Voormanův problém

(festivalový název)
  • Česko The Voorman Problem (festivalový název) (více)
Krátkometrážní / Komedie / Drama
Velká Británie, 2013, 13 min

Režie:

Mark Gill

Předloha:

David Mitchell (kniha)

Scénář:

Mark Gill

Doktora Williamse přivolali do věznice, aby vyšetřil chovance se zvláštním trápením – věří, že je Bůh. (Festival krátkých filmů Praha)

Darth Maul

Ešte som nevidel krátkometrážny film s takto úderným humorom. Bonusom navyše je to, že Voormanov problém pobaví kresťana, žida, budhistu i ateistu... Teda všetkých okrem Belgičanov a Baracka Obamu. Recesia robí tento komplikovaný svet oveľa znesiteľnejším a jednoduchším. ()

Blueeyes

Třináctiminutová pecka. Originální téma, skvělé podání a dokonalé zpracování tématu, které asi ne všem může být po chuti. Mě ale sakra bylo! Pravda, prokoukla jsem, kam to směřuje hned u Belgie, ale vůbec to nebylo na škodu. I tak nemůžu dát jinak než poctivých zasloužených a BOŽÍCH :-) 5 hvězd. ()

x_ander

Parádní. Rozpoutat na 13 minutách tolik tajemna, ale i nadsázky a vyšperkovaných dialogů, navíc s libovým hereckým obsazením, to se hned tak nepovede. ()

Nikki.Nikx

Bylo to....úderné a vtipné. Důkaz toho, že pokud chcete vidět něco brilantního, nemusí to mít nutně 120 min. nebo ohromný rozpočet, a pro mě další přesvědčení, že Martin Freeman je geniální. ()

Fajolo

Ako vtip to nie je zlé. Tento filmík však ostáva len tým vtipom, nie je ničím viac. To sa ukázalo pri druhom pozretí. Malo mi to stačiť raz. ()

Epik

Plnohodnotný, precízne spracovaný krátky príbeh, výborne zahraný. Na mieste je akurát otázka, či sa Belgičania majú báť Boha? ()

Wartord

Musí to být multitasking jak prase, vykecávat s člověkem, a ještě k tomu myslet na atomy a dalších 7 miliard lidí. ()

Mraxis

Geniální, krátký filmeček zobrazující otráveného a znuděného boha, který má náš svět za své hřiště. Doporučuji. Za 13 minut by se to lépe ani udělat nedalo. 100% ()

Panel250

Neveril jsem, ze me muze trinactiminutovy kousek zaujmout. On me nezaujal, on me dostal. Vyborna myslenka, skveli herci a ta Belgie... :D ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014