Brána temnoty

• USA Pay the Ghost (více)

Rok poté, co jeho malý syn zmizel během halloweenského karnevalu, je Mike Cole pronásledován nevysvětlitelnými děsivými obrazy a vzkazy. Spolu se svou manželkou, se kterou se již značně odcizili, se ale nezastaví před ničím, co by jim zabránilo v odhalení těchto záhad a nalezení ztraceného syna. Přitom narazí na legendu, která odmítá zůstat pohřbena v minulosti. (Magic Box)

Figu

Cage opět od několika zdejších stupidit odepsanej ještě před premiérou filmu a troufám si říct, že je zde i spousty tupců, co ani nedokoukali film a po půlce se vrhli na odkliknutí odpadu či jedné hvězdy, společně s geniálním a inteligentním komentem alá "To je ale pičovina"... Bože, jak vy jste skvělí! No nic, myslím si, že po delší době vidíme skvělýho Nicolase společně s (i když lehce ohraným) napínavým hororem, kterej velmi připomíná Insidious a díky dětem s pytlema na škeblích i Sirotčinec. Nicméně horor nadprůměrnej, skvěle naservírovanej, s příjemnou časovou stopáží a kvalitním Cagem. 75% ()

rakovnik

Protože mám Nicolase Cage ve filmech rád, potěšil mě i v (konečně alespoň) béčkovém filmu, který vypadá jako profesionálně natočené dílo. Nicméně scénář nepřináší nic objevného a nového a z "horroru" se změní postupně v pohádku. Zápletka je splácaná z Halloweenu s notnou dávkou předhalloweenské keltské zavařeniny, našroubované do New Yorku (což kupodivu odpovídá faktům) a rodinného dramatu, nicméně film i díky poměrně krátké stopáži příliš nenudí. Závěr působí trochu lacině a zkratkovitě. Co mi ale na tomto horroru vadilo nejvíce, byla absence děsu, hrůzy a strachu. Asi se budu muset příště dívat sám, v noci. ()

Martin741

Ale jo, jo, Zaplat Duchovi /u nas prelozene ako Brana Temnoty/ je vyborny film. Fakt, je! Taky farebny, furt sa tam nieco hybe, travicku som tam videl, stromy nejake tam boli, tusim aj MHD sa pohybovala. Kulisy tam tiez boli no a herci dokonca komunikovali v plne rozvitych suvetiach, ktore nielenze na seba logicky nadvazovali, ale dokonca mali aj zmysel! Nuz, pane Klec, to uz je velky uspech. Gratulujem : 20 % ()

honajz2

Dá se to. Občas to funguje, občas ne, Cage tu není otravný, dějově to šlo, akorát ta poslední scéna mi přišla strašně rychle řečená... Je to průměrný film, který neurazí, ale ani nenadchne. 3* ()

Langy10

Celkem strasidelny, hnusny lekacky obcas, ze zacatku zda se byt napinavy, pribeh skvelej, ale chybela tomu stava, absolutne nenapinavy konec, uplne jasny a rychly, byť nezamotany, tak bohuzel jednoduchý. Dalo se s tim daleko lip pracovat dle meho nazoru. Film tak na jedno zhlednutí, ale nezavrhuji, pekne momenty zapletka super, bohuzel jak je zvykem, tak konec se nepoved. 55%. ()

cariada

Hodně nezáživný, hlavně první polovina, pak se to docela rozjede, ale celek už to nezachrání. Zmizel kluk, ale proč to trvá 20 minut a pak dalších 20 ne-li víc než pochopí co se děje a co mají dělat. Film nenabízí nic co by už tu mnohokrát nebylo. ()

bourec

I přesto,že film byl s ohledem na poslední Cageovi role spíš lepší,tak prostě zklamání tady je.Dlouho už si přeju vidět film o únosu dětí a pátrání po nich,kdy se začne rozkrývat buď vina nějaký sekty,nebo nadpřirozená moc.Film,kterej bude plnej mystiky,krve,strašení.Jenže chci asi moc,a tak v tomhle ranku filmů vždycky je naděje,ale ta po chvilce zhasne.A tak čekám.A hledám.Možná sem ještě něco neviděl,ale zatim je to marný,marný....40%. ()

Rodriguez

Nicolas Cage je držákem špatných filmů na míle daleko. Ale co by člověk chtěl od nízkorozpočtového filmu? Zázraky se opravdu nedějí a tak děsivě nevysvětlitelné výjevy zůstanou pohřbeny v minulosti navždy. 40% ()

dubinak

Do určité chvíle jsem vážně přemýšlela nad tím, že dám čtyři hvězdy. Urban legend jsem dlouho ve svém hororovém menu neměla, a tak mě mile překvapil zčásti fantasy a z části hororový příběh, který nám Edel dokázala naservírovat docela pěknou tématickou formou v tomto halloweenském období. Je pravda, že Cage moc nemusím a malý kluk mohl být méně otravnější, ale strašidelné prvky a momenty fungují dokonale mrazivě a lekačky mě samou hrůzou přinutily odhodit ovladač metr daleko. Trochu škoda té snové části, která mi malinko narušila dojem, a proto to na ty čtyři není. Tři velké tomu ale dám ráda, protože ač jsem se této projekci dost bránila a přišla k tomu jako slepá k houslím, můžu říct, že chybu jsem neudělala. Povedená, sympatická, průměrná urban legend záležitost. ()

