Knick: Doktoři bez hranic

• USA The Knick
USA, (2014–2015), 18 h 5 min (Minutáž: 43–58 min)

Clive Owen, Eve Hewson, André Holland, Eric Johnson, Juliet Rylance, Chris Sullivan, Cara Seymour, Zuzanna Szadkowski, Lucas Papaelias, Suzanne Savoy (více)

Série(2) / Epizody(20)

Knick: Doktoři bez hranic je nový dramatický seriál z produkce Cinemaxu od oscarového režiséra Stevena Soderbergha. Odehrává se v centrálním New Yorku roku 1900 a soustředí se na legendární nemocnici Knickerbocker Hospital, kde na začátku dvacátého století pokrokoví lékaři, zdravotní sestry a všechen ostatní personál posouvali hranice medicíny v době, kdy úmrtnost lámala rekordy a antibiotika neexistovala. Clive Owen ztvárňuje hlavní roli doktora Johna Thackeryho, skvělého chirurga, jenž je průkopníkem nových metod v oboru, navzdory své vážné závislosti na kokainu. Thackery vede tým lékařů, který zahrnuje jeho chráněnce Dr. Everetta Gallingera, mladého Dr. Bertieho Chickeringa a Algernona Edwardse, nadějného chirurga, který byl Thackerymu nedávno vnucen. Dalšími zajímavými postavami v nemocnici jsou: Cornelia Robertsonová, dcera patrona nemocnice; mrzoutský řidič sanitky Tom Cleary; Lucy Elkinsová, sestra, jež nedávno přišla z venkova; nečestný ředitel Herman Barrow a Sestra Harriet - jeptiška, které nečiní potíž říci svůj názor.

Cinemax uvádí druhou řadu dramatického dobového seriálu, nominovaného na cenu Emmy®, od oscarového režiséra Stevena Soderbergha. Clive Owen se vrací v hlavní roli jako John Thackery, vynikající chirurg v newyorské nemocnici na počátku 20. století, který navzdory své závislosti na drogách posouvá hranice medicíny, morálky i rasové rovnoprávnosti. Nemocnice Knick, jak se The Knickerbocker Hospital zkráceně nazývá, je od začátku druhé řady zmítána dramatickými otřesy, jelikož nepřítomnost Thackeryho (je hospitalizován v Nové Anglii kvůli závislosti na kokainu), nedostatek bohatých pacientů a četné finanční přešlapy dovedly představenstvo k rozhodnutí přemístit legendární nemocnici z centra města na jeho okraj. Jak plány na stěhování postupují, Algernon Edwards (André Holland) - nadaný chirurg černé pleti, jehož milostný románek s patronkou nemocnice Cornelií Robertsonovou (Juliet Rylanceová) skončil potratem a Corneliiným sňatkem se zámožným bílým dědicem - se snaží zaujmout Thackeryho pozici hlavního chirurga. Ostatní lékaři, zdravotní sestry, jeptišky a správcové se mezitím potýkají s řadou problémů jak v profesním, tak v soukromém životě. (Cinemax)

MyrnaAlec

Pionýři medicíny v boji s nemocemi a se sebou samými. Když dojde opium, je zle a stejně tak nejde překračovat rasové hranice a to ani když je to láska. Smutný náhled na existenci vikroriánských žen, kdy byly buď dobře vdané nebo musely makat v továrnách či bordelech. Owen tradičně super, i s tím hnusným knírem. ()

vieriX

Svým způsobem geniální seriál o tom jak se postupně vyvíjela věda lékařská. Je to i dost drsné což určitě i doba byla a úmrtnost byla celkem vysoká. Velice dobré obsazení a skvělé výkony. Už se těším na druhou řadu. ()

Blenny

Nebylo to špatný, ale nebylo to pětkový. Asi bych dal spíš tři, ale za Clivea Owena musím jednu přihodit. Nijak zvlášť ho nemusím, ale tady se našel. On nehrál. On byl John Thackery. Prostě k sežrání jako nikdy :-) ()

Hrabovo

Úžasný počin z filmového, historického i psychologického hlediska. Tolik z opravdové chirurgie jsme snad neviděli v žádném seriálu z lékařského prostředí, věřím, že byla zachována dobová věrnost. Fascinovala mě filmařina, která byla zasazena do ponurých interiérů začátku 20. století, všechna ta dřevěná obložení tmavě namořená a tmavé tapety, spousta žlutého světla z žárovek, metry a metry látek na ženských šatech i sesterských uniformách. A v tom všem blázni v nejlepším slova smyslu posouvající vývoj vědy ( zosobněni skvělými herci). Úžasné! Jedinou výtku mám vůči hudbě, která mě svou moderností často vytrhávala ze soustředění na děj. ()

DoNotCross

První díl mě dokonale nezaujal. Prostě klasická nemocniční klišé převrácená naruby. A koho ještě dneska může šokovat doktor na drogách, když jsme House viděli fetovat osm sérií? Jenže chyba lávky. Postavy tady nejsou vůbec černobílé. Nenajdete tady jednoho klaďáka, ale ani typického záporáka. I ta nejsympatičtější postava se tady někdy chová jako pěkná svině. Počátky medicíny jsou vykresleny překrásně naturalisticky s důrazem na skutečnost. Je fakt, že někdy je Thackery geniální až moc, ale na konec, pořád je to jen seriál. I tak to tady funguje dost jinak - genialita se tady s klidem prolíná s šílenstvím a za chyby se tady na rozdíl od jiných seriálů platí životem. Svět Knicku je špinavý, hnusný a nemilosrdný. Ale taky neodolatelný a ve vykreslení prostředí bílých plášťů bezprecedentní. A Martinezova hudba z toho dělá hypnotickou, někdy až hororovou záležitost. Pecka. ()

kubilov

Nikdy bych neřekl, že mě tak bude bavit seriál o doktorech. Jenže když oni to nejsou jen tak obyčejní doktoři, ale experimentátoři, psychologové, chirurgové, řezníci i koroneři. To vše v době přelomu století na Manhattanu, kde se v té době pomalu rodila moderní medicína. O vynikající výsledek tohoto poměrně riskantního námětu se postarali především dva lidé. Režisérský svéráz Steven Soderbergh a vynikající Clive Owen v hlavní roli + různé postavičky typu mladé a krásné zdravotní sestry, zdravotního inspektora, jeptišky či saniťáka + skupinka scénáristů samozřejmě. Sedmý díl první série absolutní vrchol. 1. 90% | 2. 85% ()

hrumsrt

Tohle je tak poctivá práce, že to nelze neocenit! Za mě suverénně nejlepší seriál z nemocničního prostředí! Inovativní, dobové drama z lékařského prostředí, kde nechybí troška tehdejší politiky. Tady vidíte, jak má vypadat seriál z lékařského prostředí.. Žádná Ordinace z kdoví odkud! Geniální Doktor John Thackery v podání famózního Clive Owena. Přes pečlivou lékařskou práci se dostáváme do opravdu dramaticky vygradovaných momentů. S pečlivou stylizací a řadou překvapivých momentů.. Seriál končí na svém zatraceném vrcholu a k samotnému závěru lze jen říci: "No tvl, tohle je epický!" 1. série - 85%. 2. série - 90%. ()

MiTrAnDiR

Dr.House z konca 19.storočia.Zavistlý doktor,ktorý predvádza na sále ohromné kúsky-ako akrobat v cirkuse.Pilot hodnotím na 100% a budem pokračovať v sledovaní seriálu.Hudba je obdobou podmazu z filmu Nákaza od Soderbergha-tajomná a podmanivá.Charizmatický Clive Owen je zárukou dobrého hereckého výkonu.Odporúčam ()

mArtinko5MB

Iba pre silné povahy, priznám sa, že som niektoré scény nemohol pozerať :D A všetkým, ktorý sa odhodlajú na pilot, odporúčam nejesť pri tom :D Inak vyzerá začiatok celkom zaujímavo. Owem zatiaľ bez chyby, osobne som zvedavý, ako si serial povedie v nasledujúcich častiach. Pilot: 80%, 1. séria: N/A ()

spoock

Skvělé herecké obsazení, doba, atmosféra. Strhující soundtrack, který je z počátku nezvyklý, ale skvěle doplňuje melancholii filmu. Každý týden se nemohu dočkat na novou epizodu. ()

Snowball

Nikdy som nebol fanúšik seriálov z lekárskeho prostredia. Ani len slávny House ma nikdy neohúril. Ale tento seriál ma niečo do seba. Postavy sa perfektné, príbeh zaujímavý, všetko tam šlape ako má. A tá hudba! Dobový seriál odohrávajúci sa v roku 1900 a do toho dokonalá chladná až mrazivá elektro hudba akoby z iného sveta. Skvelé! ()

Sakulnikov

Vskutku syrový pohled na řezničinu, pardon medicínu, na před 115 lety. Jen ta hudba mě štvala, ale to je spíš můj vkus než, že by se k takovému stylu natáčení nehodila. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz