Evan (Lou Taylor Pucci) se nachází v životní krizi. Během krátké doby přišel o oba rodiče, se kterými si byl velmi blízký. V den pohřbu své matky se zaplete do rvačky v baru, kde pracuje, což ho připraví o práci a navíc ho čekají oplétačky se zákonem. Evan se rozhodne před svými problémy utéct a tak odletí do Itálie, kde si po pár dnech začne románek s atraktivní Louise (Nadia Hilker), která ovšem skrývá své temné starodávné tajemství. (oficiální text distributora)

ledzepfan

Spoustě lidí to asi nesedne protože budou očekávat horrorový horror a ona je to vlastně taková lehce temná pohádka o lásce.... mě to ale sedlo parádně. ()

maddy

Zvláštny film, zvláštny horor. No horor ... ono to je skôr taká nezávislá romanca mixnutá s hororom. Akurát na romantiku tu je veľmi málo sladkých rečí a na horor veľmi málo gore alebo hororovej atmosféry. Má to síce pár šokových momentov (veľmi efektne spracované scény transformácie hlavnej hrdinky), ale Spring má skôr šancu potešiť festivalových divákov, než čistokrvných hororových fandov. Po, pre mňa nudnom, Resolution si dvojca režisérov opäť natočila svojský, ťažko zaraditeľný film a tentokrát im to vyšlo o poznanie lepšie. Spring má tak sympatické postavy, slušne napísané dialógy a veľmi príjemnú atmosféru talianskeho prímorského mestečka, zároveň sa príbehom neustále nesie pocit neistoty a osud titulnej dvojice ma bavilo sledovať. Vyslovene sklamáva až záverečná tretina (po objavení hrdinky na zemi jej apartmánu transformovanej do akejsi morskej príšery), kde som už vyslovene čakal, že situácia sa nejako vyhrotí, ale následne sa záverečná pol hodinka akoby stratí sama v sebe a neponúka žiadnu gradáciu. Keď už divák čaká akékoľvek zintenzívnenia deja, tak postavy namiesto toho začnú bezcieľne chodiť po okolí, od múzea po kostol a nikám sa neposunú. Nepomáha tomu ani ten príliš happy-end záver, ktorý nijako nevrcholí, chýba mu zamýšľaná osudovosť napriek celkom sympatického vzťahu titulnej dvojice a pri ktorom som mal pocit, že potenciál tu bol rozhodne väčší ako to čo nakoniec tvorcovia ponúkli. Nabudúce by sa to s tým námetom chcelo pohrať ešte viac. CELKOVO: 3* (6/10) ()

kareen

Do hororru to má hodně daleko, ale jako atmosférická indie romance se sympatickým párem, co vede upřímné rozhovory v netuctově ztvárněné Itálii, je to překvapivě zajímavé. ()

kaylin

„Spring“ je rozhodně snímek, který si zaslouží pozornost lidí, kteří mají rádi horor, a to i přesto, že se ve skutečnosti o děsivý horor nejedná. Je to ale také film, který může nadchnout jakéhokoli fanouška, protože jeho hlavní devizou je, že se jedná o dobrý film, který má jednoduše komplexní kvality. Je zde originální scénář, dobří herečtí představitelé, kteří nejsou nudní, pevná režie. Velké a milé překvapení. ()

Eldrick

SPRING je takový ten malý velký film, od kterýho nic nečekáte a překvapí vás ojedinělým námětem. Romantický indie horror, jenž klame tělem, že chvíli kroutíte hlavou, na co to vlastně koukáte, což zvyšuje intenzitu. ()

TheDon

Spring je zvláštní film. Moc romantický filmy neprožívám, ale tohlě mě nějakým způsobem oslovilo. S hororem to sice nemělo moc společnýho, ale několik povedených scén se tam vyskytlo. Nadia byla moc sympatická a ten otevřenej konec docela překvapivej, Teda aspoň pro mě, když to bylo skoro dvě hodiny. 55% ()

honajz2

Nemůžu si pomoct, ale mě to teda moc nebavilo. Přitom potenciál tu byl, ale prostě ne a ne to zabrat. Úvod byl zbytečně dlouhý (ona ta stopáž je sama o sobě zbytečně dlouhá), objeví se zde spousta postav, které tady buď vůbec nemusely být (ti dva chlapy z Walesu, co potkal hnedka při příjezdu do Itálie) a nebo ty, jejichž osudy zde nejsou vůbec dovyprávěné (ten italský farmář), oba hlavní představitelé mě sice nijak neštvali, ale nějaké sympatie jsem k ním taky neměl a v podstatě mi jejich osud byl ukradený, horor to skoro ani není, potvora sice vypadala slušně, ale (téměř) v plné podobě ji uvidíme jen jednou a celkem mě zklamal i ten divně utnutý konec. Prostředí je ale pěkné, herecké výkony ujdou a ten příběh sám o sobě není špatný, jenom prostě... často nudí. Potěšila mě i nějaká občasná podařená hláška, ale to je tak všechno. Lepší 2* ()

