Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál)

The Knick

Drama / Historický

USA, 2014 - 2015, 18 h 5 min (Minutáž: 20x52 min)

Ja tam toho Soderbergha vidím a je to zreteľné od prvej minúty, ale niečo mi tam nesedí. Nesadlo mi to pomalé tempo, ktorým sa The Knick ťahá. Rovnaký problém som mal už pri Scorseseho Boardwalk Empire. Explicitné scény ma bavili a boli super natočené, doprevádzanú elektrickou hudbou Cliffa Martineza... no všetko ostatné sa ťahalo a ťahalo. Skončil som po 5. diely :/(26.11.2014)

Nedá sa nič robiť, True Detective odsunuté až na druhé miesto v rebríčku najlepších seriálov roka 2014. Skvelý príbeh o vzniku modernej medicíny bez jedinej slabej časti, kruté dejové zvraty, fantastický Owen, pulzujúca hudba, bezchybná réžia.(16.11.2014)

Naprosto ultimátní záležitost a pro mě osobně snad nejintenzivnější zážitek, co jsem od Stevena Soderbergha zatím viděl. Syrový, brutální, realistický a s hereckými výkony takovými, že by se tady mělo soškovatět minimálně další dva roky. Clive Owen versus Andre Holland zde předvádí tak perfektní válku doktorů, že jednoduše musíte mít rádi oba. Nicméně na tenhle seriál opatrně, slabé nátury by některé scény nemuseli vydržet. I já s nimi mám občas problémy. Naturální zpodobnění operací tady totiž zachází do absolutna a tak je občas vidět i to, co by normálně být viděno nemuselo. Za skvělý nápad ale nemůžu dát jinak, než plný počet. Doufám, že si to udrží co nejdéle.(13.9.2014)

s01: pecka, s02: prilis mnoho zvratu(11.4.2016)

Velká očekávání byla hned v úvodu naplněna. Steven Soderbergh se s divákem rozhodně mazlit nebude. A Clive Owen se pro takovouhle roli snad narodil. Pilot - 100% Tak tohle je vskutku filmařská lahůdka. Nic pro slabé povahy a diváky neschopné vstřebat syrovou podívanou. A ten konec série... tomu se říká černý humor. Už se klepu na druhou řadu. 1. série - 100% Druhá řada je jedna velká deprese, ve které se většina kladných postav postupně ocitá na dně, ale ani ti "záporáci" na tom nejsou nejlépe. I když mohl v průběhu série divák nabýt dojmu, že je tu rozehráno až příliš mnoho dějových linek, v úžasném finále byly všechny parádně zakončeny, došlo k řadě překvapivých až šokujících momentů a bez problémů by takto mohl být celý seriál ukončen. 2. série - 100%(10.8.2014)

• - Natáčení druhé série bylo Cinemaxem potvrzeno ještě před uvedením pilotního dílu. (Nach)

• - Postava Algernona Edwardse (André Holland) je inspirována americko-ghanský sociologem, historikem, spisovatelem, politickým aktivistou a bojovníkem proti rasismu W. E. B. Du Bois. (MLazi)

• - Cinemax k seriálu vytvořil i stránku, kde ke každé epizodě nabízí zajímavé informace, který historický detail, průběh operace, symptomy atd. odkud čerpal, co si  tvůrci přikrášlili a co naopak vychází z doložitelných pramenů (včetně dobových fotek apod.). (DaViD´82)