Fait je šéf skupiny nejlepších lupičů a neexistuje nic, co by nedokázal se svým gangem ukrást. Jednoho dne je jeho dcera Vanessa unesena. Únosce Ling požaduje za její vydání vyplacení odměny v černých diamantech, které Fait ukradl z trezoru diamantové burzy. Černé kameny též hledá tchajwanský tajný agent Su. Nemá políčeno jen na drahokamy, ale i na nelítostného Linga. Fait postupně zjišťuje, že Su je jeho jedinou nadějí při záchraně dcery. Spojí proto své síly, Su pro pomstu vůči člověku, který usiloval o jeho život a Fait pro záchranu Vanessy. Během pátrání se Fait dozví, že diamanty jsou ve skutečnosti uměle vytvořené plutonium a mohou být využity při sestavení nebezpečné nukleární zbraně. Cesta oba muže nakonec přivede na letiště, kde se rozpoutá boj na život a na smrt. (TV Nova)

mupimup

Kamarádsky svorná družina charakterních afroameričanů, ze kterých snad jen zlý osud, proti jejich vůli, udělal zloděje a štětky, se při jedné nevinné čorce (tato skupina foglarovců zásadně odmítá zbraně) připlete do obchodu s jakousi jabloneckou bižuterií, do které se někomu podařilo vycucnout celou temelínskou elektrárnu. Někdo však, věřte nebo ne, začne tyto kameny postrádat a neštítí se pro jejich zpětné získání použít tak nefér způsoby, že je naše šokovaná družina donucena přestat si držet ubrousek před ústy a vyslovit své nesmlouvavé: Tak to se nedělá! Jistě pochopíte, jak titánskou námahu muselo dát tvůrci udržet všechny nitky tohoto spletitého dramatu pohromadě. Již vypracování tak složité zápletky pravděpodobně vyčerpalo tvůrcova génia natolik, že přes všechny jeho nemalé schopnosti a kinematografické úspěchy zůstal zavalen pod pilíři svého megalomanského projektu. Z celého nadějného díla tak zůstává jen několik světlých okamžiků jako třeba supertajná schůzka největších ilegálních obchodníků se zbraněmi z celého světa. Škoda jen, že se nám již dnes asi nepodaří odhalit umělcovu metaforu, jejímž záměrem vypadají tito profesionálové jako vystajlovaná přehlídka zamindrákovaných metrosexuálů. Netroufaje si hodnotit tyto roztroušené střepy dokonalosti zůstává mé ordinérnosti k ocenění jen pár tradičně kvalitních akčních scén s Jetem-li. Mea culpa. ()

Kingjiri

Jednoduchej příběh plnej neuvěřitelnejch náhod se dá díky hodně slušnýmu technickýmu zpracování (bitky, honičky) přežít. Svý taky udělal povedenej casting - Jet Li a DMX si s přehledem dávali akční scény, Anthony Anderson spolu s Tomem Arnoldem zase vždycky zaručeně pobavilli (jejich rozhovor na konci rulez). A spojení rapový soundtracku, když jednu z hlavních rolí hraje rapper (DMX), většinou funguje v béčkovym žánru na jedničku. Pesně takhle si představuju akční béčka novýho tisíciletí. Ne, že by šlo vyloženě o adepta na čtyři hvězdy, ale 55% jako hodnocení mi nepřijde uplně fér, takže přihazuju čtvrtou slabší hvězdu. ()

Plechpetr odpad!

Nedokoukáno. Půl filmů jsem přežil, ale děs běs. Vlastně v tom všechno stojí za prd. Rozjelo se to tak, že vlastně nic nedávalo smysl. Diamanty, o to tady zřejmě jde. Ale jinak z toho mám tak akorát špatnej pocit, že ve všech řežbách, který se strhli na začátku filmu (a že jich bylo dost) bylo vidět leda tak amatérský efekty. Prostě hrůza a nezaslouží si to ani hvězdu. ()

Lord Fuck

Parádní akční podívaná s osvědčenými herci a s tipickym Bartkowiakovim titulkovim závěrem-kterej je fakt boží. Takže všichni vy ... kteří ste dali 2 a míň * tak se příště netrapte a nečumte na akční žánr! ()

DarkoCohen

Zde nesmírně lituji, že jsem viděla i dabovanou verzi. Děsně mi to všechno znechutila. Tím pádem se přes tři ani náhodou nedostanu. A to se mi dříve tenhle film tak líbil. ()

BLADER

Keď sa tak nad tým zamyslím, výborný akčný film so skvelou akciou. Neviem, čo by som o tom mal napísať viac. Ale myslím si, že ani nič viac nie je treba. ()

10Domik10

Tak tu sa Jet Li musel pomýliť, alebo žeby schválne točil tak hnusne otrepaný a nezaujímavý dej bez akejkoľvek atmosféry, ktorá bola postavená len na rapovej hudbe ? Od Geniálneho Polibku draka padáme o niekoľko úrovní nižšie. ()

bono22vox

Jeden z nejlacinějších akčních snímků, jaký byl kdy exponován na filmovou surovinu. Po tomhle filmu mi bylo jasné, že Jet Li skončí jako Steven Seagal... naštěstí mu v posledních letech dal příležitost Sly v Expendables... ()

Likan7

Máte na place Jet Li, jenže místo toho, aby jste ho utrhnul z řetězů a nechal ho, ať zfláká hromadu nepřátel, necháte ho jen chodit v cool brýlích a někde uprostřed filmu zmlátit pár vidláků v kleci. Zbude vám pak už jen směšný DMX se svou snahou "ukradl jsem diamanty ale mou dceru musí ten padouch pustit, je to dítě!". Akce nulová, příběh po lobotomii a nezachraňuje to ani tank nebo závěrečný fight Li vs Dacascos, který je horší než kterýkoliv souboj v Mortal Kombat. Film na úrovni nejhorších akčních braků z období nového tisíciletí. Nejzábavnější tu pak Anthony Anderson a jeho pitvoření. Chudák Li... ()

Nix

Akční scény jsou celkem fajn, ale mne to prostě dycky přišlo už takové přestřelené. Hlavně i příběh je hrozně nudnej a taková vata, která tu byla tisíckrát. Ale potěší Mark, jenže není to bůhví co. Určitě oba maj daleko lepší filmy. Ale soundtrack je fajn, taky bodejť by ne když je to DMX. Ale jako herec taky za moc nestál. ()

KdG

Trapárna. Oceňuji pár vtipných (s tankem) a pár akčních (čtyřkolka) scén ale jinak to byla snůška trapností a celé to dovršil ten typický americký happyend. ()

Looka

Nehorázné zklamání. Jet úplně rezignoval na klasickou kung-fu školu a natočil neslanou nemastnou, po americku natočenou krimi - komedii bez špetky charizmatu. ()

DaveSmith

Všechno špatně. I bojový scény Jeta Liho byly k uzoufání trapný a nudný. Přitom to mohl bejt docela fajn film. Prostě nevyužitej potenciál. Hlavně "věřit" (bullshit). ()

Petus

Upřímně kdyby tam nehrál Jet Li, pro kterého mám bezmeznou slabost, tak se na to snad ani nepodívám. A Jet Li je taky jediný důvod k tomu dát alespoň 1* ()

Sir Ludvig

Viem ze v akcnom filme nemusi byt scenar uplne bez dier ale toto bud uplne odflaknute alebo urcene pre ludi s lobotomiou mozgu. A herci by aspon trosku mohli vediet hrat - hravne DMX nech to vo filmoch zabali, vzdy bude vypadat ako trapos co sa snazi tvarit tvrdo (nebodaj otcovsky ako tu)! Inak je film OK, to znamena vacsinou dobre akcne sceny (ak ich nekazi milosrdny strih) a OK humor. ()

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera