Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

ArsenalEagle

Tak tahle pecková trojka z Novýho Zélandu mě sakra bavila. Zpracovat tisíckrát ohrané téma s tak svěží nadsázkou, perfektně dávkovaným humorem a absurdností, která jde až za hranice chápání, to se v dnešní době bohužel tak často nevadí. Geniální pohled do zákulisí upírstva a hororu obecně. ()

Laxik

Těžko říct, jestli jsem od toho očekával víc, míň, nebo něco úplně jiného. Důležité jen je, že jsem se u téhle upíří dokukomedie bavil (kolikrát až příliš nahlas). Jen je škoda té kamery, ze které se mi dost často motala hlava. ()

Freemind

Tohle mi sedlo jako kel do krční tepny, už dlouho jsem neviděl tak nenuceně vtipnou a chytrou parodii. P.S. Dokoukejte se i na závěrečné titulky, je tam pár dodatečných scének např. o tom, jak se vlkodlaci smějou vtipům alfa samce. ()

slord

Nahliadnutie do života všedných upírov. Waititi a jeho humor mi tu veľmi sadol a smiech sa ma držal celý čas. Je však škoda, že stopáž nebola dlhšia, pretože v spoločnosti týchto troch krvilačných sympaťákov by som zostal oveľa dlhšie. 8/10 ()

ABLABLABLA

Venku prší, já mám konečně volno z práce, učit se mi nechce.. co bych jenom tak mohla dělat? Už vím... třeba dohnat resty s komentáři od února:D Ehm.. ehm... Nevím, proč si je vždycky nechám tak nahromadit, ale když se podívám na nějaký film nechce se mi hned k němu psát komentář... musím si to nechat trochu uležet. Ovšem pak to dopadne tak, že to uležení trvá i pět měsíců :D "With humans they has the tendency to die." What we do in the shadows mě naprosto dostalo a chlamala jsem se snad od začátku do konce. Perfektní nápad natočit film o upírech v dokumentárním stylu o strastech spolubydlení, o nichž každý víme svoje. Třeba jako když někdo 5 let neumyje nádobí, nebo se musí chlubit tím, že zametl podlahu, když recykloval tak, že mrtvé tělo odtáhl do sklepa. Zametáním podlahy byste se neměli chlubit, to je přece automatické. Peterovi je 8000 let, Vladislavovi 862 let (aka ano ten "Drákula" ale spíše znám jako Vlad Napichovač), Deaconovi je 183 let a Viagovi asi nějakých 300 a takhle parta spolu bydlí a musí řešit všechny sračky, co k tomu patří jako schůze spolubydlících, potyčky s vlkodlaky a hlavně nového mladého upíra Nicka a jeho lidského kámoše Stu. Víte, co se stane, když upír sní jednu hranolku? Skoro jako požární hydrant vyzvrací tak 10 litrů krve. Nebo když řeší, jak uhořel jejich spolubydlící Peter jako detektivku. No a když proběhla "rekonstrukce" toho, jak se Stu proměnil ve vlkodlaka, tak to už byla jen třešnička na dortu. A konec byl opravdu kouzelný. "Some people freak a little about the age difference. There's thing like What's this 96 years old lady doing with the guy for times her age. They can call me cradle snatcher. Who cares." ()

kaylin

Asi jsem přece jen čekal, že to bude ještě o něco vtipnější. Musí se tomu ale uznat, že je to opravdu nesmírně originální a že ten pop kulturní humor nestřílí nějak levně, ale naopak v duchu celkového vyznění filmu. Ta linie humoru, jakou si udržuje je celkově dobrá a po dlouhé době zase jedno mockumentary, které má smysl. ()

DH3Factor

Tahle jedinečná a nenucená komedie mi neodvratně připomíná pořekadlo, že i s malým kašpárkem se dá udělat velké divadlo. Musí se pouze trochu chtít, mít pytel neotřelých nápadů a dvě lepší kamery. Co děláme v temnotách, přináší bránice škádlící pohled do domácnosti čtyř generací upírského pokolení a skvěle definované postavy fungují jak samostatně, tak jako jeden dobře promazaný mechanizmus. Jedna scénka, trumfuje druhou, takže si každý najde svoji favoritku. Osobně mě hodně bavily konfrontace s živočišnými vlkodlaky, kteří jsou kapitolou sami pro sebe. Jako příznivec temných potvor jsem za toto festivalové promítání obzvlášť rád, protože jsem v dnešní záplavě homovampírů už skoro přestal doufat, že ještě někdo přijde s olds"cool"ovýma vysávačema z rodu Drákulova. Velké nadšení a rozhodně palec nahoru! ()

Kaluž

Tihle pánové z Nového Zélandu mají výtečný smysl pro humor. Máloco mi letos provětralo faldíky tak, jako tahle komedie o strastech upírů čelících moderní době. ()

topi

Dokumentární film o tom, jak žijí upíři nebo vlkodlaci v dnešním světě. Výborný nápad, výborné zpracování, spousta a spousta skvělých gagů, že by si tohle téma zasloužilo seriálovou podobu. Co jsem ale nevěděl, že upíři nesmějí jíst hranolky :D :D. ()

PogoJoe

Ač dějově občas nevyrovnané, některé nápady a scény jsou prostě... legendární. Skvělý nápad, tomuhle formátu by ale možná víc slušel seriál. ()

Mr.Pumpkin

Pro mě nejlepší půlnoční film, který jsem kdy na MFF KV viděl. Doufám, že budu mít brzy příležitost se u téhle neskutečně zábavné a sympatické záležitosti zase zasmát. 90 % ()

AlistairMir

Většina je z toho nadšená a já čekal, že budu taky, no bohužel opak je pravdou tak čistě za sebe - Trpěl jsem u toho jako raněné zvíře, asi 10x jsem to chtěl vypnout a za celej film jsem se 2x suše uchechtnul. "Humor" mi absolutně nepřišel vtipný naopak většinou jen a pouze trapný, příběh o ničem a vlastně ani nevím proč tomu nedám odpad. Asi proto, že mám upíry a vlkodlaky rád...Každopádně když na konci jedna osoba řekla "Nebudete si pamatovat poslední hodinu a půl toho, co jste právě viděli. Zapomenete obsah tohoto filmu." tak jsem upřímně doufal, že je to pravej upír co mě opravdu uhrane a já na tuto nehoráznou krávovinu šťastně zapomenu. Zklamání roku... ()

Blackhand47

Ha ha ha, na mě vymazání paměti nefunguje, kreténi! Co děláme v temnotách patří do onoho velmi specifického žánru found footage, kdy se banda kameramanů rozhodně představit divákům něco naprosto bláznivého. V tomhle případě upíry žijící na Novém Zélandu. Dílko samozřejmě pracuje s klasickými upířími klišé a dělá si z nich srandu, ať je to tedy nemožnost vidět se v zrcadle, vstoupit do cizího domu nebo rivalitu s vlkodlaky. Film samozřejmě nemusí sednout úplně každému, ale já takové originální píčoviny žeru. 80% ()

kajas

Hodně originální záležitost, která se strefuje do tolik oblíbených (a proklínaných) upířích a vlkodlačích sérií. A protože jsem se i při druhém zhlédnutí skoro nepřetržitě smála, přihazuji na 4*. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny