Kung Fury

(festivalový název)
  • Švédsko Kung Fury (festivalový název) (více)

Hlavní hrdina snímku, policista Kung Fury, se vydává na cestu za pomstou svého přítele, kterého zabil největší kung-fu zločinec v dějinách lidstva, Adolf Hitler. Fury cestuje časem do dob nacistického Německa, aby Hitlera zničil jednou provždy. (Santa666)

DDX

Už od jejich crowdfundingové kampaně jsem tenhle film chtěl mít fakt rád. Cokoliv, co kombinuje 80s, hackování, Davida Hasselhoffa a mluvící Lamborghini Countach má u mě automaticky zelenou. Díky kampani se to sice tvůrcům podařilo dotáhnout do (obdivuhodně 30minutového) konce, ale bohužel jsem byl mnohem nadšenější z trailerové stopáže. Nálož vtipu a akce jakoby se po 10 minutách rozmělnila a úplně přestala překvapovat. Škoda. ()

Nýdnol

Holy shit! Osmdesátky, dinosauři, amazonky s kvérama,Thor, náckové s kung-fu Hitlerem. To všechno geniálně narvané do půlhoďky ultimátní hlíny. ()

kolikkulda

Nechci bejt sprostej a hajzl hoff9000, ale tohle se maximalně povedlo... Píčovina jak sviňa a ty 80tky jsou z toho cítit jak toluen. David Sandberg se vytáhl a hlavní role mu seděla jak prdel na hrnec, nejluxusnější blbost co co jsem viděl, moc pobavila ;) Hlavně to, že to sponzorovali fandové a že to je pocta 80tkovým filmům a nebejt klipu od David Hasselhoff, kterej jsem dost zkritizoval, tak bych se k Kung Fury nedostal, díky Dejve ;) ()

HakitoCZ

Prohlašuju Kung Fury za nejlepší film z budoucnosti z osmdesátek. Někdo mohl čekat jen slepení výstřižků traileru za použtí kaše z rozvařené nudy, ale to se nestalo. Máme sice 'jen' půl hodinový snímek, ale i to bohatě stačí na břišní křeče. ()

van Lumineux

Kulervoucí nášvih. Ten typ sebeironické, vypiplané a vtipné "kravinky", která potěší lidi s nadhledem. Ti jsou během sledování zaplaveni pocity jako "nejlepší film všech dob" nebo "raptor s laserovýma očima je přesně to, co jsem v tuhle chvíli chtěl vidět" a jsou nadmíru spokojeni. Technicky a esteticky parádní (filtry a celkově i badass prostředí a stylizace temného neonového Miami, kde přežije jen hláškující kung fu zarputilec, podobně i nacistické Německo je schválně stylizované jako nějaká retro-futuristická betonová země mimo skutečné historické pozadí "květináčů a bavorských krojů"). I když to není žádná samozřejmost, Sandberg je v hlavní roli stejně suverénní jako v režii a je tedy vidět, že se ve svém poctivém dílku realizuje opravdu plně. Také nehorázně skvělá synťáková hudba, co si z originálu bere ty nejnápadnější motivy, které v takhle čisté a nahuštěné podobě v těch originálních filmech třeba ani nebyly. S osmdesátkovými odkazy a klišé, které ve skrytu duše všichni milujeme, pracuje Sandberg znalecky a láskyplně, takže sedí a dá se říct, že je úspěšně oprášil a uvedl do formátu, který i přes inspiraci všemi možnými Karate Kidy, Streets of Rage a Hasselhoffy dýchá hlavně 21. stoletím - působí to totiž jako velmi, velmi kvalitně zpracovaná cutscéna z moderní videohry. Samozřejmě se nesnaží imitovat realitu, ale stvořit úplně novou, a proto je to správné, trefné a stylové, narozdíl od filmů typu nadcházející nový Jurský Park, kde je takový přístup od základů nevhodný. A Hackerman je bůh. ()

joslin246

Diky! :D Na chvilku jsem se vratila do detskych let, kdy jsem na tajnaka sledovala video kazety s narezakama. Ten zvuk, obraz, suche hlasky, streva vsude. Good job!!! ()

Strid

Je to nejakčnější film co sem kdy viděl tak akční až je z toho totální píčovina ale to je na tom kurevsky dobrý. ()

looo

Je to přesně tak dobrý jak si myslíte a asi i ještě trochu lepší. Je tam všechno a hlavně nostalgie. Už ve chvíli kdy se objevilo "tracking" a já si vzpomněl na ladění videa, věděl jsem že se mi to bude líbit. "Tank you" ()

tuberatanka

parodický skeč z dnešnej hyperaktívnej doby (post)internetovej, ktorú pripomína zbesilý nahustený strih, miešanie čo najviac čo najnesúrodejších prvkov dohromady, a štýl humoru, v ktorom často netreba hľadať žiaden zmysel. lenže ono sa tvorcovia rozhodli v tomto štýle natočiť paródiu na estetiku 80tych rokov - čo je asi rovnako beznádejný pokus ako urobiť paródiu na Ivana Gašparoviča, vždy to totiž stroskotá na nedosažiteľnosti originálu (a v tomto prípade hlavne na tom, že v dajme tomu Robot Chicken to už urobili lepšie, keďže sa tam viac sústredili na parodovanie priblblých scenárov namiesto na formálne ozdôbky typu namixovanie zrnenia starej VHS pásky a lacnej 80's synth hudby všade kde ťa napadne). viac tento film funguje ako obraz dnešnej doby, postpostpostvšetko pomiešanina hocičoho čo vám napadne postrihaná do podoby uletene akčného parodického youtube klipu. v tomto smere to nie je ani prvé, ani najlepšie, ale je to urobené solídne a poteší. ()

Harroc

Tenhle film má vše, co pořádný film z 80. let má mít. Hrdina drsný jak šmirgl, Hitler co cestoval časem, dinosaurus, kung-fu, vikingové a další. Tohle je skutečná pocta všem filmů z minulého století. A dokonce i dobře natočená pocta. ()

Mraxis

To je tak neskutečná ptákovina a parodie na veškeré retro filmy, až se u toho člověk musí bavit. Jde to buďto nahodit za plné hodnocení nebo za odpad. Skvěle příšerná blbost. ()

Da_reba

Jedna z najuletenejších hovadin čo som videl. Mám rád takéto vecičky no toto bolo až troška príliš pritiahnuté za vlasy... 70% ()

Snakefinger

Jsou dvě zásadní kategorie filmů. Geniální a sračky a pak ten póvl a vata mezi tím. Tohle je geniální sračka, která se vymyká všemu co bylo doposud natočeno a viděno. Takže plný počet. Nutno viděti. ()

Vaudevillain

Paródia, ktorej kvalita humoru je asi na úrovni Epic Movie. Je trochu depresívne, že niečo takéto súčasní diváci považujú za podarenú satiru. ()

Fassbender a Kung Fury 2

Fassbender a Kung Fury 2

13.02.2018

Před třemi lety uchvátil svět půlhodinový film Kung Fury od Davida Sandberga. Osmdesátkový úlet o policajtovi, který musí s pomocí Thora a dinosaurů porazit Adolfa Hitlera (a to je jen začátek!), se… (více)