Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

Raziel_cz

"Seber se a postav se na strop jako chlap!" Smál jsem se nahlas a to se mi zase tak často nestává. Dokonalá dekonstrukce života upírů (a lehce i vlkodlaků, zombií a čarodějnic) v současné společnosti. Film, který nemá potřebu se na nic odkazovat a nepotřebuje příběh, stačí mu zažité mýty, parta sehraných herců, skvělé triky a geniální humor. Nemůžu rozhodnout, akorát jestli je lepší scéna aportem, nebo s hranolkami. Bomba věc. ()

owwidius

Skvela hororova blbina :) Genialne zahrane postavy (a nielen 4 hlavne, ale fakt vsetky vystupujuce vo filme) a velmi realisticko posobiaci mockumentary style. Pricom ale na kulisach ani vybave sa nesetrilo, alebo to aspon nieje vidno - netrci z toho amaterizmus. Zopar genialnych vtipov (sms), paradne scena s policajtami, alebo vlkodlakmi. Fakt super napady. Dal by som aj plny pocet, ak by film aj napriek kratkej stopazi nemal zopar hluchych miest. Mozno to este chcelo popracovat trochu na pribehu. Alebo, bol by to fakt skvely namet na serial a z tohto mohli byt 2 slusne epizody. Pre fanuskov hororov originalna zabava. [#44/2017] ()

Ben Nevis

Byla zábavná forma (dokument) + hlášky. Zápletku to moc nemělo, ale jako dokument z běžného života upíří komunity to ani děj nepotřebovalo. Tohle prostě Hollywood neumí, jsou příliš svázání politickou korektností, cechy, nářky minorit, popřípadě běžný redneck nebo volič demokratů tento humor nechápe. ()

agassi68

No vida, že to ide! A to by som sa stavil o hocičo, že už z upírov nejde vytrieskať nič. Svižné, vtipné aj trochu nechutné. Zamiešané tak akurát.. ()

Heavyman

Konečně jsem zase viděl film s upíry, který má smysl. Přes dostatek krve, opravdu velmi milá, skoro až rodinná atmosféra, že chcete upírskou partičku navštívit osobně. Nachytal jsem se, že jsem se smál doma nahlas. ()

Rathalos odpad!

Po pol hodine samozrejme vypnute,dalej som uz taku pi*ovinu nemohol sledovat,otrasne po kazdej stranke a nuda prveho stupna...:-) ()

horovska

Velmi uvolňující roztomilá komedie. Spoustu dobré zábavy, místy sice sklouzává do prvoplánových vtipů, nicméně černý humor a šílené groteskní scény ze života upírské partičky mne natolik bavily, že filmu vše odpouštím a za uvolněný smích celého sálu na MFF KV patří filmu právem pět hvězdiček. ()

journeyman

Kancl po upírsku. Ale o to lepší, protože po upírsku. Neskutečně zábavná záležitost nejen pro fanoušky žíznivých špičáků. A i když to bylo ve dvě ráno, takhle od plic jsem se nenasmál už dlouho. Za mě nejspíš nejlepší sranda roku 2014. 95% ()

Rockerman

Snaha udělat horor jinak pokračuje a to je moc dobře. Natočit dokument o upírech je nápad, který tu ještě nebyl. A když se k tomu připojí i humor, pak by o dobrou zábavu mělo být postaráno. Jenže ne vždy se ta úroveň daří udržet. Nevím, čím to je? Možná, že je tu už příliš mnoho slov, těžko říci. Některé vtípky jsou ale luxusní! Např. když si upíři vychutnávají východ slunce na internetu. Ale takových je tu mnohem více. Výborný je rovněž Deaconův projev ke konci filmu o tom, že být nesmrtelný má i své stinné stránky. Hezký filmek, který není dokonalý, ale spolehlivě hlavně ve druhé půlce, pobaví. ()

bararich8

Plný počet za originalitu, jinak je to za slušné 4*. Hodně povedených scének, průpovídek a ač to nemá moc dějovou návaznost (je to přece dokument...), díky velmi krátké délce to není problém a dá se to v pohodě strávit jako klasický filmek - není to sice ani tak klasická komedie nebo horor, ale rozhodně stojí za vidění. ()

Kingjiri

Souhlasim s názorem, že námět v podobě života upírů narozenejch v uplně jiný době a zakoušejících nástrahy dnešní doby by jako sitcom fungoval určitě líp. Nápadů je dost, ale pořádně pobavit dokáže hlavně první půl hodinka a bezbožnej maškarní ples. Naopak scény s vlkodlakama bych uplně vynechal. Nějakej nosnej příběh v podstatě chybí a hraje se na dokumentaristickej styl, kdy se vyberou jen nějaký zajímavější a úsměvnější momenty ze života upírů. Za málo peněz hodně muziky, ale pořád jen sympatickej průměr. ()

mi-ib

Velmi povedený námět dovedený do několika velmi povedených vtipných hlášek a situací. Bohužel mi však přišlo, jako by tvůrci neměli dost kvalitních nápadů, aby zaplnili celou stopáž a tak je úroveň zábavnosti velmi nevyrovnaná. ()

KafuR

Tak už je to venku! Upíří komedie je očividně žánrová kombinace, která mi pije krev. Nemyslím si, že by zatím byly nějaké hlubší důvody, žádný úchyl s tesáky mi ještě nikdy krk neočumoval, ani jsem neměl nikdy problémy s noční cestou přes park, kde si parta vyjících kámošů udělala pařbu při měsíčku, ale jednoduše a prostě jsem se párkrát zasmál nějakému povedenějšímu vtípku a celý ten zbytek stopáže mi zabralo hledání nějaké dějové kostry, která by mi umožnila určit, jak dlouho ještě mi toto martyrium bude vysávat volný večer. ()

guri

Zaujimavy namet, ale miestami tomu chybala stava. Zopar velmi vydarenych momentov to ma, ale druhy Tucker a Dale sa nekona. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny