Slow West

Šestnáctiletý Jay přicestoval ze Skotska do amerického Colorada 19. století, aby pátral po ženě, kterou miluje. Evropskému zelenáčovi dělá společnost nájemný zabiják Silas, který souhlasil, že ho za úplatu na cestě ochrání. Divoký západ však není místo, kde by věci vycházely přesně podle plánu, a tak Jay zažije během svého putování celou řadu zvratů v nekompromisním duchu tohoto vysoce autorského westernu. (AČFK)

Zombi

Pomalejší a atmosférické putování krásnou přírodou divokého západu, který je prezentován bez příkras a idelaizování. Cestují spolu nezkušený mladík hledající svůj sen a ostřílený desperád bez iluzí, který se snaží být trošku lepším, podaří se jim to? a za jakou cenu? ()

bobstock

Slow west, slow burn road trípek za láskou živou či mrtvou za 2000 dolarů. Rachitický mladík Kodi už zde ukazuje, jak hezky konstrastuje jeho křehká osoba s nelítostnou Amerikou 19.století. Hezké kamerové kompozice a neobvykle vyúsťující situace v krátké stopáži.   65% ()

Illy

Opět.... i když mám westerny rád, nejsem cílovka těchto bizarních, podivných filmů. Herci jsou určitě super, ale víc se bavím u porna. Holt jsem primitiv..... ()

maty39

Po Bone Tomahawk jsem viděl Slow West. Obě díla mají pomalý začátek, který je vlastně putování do místa závěrečného masakru. Obě díla se snaží o maximální porci reality a Slow West je o něco méně brutální (je to spíše variace na klasický western). Zatímco v Bone Tomahawku byly chraktery postav od začátku do konce dané, tak ve Slow West je hlavním cílem zobrazit, jak se během putování mění charaktery postav, jejich pohled na svět jak je mohou ovlivnit prožité události. Jednotlivé epizody které Jay prožívá jsou výborné. Od přepadení obchodu manželskou dvojicí, přes setkání s potulným spisovatelem, nebo setkáni s indiány v lese ... Popravdě, po tomhle filmu, kdybych někoho potkal na divokém západě, tak bez okolků rovnou střílím :-) Celkem mě pobavila epizoda s příkladem Darvinovy teorie přirozeného výběru (dřevorubec) a za zmínku také stojí nádherná krajina (jako z Pána prstenů). 70% ()

petikacka

Tak tenhle film jsem viděla se svou kamarádkou v minikinokavárně...Zárověň tam byl s námi její 18.-i letý syn se svým učitelem angličtiny, rodilým američanem...A to je to jádro pudla...My s kámoškou jsme se řezaly smíchy nad tou stupidností filmu a hlavně nad tím srubem ála IKEA a dobře jsme se bavily...Vedle nás bylo mrazivé ticho a po skončení filmu jsme se dozvěděly od amíka, že to byla strašná blbost...A byl velice naštvaný na co, že šel do kina...A my jsme se smály o to více, že to nedokázal pochopit jako ...prostě srandu...a taky jak může vypadat ne divoký, ale pomalý západ... Za zážitek z kina bych dala 90% , ale za skutečný film dávám 65% ()

spoonman

člověk pořád čeká až se něco stane...a pak to skončí. Buď to mělo mít 5 hodin a filozofický přesah, nebo to celou dobu mysleli takhle a pak jim měl někdo říct, že točí další zbytečný film ()

strikeman

Westerny mám rád - skutečně dobré se ale bohužel točily naposledy v první půli 90. let. Od té doby čekám na vzkříšení žánru marně. Snad jen Appaloosa v roce 2008 dávala jakousi naději, ale nakonec se ukázalo, že to byl jen výkřik do tmy, stejně jako nedávný Nespoutaný Django, který však není westernem v pravém slova smyslu ... Od Slow West jsem čekal mnohem, mnohem více než 30% ()

KNTRFKT

Óóó, vy malověrní, kajte se, Fassbender se blíží, pokrade, smilní, zotročí vám děti, ojede koně a rozežene Indiány. Michael Fassbender tentokrát neztrácí hlavu (Prometheus) a dokonce nám před xichtem nemáchá svým roky neholeným pyjem (Shame), tudíž by se mělo jednat o solidní počin. No jo, jenže ono nestačí nazout si boty jak sedlák, vyskočit na Válečnýho koně, cestou odvařit šestnáctiletýho týpka svym prvotnim výstupem a pak dalších 60 minut čekat, že mu to budem žrát a ještě u toho chrochtat, jak krásný, blankytně modrý nebíčko nám to rejža vyčaroval. Nebýt závěrečný scény, která nás má vochcat a vlastně připomenout, že to MĚL BÝT western, budu v očekávání, jestli náhodou odněkud nevyskočí Lautner s Patizonem a nezačnou twerkovat v kobylincích, který někkdo nakydal na tenhle scénář a chudák Maclean pak přečetl jen půlku, páč nechtěl být vod hoven. ()

GOREGASM

Divoký Západ jak ho mám nejradši, pomalu a bez servítek. Jednoduchý, ale racionálně konstruovaný příběh není na škodu, věci zde mají hlavu a patu, tedy v duchu života ala Wild West. Ústřední dvojka nepřekvapí vynikajícím Fassbenderem, ale velmi dobře do své role zapadl také mladičký Australan Kodi Smit-McPhee a právě jeho cesta za záchranou milované dívky parádně vygraduje v obrazově dokonalém finále. Obecně vizuální pojetí nechává vyniknout každou scenérii a každý detail, a kdybych mohl tak z hecu sleduju Slow West z koňského hřbetu ;-). Díky podobným filmům si western zaslouží své místo pod sluncem a John maclean další hollywoodský projekt. 90% ()

burton

Nedejte na nižší hodnocení a mimózní komenty některých zdejších profláklých jednohvězdičkářů, kteří se předem rozhodli, že se budou u tohodle filmu nudit, a tak ho ani vlastně pořádně neviděli, páč měli práci s nuděním. Je to bezva. Ovšem nečekejte klasický western, to ani náhodou. Je to takové shakespearovské drama, zasazené do divočiny amerického západu, kde si každý zastřelí co chce a kdy chce. No a ano, hlavní hrdina je zamilován a je mu 16, stejně, jako Romeovi a je na tu tíhu lásky skoro celou dobu sám. Na ostatní věci má Fassbendera, prima zkušeného, pohodářského, nájemného zabijáka a lovce lidí. ()

skipercak

Nad odpadom to u mna podrzal len vizual a Fassbender. No aj tak ten film nikomu neodporucam. Tak to dopadne, ked si niekto namysla ze je umelec. ()

Hapretor

Všechno je to slow, mě to nebavilo, bylo to vlastně o h.... ! - škoda času. Toto není western ! Jedna hvězda navíc za Fassbendera. ()

anatheman

Výborný western! Pokud máte smysl pro černý humor, docela se i pobavíte. Sám děj je ironický, až to mrazí. Předností díla je několik aspektů. Zaprvé výše zmíněná ironie, dále povinná dávka hnijících těl, výborná narace, ideální stopáž a samozřejmě úchvatná příroda. Zkrátka tak by "to" mělo vypadat. Dále se divák dočká i několika "povinných" filozofických přesahů. Docela jsem byl rád, že jednou z postav byla i sluníčkářská svině. No a radostné je i spatřit totálně ožralého Fassbendra. Zároveň potěší přítomnost známých tváří ze seriálů, jako je Sandor Clegane. Film nakonec hodnotím čtyřmi sklenkami absinthu z pěti. ()

michald99

Film, přestože vypadá hezky, je spíše zfilmováním nějakého lehkého příběhu, spíše povídky. Žádný hlubší příběh nehledejte, jeden plot twist tak akorát stačí, možná, kdyby Jay nebyl taková otravná tlama, bylo to příjemnější na koukání. Příběh sám neodkrývá žádnou minulost postav, musíme se spokojit s tim, co nám film během 84 minut naservíruje. Trochu by to chtělo zdokonalit akční scénu na konci, nebo aspoň jí zrežírovat tak, aby dávala smysl a nehleděla jen na vizuál (upřímně, když útočím na barák, tak určitě nebudu jednotlivě vyskakovat z pole a náhodně střílet do trámů... pls). ||70%|| ()

rukay

Slow West je skoro klasický starý western, jen natočený moderním způsobem. Je tu více genderové vyváženosti, než měly všechny slavné westerny dohromady, a ani atmosféra není ve všech momentech tak 'krájitelná', jak by bylo potřeba. Přesto za sebe musím vyjádřit spokojenost. Už od prvních pěti minut je jasné, že pokud je film dobrý, nemůže skončí jinak, než kombinací selhání, paradoxu a hořkosti, což si jako divák sice nepřejete, ale zároveň víte, že aby to mělo smysl nemůže tomu být jinak. Myslím, že klučina v hlavní roli mohl být ještě krapet starší, ostatně zelenáč jako zelenáč, i tak ale obstojný výkon. Nedají se nezmínit kladné body za hudbu a kameru, ale zároveň těžko přehlédnout záporné za casting, který měl přeci jen sáhnout ještě alespoň po jedné či dvou profláklejších tvářích. Kdyby měl Fassbender více o koho se opřít, sázím 4**** podstatně jistější. Takhle to bylo dost na hraně. ()

Sykon

Jeden z těch filmů, kde jsem váhal mezi vyšším a nižším hodnocením. Navzdory pomalejšímu tempu a naprosto tuctové zápletce prakticky bez větších zvratů mě ten film totiž vtáhl do sebe, a když sem tam hodil nějakou černohumorný vtípek, dlouho jsem si myslel že hodnocení je jasné. Jenže jak mě Slow West bavil když jsem na něj koukal, druhý den jsem si z něj vybavoval jen asi dvě scény, tak mělce se u mě vryl do paměti. A o to víc jsem si začal uvědomovat, jak přímočaře nezajímavý hlavní příběh ve skutečnosti byl. Až tak moc, že chápu ty, kterým se film prostě netrefil do nálady (nebo vkusu) a označí ho za bezbřehou nudu. Takže nakonec dávám jen 3*, ale hůl nad tímto snímkem rozhodně nelámu, protože pokud bude ta správná příležitost a nálada, klidně se na něj podívám znovu. ()

mira.l

Zpočátku dost nudné, tempo pomalé, závěrečná přestřelka .... dejme tomu, jen mám pocit, že tam bylo pár momentů, které jsem tak úplně nechápal. ()

DaveSmith

Slow West mi připadal spíš jako boring west. Hezký krajinky, ale zato ukrutná nuda. A když pak přijde závěrečná přestželka, tak je člověk do té doby znuděný takovým způsobem, že už ho ze židle nezvedne nic. Přesto je to dobře natočené, jen námět a scénář nic moc. ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět