Jaké to je vyhrát závod s vědomím, že jste ztratili lásku? V době letních prázdnin trénuje patnáctiletý Sieger v barvách nového atletického týmu pro národní mistrovství ve štafetě. Setkání se zvláštním a nepředvídatelným Marcem v něm vzbudí pocity, které přesahují hranice běžného přátelství. Když Marc jeho city opětuje, Sieger se ocitá v osamělém zápase se sebou samým. A mistrovství se blíží... (Cinemax)

Mr.Dogman

Za odvážnost projektu dávám hvězdičku navíc, ale dějová linie s bratrem by se mohla klidně zkrátit. Jinak úžasna kamera i hudba, výborně vystihnutá atmosféra mládí a LGBT. ()

danielosbourne

Rozhodně jedno z těch nejlepších gay dramat, které jsem měl tu možnost doposud vidět. Příběh je vystavěn jednoduše, bez jakýchkoliv odboček, což je velice osvěžující a člověk si u sledování příjemně odpočne. Docela mě překvapuje, že film, který byl točen pouze pro televizi, má tak výborně zpracovanou kameru a scénář. Tohle mohlo klidně jít do kin a myslím, že by to rozhodně nebyl propadák. Ale jak znám náročného diváka, určitě by si na tom našel miliony chyb a neocenil by tu jednoduchost a příjemnou atmosféru, která z filmu přímo sálá. Takže je vlastně dobře, že film nenápadně odpočívá v pozadí a kdo bude po podobném filmu toužit, jistě si ho najde a bude spokojen. Už chápu všechny ty ceny, které tento film získal na Zlinfestu 2014. Všechny jsou rozhodně zasloužené a já se k filmu ve volných chvílích mile rád vrátím. ()

EllienPM

Velmi příjemná letní záležitost sportovních kluků a jejich (štafetového) kolíku. Jeden z mála těch vzletných a pocitových snímků, kde se téměř nemluví a je to velmi ku prospěchu věci. Ach ty první lásky, nesprávné, prsaté. Ach ty neúplné rodiny, ach ti problematičtí sourozenci. Ach všechen ten niterní zmatek v sobě, dospívajícím. Hlavní hrdina ale vše, vč. sportovního tlaku, zvládá s hlavou vztyčenou a díkybohu bez drog. Zmiňujete Letní bouři - tento film ji, neučesanou, studeně německou a možná až teatrálně erotickou, překonává minimálně o dvě hvězdy. Vynikající hudba. A teď mne omluvte, musím si jít zaskákat na trampolínu :). A pustit si to znovu. Tohle je víc, než film... ()

poet

Vo svojej podstate velmi podobne ako nemecký film Letná búrka akurat veslá nahradia tretry. Celkom dobrá kamera aj herci akurat ta dejová linia sa dala možno urobiť o niečo zaujímavejšie. Tak to je to v podstate len ďalší film istej kategórie ktorý nič nové nepovie ale ani nepokazi. ()

jiri.twist

Ano, oddechovka, příjemná, vydařená, ale pro mě nic úplně oslnivého. Film, který ale bodoval na festivalech, získal i čtyři vítězství u nás ve Zlíně ... 6786 ()

Adiemus

Jako by šlo o remake Letní bouře; ne sice vyloženě nepovedený, ale až příliš vypulírovaný, počínaje bezchybnou vizáží obou hlavních protagonistů, přes líbivou kameru (pravda, záběry shora na první nesmělé doteky obou kluků jsou vážně vydařené) až po hudební složku. Příběh sám o sobě není špatný, ale často jsem dopředu odhadla, jak se bude vyvíjet dialog; už vůbec nemluvím o sportovní vložce, téměř identické s Letní bouří (sportovci prominou, ale veslování nebo štafeta v tomto případě vyjde prakticky nastejno) atd. Jenže na rozdíl od Letní bouře jsem postrádala uvěřitelně silné emoce; i když Sieger "svádí boj se svými pocity", ale všechno jen klouže po povrchu. Zpočátku se zdálo, že je zaděláno na problém, kterým by se Kluci přece jen od Letní bouře odlišili: na konflikt v Siegerově rodině, který bohužel dočista vyšuměl. Jednohubka na letní odpoledne, nic víc. ()

GAVIN17

Krásný film o chlapeckém přátelství, který mne opravdu nadchl. Ve věku patnácti let bývá tento vztah nejintenzívnější, zároveň často se všemi nejistotami a tápáním i nechtěnými chybami mládí, které zároveň touží po čistotě i ryzosti vztahu. Je docela zřejmé, a určitě potěšující, že přátelství, alespoň v tak svobodomyslné a tolerantní společnosti, jíž Holandsko bezesporu je, se dostává na úroveň jakou mělo před 100 a více lety, kdy polibek byl běžnou věci mezi skutečnými přáteli, který ho stvrzoval a za nějž se kluci vůbec nestyděli, ba naopak, jak dokazuje svědectví deníků v odborných spisech z té doby. Bylo by, myslím, chybou nějak to spojovat s dnes "moderní" a zprofanovanou homosexualitou, která mnohdy, bohužel, uráží čisté city mládí v jejich počátku. Tento film je jednou z cest, která může ryzost krásného vztahu očistit! V oznámce DFF se zcela správně píše, že Siegrovy pocity přesáhly hranice běžného přátelství - to je více než příhodně řečeno, skutečného ryzího přátelství je v dnešní době pomálu. Děj dal za pravdu, že tady vznikl vztah, který může trvat napořád a může být krásný a svěží jako je mladí samo a já v druhé půli filmu držel všechny palce, aby to dopadlo co nejlépe. a byl jsem šťastný, když se tak stalo. Fakt mě ten film dostal! A naplnil nadšeným dojetím. Vynikající herecké výkony obou hlavních hrdinů, skvělá kamera i režie, právem vítězný film letošního DFF ve Zlíně v kategorii filmů pro mládež, potěšila i Cena diváků a cena za nejlepší mládežnický herecký výkon pro Gijse Bloma za roli Siegera. A já mu dávím s nadšením 5 hvězdiček a řadím ihned i do své TOP 50 mých nejoblíbenějších filmů. ()

