so sympatickou Callies tvoria pre mňa nezvyčajný pár (Kráska a zviera? Ale ktorá nevyzerá pri Cageovi ako kráska...), mysteriózny dej pobavil. Edel si dal záležať na strašidelných prvkoch, ľakačky boli dobre spracované, takže na rozdiel od viacerých posledných Nicolasovych filmov, tento nebol slabý. ()

LaciLC

Síce nič originálne, ale pekne natočené, slušne zahrané a celkom napínavé. Film mi miestami pripomínal Insidious, v niečom Sinister a v niečom zase Mamu. Ale bavil ma. Pre mňa najlepší Cageov film za hodne dlllhú dobu. ()

Chrustyn

Naivně jsem dle zdejších hodnocení věřil, že se bude jednat o jeden z těch lepších filmů z Cageovi současné filmografie, ale opak je pravdou a jedná se o další z řady ničím zajímavých shitů, který není napínavý, ani ničím zajímavý a jen kopíruje mnohokrát viděné a daleko hůře. ()

heyda

Režisér je diletant. Měl k dispozici takto kvalitní hereckou dvojici (Sáru s Nicolasem), docela dobrý příběh, ale potenciál z toho bohužel nevytěžil. Začátek a konec měl dobrou atmosféru, ale ten prostředek byl samé klišé a zpracování amatérské, až je mi Nicolase fakt líto. On si snad už v pořádným filmu nezahraje... Měl to radši točit James Wan, to by byla určitě jiná pohádka. ()

BMW12

Nicolas Cage po delší době natočil opravdu kvalitní film. Známku kvality naznačovalo už i obsazení Sarah Wayen Callies, která by do špatného filmu nešla. Brána temnoty je velice napínavý thriller, možná trošku mírnější horor. Příběh je opravdu dobře pořešen a já byl od začátku až do konce napjatý, jak to dopadne. ()

honajz

Celkově tedy nic moc nakonec, zlo se sice sem tam nějak projeví, sem tam někoho spálí, ale na hlavního hrdinu prostě nemá, jeho otcovská láska je silnější. Zní to jako klišé a klišé to je. Ale celkově je film příjemně natočen, scénář není úplně hloupý, odněkud někam směřuje (i když mu chybí temporytmus, půlhodinové intro je moc, a ke konci se příliš mnoho odhalení uděje zbytečně naráz. A třeba by mne zajímala i postava slepce v podzemí, o ní jsme se moc nedozvěděli. Má to i velmi slušnou výpravu, pár dobrých lekaček, a i když Cage zase hraje svoji škatulku věčně vykuleného idiota, tak zas ten pláč nad ztraceným synem jsem mu docela věřil. Takže mírný, skutečně mírný nadprůměr - není to ztráta času, ale nic moc objevného taky ne. ()

eraserhead666

Když se na Halloween nebojí děti, ale rodiče. Já mám Nicolase rád. Jsem jeho fanoušek. A tak jsem rád, že na něj narážím i v horrorech, jichž jsem taky fanoušek. Pro něj to sice znamená kvalitativní i finanční sestup, ale ne vždy je to úplná tragédie. Jako třeba tohle. Ano, je to neoriginální, má to levné digitální triky, snaží se to občas být horrorové až moc a každým okamžikem, nevyhne se to zbytečným lekačkám a novela, podle které to je natočené bude jistě působivější. Ale není to úplně špatné, občas to přichází se zajímavými věcmi a postupy, dokáže to i zaujmout a vyděsit (scéna s koloběžkou je působivá) a Cage je... prostě fajn. když ho máte rádi. A já mám. 2,5* ()

claudel

Vyplácení duchovi nepřináší vůbec nic nového do filmového světa, ale neměl jsem ani pocit, že by si film kladl nějaké vyšší ambice. Kdo se chce podívat na průměrný hororový thriller pojící se ke starodávné legendě, dostane přesně to, co od takového snímku může očekávat. ()