Joges

Není to žádný trhák, spíš snímek spíchlý horkou jehlou, pozorný divák ve filmu dokonce najde i nějaké chyby, přesto se mi námět líbil. To téma mi prostě sedlo. Také jsem rád, že Cage se vrátil k thrilleru. ()

Stallone

Horor pro celou rodinu. I tak se dá nazvat tento neoriginální, duchařský snímek bez atmosféry, strachu a všech těch nádherných věcí pro které tento žánr miluji. Natočení záchranné duchařské mise se pro svojí nezajímavost a předvídatelnost nepovedla. Přitom halloweenské prostředí je atraktivní. S mojí krásnou přítelkyní (modelkou) slavíme naše české Dušičky. Rád bych Halloween zažil v zemi, pro kterou je svátek tradiční. Převlékl bych se za Freddyho a šel koledovat. . Tento rodinný ´´horor´´ hodnotím 1* - 2* (slabší 2*). ()

AD P

No nebolo by to také zlé ak..... Ak by tu fungovali: lepšie herecké výkony a hlavne správanie sa postáv v určitých situáciách. Je jednoducho nemožné mať taký postoj a také správanie v momentoch v akých sa postavy ocitli. Ak by to režíroval dajaký skúsený režisér tak by si na tom určite dal záležať. Takto je to max.3 čo tomu môžem dať. ()

PROCESOR

Ze začátku se to jeví, jako neslaný nemastný. Potom tam vklouzne pár hororových prvků, ale celkově se to pořád potácí pod průměrem. Spíše než horor bych to zařadil mezi mysteriózní patlaninu, kde je konec strašně přestřelený. ()

majo0007

Taký slabší Insidious Chapter 1 (vrátane prechádzky po other side). BuBu level dobrý a je vidno, že sa to netočilo za študentské pocket money - teda nie v Bukurešti, ale v NY). Určite zavážilo aj to, že režisér má v žánri už niečo odtočené (seriál Tales from the Crypt, s prižmúrením oka mystery Twin Peaks). Po dlhšom čase konečne niečo pozerateľné s Nickom. Kebyže má film schopnejší koniec (tento je totálne odfláknutý - totiž o ničom), idem s hodnotením vyššie. Každopádne pri porovnaní s tohtoročným remakom Poltergeista (kde ide tak isto o únos decka bubákom), vychádza PayTheGhost ako o 3 triedy jasný víťaz. ()

Prometheus69

Nic moc originální a děsivé.. tedy až do samého konce který patři kupodivu k nejlepší části filmu.... V postatě je to předělávka Propad do temnot kde sice neprudí nasraná víla zubnička.. ale předloha pomstychtivého ducha který si ze světa stínů a temnoty přišel vybrat svůj dluh na těch údajně nejnevinnějších.. což páchá už hezkou řádku let. Je značný... i když jsou v tom jisté znaky které jsou v tomto případě jiné. Předloha je téměř totožná. Což rozhodně není ten problém... Problém je až v přílišné lineárnosti, evokující nudě a nic moc dějovému příběhu... který by se snad ani nesnažil o nic víc než bezduchou duchařskou slýtaninu... která vás začne nudit už po 20minutách filmu. Naštěstí jsem se včas probudil aspoň na to strašidlácké finále.... "na co tam tak dlouho čekali? O_o Jako že ten owerword je skutečně, nejpůsobivější a zároveň nejděsivější duchařskou scénou kterou vám Edel nabídne. Bohužel jedinou... Tak aspoň za to tu jednu hvězdu dám, i když to bylo na můj vkus přece jen trochu přehnané... i když epicky děsivé to uznávám. si babka trochu mákla. :D No a za celkem slušné lekačky, i když v podstatě byli založeny jen na prudkých skocích do kamery... též jich bylo dost pomálu. Ale když to porovnám třeba z Ouija... tento film film v tomto případě unikátní Masters-stick! :) Když jde o horor tak herecký výkony moc neřeším... Kage je pro mě, průměrný herec a jeho přehrávání jsem nikdy moc neřešil. Takže za mě, žádný velký herecký pokrok, ale ani propad. Šlo to. ()

dr.fish

Tatínek Nicolas Cage vezme o Halloweenu synka na karneval a on se mu ztratí. No a pak začne mít duchařské vize. Tajemná postava v kápi, která má něco společného s jeho dítětem. Příjemná duchařinka, která má základní IQ a dokonce i příběh. To je v rámci žánru už nadstandard, takže jsem potěšen. Dobrá zábava. 70% ()

Khumbac

Nikolasi, Nikolasi, Nikolasi ...i ty troubo jeden starej. Cos to zase natočil za ptákovinu?? Atmosféru buduje jen přívětivá kamera s depresivní hudbou a dramatická scéna při oznámení novinky své ženě. Potom je to už americký pohádkový balast pro 15 leté nadšence hororu. ()

Johnny.ARN

Ja duchariny veľmi nemusím, ale zvládol som to. Dejovo nijak extra zvlášť neprekvapivé, ale neuletelo si to. Držalo sa to pri zemi, Cage fajn, Tankrediová potešila po dlhej dobe. Nabudúce ale nedávajte Cagovi toľko behať, lebo sa na neho pozerá horšie ako na beh Stalloneho. Ale celkovo fajn. 3 z 5 ()