Slow West

Šestnáctiletý Jay přicestoval ze Skotska do amerického Colorada 19. století, aby pátral po ženě, kterou miluje. Evropskému zelenáčovi dělá společnost nájemný zabiják Silas, který souhlasil, že ho za úplatu na cestě ochrání. Divoký západ však není místo, kde by věci vycházely přesně podle plánu, a tak Jay zažije během svého putování celou řadu zvratů v nekompromisním duchu tohoto vysoce autorského westernu. (AČFK)

Cascabel

Přímočarý western vlastně klasického amerického typu. V době úpadku žánru mu odpouštím několik samoúčelných úliteb postmoderně (např. nešikovné vyjádření kultivovanosti Jaye setkáním s kreolskými hudebniky), neopodstatněný vývoj postav (Rose), tezovitost a naivitu. Základní myšlenka je totiž dobrá, děj nadprůměrný (s výjimkou logického kopance v podobě Jayovy návštěvy nepřátelského tábora) a filmařské řemeslo skvěle zvládnuté. ()

987Castiel

Treba to brať s totálnou ľahkosťou a zabavíte sa. Škótsko-Novo Zélandský westernový príbeh o detskej láske. Páčilo sa mi realistické stvárnenie, bez presladeného happy endu. Stručne podané s dobrou kamerou. Za málo peňazí celkom zvučná muzika. Najlepším okamihom bolo rozbitie soľničky! ()

Saxos

To nám nezůstalo moc živých z těch několika postav, které jsme při putování Jaye poznali. Klady: hezká krajina, finální závěr. Zápory: uspávající stálá jízda na koni, nebo pravidelný spánek, vše doplněno stejně uspávající hudbou. ()

JihadJoe

Ne, tohle ne. Asi to není film pro mě. Pár dobrých scén, například ta v obchodě. Jinak hodně nesmyslný se spoustou ptákovin. Asi ta největší je, že ten kluk ví kde má svojí milou hledat. Snad kdybych si fouknul jedno brčko, tak by se to dalo... ()

Sharlis

Atmosféra filmu je dobrá, cítiť tam westernovú atmosféru divokého západu. Ale za prvé je to krátke a nevygradované. A za druhé to finále je hodne hodne hoooodne slabé. Ak máte radi westerny, tak za jedno pozretie stojí. ()

Aechato6

Před rokem jsem byl zabrán do učení se na maturity a poslouchal jakoukoliv hudbu, kterou mi Spotify zrovna vybralo. Moc jsem ani nevnímal co poslouchám. Najednou ale něco uzmulo mou pozornost. Dusot kopyt, odvaha a nadšení čišící z každého tónu. Tak moc mě hudba okouzlila, že jsem se rozhodl na film, ze kterého pocházela, podívat. Trvalo to celý rok. Rozhodně ale toho čekání nelituju. Když jsem si Slow West pouštěl, čekal jsem odlehčený, dobrodružný western. Dostal jsem ale nádherně tichou podívanou na divoký západ, který není jen romantický, ale taky neskutečně krutý. I přes to, že se ve filmu tolik postav nevystřídá, každá ve vás zachová nějaký dojem, což je podle mě veliký úspěch. Lidé se znenadání objevují a stejně rychle zase mizí, ale na každém je vidět, že má za sebou neskutečný příběh na který se ale v jejich světě nikdo neptá. V podstatě jednoduchý příběh o lásce je podtržen výbornými hereckými výkony (Fassbender si to naprosto podává jako vždy), výtečnou kamerou a výpravou. Hudba je ve filmu sporadicky, ale vždy krásně podtrhuje co se zrovna děje a skvěle se střídá s pouhým šuměním větru. Jo, tenhle film na mě kurevsky zapůsobil a rozhodně si ho zapamatuju a někdy znovu rád pustím. ()

PTuranyi

Výborne natočená westernová dráma lásky mladého škóta Jaya, ktorý sa vydáva za svojou Rose na západ. Vďaka začiatočníckemu šťastiu preniká hlboko do divočiny a stretáva pištoľníka Silasa, ktorý mu za 100$ robí sprievodcu. Príbeh je drsný a pred násilím si nezakrýva oči, pretože západ je plný desperátov a zločincov. Silná je scéna na obchodnej stanici, kde sa párik zúfalcov pokúsi okradnúť predavača ale nedopadne to pre nich dobre a vysvitne, že pred stanicou ich čakajú ich deti. Nakoniec sa ukáže, že na Rose a jej otca je vypísaná odmena a v záverečnej prestrelke sa stretáva celkom slušná palebná sila. Film má výborný spôsob rozprávania, perfektnú produkciu a výborné herecké výkony nie len Michaela Fassbendera v roli Silasa ale aj všetkých ostatných. ()

BaseDallas

Film ma pomalsi start, ale zaverecnych niekolko nadupanych minut, vsetko vynahradil. Prekvapil tento nie celkom westernovsky western. ()

Slepejsek

Film je pro mne bohužel dokonalou ukázkou toho, že když příběh postavíte na kulhavé logice a souvislostech, nikdy ho bez problémů nerozchodíte. Vezměme to tedy od začátku: na divoký západ přijíždí teenager, který chce najít svou lásku, dívku, která sem s otcem utekla z rodného Skotska. Přesto, že dívka chlapce nezvala (a v podstatě o něj nestojí), on dobře ví, kde ji v té Americe hledat. Přesto, že ona své místo pobytu úzkostlivě tají a snaží se na něm žít vpodstatě inkognito, on přesně zná místo, kam za ní jet. A nejen to, ale celkem nikde se netají s tím za kým a kam jede. Jediní, kdo neví kam, nikdy o tom neslyšeli a z junáka nejsou schopni to dostat, jsou ostřílení pistolníci. Vzhledem k tomu, že se živí jako lovci lidí, sice nevědí kam si pro kořist jít, ale zato - na rozdíl od důvěřivého greenhorna - moc dobře vědí, kdo je ten, resp. ta, za kterou on míří. A tak chodí pešek okolo... Při tom film má velmi slušnou vizuální stránku, silnou atmosferu, nese si notnou dávku černého humoru. Na můj vkus by si mohl odpustit tolik planého filosofování (ala Quentin?) a vedle podivných bytostí by se mohly objevit i nějaké normálnější (aby to nebylo jenom panoptikum kreatur) - o to víc by vynikla linie "žádná romantika, jen cynické štěstí nestát ve správnou chvíli na nesprávném místě. Škoda, mohl to být víc než slušný western... ()

mircxxx

Jednoduché, místy poetické, chvílemi vtipné. přestřelka jak víno. Stopáž, která nestihne nudit. Film nemá slabé místo. Formát obrazu přesně podle mého gusta. Klučina z postapokalyptické "The Road" vyrostl a hraje ve westernu. Pro mě se film zařadí do filmového archivu k Baladě o Busteru Scruggsovi, Bone Tomahawk či True Grit. ()

Bogrant

Film, ktorý okrem toho, že je na svoju skromnosť, dĺžku a potenciál naozaj slušne natočený s hromadou dobrých scén, má aj jednu nečakanú výhodu, ktorá ma upútala - vynikajúce zábery! Hlavne počas záverečnej prestrelky okolo domu v obilninovom poli. Výborný malý western. Fassbender kraľuje. ()

grangerova

Obrazově skvostné, obsahově velmi nad očekávání! Neotřelá westernová road movie se skvělou ústřední dvojicí, rozumnou stopáží a výbornou hudbou. ()

Cardo

*OBSAHUJE SPOILERY* Takový novodobý a netypický western, který nemá ani český dabing... Stojí to za to vidět? Asi jo. K filmu jsem se dostal tak, že jsem viděl 1. část finální přestřelky na YouTube a vysloveně mě nadchla, poté jsem se podíval na celý film a do té chvíle než nadtala druhá část přestřelky se mi o to líbilo, ale potom odpraví hlavní postavu stylem „friendly fire", sic je to originální prvek, chytnul mě z něj docela rage a zkazil mi celý film, zbytek stál, tak říkajíc za hovno až mám chuť dát jen 3*,bylo období, kdy fůra westernů končila smrtí hlavní postavy a překvapuje mě, že je to zpět, nejdřív 3:10 do Yumi a teď tohle, ale ten film si myslím zaslouží víc. 3,5* ()

woltrak

David, Ohař, Aurelie, Batiatus sr., a jedna buzna společně v jednom naprůměrném westernu. To tento nadprůměrný western povyšuje o patro výš. ()

Thimor

Ten film mě bavil od začátku do konce. Pravda, děj nepřinesl nic nového a překvapivého a nejednou jsem si vybavil film Dead Man (řekl bych, že Maclean v něm nějakou inspiraci našel, ale třeba se pletu), ale nechyběla syrovost, zdravá dávka černého humoru, dobré herecké výkony, fajn hudba a v neposlední řadě pěkné exteriéry i šikovný člověk za kamerou. ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět