Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

Torgal

Zabudnite na Twilight, toto je skutočná sonda do života upírov medzi nami. V hlavných úlohách sú skvelé figúrky a ich vyrovnávanie sa s nástrahami bežného života ma od prvých sekúnd náramne bavilo. Lenže s pribúdajúcim časom mi začal dokumentárny štýl filmu čoraz viac vadiť a zábavných okamihov je čoraz menej. Krátkometrážny formát by mi v tomto prípade sadol viac. Škoda toho, lebo geniálnych momentov bolo nemálo. 6+/10 ()

Narayan

Tak takhle jsem se naposledy dusil smíchy u Sedm dní v pekle, což je podobná záležitost stylem vyprávění, kdy se to tváří jako seriozní dokument, což neuvěřitelným způsobem podtrhuje absurditu děje. Garantuji, že kdo má v sobě alespoň nějaký zakrnělý zbytek smyslu pro humor, při některých scénách zde bude brečet / močit / cokoliv smíchy. Takový obřad hanby - omg :D. A jestli ne, tak je s daným jedincem něco opravdu špatně. A takovým lidem je lépe se vyhnout. ()

Plechpetr

"Shame! Shame! Shame!" Dokumentace upířího života byla trefná šou, která si plnej počet razítek rozhodně zaslouží. Nejlepší scénka byla s návštěvou policie. Ovšem ostatní scény byli hned za ní a taky parádní. Stu je borec, o tom žádná. Ale nejsympatičtější postavou pro mě byl Vladislav. PS: V originále to je prostě boží i co do poslechu angličtiny!!!! ()

FanKalEl

Náhodou je to celkom good feeling movie, s haluznými scénami a so super atmosférou v podaní zaujímavému art štýlu domu a found footage. Filmová udalosť kde sa majú možnosť stretnúť upíri, vlkolaci a zombíci. (70%) ()

SamanthaM.M

Neviem, co na Novom Zelande pridavaju do vody, ze sa im tam rodia taki skveli reziseri, ale Taika je vyborny! Svieza a neotrepana komedia, ktora si robi prdel zo vsetkych zauzivanych stereotypov o upiroch/vlkolakoch ()

PEZ

Veľmi originálna a miestami fakt vtipná záležitosť. Očividne sú Jemaine Clement a Taika Waititi dobrí parťáci. :) Tvorcovia nakoniec natočili neuveriteľných 109 hodín materiálu, prevažne improvizovaného, ktorý následne zostrihali do tej hodinky a pol. A síce aj napriek tomu sa našlo pár hluchých miest, nebolo ich veľa a film fakt slušne pobavil. Ten mockumentary štýl je top! A ľudom sa to očividne páčilo, keďže vznikli už dva seriálové spin-offy -> Wellington Paranormal a rovnomenný What we do in the shadows. Prvý nie je úplne zlý, ale ten druhý je priam geniálny a ešte lepší ako film. Naozaj odporúčam! Mimochodom, film sa stal nakoniec festivalovou senzáciou - vyhral cenu divákov na festivaloch v Toronte (Midnight Madness), Varšave, Budapešti, Tallinne, Sitges festivale v Katalánsku, v Neuchâtel vo Švajčiarsku, a na Hawaii. Dosť slušná zbierka! ()

PATJA

Kadence humoru místy klesne k hranici nudy, ale celkově je to natolik povedené, že můžu zodpovědně říct, že podobně vtipný film jsem už dlouho neviděl. ()

pagacova

Geniální show v dokumentárním provedení, která je do detailu vtipná a originální. Skvělá komediální oddychovka. ()

tereez

Originální námět, nepředvídatelný konec a hodně rychle ubíhajících 86 minut, prostě super. Výborně dotažený detaily typu upíří oblékání bez zrcadla, stříbrný medailonek od životní lásky, buzení v 6 hodin a další. Ráda uvidím znovu, určitě mi pár detailů a inside jokes uniklo. Což mi připomíná, že bych měla jít umýt to bloody dishes.. ()

Franc1s

Myslíte, že víte jak si žijou dnešní upíři? Ještě k tomu na Novém Zélandu? Nevíte :D Polodokumentová chlámka, jak partička upírů zvládá přežít několik století až do teď, při tom nesmí chybět banda vlkodlaků! Uteklo to neskutečně rychle, a nebyla scénka bez vtípku nebo výbuchu smíchu a kroucením hlavou nad tím, že ten co to vymyslel je borec! Vřele doporučuji všem, nejen Twilighťákum :D Dokázal bych si i představit třeba 10 dílů po 20minutách. 9/10 ! ()

Simomon

POSLEDNÍ SLOVO: Fiktivní dokument o upírech se nebere moc vážně a ve výsledku jde o naprosto skvělou komedii, která funguje i při opětovném promítání. Jednoznačně plnej počet, 5/5* ()

onlavu

Neotřelé, vtipné. Sice mi trochu vadil dokument-styl, ale dalo se to přežít. "Hrané" by se mi to asi líbilo mnohem více, každopádně skvělý nápad. Teď by mohli podobně navázat se zombíky a kdoví s čím ještě. ()

Tamten

Poměrně pěkný nápad, ale na komedii ve které od začátku do konce má být pouze jeden vtip za druhým mi tam dobrých vtipů přišlo velmi málo, většinou šlo o vtipy jen lehce k pousmání či naopak vysloveně trapné. ()

Kotsour

Já tleskám! Geniální humor parodující upírské filmy, jak jsme na ně zvyklí, zastaralí roztomilí upírci sledující svítání skrze médium zvané notebook, nespočet skvělých detailů, narážek, hlášek a především výborně vybraní herci - to je jen málo z toho, co dělá tenhle film výjimečným. Královsky jsem se bavil a je jen trochu škoda té zbytečné zápletky s Bestií, jako dokument to bylo dokonalé. Jako přídavek zde poznáme trochu blíže i kulturu moderních zombíků, čarodějnic a další havěti a možná se je naučíme mít i trochu rádi... Po dlouhé době velmi originální skvělá parodie. ()

Dark seer

Tato komedie sedla do nalady, velka davka vtipnych gagu, vic nez parodie na upirske filmy se mi libila parodie na vsechny reality show, ktere se nataci timto -stupidnim- zpusobem. ()

ktL

Bezchybně natočená parodie všech myslitelných upířích klišé. Chtělo to však více mimóznosti Conchordů, která by vytvořila z filmu něco víc než jen originální nepříběhovou blbinu. 70 % ()

E lan

Zpočátku rozpačitost, potom pochopení záměru postavit nesmyslný dokument o upírech mezi námi a udělat ho významně trapný. A to vyšlo tak, že to člověka nakonec i baví. Prostě roztomilý nezávislý film. ()

haWranka

Naprosto geniální záležitost, u které se skvěle pobavíte. A ještě mnohem víc, pokud jste viděli filmy jako Nosferatu nebo Stmívání (vztah mezi upíry a vlkodlaky je prostě boží). Smála jsem se od začátku do konce a pak jsem se jen divila, jak rychle to uteklo! ()

bakeero

Nápad super, řemeslná stránka naprosto OK, ale jednotlivé scény mě příliš nebavily. Tady by mohl být ku prospěchu nějakej ujete americkej remake... :-) ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny