Životní šance

Problémový a naštvaný jedenáctiletý sirotek Stet, který pochází z texaského městečka, skončí po smrti své svobodné matky v elitní hudební škole National Boychoir Academy na východě Spojených států. Stet sem vůbec nezapadne a s ostatními kluky si nerozumí. Záhy se ocitne v bitvě dvou vůlí s náročným sbormistrem, který rozpozná chlapcův mimořádný talent, zatímco se v něm snaží probudit tvůrčího ducha i lásku k hudbě. Herecká esa - včetně Dustina Hoffmana, Kathy Batesové, Eddieho Izzarda, Debry Wingerové, Joshe Lucase a Kevina McHalea - a zajímavá skupinka začínajících hvězd se v rolích učitelů a mladých zpěváků snaží probojovat ostrými celonárodními soutěžemi, aby povznesli chlapecký sbor na zcela novou úroveň a zazářili mezi konkurencí. (HBO Europe)

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

veverysiak

Nie je to môj žáner tento zborový spev, ale pozeralo sa na to celkom fajn, má to slušný príbeh, spoľahlivé tváre a patričný hepyend, takže 60%. ()

PTuranyi

Dobrý Will Hunting v prezlečení za speváka. Robina Williamsa vystriedal Dustin Hoffman. Hlavný hrdina je tu o dosť mladší takže herecký výkon pokrivkáva a Garrett Wareing nie je dosť presvedčivý. Príbeh tlačí na city a nedarí sa mu vyhnúť klišé a skratkám. No a samozrejme happyend na záver. ()

plom

Pěkný námět, slušné obsazení. Ale bohužel obyčejný hollywoodský film. Billy Elliot to rozhodně není... ()

Konev

Za ten konec jsem přidal jednu *. Chybělo mi v tom filmu více citů. Kdyby si např. Steta zamiloval některý z učitelů nebo spolužáků...takhle to bylo o zpívání a kariéře jednoho kluka, která končí happy endem ()

drovi

Hudba je jediná svetová reč a netreba aby bola prekladaná. Tu hovorí duša k duši. Tento citát Bertholda Auerbacha hovorí za všetko. Tvorcom sa podarilo vystavať príbeh problémového chlapca rečou hudby. Dustin Hoffman ako starý matador herectva ukázal, že ešte nepatrí do starého železa. Aj mladému predstaviteľovi Seta sa podarilo zahrať kvalitne. Zahral to presvedčivo a uveril som mu všetko. V príbehu sa objavila aj rivalita dvoch chlapcov, ktorá nám ukázala čoho sú ľudia schopní keď prehrávajú a závidia druhým, keď sú lepší ako oni. Dobre som sa bavil a vychutnával hudbu speváckeho zboru. ()

Rajca

Mňam, mňam, mňáááááám! Ďalší klenot k Billy Eliottovi alebo Slávikom v klietke. Girard nemohol vybrať lepšie než Dustina Hoffmana, ktorý jednoducho exceluje a rovnako veľmi vydarená voľba hlavného sólistu.A záverečné sólo - proste nádhera!!!! Takto nejak to musí vyzerať v nebi :) Miestami možno trochu sentimentálne, ale tu sa ešte tvorcom podarilo udržať tú správnu mieru, aby sa zo scenára nestalo klišé. Výborné! ()

pezz

Užívatelia sú iba užívatelia.. Ja som 3x vyronil slzu a to je o mne čo povedať. Sám sa nespoznávam, asi ale je to aj tým, že starnem a menia sa mi životné hodnoty a vnímanie. Ale film sa o to zaslúžil na 90%! ()

JRSB

Pěkné, ale celkově to moc nesedí. Nemá to hloubku. Lepší zpracování tématu měl film Slavíci v kleci. ()

peproch

Vznešené a ušlchtilé prostředí hudební školy a sociální nerovnost a osiření. To by mohla být dobrá výchozí pozice pro film. Ten je ale slabý, schematický, drama se ukazuje uvnitř osob a nikoli na plátně. Npsal jej interpretr, nikoli dramatik. A Dustin H a Kathy B to nezachránili ()

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)