PhoenixSwan

Život je běh na dlouhou trať, kterou nikdy nemůžeme vyhrát. Soupeři nám podráží nohy nebo zakopneme o vlastní nohu, ale přesto většina z nás zase vstane a běží dál. Na konci nečeká trofej, ale rakev. Pohledný Sieger byl dobrý běžec, ale na trati ho potkala překážka kterou nečekal - Marc. Snímek přesně vystihuje, že povětšinou nebojujeme s jinými lidmi, ale sami se sebou. Se svými city, překážkami, budoucností, minulostí, myšlenkami a v neposlední řadě se srdcem. ()

emkon

Upřímně a s lehkostí odvyprávěný příběh, který pohladí po duši. Řada scén ve filmu spoléhá na gesta a mimiku, než na slova. Jiskření mezi hlavními představiteli je úžasné. Na film určitě kouknu znovu. ()

Luciee113

Celý film byl vlastně o několika veeeelmi dloooooouuuuuuuhyyyyyyych a žhavých pohledech až jsem měla chuť strčit do TV prst a trošku ty kluky popostrčit :D a také plné jemného oťupkávání a pusinkování. Bylo to celé takové roztomilé 💗 Jojo, název filmu je přesný: Kluci . Kdyby to byli Chlapi, bylo by to úplně o něčem jiném :D ()

pafka

Umim si predstavit daleko silnejsi snimek s touto tematikou, jako byl napr. Zivot Adele. Tady se tvurci naprosto vyhnuli choulostivejsim scenam, coz me velmi prekvapilo a nerekl bych, ze by to ve filmu nejak uplne schazelo. Ale dej byl v zasade droboucky. Coz je skoda. Skvele ovsem film vystihuje rozpolcenost hlavni postavy. On vi, jak by to melo byt, ale srdce ho tlaci uplne jinam a sam to dostatecne nechape. ()

DonBraso

Za tu scénu na pouti hvězdu navíc,protože to byla přesně ta emoční scéna,která tam chyběla do mozaiky.Tak jednoduchý film,který upřímně nechce být ničím jiným,než realistickým.Dalo by se zde polemizovat jestli přeci tohle není málo.Já říkám,že ne.U některých filmů by mi to vadilo,ale tady díky menší stopáži,dokážou všichni na place upoutat pozornost a skoro nic neříct.Film žije sám sebou.Schéma zůstalo stejné a žádný zvláštní zvraty zde určitě nečekejte.Možná právě proto jsem si tenhle zákusek tak vychutnal a nemusím být ani gay.Pochválit musím určitě kameru a parádní výběr hudby.Čekal jsem jednu scénu jinak pojatou,jakmile jel Sieger s bratrem v autě tak jsem čekal,že z toho bude trochu jiná story,ale nakonec,i zde zůstalo to,co bylo načrtnuto už na začátku,že tohle bude upřímný až osobní film,který hledá sám sebe v podobě pátnáctiletého kluka. ()

v.indruchova

Nic moc, hodně natahovaný. Kluk bojuje sám ze sebou, hledá se. Jeden Portugalec říkal o češích, že chrochtají a co nizozemci a další severské státy, mi si možná sem tam chrochtnem, ale tady to je chlívek.:) Nezvyklá řeč pro mé ucho. Sice pěkní kluci, to byla pastva pro oko, ale pro mě nemastné neslané. ()

haack

Pro mě příjemný věrohodný film s dobrými hereckými výkony.. Film není senzační plný vyhrocených situací a bojů s okolím, tady se jedná o souboj vnitřní a ten je skvěle vystihnutý. I přes to, že filmů s podobnou tématikou už pár vzniklo, tak přesně takový stále chyběl. Realistický, nevtíravý, neuřvaný, laskavý a normální... a přesně takový měl a má být. 9/10 ()

AdelleR

Jednoznačný důkaz, že i filmy mohou být vyprávěny lyrikou. Kluci/Jongens jsou příběhem o vznikající lásce dvou chlapců a dalším filmem, který svým způsobem zpracovává téma coming-outu. Ano, není to kdovíjak dějové, ale herecké výkony jsou naprosto prvotřídní. Tento film není vyprávěn akčními střihy, ale výrazy, tónem hlasu a hudbou hrající na pozadí. Celkově to tvoří neskutečně něžný příběh, na který bych se mohla dívat znovu a znovu. ()