Brána temnoty

• USA Pay the Ghost (více)

Rok poté, co jeho malý syn zmizel během halloweenského karnevalu, je Mike Cole pronásledován nevysvětlitelnými děsivými obrazy a vzkazy. Spolu se svou manželkou, se kterou se již značně odcizili, se ale nezastaví před ničím, co by jim zabránilo v odhalení těchto záhad a nalezení ztraceného syna. Přitom narazí na legendu, která odmítá zůstat pohřbena v minulosti. (Magic Box)

JASON_X odpad!

Asi znáte úsloví "mlátit prázdnou (var. stokrát vymlácenou) slámu". To si takový pan pseudohistorik nebo pseudofilosof přečte deset knih, a pak napíše jedenáctou. To samé platí o některých filmařích. Vezmou z hromady duchařin od každé pár scének a nápadů, a uklohní z nich sterilní filmový eintopf. Pay the Ghost je vzorový příklad toho nejnižšího a nejhnusnějšího filmového středoproudového hnoje, jaký si v tomhle žánru dokážu představit. Ufňukaný jedináček, který říká před spaním "ajlavjú dédy". Hysteričtí a hroutící se rodiče po jeho zmizení (máte mít děti aspoň tři, když už nějaké chcete mít). Slepý senzibil-bezdomovec. Charakterní černý policajt. Staré keltské rituály a kletby o Halloweenu. A tak dál a dál, halda klišé a šablon obrovská jak Amerika. Nesnesitelně nudný a otravný film, a to mi přitom béčkovost ani stereotypnost u horrorů většinou nevadí. Může za to jistě trochu ten protivný malý spratek, ale hlavně karikatura stárnoucího herce, který (svým projevem i svými rolemi) klesl tak hluboko, jak to jen šlo, a který mě neustále iritoval už jen tím svým extrémně pitomým výrazem (kdeže jsou ty staré blahé časy Leaving Las Vegas, nebo Wild At Heart, viď, Nicholasi?). Průserovému Left Behind jsem dal aspoň jednu hvězdu za nechtěnou zábavnost, tady ovšem nevidím důvod ani pro tu jednu jedinou. ()

Morholt

Klasická duchařina o dávné kletbě a mizejících dětech, ve které si po stovkách let jeden tatík řekne "Dost!" a rozhodne se vyrvat svého potomka ze spárů pomstychtivého strašidla. Nic objevného, ale přesto se jedná o poctivé řemeslo se slušnou atmosférou, napětím a solidní mrchou. Na nervy mi v tomto případě nelezl ani Cage, který se sice s mimikou opět příliš nepáral, ale nepůsobil tak protivně, jak má ve zvyku. Edel znovu nezklamal. 75% ()

6thSun

Škoda stupidních patnácti minut v závěru, jinak velmi slušný, i když to Cage odehrál pouze s jedním výrazem a chvílema jde strach hlavně z něj. ()

Lacike

Skôr detektivka ako horor. Cageovi zmizne syn a on sa ho cely film snazi vypatrat. A postupne zisti, ze to bol nasraty duch ktoreho treba vyplatit. A ten duch parkrat behom filmu na chvilu necakane blikne, aby ste sa zlakli. No, ja som sa teda nezlakol. Ako horor to vôbec nefunguje. Ako detektivka sa to da zniest, ale aj tak je to celkom nuda. Asi najlepsie funguje ta dramaticka linka kedy su Cage so zenou zufali zo straty syna. Cage tentokrat podava v pohode vykon a znova dokazuje, ze este je stale pouzitelny aj v kvalitnych filmoch. Len nejak ma v poslednych rokoch smolu a nedari sa mu na ne natrafit. Tymto filmom sa snad konecne trochu odrazil od dna, ale stale sa este nedostal nad hladinu priemeru. 4/10. ()

malylada

Cage je výborný, zahraje cokoli, ale tuctový scénář nemá to pravé hororové tempo duchařiny. Začátek se táhne, celé je to dost pofiderné a hororové prvky kromě dvou lekaček nefungují. Zpackaný závěr spíše sráží hodnocení průměrné duchařiny......4/10 ()

JohnCZ

Až na ty trapné laciné scare jumpy ala vyskakující znetvořené xichty to je dobrý a místy docela děsivý horor využívající motivy z keltské mytologie. Cage tradičně takovej prkennej sympaťak, Rickova "naštěstí-už-mrtvá" manželka tu ani moc neleze na nervy a efekty neurazí. Je to spíš takové béčko, které tradičně v poslední třetině sklouzne do blábolu, kde příběh utváří přehnaně velká shoda náhod. Ale je to zábavné, odsejpá to a má to creepy bubáka. ()

corpsy

Vytýkať tomu možno veľa. Či už to, že Nicolas Cage tu vyzerá a hraje strašne. Či už to, že logika scenára je z iného vesmíru. Či už to, že príbeh by si rozhodne zaslúžil áčkovejšie spracovanie. Tuctovka, ktorá síce viac sklame ako poteší, ale v dave o dosť horších ,,spektáklov,, mierne vytŕča. ()

DEXTER099

Pay the Ghost mě podle traileru docela navnadil,ale po zhlédnutí jsem byl spíše zklamán.Film o příběhu otce respektive rodičů co ztratí své dítě zrovna v době halloweenu a vysvětlení je zcela duchařské...Nevím,ale čekal jsem více než jen průměrný duchařský film kde téměř chybí napětí a nějaké větší vtažení a alespoň mírná uvěřitelnost.Za mě 45% dvě hvězdy. ()

Astaroth12

Ja navzdory všetkému mám tento kúsok do cela rád. Skoro vždy ho pozerám v tomto období a aj keď nejde o nejaký prevratný či inovatívny kúsok, ale rýchlo plynie a vytvorená legenda je tiež dobre spracovaná. Je len škoda, že film sa zameral hlavne na detektívnu činnosť, kde si Cage túto profesiu oprášil od dôb 8mm, len tam bol na stope inému zločinu. A nezameral sa viac na babiznu, ktorá tam nemala veľký priestor, ale aj tak v malom priestore to vedela pekne roztočiť a aj jej vizáž bol neopozeraný. Mám tri filmy, ktoré pozerám v tomto období a tento bol vždy až tretí, no tento krát som pozmenil poradie a urobil som dobre. Pekne navodil atmosféru aj náladu na ďalšie podobné filmy. Silné 4*. ()

agentmiky

Je sice pravdou,že Nicolas Cage se v posledních letech objevuje jen v těch filmech,které za nic nestojí a odnášejí si od recenzentů samé zápory.Ale film Brána temnoty určitě do takové kolonky nepatří.Hororový příběh je sice staromódní a nic nového tomuto žánru nedává,ale i tak se mi docela líbil.Opravdu strašidelné scény se ve filmu vyskytly.Cage to v hlavní roli ještě zvládl,ale vedlejší role nic moc.Kdyby autoři zamakali o trochu více u příběhové části a obsazení,byl by to lepší film.Takto jen průměr.Hodnocení:60% ()

Praxis

Dneska jsem měl chuť na něco rychlého, jednoduchého a trochu strašidelného. Dostal jsem, co jsem chtěl. Šestákovou horovou limonádu pro děti z první třídy. Nicolas zase koulí očima, až jsem měl místy strach, že si je definitivně vykoulí ven. Do toho hrozně děsivě až hystericky křičí a vůbec mu to zase nežeru. Po kolikáté už? Bububarák se tentokrát nekonal, v rámci žánru jsme překvapivě běhali sem tam, po celém Ňujorku. Jinak všechna další klasická bubu klišé se konala. Vůbec jsem nepochopil některé scénaristické jinotaje, jako třeba smrt Hannah - nadřízené Nikolase, proč bylo médium spáleno zevnitř? Ehm, asi to chtělo být jen děsně děsivé, ale nijak s myšlenkou neoperovalo. Finále = smích. Jako jednohubka dobrý, ale v rámci žánru spíše podprůměr. Chjo. 40% ()

blackrain

Není to žádná extratřída, ale extrablbost taky ne. Udělala jsem klasickou školáckou chybu a nechala se nejméně jednou vylekat a taky mi přeběhl mráz po zádech. Takže i za to dávám bodík nahoru. Nicolas Cage pěkně fotrovatí. Snažil se být až příliš civilní a pak přehrával a nebo nehrál vůbec. S přílišnou civilností opatrně. Jo,jo, děti jsou k určitým věcem mnohem citvlivější a vnímavější než dospěláci. Téma Halloweenu režiséry táhne. ()

kaylin

Snímek „Brána temnoty“ je jedním z těch filmů, které nemusí nadchnout, ale také neurazí. Já jsem rád, že Nicolas Cage hraje sem tam i v něčem, co v sobě má potenciál. A myslím, že tenhle film ho měl, jen ho nevyužil naplno a hrálo se spíše na to, že tvůrci znají publikum a nic moc navíc mu dát nechtějí. Možná ani neumí. Jistota je jistota a já jsem s touhle jistotou celkem spokojený. Nezklamala. ()

Rakosnicek77

No po pravdě, podle toho jaké hrůzy Cage v poslední době produkoval, je tohle opravdu luxusní podívaná :-) Nenudil jsem se a dokonce to bylo i napínavé :-) Myslím, že současné procenta si film nezaslouží! ()

stration

Starý dobrý Nicolas už chudák těch nabídek asi moc nemá, a tak vzal roli v tomto rodinném horrůrku, který nemá příliš velké ambice na velká plátna a moc neexperimentuje. Ovšem o to líp je natočený. Je vidět, že tvůrci přece jenom nějakou kačku na natáčení dostali a je to znát. Atmosféra halloweenského New Yorku je velice vydařená, temná zákoutí dostatečně temná, hudba na úrovni a herci se fakt snaží. Film je určený spíše širšímu publiku, takže se nedočkáme nějakých gore efektů, mindfucků ani twistů. Pro milovníky hororů je to takový bonbónek a pro ty, kteří tento žánr až zas tak nesledují je to důkaz, že horor nemusí být zrovna šokující, nechutný a nervydrásající, ale velice příjemná áčková podívaná. ()

AlistairMir

Nicolas Cage dokazuje, že stále umí hrát a rád ho v hororovém žánru uvidím znovu. Brána temnoty je snímek, který se objevil jako nečekaný host na večírku a dokázal na sebe strhnout veškerou pozornost. Mojí teda určitě. Dobré herecké výkony, pěkně budovaný příběh, dobrá atmosféra a napínavé až do konce (osobně jsem zde nevěřil v happy end) . Film utekl velmi rychle a ani vteřinu nenudil. Co více si přát :-) ()

Trevor

Myslím, že hodnotenie pohybujúce sa iba tesne nad hranicou 50% je pomerne prísne, nie je to až tak zlý film. Cageovi takéto úlohy sedia. Pravdou je, že ak by bol únoscom detí skutočný človek mohol byt z toho veľmi dobrý thriler, takto má film trochu pokazený záver. Vzhľadom k tomu, aké slabé filmy však v poslednom období vznikajú Pay the ghost je jedným z tých mála lepších. U mňa má 70% ()

j.bena

Vidím Nicolase Cage a říkám si, to zase bude nějaká dementnost (pač Cage poslední roky hraje jen ve srač...) A nakonec jsem příjemně překvapená a spokojená, dobrá duchařina která vyleká a zároveň i překvapí. Rozhodně si myslím že těch 55% je docela podhodnoceno a zasloužilo by nad 60% ()

TheDon

CAGE WANTS HIS PAYMENT !!! Tak asi takhle by se to mohlo jmenovat alternativně. V přímým srovnání s peckama jako Insidious nebo Sinister je tohle jako večerníček. Lekačka? Žádná. Gore? Nula. Příběh? Stokrát omletej. Atmosféra? Ale jo, ta by místy docela ušla. Rozuzlení? Vohořelá pizda z šestnáctýho století. Tak takhle ne Mikuláši Klícko ! Kdyby ti ten zasranej pták aspoň vyklovl oko....35% P.s: Tohle je horor asi jako Křemílek a Vochomůrka. ()