Slow West

Šestnáctiletý Jay přicestoval ze Skotska do amerického Colorada 19. století, aby pátral po ženě, kterou miluje. Evropskému zelenáčovi dělá společnost nájemný zabiják Silas, který souhlasil, že ho za úplatu na cestě ochrání. Divoký západ však není místo, kde by věci vycházely přesně podle plánu, a tak Jay zažije během svého putování celou řadu zvratů v nekompromisním duchu tohoto vysoce autorského westernu. (AČFK)

honzii

Pár kouzelných záběrů, pár úsměvných momentů, skvělý Fassbender a pak nic. Jo styl, ten by to mělo. Lehce poťouchlé, říznuté Cohenovými i Wesem Andersonem, ale na to hlavní - na příběh - se jaksi zapomnělo. Tahle naivní hříčka byla stejně naivní, jako hlavní postava, a Maclean byl naivní, že si myslel, že to bude fungovat. Typický případ prvotiny, která chce mít spousty cool momentů, ale naprosto jí uniká, že by měla něco vyprávět. Přitom je to škoda, talent ten chlápek má. ()

Lukoboss

Tak takhle špatnej western už jsem hodně dlouho neviděl. A ani nejde o to, že tam nebyly nějaký hromadný, velký přestřelky nebo akce. Mně to přišlo hrozně blbý už od začátku. Hlavní uchohrdina je neskutečně odpudivej herecky, nedívá se na to dobře a jeho chování mu scénáristi moc nevylepšili. Trošku lituju, že jsem se na to díval. Dlouho jsem western neviděl, on už ten žánr taky dnes moc nefrčí, ale tady to teda bylo velký zklamání... ()

Seti

Tak nevím, co se na tomto projektu podělalo. Casting výborný, námět v rámci žánru také fajn, prostředí interesantní, tak kde se stala chyba? Zakopaný mrtvý indián je asi v tom, že Slow West je na můj vkus až příliš slow a po většinu filmu se děje převážně velký hovno s majonézou. Fassbender drsně čumí a někde za svým šmirglovým pohledem něco punktuje. Jeho zelený nohsled na druhou stranu povětšinou blbě čumí a je otravný. Takhle si to tahle dvojka štráduje prérií při cestě za greenhornovou milou, kterou všichni chtěj. Na jejich bohulibém výletě je pronásleduje Fassbenderova bývalá parta desperátů, chvíli pokecaj s bývalým šéfem, popijou, v cíli se "strhne" nuzná přestřelka a konec. Nemůžu si pomoct, ale já se nudil jak krasobruslař v létě. ()

SpaceOdyseus

I kdyz jde o celkem standartni westernovy pribeh, je podan s nezvyklou lehkosti a doslova nabity svezimi rezijnimi napady, ktere spolu s nadhernou kamerou a vybornym obsazenim tvori jeden z nejlepsich westernu poslednich par let, kde je na co koukat a cim se bavit celou hodinu a pul - lepsi 4* ()

Hanys_

Příběh naivního klučiny, který se vydává na západ hledat svou lásku. Takže vlastně takový westernový road trip. Bez příkras. ()

666Carnage

Takhle to má vypadat. Když má film pomalé tempo má i menší minutáž. Moc se tu nemluví a i postav tu není moc ale naprosto to stačí. Michael Fassbender se tváří jako tvrdej psanec ale má srdce na správným místě. Kodi Smit-McPhee je zajímavý herec a jeho výčet filmů vypadá hodně slušně. Komorní western kde ale je dost mrtvol a finále se odehrává na fakt krásný krajině na to co se tam děje. 70% ()

lucijelucije

Celá pointa tohoto filmu vás na konci dost rozbije. Myslím ale že Slow West je dost koncipiovaný na to, aby měl nějaký ten spád. Takže se dalo čekat, že celá cesta západem neproběhne hladce. Není to sice klasická západovka jaké znám, ale tento western měl něco do sebe. ()

vander19

Po dlhom čase sa na filmovej scéne opäť objavil nový western. Tie sú v poslednom čase tak vzácne a časté ako pomaranče pre rokom 89´. Pod svoje krídla a aj hlavnú hereckú rolu tu stvárnil Fassbender. Ako lovec odmien sa spoznáva s mladým Jay a sľubuje mu pomoc pri hľadaní jeho stratenej lásky. Film ani tak nie je typickým westernom, kde sa často tasia kolty a mŕtvol pribúda ako Sony TV na výrobnej linke, ako skôr road movie. Z tohto ohraničeného rámca sa vymyká akurát posledná časť filmu, kde sa konečne prokleto nízko nosené kolty konečne objavujú na scéne. Hlavnou ťažnou silou filmu je skôr jeho atmosféra pod úpätím Skalistých hôr. Práve v jeho lesoch sa odohráva to podstatné a oba hlavné charaktery sa prejavia vo svojej plnej kráse. Trochu film ubíja tá zbytočná romantickosť alá Titanic. Toto mi bránilo dať 4*, ale nakoniec, keďže tých westernov je tak málo a mne sa tak dobre na ne kuká som zabudol na túto idiockosť a dal tam teda FOUR STARS. ()

Pavkan

Film se táhne jako med na lžíci a to mám rád. Navíc neletí přímočaře jako kulka vystřelená z hlavně revolveru, ale občas na diváka vypouští momenty, které ho v dobrém slova smyslu překvapí. A některé dialogy by se daly tesat do kamene ve Skalistých horách. A klidně mohli oba hrdinové Rose hledat o hodinu déle, protože v tomhle případě už krásně nasnímaná cesta byla vlastně cílem. ()

angloumene

Slow west svým názvem určitě neklame a přináší pomalé, zamyšlené a poetické putování divokým západem. Objevují se zde momenty vybroušené nejen vizuálně, ale i obsahově. Jako třešnička na dortu diváka potěší několik opravdu povedených vtipů, které jsou ale často na hranici černého humoru. Celkově 80 %. ()

peetriss

Rychlost švihu se už dnes ve westernech nenosí - po hutně depresivním Homesmanovi se dostavuje o něco stravitelnější (i díky rozumné stopáži) putování za láskou, které je v první polovině až příliš "slow", aby v polovině druhé vyvrcholil v poměrně zajímavé, nekompromisní a střelecké finále. Potěšila také coenovsky laděná mrazivost načichlá jemným náznakem nadhledu. Tyto neortodoxní westernové experimenty kvituji, protože tento žánr uvězněný v šabloně dlouho potřebuje osobitý impuls. Slow West potřeboval jen vyšší svižnost v první polovině, propracovanější scénář, na druhou stranu vynikající kamera a zdařilé obsazení (přesný Fassbender, uvěřitelně naivní hošíček Smit-McPhee, sympaticky minimalistická Caren Pistorius dostatečně charismatická kočka, abych jeho hazardní poblouznění pochopil) jsou nepopíratelnými klady. Lepší tři. ()

Prochy38

Ano.... nezaslouží 5*. Ale já je dát chci. A dávám :). Co říct... Není to tradiční western. Nesahá to ano po pás těm dobrým, natož těm kultovním... Jenže westernů je dnes málo. A málo jich umí prorazit, když už je někdo natočí... Tento? Neprorazil... Ale prorazil u mě. Luxusní obsazení. A to K. Smith-McPhee fakt nemám rád. Jen si tu dal roli, ve které si těžko představím někoho jiného. Sedlo to. M. Fassbender bezchybný a krásná C. Pistorius....ta za ten život stála. Příběh? Jednoduchý, skoro se dá říct tupý. Ano... nic originálního. Jen si šel pro lásku... A to je ono... jak... s kým... s čím... se vším... bylo to krátké, ale druhá polovina mě naprosto odrovnala a závěr? ..................... sorry ... 5*. ()

Lionheart

Mám rád tyto malé westerny a zde všechno šlape jak má, skvělí herci, krásná kamera, lahodný soundtrack a po dlouhé době mě finále nejenže bavilo, ale i příjemně dojalo. ()

Mikino00

Velice příjemný pozvolně plynoucí western s krásnou přírodou, zajímavým příběhem, který ač je ve své podstatě jednoduchý, tak má své kouzlo a detaily i lidé, na které příběh narazí jsou poutavé a netradiční. Filmu dodává jeho kouzlo také málomluvnost, černý humor, kamera a prostředí Nového Zélandu. Fassbenderovi western sluší. ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět