Les sebevrahů

Legendární skutečný les Aokigahara, který se s děsivou majestátností tyčí na úpatí hory Fuji v Japonsku, je dějištěm napínavého nadpřirozeného thrilleru Les sebevrahů. Američanka Sára (Natalie Dormer) se do lesa vydává v rámci pátrání po svém dvojčeti – po sestře Jess (taktéž ztvárnila N. Dormer), která záhadně zmizela. Sářin manžel Rob (Eoin Macken), kterého chování Jess dlouhodobě frustruje, není své manželce skoro 10 tisíc kilometrů dlouhou cestu vymluvit. Po návštěvě školy, ve které Jess učí, se důvtipná Sára vydává do lesa samotného. Ve společnosti svého charismatického nového známého, přistěhovaleckého novináře Aidena (Taylor Kinney) vstupuje do lesa, ve kterém by dle důrazných varování „nikdy neměla opouštět vyšlapanou cestu". Na bezpečí obou z nich dohlíží místní průvodce Michi (Jukijoši Ozawa), ale s blížící se nocí jim není schopen setrvání přímo v lese rozmluvit a se zdráháním oba nechává lesu napospas. Vlivem strachu se Sářino vědomí brzy tříští; začíná zpochybňovat Aidenovy motivy, včetně jeho tvrzení, že Jess vůbec nezná. Sara, odhodlaná odhalit pravdu o osudu své sestry, je nucena čelit rozhněvaným a zmučeným duším mrtvých, jejichž obětí se stává kdokoliv, kdo se odváží vstoupit do jejich blízkosti. Tyto zákeřné duše na Sáru číhají na každém kroku, aby ji uvrhli do děsivé temnoty, ve které je nucena bojovat za vlastní spasení. (Falcon)

Flopik

Podľa toho hodnotenia som čakal strašnú biedu a nakoniec som milo prekvapený.Nebolo to niečo z čoho by som sa posral ale celkom to bavilo.Ľakačky fungovali skvelo ale bolo ich strašne málo čo je škoda.Na Natalie sa strašne dobre pozerá je to kočka a celkovo prostredie bolo super.Dej veľmi nenudil.Bohužiaľ filmu neskutočne neprospelo logické myslenie hlavných postáv a hlavne hlavnej hrdinky.Ktorá bola proste vymletá.Zostať v noci v lese dá sa , bežať v noci cez lez za preludom aj keď bola pred tým upozornená okej...ale keď stretnem v jaskyni 13r japonské dievčatko tak do riti je jasné že tu už nebude všetko v poriadku.A najviac ma dostal koniec.Ale ako celok v pohode a určite to patrí k tým lepším snímkom. ()

Hepy13

Kolikrát už jsme tyto moudré věty v hororech slyšeli? "Nekrmte Gremliny po půlnoci! Hlavně se držte pohromadě! Tahle cesta je zavřená, tudy neprojedete! V tomto domě straší, odejděte!" Tentokrát dostane roztomilá tvářička Natálie Dormer varování ať nechodí do lesa! Ale znáte to pořekadlo ''Kdo se bojí nesmí do lesa'' Co ale naděláte když vás tam táhne vnitřní pocit vašeho dvojčete. P.S. - Mě teda ten les nepřišel vůbec strašidelnej, vypadal podobně jako když se jedu projet na kole do lesů na berounsku. A taky se divim ze při tý obuvy a kratkýma ponožkama jaký Natálka zvolila nechytla ani jedno klíště. ()

S.Kok.i

Keby chcem byť veľmi stručný, tak poviem len "Les je chutná hororová jednohubka", ale nechcem byť, takže to trošku rozviniem: Po prvom pozretí pred 4 rokmi, kedy som bol na tom v kine, som až od strachu tri dni nevedel normálne spať. Vždy keď som zavrel oči som si predstavoval tie halucinácie a mal som pocit, že v izbe je ešte okrem mňa aj niekto iný a hovorí mi aby som sa otočil (len tak pre zaujímavosť, mal som vtedy čerstvo 15 rokov). Dnes som si Les pozrel tretíkrát. Síce nemôžem povedať, že by som sa pri pozeraní nudil, no zároveň nemôžem povedať ani to, že by som bol rovnako nadšený a vystrašený. Niektoré scénky úplne stratili svoje čaro, a vydesiť ma dokázali len naozaj tie najvydarenejšie, čo je ale na druhú stranu pochopiteľné, keďže mnohé z nich som už poznal a vedel som čo od nich čakať, ale tu sa aspoň ukáže, aké kvalitné samotné scénky sú a či dokážu aj pri x-tom pozretí v človeku vyvolať hrôzu. Tu sa tak vo väčšine prípadov nedeje, no aj napriek tomu som názoru, že Les je v kombinácii s dobrým námetom, krásnym prostredím, a celkom sympatickou hlavnou postavou, jeden z tých kvalitnejších hororov, alebo minimálne lepších priemerných hororov, ktoré posledné roky vznikajú. Vzhľadom ku klesajúcej tendencii mojich sympatií k tomuto filmu, asi bude lepšie, keď si ho už nikdy, alebo aspoň najbližších 10 rokov nepozriem, aby som nabudúce nemusel meniť hodnotenie a prepisovať komentár na negatívnejšiu nôtu. Momentálne to teda vnímam ako lepší priemer, takže dávam 3*. ()

Junys

Sara přijíždí do Japonska, aby v lese jménem Aokigahara který je známý tím že se v něm událo mnoho sebevražd, našla svoji sestru Jess. Sara má štěstí, že narazí na Australského novináře Aidena který se do lesa vydá s ní. Se Sarou a Aidenem půjde ještě průvodce který lesy zná. Když se pomalu začíná stmívat, průvodce chce aby se vrátili protože les není večer bezpečný. Jenže Sara zůstává a Aiden s ní. Cesta za hledáním Jess se stává né moc příjemnou. - Prostředí se mi líbilo ale moc mi tam nesedí hlavní herečka Natalia Dormer, Taylor Kinney mi přišel sympatičtější. O lekačky snaha byla sice málo ale byla. 55% ()

warrenur

Totalne sklamanie. Pri takomto namete by mali divakovi atmosferou odstavat chlpy na krku. Avsak okrem par cielenych prvoplanovych lakaciek sa mi ani nezrychlil dych. Bieda. Natalka by mohla hrat uz v niecom sucom. Neodporucam. ()

Gucak

Les sebevrahů se dá brát jako dva samostatný filmy. Buď jako horor ( což tvůrci zamýšleli ) nebo jako thriller. Pokud se rozhodnete, že chcete vidět první možnost budete zklamáni. Za celý film ani jedna podařená lekačka. O hororový atmosféře ani nemluvě. NULOVÁ ! Sára se vydá do lesa Aokigahara hledat svojí sestru dvojče, aby jí zachránila , protože pořád cítí, že žije. Les úplně volá po hororové atmosféře. Bohužel skutek utek. Nebo se můžete rozhodnout, že chcete vidět thriller. Pokud zvolíte tuto možnost budete se o třídu více bavit než v případě první možnosti. Zachrání svojí sestru ? Je to co vidí reálné nebo to jsou jen halušky ? Dá se ostatním věřit ? Otázek na zodpovědění je tu dost. Jedno plus se, ale najde v obou možnostech. A to je Nataile Dormer. Skvělá, hezká a k tomu dvojí dávka. To je ončo ! Bohužel ani Natalie nedokáže zachránit průměrnou podívanou. Jedno dilema ve mě film, ale zanechává. Nedokážu se rozhodnout zda li to Natalie sluší víc s blond vlasy nebo s černými. Mám nad čím přemýšlet. ()

Bozvav

Pokud bych se chtěla zabít, tak možná jedině po shlédnutí několika podobně laděných snímků za sebou a ani bych se k vůli tomu nemusela štrachat někam do paďous. Velmi, ale opravdu velmi průměrný snímek, kterému absolutně chyběla strašidelná atmosféra (pár očekávatelných lekaček nepočítám). scénář je úplně stupidní a herecky je to sdosti slabé. Mám ráda Natalii Dormer, ale tady se fakt nevytáhla. Režisér byl nejspíše celoiu dobu pod parou a tudíž tomu také moc nedal. Shlédnout se to dá bez větší újmy na duševním zdraví, ale tak jednou za život. Za mne 35%. ()

korok

Náhodně jsem se na youtube dostal k traileru tohoto filmu, který byl velmi vábný a tak jsem si jej hned poznačil k fimům, které chci vidět. A neklamal. Po samotném shlédnutí v kině bych se rozhodoval mezi 3 až 4 hvězdičkami. Téma strašidelného lesu velice solidní, navíc podložené realitou a působícími a efektivními lekačkami. Nicméně, když na konci filmu najdete na svém svetru velký otisk tváře své přítelkyně a jejího make-upu, od toho jak se k vám strachy tulila, musí se jednat zákonitě o skvělý horor. A tak o těch 4 hvězdičkách nemusím moc přemýšlet. Jen mě mrzí, že po tomhle ji jen tak na nějaký horor do kina asi nedostanu. ()

owwidius

Hollywoodsky hororovy podpriemer. Japonsky les je lakadlo, ale film sa opiera o totalne osuchane motivy a cisto len lakacky. Okrem toho ma neskutocne srala hlavna hrdinka a jej nelogicke spravanie (normalne toto v hororoch neriesim ale tu mi to nedalo). V kazdom pripade aj totalne slaba atmoska, nic zaujimave a ku koncu to sice vykresalo istu nadej na zaujimave rozuzlenie, bolo to iba take zakopnutie, nic prevratne sa neudialo. Skoda pozerat. [#6/2016] ()

MikeeTheory

Nejvíc mě mrzí, že The Forest se nesnaží být ani trochu originální a jede si už v dávno zaběhlých kolejích. Díky tomu tak nějak vyšumí do prázdna a nezanechá na divákovi žádnou hlubší stopu. Nějaká pozitiva se ale najdou. První z nich je sympatická Natalie Dormer, druhá je hudba Beara McCrearyho a třetí je pár lekaček, byť čekaných, ale funkčních. Tři hvězdy s odřenýma ušima. ()

Deratizer

Takže film je oficiálně uváděn jako horor. Ale tohle horor rozhodně není, toto je jen mysteriózní procházka lesem sebevrahů. Film je sám o sobě záživný, nenudný, ale obsahově jako horor naprosto nicotný, takže neplní svůj účel. Tam se prakticky nic hororového neděje. Televizní verze z roku 2010 je proti tomuto pan horor plný přízraků, duchů, abnormálních jevů a hororového děje. Takže pokud čekáte mystery film, budete spokojeni, pokud ale čekáte strašidelný horor plný duchů a nadpřirozených jevů, tak se na to ani nedívejte. Film by byl normálně koukatelný na tři hvězdy, ale ne v případě, že se od něj očekává strašidelný horor. Plus je, že zde není typická uječená blondýna. Ta co je tady, je příjemně neuječená :-) ()

figliar

Obsah definuje film ako psychotriler, popisok k filmu ako horor. Príbeh má síce prvky hororu, aj keď konkrétne scéna, ktorá dvihla divákov z kresla s hororom nemala nič spoločné, ale viac sa predsa len jedná o psychologický boj s mysľou a predstavivosťou. Temná atmosféra presláveného lesa Aokigahara a príbeh lásky sestier robili vo filme zaujímavý kontrast, aj keď námet sa dal omnoho lepšie využiť. Koniec je celkom odfláknutý a zaraďuje film medzi priemer svojho ,,neurčitého,, žánru. ()

pilarius

Krásný les, krásná - i když již stárnoucí - Natalie v nic moc dvojroli. Pár slušných hudebních tracků. Jinak strašná nuda. ()

Ben Nevis

Je to sice jednooký král mezi hororovými slepci, ale jinak zazděný potenciál. Rozpočet byl malý a slabý režisér umí kouzlit pouze s prašulema určenýma na komiksový popkorn. Scénáristé se taky nevyznamenali (moc kuchařů pokazí kaši), a tak se hodinu a půl díváme na hysterku, která si zaslouží sejít hroznou smrtí. Alespoň tam mohli dát pravý japonský les, ať se divák pokochá přírodou. Ani lekačky, které bytostně nesnáším, nepolekaly. Tomu režisérovi už nedávejte do ruky nic, vyroste mu i trpaslík. ()

Rockerman

V poslední části šesté série Game of Thrones vyletěla Natálie Dormer, jako Margeary Tyrell do povětří a tak má čas točit takovéto ptákoviny. Naprosto bez napětí, s jalovými dialogy a jako že šokujícím závěrem a jedinou solidní "lekačkou" (leknul se asi každý), tak bych viděl tento film. ()

BOURQUE

Atmosféra „lesa“ dobre zachytená, slušná kombinácia zvuku a „strašidelných“ obrázkov. Celé je to však zabalený do „obalu“, ktorý dobre známe. PS. Dvojitú rolu N. Dormer zvládla dobre. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Faila

Hm... Námět docela slušný, ale zpracování se opravdu nevyvedlo. Napětí téměř žádné, na všechny "lekačky" byl divák pomalu připravován, takže když k nim došlo, jejich efekt byl nulový. Vyústění filmu by možná přineslo více uspokojení, pokud by nešlo o vyústění linie příběhu, která se ani neměla rozvíjet - a na všechno ostatní, co se ve filmu od začátku řešilo, se buď zapomnělo, nebo se to velice hloupě odbylo. ()

Kolssteyn

Příběh o dvou ošklivých psycholabilních sestrách, které si chtěly vynahradit pionýrský tábor stezkou odvahy v pohádkovém lese. Oproti lesů sebevrahů (2013) byl tento les obyčejnější, ale kamera o poznání lepší, což však nezachrání prostoduchost celého filmu. ()