Havaj8

Svým způsobem hodně zvláštně zajímavej počin. Romantickej "horor", od kterýho jsem vůbec nic nečekal a nabídl mi fajn podívanou na večer. Vedl tu rozhodně scénář, díky kterýmu vhodně za sebou následovaly podstatný momenty. A díky kterýmu to všechno fungovalo. Dokonce i ta zamilovaná dvojka tu působila nenásilně. Ženská představitelka měla něco do sebe, teda až na těch pár chvilek. Toho frajera uznávám, že když ji viděl v celý svý kráse, tak nevzal roha. A jak to skončilo, v tomhle případě vůbec nevadí. Lepší průměr. ()

Martin741

Svojrazny americky horor, trochu metamorfoz, hodne kecov. Nevadili mi ani hrozne herecke vykony- na to horory doplacaju dlhodobo, ze maju priserne herecke vykony  : 72 % ()

MCZ

Tak jo, s odřenýma chapadlama dávám nakonec čtyři hvězdy. Je tu hrozně moc věcí, které mi neseděly, a to zejména ta křečovitá snaha vše vysvětlovat, která je dost v protikladu především k tomu, jak málo má hlavní ženská postava své tělo pod kontrolou. Na rovinu jsem čekal spíše mystičtější pojetí zápletky a méně doslovnosti. A toho hororu tam vlastně taky moc není. Zachraňuje to ale vcelku dobrá chemie ústřední dvojice, byť teda opět s velkými výhradami. Ale i přesto, jak moc se film rozchází s mými očekáváními, nakonec nemůžu neocenit, že někdo natočil takhle svébytnou romanci, která svým způsobem funguje. (Malé čistě osobní plus pak dávám za to, že se k mému velkému překvapení film odehrává na několika místech, která jsem shodou okolní nedávno navštívil.) 7/10 ()

bourec

Skoro bych to přirovnal k filmům s E.Hawkem a J.Delpy,jako nějakou fantasy verzi.Odpoledne jo,ale nijak mě to neuchvátilo.50%. ()

C0r0ner

A zase to dojíždí (podobně jako u Resolution) na nepříliš kvalitním scénáři, který to svou ukecaností o ničem strašně zabíjí. Ovšem námět, to je extratřída, která měla potenciál na jasných pět hvězdiček. Tak jako tak jsou ale Moorhead s Bensonem zajímaví filmaři s neotřelými nápady. 70% ()

Martrix

Spring je indie filmeček o chlapíkovi, který potřeboval po ztrátě rodičů a práce znovu chytit vítr do plachet. Tak jel k moři, do Itálie. No a jak už to tak bývá, tak co čert nechtěl, potkal ženskou. Ale ona to nebyla jen tak obyčejná ženská, ona byla ... . A o tom ten film je. O zamilování se, o pochopení, že je Louise opravdu Jiná a o tom, jak se s tím oba dva vypořádají. Horor je to tak z 10%, sci-fi 3% a zbytek je velmi uvěřitelný a civilně podaný příběh o trápení a lásce dvou mladých lidí. Hodně diváků bude rozladěno první hodinou, kde se vlastně nic neděje, ale stojí za to si počkat. Herci jsou fajn/sympatičtí, scénář jím nevkládá do úst kraviny a hlavně...v žádném ohledu se netlačí na pilu, neřve se tam, není tam téměř žádná akce...prostě to Benson s Moorheadem zvládli i s tím pidirozpočtem skvěle. Mám tyto indie(ať už to znamená cokoliv)filmečky rád. ()

Avathar

„JE TO DEDIČNÉ.“ Nedívajte sa na trailer, nič si o filme nezisťujte a proste si ho pozrite! Ďalej trošku spoilery. Tak toto bol dosť zaujímavý kúsok! Film hodne klame telom, ale celý jeho tón a pomalý spôsob rozprávania mi veľmi sadol. Hlavní hrdinovia sú sympatickí a emócie im divák verí. V zásade sa jedná o fajn romantický film, až na to, že... no :). A nechýba tomu ani nadhľad a vzájomné špičkovanie ústrednej dvojice, potom čo „to“ vyjde najavo, pôsobí vtipne a príjemne. Spätne si možno hovorím, že sa tá téma dala vyťažiť viac na dreň a expozíciu by som predsa len trochu urýchlil, ale v zásade som veľmi spokojný. Čím menej o filme viete, tým lepšie. Ja som si nezisťoval nič, okrem žánru, takže som bol zvedavý, čo na mňa tvorcovia vybalia. Ale že dostanem v zásade feel good-romantický horor, to som teda fakt nečakal :). ()

bizz_mjc

Absolutně nevím, jak se k této látce postavit. Dá se říci, že konverzačním způsobem film připomíná Linklaterovu úsvit/soumrak/půlnoc trilogii, trochu směruje i do holčičích filmů jako Twilight. Tempo je pomalé, nevadí, dialogy mají hlavu i patu, Pucci je predvědčivý, ale zdálo se mi nevyužití některých postav - třeba ta farmářova, nebo svědkyně zločinu, které by příběh více stmelily, či rozšířily. Určitě by nevadila ani kratší stopáž. Hodnocení tentokrát přísnější, tři * by asi také snesly. ()

VanTom

Zdánlivě obyčejné - přirozené a nenucené - seznámení a chození dvou sympatických (v případě té holky také nádherných) lidiček jen pozvolna vykládá karty, protože něco podivného (nelidského?) tu nesedí. Důsledně civilní, pěkně natočená, vymykající se "žánrovka" ztratila body až v dlouze vysvětlující a přespříliš plakátově romantické závěrečné čtvrtině. Lepší 3*. ()