foto

Kodi Smit-McPhee

  • nar. 13.6.1996 (22 let)
    Adelaide, South Australia, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Kodi, jež ve svých 13 letech posbíral hned několik významných nominací a cen filmových kritiků (např. AFI Best Young Autor), se narodil v rodině australského učitele herectví a filmového herce Andyho McPhee. Rovněž jeho sestra, Sianoa, je herečkou a vidět jí můžete např. v oblíbeném australském seriálu NEIGHBOURS a na HBO ji uvidíte v HUNG. Vliv rodiny na Kodiho byl zřejmý, již od 10 let hrál v mnoha i televizních filmech, jako např. v r. 2006 se objevil ve filmu SMRTELNÁ NÁKAZA a především pak ve skvělém 8 dílném projektu televize TNT na motivy povídek Stephena Kinga NIGHTMARES&DREAMSCAPES.

Jeho – v té době – nejúspěšnější film ROMULUS, MŮJ OTEC (2007), kde si zahrál po boku Franky Potente a Erica Bany, mu kromě zmiňovaného ocenění přinesl i pozornost filmových agentů. Následovaly role v australském televizním filmu THE KING a THE FURY, ale také v americké televizní sérii MONARCH COVE. Jeho největší rolí, s největším věhlasem, je ale nepochybně role syna ve filmovém zpracování Pulitzerovou cenou ověnčené knihy Cormacka McCarthyho CESTA. Kodi po boku Charlize Theron a především Vigga Mortensena v roli otce, předvedl vynikající výkon, za který získal významné nominace (např. Saturn Award, Critic Choice Award) a rozhodně nelituje, že dal práci s Viggem přednost před nabídkou na menší roli v kultovních projektech X-men a X-men Origins: Wolverine.

Mezi jeho poslední práce patří krimi komedie, kde hraje parťáka svému otci TINYTOWN (2009), australský film MATCHING JACK (opět zde hraje se svým otcem) a zejména hororézní LET IT ME (2010).

alpeew

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace